Vítejte, host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne

Téma: T5 autobaterie - startovací

Re:T5 autobaterie - startovací 09. úno 2015 22:17 #151059

  • barakus
  • Avatar uživatele barakus
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 1208
  • Karma: 3
  • Obdržená poděkování 22
Na 2.5tdi sem mel pres zimu taky 74ah a vse v klidu aale je fakt ze je to asi trosicku knop jinak bohate staci 100ah

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T5 autobaterie - startovací 10. úno 2015 07:53 #151064

  • BLADE 2
  • Avatar uživatele BLADE 2
  • Offline
  • člen clubu
  • člen clubu
  • Příspěvky: 367
  • Obdržená poděkování 14
ved prave ja som to na chvilu riesil ties tak ze 100A zomrela tak som tam fukol co bolo doma a na druhy den som kupoval novu100A.
TRANSPORTER T5 96kW 2004

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T5 autobaterie - startovací 15. srp 2016 15:11 #169647

Jen menší doporučení při výběru autobaterie. Zkuste v tomhle konfigurátoru, jestli Vám sedí do auta: http://konfigurator-autobaterii.cz/

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T5 autobaterie - startovací 16. srp 2016 22:49 #169698

  • ch601
  • Avatar uživatele ch601
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 92
  • Obdržená poděkování 2
Několik let používám autobaterie OPTIMA 50 Ah, jak v T4, tak v T5 multivan a nemám jediný problém. Přešel jsem na ně kvůli problémům s bufíkem. každé ráno 25 minut bufík a potom několik minut autem do práce přestalo běžné baterie za chvíli bavit. Baterka z prvovýroby v pohodě, ale každá další koupená Varta to nezvládala. A vcelku bylo jedno, jak velkou kapacitu měla. Po startu bufíka spadlo napětí, bufík vypnul a auto bylo zamrzlé. OPTIMA to vyřešila k naprosté spokojenosti.
T5 Multivan 128kW automat
T4 Transporter už není
T5 Transporter 2.0TDi

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T5 autobaterie - startovací 12. čec 2017 01:34 #178269

Zdravím.Mám prozbu.Právě jsem měnil altík.Jen známí co repasuje alternátory a startéry už nějaký pátek,jsem mu dal repasovat altík z mého multivana.Při výměně mi dal 150A altík,ale když jsem vyndal ten můj z auta,tak tam je 180A altík.Nebude to mít velký vliv?nebo je to zlé.Pokud mohu citovat známého,tak to nevadí,že to prý vpohodě utáhne.Mám AXE 2,5L mám 100am baterku varta.Mám schánět ten 180A?Koupil jsem na repas ten 180A za pár korun.Ale vyšlo ztoho,že to je časovaná bomba.Sotva ho rozebral a vynutí prý to má zasebou.Tak proto ta výměna za 150A.Měl ho na skladě a je jak nový.Při sundání altíku z mého auta jsem zjistil,že mám 180A,tak jsem ihned informoval známého a ten řekl co jsem napsal.Že to nevadí.Ptám se,proto abych měl reakci z druhé strany .Děkuji za pomoc.Mates

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T5 autobaterie - startovací 12. pro 2017 13:06 #181232

  • Jouda
  • Avatar uživatele Jouda
  • Offline
  • člen clubu
  • člen clubu
  • Příspěvky: 205
  • Karma: 1
  • Obdržená poděkování 4
Ahoj, mám na vás dotaz. Mám baterku 74 Ah, a zřejmě už zeslábla tak, že když chci pustit bufík samostatně, abych měl ráno nahřáto, tak se po cca 10 vteřinách vypnou ventilátory a je hotovo. Dle vašich rad chci vyměnit za 100 Ah.
Koukal jsem se po baterkách, a na stránkách battery.cz položil i dotaz na nejvhodnější, a tady je odpověď:

..............................
ideální jsou právě nejvyšší výkonnostní třídy, v případě Varty se jedná o řadu Silver (ve stejném rozměru výkonnější oproti Blue řadě).

Baterie nabízíme primárně od tří výrobců: Varta, Exide a Banner. Výrobce Varta používá u svých akumulátorů tenké ražené olověné desky a díky tomu jsou tyto baterie poměrně výkonné, v menších rozměrech vhodné i na silnější motory, ovšem už méně vhodné na náročnější provoz tvořený popojížděním na kratší vzdálenosti a častějším startováním. Takový druh provozu mnohem lépe snášejí baterie s technologií silnějších odlévaných desek od amerického výrobce Exide a rakouského Banneru. Tyto akumulátory disponují rychlejší rekuperací energie, což znamená, že budou po nastartování dobity alternátorem do maxima za mnohem kratší dobu jízdy. Nejlépe v tomto směru vychází Banner, který bude dobit do maxima za nějakých 8 minut jízdy, v závěsu je poté Exide s 12 minutami a Varty se svými 16-18 minutami jsou poté vhodné spíše na delší trasy. Ideální je vybírat vhodnou značku baterie právě podle Vašeho typu provozu.

Viz. odkazy:
www.battery.cz/autobaterie-varta-silver-...ic-100ah-12v-h3.html
www.battery.cz/autobaterie-exide-premium...900a-12v-ea1000.html
www.battery.cz/autobaterie-banner-power-...00ah-12v-p10040.html
...............
Já zatím s baterkama Exide ani banner nemám žádnou zkušenost. Máte je někdo ozkoušené, co se týká živostnosti? A jakou z těchto tří případně doporučíte?

A pak ještě dotaz na LaduT5: kde se dá, prosím, sehnat ten krásný obal na baterii? :)
VW T5 2006 1.9 TDi 77 kW
Citroen Xsara Picasso 2.0 HDI

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T5 autobaterie - startovací 12. pro 2017 15:19 #181233

Rada nad zlato.Já jsem zakoupil baterku VARTA Silverein.100A a 840 start.Jezdím krátké trasy a je tomu tak.Mám problém dobít baterku.V našich speciálkách mi to připadá,že kup co nejdraší a máš hotovo. :sick:

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T5 autobaterie - startovací 12. pro 2017 17:04 #181234

Tak jsem volal do batery.cz.A bylo mi řečeno,že ta má baterka opravdu není vhodná.Je to Varta silver dinamic 100A 800start.Stála 3500,- 3 měsíce stará.Na slevu mě přijde ta od bernera 2600,- tak zas uvydím za co jsem vyhodil prachy. :( jen pro ifo.Užijte si svátky téčkaři.Už se těším až budu mít volno na rodinu a T5- drobka.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T5 autobaterie - startovací 12. pro 2017 19:41 #181236

  • rstd
  • Avatar uživatele rstd
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 900
  • Karma: 5
  • Obdržená poděkování 52

Jouda napsal: Ahoj, mám na vás dotaz. Mám baterku 74 Ah, a zřejmě už zeslábla tak, že když chci pustit bufík samostatně, abych měl ráno nahřáto, tak se po cca 10 vteřinách vypnou ventilátory a je hotovo. Dle vašich rad chci vyměnit za 100 Ah.
Koukal jsem se po baterkách, a na stránkách battery.cz položil i dotaz na nejvhodnější, a tady je odpověď:

..............................
ideální jsou právě nejvyšší výkonnostní třídy, v případě Varty se jedná o řadu Silver (ve stejném rozměru výkonnější oproti Blue řadě).

Baterie nabízíme primárně od tří výrobců: Varta, Exide a Banner. Výrobce Varta používá u svých akumulátorů tenké ražené olověné desky a díky tomu jsou tyto baterie poměrně výkonné, v menších rozměrech vhodné i na silnější motory, ovšem už méně vhodné na náročnější provoz tvořený popojížděním na kratší vzdálenosti a častějším startováním. Takový druh provozu mnohem lépe snášejí baterie s technologií silnějších odlévaných desek od amerického výrobce Exide a rakouského Banneru. Tyto akumulátory disponují rychlejší rekuperací energie, což znamená, že budou po nastartování dobity alternátorem do maxima za mnohem kratší dobu jízdy. Nejlépe v tomto směru vychází Banner, který bude dobit do maxima za nějakých 8 minut jízdy, v závěsu je poté Exide s 12 minutami a Varty se svými 16-18 minutami jsou poté vhodné spíše na delší trasy. Ideální je vybírat vhodnou značku baterie právě podle Vašeho typu provozu.

Viz. odkazy:
www.battery.cz/autobaterie-varta-silver-...ic-100ah-12v-h3.html
www.battery.cz/autobaterie-exide-premium...900a-12v-ea1000.html
www.battery.cz/autobaterie-banner-power-...00ah-12v-p10040.html
...............
Já zatím s baterkama Exide ani banner nemám žádnou zkušenost. Máte je někdo ozkoušené, co se týká živostnosti? A jakou z těchto tří případně doporučíte?

A pak ještě dotaz na LaduT5: kde se dá, prosím, sehnat ten krásný obal na baterii? :)

Ten obal je originál z vyroby jestli ho nemáš tak ho někdo vyhodil

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T5 autobaterie - startovací 13. pro 2017 09:45 #181243

  • mulťa
  • Avatar uživatele mulťa
  • Offline
  • člen clubu
  • člen clubu
  • Příspěvky: 2737
  • Karma: 28
  • Obdržená poděkování 166
Hodně lidí chválí Exide, osobnéí zkušenost nemám. Dlouhodobě jezdím Banner s dobrou zkušeností.
Varta mě opakovaně zklamala. Naopak asi nejdéle mi vydržela originál baterka v T5, po osmi letech se měnila a to především pro jistotu. Druhá baterka na topení kroutí desátý rok a zatím maká.
TCCT - TransporterClub Caravan Team
Multivan Final Edition T5.4 LR TDi 150kW DSG 4M

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T5 autobaterie - startovací 13. pro 2017 21:26 #181254

  • rstd
  • Avatar uživatele rstd
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 900
  • Karma: 5
  • Obdržená poděkování 52
Souhlasím s Multou jedině originál
Mě vydržela 9 let motorová a ještě do teď jezdí v benzinovem Passatu a to jsou už 2 roky
Jinou než originál bych nekupoval
Moc dobře vím jaký jsou potíže s neoriginální
Jak uderili trochu mrazy servis mobil se nezastavil u nás
A 80 procent aut měli neoriginální baterku

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Naposledy změněno: od rstd.

T5 autobaterie - startovací 14. pro 2017 09:33 #181259

  • mulťa
  • Avatar uživatele mulťa
  • Offline
  • člen clubu
  • člen clubu
  • Příspěvky: 2737
  • Karma: 28
  • Obdržená poděkování 166
Netvrdím že jedině originál, jen že mi vydržela nejdéle.
Banner jsem taky ještě nikdy neměnil že by odešla.
TCCT - TransporterClub Caravan Team
Multivan Final Edition T5.4 LR TDi 150kW DSG 4M

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T5 autobaterie - startovací 14. pro 2017 10:47 #181261

  • rstd
  • Avatar uživatele rstd
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 900
  • Karma: 5
  • Obdržená poděkování 52
To já tvrdím jedině originál
Z levných věci jsem se už poučil

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T5 autobaterie - startovací 18. pro 2017 21:49 #181306

  • jjirka
  • Avatar uživatele jjirka
  • Offline
  • člen clubu
  • člen clubu
  • Příspěvky: 694
  • Karma: 17
  • Obdržená poděkování 69
originál z prvovýroby a baterka origo ze salonu jsou nebe a dudy , to co vydrží bat. z prvovýroby už žádná jiná nevydrží .
Co se kvality týká , tak zatím česká akuma převyšuje Vartu .

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Vygenerováno za 0.243 sekund

Login