Vítejte, host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne

Téma: Centrální zamykání

Centrální zamykání 19. úno 2011 16:45 #65797

  • space23
  • Avatar uživatele space23 Autor tématu
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 2
  • Obdržená poděkování 0
Dobrý den, potřeboval bych poradit.. včera jsem přišel k T5ce, zmáčknu klíč a místo aby se auto odemknulo, tak se akorát rosvítily blinkry :o a to bylo všechno. Odemknul sem ručně a nastartoval. Blinkry však zůstaly svítit dál #-o . Musel sem odpojit baterku, aby ty blbý blinkry zhasly. No vzal sem druhý klíče a bylo to úplně to samý.. Je to blbý stěhovat celou rodinu jenom dveřmi u řidiče, nebo kufrem :? Proto prosím o radu, co s tím.. Jo a pojistky jsou všechny ok... díky D.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Centrální zamykání 19. úno 2011 22:50 #65872

Nevím co máš za typ vozu,ale centrál je ovládanej z krabky co je pod sedadlem u spolujezdce.Pokud tam máš odklapávací lavici tj dvojsedadlo ,tak po odklopení najdeš uvnitř našroubovanou černou krabicu a do ní vede hodně tlustej svazek ,ta je od centrálu.Mrkni se jestli jsi například něco nehodil potom konektoru ,nebo do něj nenatekla voda.Pokud budeš mačkat tlačítko odemčít a zamčít a bude z krabky slyšet cvakání relátek,pokud to cvakání uslyšíš , pak by mohl být problém jinde a řídící jednotka je v cajku.Mám na mysli jednotku ovládání centrálu.Pokud relátka necvakají v té krabce je v ní něco špatně.Ovladač asi nejspíš funkční máš ,když auto reaguje.
Přílohy:

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Centrální zamykání 20. úno 2011 10:58 #65915

  • space23
  • Avatar uživatele space23 Autor tématu
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 2
  • Obdržená poděkování 0
Díky moc, podívám se pod lavici po tý krabičce. Je fakt, že tam vozim spoustu krámů a nářadí, tak je možný, že ten konektor vylít.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Centrální zamykání 28. úno 2011 17:35 #66807

  • mudd
  • Avatar uživatele mudd
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 87
  • Obdržená poděkování 1
Zdravím pánové (a dámy)!
Jako týden starý "hrdý" majitel D:_)1 T5, který se teprve se svým miláčkem seznamuje a do mrtě prolézá tohle skvělé fórum by mně zajímalo toto: Odemknu auto dálkovým, otevřu dveře řidiče, vlezu dovnitř, nic nedělám a ouha - auto se po chvíli i při otevřených dveří opět centr. zamkne. To nenastane pokud strčím klíč do zapalování. V manuálu k autu jsem nic takovýho nečet a proto se ptám zda to je normální?
VW T5 2,5TDI 96kW 2003

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Centrální zamykání 28. úno 2011 18:20 #66811

  • rudaT5
  • Avatar uživatele rudaT5
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 387
  • Obdržená poděkování 7
mě to dělá taky, ptal jsem se na to a prý je to normální, asi prevence proti případné krádeži
D:_)1 Transporter T5 2,5 TDi 96kW Short

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Centrální zamykání 28. úno 2011 18:27 #66813

  • karlosVW
  • Avatar uživatele karlosVW
  • Offline
  • Člen clubu 2016
  • Člen clubu 2016
  • Příspěvky: 4248
  • Karma: 6
  • Obdržená poděkování 38
to mi nepřijde normální....
Odemkneš,vlezeš do auta...položíš si klíče na sedačku...vylezeš ven a zabouchneš...no a cvak,auto zamčeno.
Auto se samo zamkne,pokud odemkneš,ale neotevřeš dveře...po nějakém čase se zase zamkne samo...takto je to normální (u originálního centrálu)

VW T1/09.1962/22kW
šnečí budka s motorem/109kW/Black Edition

info@ahcl.cz

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Centrální zamykání 28. úno 2011 18:37 #66814

  • rudaT5
  • Avatar uživatele rudaT5
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 387
  • Obdržená poděkování 7
když odemknu vlezu necham tam kliče a znova vylezu tak už se to nezamkne....nevim jestli to nejak pozna že už je otevřeno vickrat, ale zkratka to funguje....do auta chodim dost často, dost často to otvírám víckrát za sebou, a funguje to...i když vylizam z auta poprve a kličky bych treba zapomel na sedačce tak dveře řidiče se nezamknou...všechny ostatní včetně kufru jo... nevím, další D:_)1 tajemství ;)
D:_)1 Transporter T5 2,5 TDi 96kW Short

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Centrální zamykání 28. úno 2011 19:45 #66824

Jak píše Karlos, auto se má opětovně uzamknout pouze pokud nedojde k otevření jakýchkoliv dveří...Jestliže po odemknutí u auta otevřete jakýkoliv dveře musí mikrospínač dát povel k přerušení bezpečnostní časové smyčky a auto se již nesmí znovu uzamknout.Jestliže se tak děje odešel právě ten microspínač v zámku a je třeba to řešit.Nejlépe na diagnostice načíst bloky naměřených hodnot ke každému zámku jestli hlásí odemknuto-zamknuto...
Nic novýho v koncernu, odchází to běžně ;)
VW Multivan Generation 2,5 TDI 111kW MTM
VW Transporter 2,5 TDI 75kW prodanej
Audi Wheel Man 8-)

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Centrální zamykání 01. bře 2011 05:21 #66861

  • mudd
  • Avatar uživatele mudd
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 87
  • Obdržená poděkování 1
Aha už to začíná, microspínač, diagnostika.... Jen to ne, člověk pak aby nespal co z toho všechno vyleze. Ještě musím zjistit, jak píše Ruda, jestli se zamknou i ty dveře u řidiče. Klíče si ale pro jistotu nechám u sebe ;)
VW T5 2,5TDI 96kW 2003

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Centrální zamykání 01. bře 2011 07:38 #66873

  • rudaT5
  • Avatar uživatele rudaT5
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 387
  • Obdržená poděkování 7
to Mudd > zkus, a uvidíš... nevím, každopádně spíš jsem to bral jako výhodu než nevýhodu... možná to taky bylo schválně u mě přenastavený, jelikož je to vysloužilá sanitka, tak kvůli bezpečnosti cestujících.... a nebo poslední možnost jak píše Transporterak, že je pojebanej ten spínač:)

...ovlivňuje tě to nějak negativně že se to zamkne? (zevnitř to otevřít jde)
D:_)1 Transporter T5 2,5 TDi 96kW Short

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Centrální zamykání 01. bře 2011 10:30 #66894

Jo jo, to bude spínač, kdysi dávno jsme měli ještě v bývalém zaměstnání nejnovější francouzský kočárek Peugeot 307 Break a dvěma kolegům zůstalo nastartované a zamčené auto, když si šli ulevit. Venku bylo tak asi -10°C a neměli v ruce ani telefon, fšechno v autě. Takže univerzální kamenný klíč a v servisu zjistili, že je to spínač ve dveřích, který auto neodemkl. Dveře šli otevřít zevnitř, ale zůstali zablokované.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Centrální zamykání 01. bře 2011 11:44 #66897

  • mudd
  • Avatar uživatele mudd
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 87
  • Obdržená poděkování 1
Mno, tak mě se zamkne celý auto včetně dveří řidiče. Zkusil jsem taky otevřít jen kufr a zamklo to znova. Zatím mě to nijak neomezuje, dokud si nenechám klíček uvnitř. Zkusím si s tím ještě pohrát a uvidíme...
VW T5 2,5TDI 96kW 2003

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Centrální zamykání 02. bře 2011 08:33 #67000

mudd transportérák má pravdu s těma spínačema,ale podle tvejch příspěvků mě napadá ještě jedna věc ,pokud odemčeš ovladačem a nastoupíš kterejmakoliv dveřma do auta ,tak se to nesmí zamknout .Ale pokud je pravda ,že odemčeš a třeba i když jdeš do auta zadníma dveřma ,a stejně se ti to zamkne tak může být problém jinde než v těch spínačích myslím si ,že problém musiš hledat na can busu protože auto má těch obvodů pro dveřní spínače víc a pravděpodobně není problém až tak ve spínačích ,ale v komunikaci těch stavů spínačů po zběrnici.Kdysi jsem dělal alarm do své T5 a měl jsem stejnej problém,myslel jsem si ,že všechny spínače jsou jedna smyčka ,ale nejsou.Dokonce jednotlivé ročníky aut mají jinak ty smyčky.Každopádně zajeď napojit auto na diagnostiku,tomu se nevyhneš je to jediná rychlá cesta jak to dohledat ,kde je chyba.A když už to budeš mít napíchlí tak hlavně skus hodněkrát otevřít a zavřít všechny dveře,protože ty spínače jsou slabá stránka našich vozů a z 10 otevření to blbne třeba jen 3 x.Ještě jedna varianta co mě napadá,že ti odešlo těch spínačů víc a pak se auto chová jak píšeš.Každopádně se nesnaž to měřit doma ,protože tohle jsem v zájmu ušetření udělal já u mé T5 s tím alarmem a nestačily mě 2 dny na to abych to rozbrakoval ,změřil a složil a nakonec stejně napíchnout na pc za 1000 ve D:_)1 .Ps v autě bylo 2 ks vadných spínačů a jeden konektor na posuvných dveřích si dělal co chtěl ,nekdy spojoval jindy ne .Ale nakonec vyřešeno.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Centrální zamykání 02. bře 2011 18:54 #67051

  • mudd
  • Avatar uživatele mudd
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 87
  • Obdržená poděkování 1
Budou to ty spínače, některý dveře to dělají a asi u dvou ne. Až budu mít čas, zkusím některej vyndat a pohrát si sním. A když nic jinýho nezbude, holt je vyměním. Každopádně dík za rady, ještě pořád je co vychytávat.
VW T5 2,5TDI 96kW 2003

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Centrální zamykání 02. bře 2011 20:01 #67054

  • maros
  • Avatar uživatele maros
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 98
  • Obdržená poděkování 0
Mne sa stalo to isté mám ajT4 odomkol som v meste auto hodil kluce na sedačku zabuchol som dvere a pomaly šiel otvoriť zadný kufor a zrazu zvuk centralu a ja som zbledol. Bol som 60 km od domu doniesli mi náhradné kluče a šiel som do servisu. Problém bol velmi jednoduchy spínač ktorý zapína aj osvetlenie interieru pri otvorení dverí bol zaoxidovaný a zanesený nečistotami. Všetky mi prestrekli WDčkom a doma som ich vičistil a do teraz bez problemu.
VW Transporter T4 2,5 TDI Syncro bohužiaľ predané
VW Multivan 2,0 BiTDI 132kW/180k, 4motion, 7st. DSG

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Vygenerováno za 0.160 sekund

Login