Vítejte, host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne
  • Strana:
  • 1
  • 2
  • 3

Téma: Nulovaní budiku

Nulovaní budiku 09. led 2019 22:16 #189988

  • covex
  • Avatar uživatele covex
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 1983
  • Karma: 8
  • Obdržená poděkování 198
Mel jsem stejny problem - resp. uz se mi to delo i za jizdy - proste najednou se vyresetovaly budiky, rozsvitili kontrolky jako pri startu, vynuloval se cas a pocitadlo "vyletnich" kilometru. Bohuzel to dela i jiny bordel, protoze se resetuje jednotka komfortu a tak i dalsi jednotky, ktere s ni komunikuji hlasi sporadicke chyby.

Porad jsem hledal chybu na kabelech, ale nakonec byla chyba v elektrolytickych kondenzatorech na samotne desce budiku.
Tady o tom pisi take: www.vwt4forum.co.uk/showthread.php?t=187978
hlava mi moc nebere ze se moc nepoucili od dob Octavie I:
www.octaviaclub.cz/clanky/navod-oprava-p...u-octavia-1-329.html
i kdyz ten stabilizator uz aspon ma chladic. Elektrolyty ale casem vysychaji a proste v te palubce je v lete vedro.

Vymena neni extra slozita, jen na vyndani budiku je potreba dlouhy torx, a chce to umet pajet, aby clovek nenadelal vic skody nez uzitku. Po oprave to chce budiky zkalibrovat pres VAG-COM (akni cleny), jinak muzou rucicku ukazovat spatne.

VW servisni prirucka uvadi, ze budiky se meni jako celek.. nevim kolik stoji, ale prijde mi to proti te oprave zbytecne jeste s tim preprogramovavanim.

Ruzove valecky na fotce jsou vymenene kondezatory stejnych parametru (47uF, 470uF, 680uF/16V), ale dal jsem tam s prodlouzenou zivotnosti, tak doufam to vydrzi. Zatim od te doby bez jedineho resetu.
VW T5 2.5TDI 128kW BPC 7HM 2008 4motion Multivan Seikel
Přílohy:
Poděkovali: Vit5, kmotaK

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Nulovaní budiku 09. kvě 2019 16:02 #192103

Mám stejný problém. Za deště se při jízdě budíky "restartují"... dělá to opravdu jen za deště, tak to asi nebude v přístrojovce ne?
Občas se vynulovali hodiny, výletní kilometry a na radiu se zobrazil kód při otočení klíčku - to dělalo někdy i za sucha. Vyměnila se spínací skříňka a za sucha už to dalo pokoj, jen to furt blbne za mokra...
vůbec nemůžu přijít na to co by to mohlo blbnout... občas mi palivoměr ukazuje méně než by měl, někde se asi teda musí ztrácet proud? Neporadí prosím ještě někdo?
díky

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Nulovaní budiku 09. kvě 2019 18:36 #192110

  • covex
  • Avatar uživatele covex
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 1983
  • Karma: 8
  • Obdržená poděkování 198
Jak stary mas auto/typ? Ja jsem si taky nejdriv myslel ze to dela jen za deste, ale jen se to v te dobe projevuje vic - ona se zmeni vlhkost vzduchu, teplota a je to. Ty kondiky v palubkach odchazej vzdy, bez vyjimky, jen nekomu driv nekomu pozdeji, stejne jako maxidot...
VW T5 2.5TDI 128kW BPC 7HM 2008 4motion Multivan Seikel
Poděkovali: Sparkii

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Nulovaní budiku 09. kvě 2019 21:40 #192116

Tak že by to teda opravdu bylo to? Mám Multivana 2005.. za týden odjíždím do Řecka a zpět se budu vracet až v říjnu... tak nevím jestli to stihnu pořešit, jestli by bylo nejjednodušší koupit celou přístrojovku...
Když to nechám zatím bejt, nemůže se stát, že by se třeba bloknul imobilizér nebo něco, že bych s tim pak neodjel? :D

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Nulovaní budiku 10. kvě 2019 09:33 #192132

  • covex
  • Avatar uživatele covex
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 1983
  • Karma: 8
  • Obdržená poděkování 198
Oprava je to cca na 1h, kdyz uz vis co a jak a mas pripravene kondiky, zkazit se tim neda pri trose snahy snad nic. Ze by se blokoval imobilizer nevim, do toho stavu jsem se nedostal, ale kdyz se ti resetuje nahodne palubka kazdych par minut a porad to cinka, tak to fakt pri delsi ceste je o nervy. Opravit to budou umet i v Recku, akorat se to asi bude hur hledat. Kupovat pristrojovku je blbost, vsechno se musi nakodovat - v budikach je centralni jednotka komfortu ci kyho certa, navic je to drahy, je jich X typu, ruzne nekompatibilni, nova za astronomickou cenu.
VW T5 2.5TDI 128kW BPC 7HM 2008 4motion Multivan Seikel
Poděkovali: Sparkii

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Naposledy změněno: od covex.

Nulovaní budiku 17. kvě 2019 12:49 #192304

Tyjo moc dííík, kondíky jsem koupil, nechal radši vyměnit u týpka kterej to umí a je klid, paráda :) jen u 1.9 je místo 470uF 220 uF, ale super, moc dík za radu... protože to by asi nikdo v servisu nenašel že je to v tomhle :D

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Nulovaní budiku 17. kvě 2019 12:53 #192305

  • covex
  • Avatar uživatele covex
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 1983
  • Karma: 8
  • Obdržená poděkování 198
A uz od te doby prselo?:)
VW T5 2.5TDI 128kW BPC 7HM 2008 4motion Multivan Seikel

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Nulovaní budiku 17. kvě 2019 12:56 #192306

joooo :)

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Nulovaní budiku 24. lis 2020 23:57 #200055

Ahoj, u mě pomohla až vyměna kondenzatorů na přístrojově desce,proletovaní jako u octavie nepomohlo.
Těd i při dešti v pohodě.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Strana:
  • 1
  • 2
  • 3
Vygenerováno za 0.153 sekund

Login