Vítejte, Host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne
  • Strana:
  • 1
  • 2

Téma: Kvalita příjmu radiostanic

Kvalita příjmu radiostanic 28. pro 2009 22:46 #31774

• silvervan
  • člen clubu
  • člen clubu
  • Obdržená poděkování 33

Hanz napsal: Ahoj, v tomhle menu navi jsem nic, co se týká antény nebo příjmu nenašel.
Co by tam přesně mělo být?

Podrž tlačítko SETUP tak 5 vteřin a naskočí ti to
T6 Multivan 2,0 TDI 146kW DSG 4M - Německý plnokrevník ze stáje Highline edition
Eifelland Holiday 460TK 2001
Harley-Davidson Sportster XL1200C

TCCT - Transporterclub Caravan Team
A-team (Almara team)

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Kvalita příjmu radiostanic 11. čec 2010 21:45 #46481

• Hanz
  • Avatar uživatele Hanz Autor tématu
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 0
Na netu jdem našel i toto
a
. Mě to nejde.
VW Caravelle T5 - LONG 96 KW 4-motion, VW Crafter 100 KW, YAMAHA FZ6

Kvalita příjmu radiostanic 15. čec 2019 20:19 #193400

Zdarec chlapi, potreboval bych radu s origo zesilovacem. mam tam neorigo radio a zesilovac oddesel do vecnych lovist. Potreboval bych ho vymenit, ale nemuzu nikde najit adapter mezi konektorem (myslim, ze se mu rika FAKRA) a koncem, ktery se da do radi. Nemel by nekdo tento adapter? Nebo odkaz? Ani strejda Google mi nepomohl, mozna jen spatne hledam.

Kvalita příjmu radiostanic 16. čec 2019 21:28 #193425

• covex
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 53
Nepochopil jsem souvislost - FAKRA konektor je na origo radiu a na kabelu k antene. Pokud ho potrebujes prekonvertovat na neco jineho tak potrebujes treba redukci FAKRA na DIN. ale pokud odesel zesilovac tak asi nejdriv potrebujes zrusit zesilovac a vybrat jednu antenu, kterou budes pouzivat. Nejsem si ale jist ze tam je nejaky zesilovac, podle me to je jen antena diversity., nicmene se mohu plest.

Mimochodem existuje nekolik reseni anten pro T5 podle modelu - antena v zadnicho oknech, v prednim skle.. dva vstupy do radia a vyber anteny tam, nebo "diversifikator" a jeden vstup do radia...
VW T5 2.5TDI 128kW BPC 7HM 2008 4motion Multivan Seikel

Naposledy změněno: od covex.

Kvalita příjmu radiostanic 18. čec 2019 11:31 #193446

Popravde ani nevim, kde antena je, mluvim je o kabelu. Popripade o tom stribrnym valecku na kabelu anteny ( prepokladam ze je to zesilovac)na jedne strane je to ten FAKRA, tusim ze a na konci je vystup anteny do radia , kdyz jsem radio vytahl a timto valeckem, konkretne kabely hybal, tak radio zacalo, nebo prestalo sumet. Z toho jsem usoudil, ze asi bude v haji, protoze za jizdy mi to hledalo signal i v mistech, kde treba u druhyho auta vim, ze signal bez problemu byl. Kazdopadne jsem to nasel. Bo teda spis jeden kamarad ;)
Jen pro info to tu hpdim, aby bylo vlastne jasne, o cem jsem psal. :lol:
prvni obrazek je ten spoj ( Fakra) a druhy, co nasel kamarad na netu a v tom aute to taky tak vypada

Přílohy:

Naposledy změněno: od Vendys. Důvod: Vložení fotek do příspěvku .

Re:Kvalita příjmu radiostanic 19. čec 2019 14:07 #193468

Toto by mělo být “fantomové napájení antény”, jelikož originální rádio si anténu napájí samo.

Sent from my iPhone using Tapatalk
VW Multivan T5 Highline 4Motion 128kW AXE 2005

Re:Kvalita příjmu radiostanic 20. čec 2019 13:55 #193479

Aha, a kdyz tam chci dat neorigo? Musim ten kabel teda zapojit nekde na plus?

Re:Kvalita příjmu radiostanic 21. čec 2019 14:28 #193484

Sent from my iPhone using Tapatalk
VW Multivan T5 Highline 4Motion 128kW AXE 2005

Re:Kvalita příjmu radiostanic 22. čec 2019 07:29 #193494

Dik moc za vysvetleni . :-)

Kvalita příjmu radiostanic 20. říj 2020 19:41 #199600

• lajosek2
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 0
Ahoj. Potřeboval bych poradit. Ve svém Multivanu r.v. 2004 mám toto rádio, předpokládám, že originální. Řeším příjem rádia, který je prakticky nepoužitelný. Sem tam rádio naskočí a dá se to i poslouchat, ale pak stačí, abych třeba zavřel vrchní kastlík nad rádiem a signál se ztratí. Čím to může být? Jsem v tomto laik. Díky.
lajosek2
Přílohy:

Kvalita příjmu radiostanic 20. říj 2020 21:26 #199601

Anténa bude přerušená

Kvalita příjmu radiostanic 21. říj 2020 07:54 #199603

• covex
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 53
Musis vyndat radio, muze byt jen vypadly konektor anteny z radia, nasledne promerit antenu. S antenami v T5 to ale neni jednoduche - viz www.transporterclub.cz/forum/audio-a-han...anic?start=15#193425

Kvalita příjmu radiostanic 23. říj 2020 08:38 #199634

• lajosek2
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 0
Děkuji za rady.
Poté, co jsem si vyrobil vyndavací vidličky, rádio je venku. Zdá se mi, že jedna z těch antén zapojených do rádia ruší druhou, protože při odpojení té druhé ( dalo by se říci vnitřní - druhá od rohu rádia) příjem signálu rádiových stanic je podstatně lepší. Pak je tam ještě v tom svazku klasický "banánek", ale ten je tam předpokládám při použití neoriginálního rádia. V provozu zatím nevyzkoušeno, ale doma na zahradě zlepšení o cca 75%.
Pak jsem tam ještě narazil na dva k sobě přilepené kabely, dle mého názoru jakoby odstřižené, ale izolované v pásce. Co to je, nevím.
lajosek2

Kvalita příjmu radiostanic 23. říj 2020 09:02 #199635

• covex
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 53
Fotka by napovedela vic. Jak jsem psal - multivany maji zpravidla dve anteny. ve starsich autech (03-05) existuje pridavna elektronika k antenam ktera vybira, ze ktere anteny je lepsi signal (antena diversity 7H5035532B). Novejsi multivany uz ji nemaji, protoze funkcionalita je integrovana do radia. Otazka je zda to, co tam mas je opravdu puvodni radio nebo to nekdo menil a zda mas obe anteny funkci - ono to neni tak jednoduche je najit, protoze tak nejak v kazde verzi to je jinak - www.transporterclub.cz/forum/8-transporter-t5/138596-antena-t5

• Strana:
  • 1
  • 2
Vygenerováno za 0.326 sekund

Login

Na webu používáme soubory cookies.

Tyto soubory a informace se naše společnost snaží využívat za účelem vylepšování a rozvoje služeb, které zde nabízíme a poskytujeme. Využití souborů cookies umožňuje zlepšovat pro Vás lepší uživatelnost webových stránek a zpříjemňuje jejich použití. Více info

Souhlasím

Co jsou cookies?

Cookie je malý soubor, který se z naší webové stránky ukládá na pevný/hard disk (včetně mobilních zařízení) uživatele/návštěvníka. Tento soubor identifikuje specifické informace z předchozích návštěv na webových stránkách z příslušného přístroje. Informace mohou například zahrnovat adresu IP připojujícího se počítače, datum a čas návštěvy, odkazující URL adresa (stránka, ze které návštěvník přišel), stránky/produkty navštívené na našem webu, typ použitého prohlížeče a stránky, které byly navštíveny apod. Platnost/funkčnost souborů cookies buď vyprší na konci internetové relace (po odpojení zařízení od stránek/internetu) nebo vyprší po určité omezené době.

Důvod použití

Tyto soubory a informace se naše společnost snaží využívat za účelem vylepšování a rozvoje služeb, které zde nabízíme a poskytujeme. Využití souborů cookies umožňuje zlepšovat pro Vás lepší uživatelnost webových stránek a zpříjemňuje jejich použití.

Ochrana osobních údajů

Soubory cookies používáme tak, aby na základě takto získaných informací/dat nebyla osoba uživatele identifikovatelná, a to ani při využití dalších informací, které máme k dispozici.

Druhy souborů cookies

Běžně a vždy s ohledem na aktuální vývoj v příslušných informačních technologiích používáme tyto typy souborů cookies:

(i) Vyžadované - jsou nezbytné a pomáhají Vám pohybovat se po webových stránkách a vidět určité funkce. Tyto soubory například zajišťují uložení nákupního košíku při všech krocích procesu uzavírání objednávky;

(ii) Funkční - umožňují zajistit ještě příjemnější zákaznický zážitek. Tyto soubory Vám pomáhají ukládat a připomínat Vám nákupní košík a umožňují vytvářet seznamy přání apod.;

(iii) Výkonnostní - nám pomáhají porozumět nákupnímu chování našich návštěvníků. To nám umožňuje neustále vylepšovat naše webové stránky, aby pro Vás bylo nakupování co nejsnazší a nejpříjemnější;

(iv) Interakční - se používají k tomu, abyste mohli vyjádřit svůj názor - co si myslíte o našich produktech, webových stránkách apod.. Tyto soubory cookies Vám umožní vyjádřit se na sociálních médiích tak, že se Vám naše produkty líbí nebo že je doporučujete, a popovídat si s pracovníky našich služeb. Můžete však také poradit našim ostatním (potenciálním) zákazníkům tím, že naše produkty ohodnotíte a napíšete k nim recenze;

(v) Cílení reklam - si zapamatují Vaše preference týkající se produktů a nakupování. Tyto soubory cookies nám umožní zjiš‘tovat, co máte rádi. Takže když například procházíte výsledky hledání ve vyhledávačích, budou se zobrazené reklamy více týkat Vašich preferencí.

Když chcete použití souborů cookies zakázat

Kdykoliv můžete změnit nastavení svého zařízení – používaného prohlížeče tak, aby soubory cookies odstraňoval nebo bránil jejich ukládání, pokud s jejich užitím nebudete výslovně souhlasit. Informace o tom, jak upravit nastavení souborů cookies, najdete v příslušné části nápovědy Vašeho zařízení či prohlížeče. Příklady nastavení u nejužívanějších prohlížečů jsme pro Vás připravili zde:

Internet Explorer: https://support.microsoft.com/en-us/help/17442/windows-internet-explorer-delete-manage-cookies 

Mozilla Firefox: https://support.mozilla.org/en-US/kb/cookies-information-websites-store-on-your-computer?redirectlocale=en-US&redirectslug=Cookies#w_cookie-settings

Google Chrome: http://www.google.com/support/chrome/bin/answer.py?hl=en&answer=95647

Safari: https://support.apple.com/kb/PH21411?viewlocale=en_US&locale=en_US

Opera: http://www.opera.com/help/tutorials/security/cookies/