Vítejte, host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne
  • Strana:
  • 1

Téma: Broumovsko, Polsko, Osówka..................

Broumovsko, Polsko, Osówka.................. 26. srp 2016 14:54 #169900

  • lada t5
  • Avatar uživatele lada t5 Autor tématu
  • Offline
  • člen clubu
  • člen clubu
  • Příspěvky: 8813
  • Karma: 29
  • Obdržená poděkování 292
Přátelé, dne 28.9.2016 je volno, státní svátek.
Napadlo mě, udělat si volno od oné středy 28.9. do neděle 2.10. a uskutečnit výlet, který se tu již jednou plánoval ale nedoplánoval. www.transporterclub.cz/forum/10-drbarna/...sporterclub?start=60

Ubytovat se v kempu někde v okolí Broumova, projezdit to tam na kolech a také si udělat celodenní výlet do Polska:
osowka.cz/index.php
zoom.iprima.cz/clanky/tajemna-osowka-mis...isticka-atomova-puma

Co kdo na to, byl či nebyl by zájem? Je to sice konec září, ale snad by mohlo být alespoň trošku slušné počasí, babí léto.
Kluci z Broumovska - Dafino a spol - by nám pomohli vybrat a zajistit kemp, zbytek už by byl na nás.................
VW T5 Multivan 128 KW + Bürstner Belcanto 560 Tk
Hyundai Getz
VW Golf V. 2.0 TDI 103 KW - Dýmovnička


TCCT[/color] - Transporterclub Caravan Team

Fotky s T tématikou: http://ladat5.rajce.idnes.cz/

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Naposledy změněno: od lada t5.

Broumovsko, Polsko, Osówka.................. 26. srp 2016 17:39 #169903

  • mulťa
  • Avatar uživatele mulťa
  • Offline
  • člen clubu
  • člen clubu
  • Příspěvky: 2737
  • Karma: 28
  • Obdržená poděkování 166
Zájem by byl, ale pracovní povinnosti to na 99% nedovolí.
TCCT - TransporterClub Caravan Team
Multivan Final Edition T5.4 LR TDi 150kW DSG 4M

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Broumovsko, Polsko, Osówka.................. 26. srp 2016 22:53 #169906

  • lada t5
  • Avatar uživatele lada t5 Autor tématu
  • Offline
  • člen clubu
  • člen clubu
  • Příspěvky: 8813
  • Karma: 29
  • Obdržená poděkování 292
Nedělej Zagorku!!
VW T5 Multivan 128 KW + Bürstner Belcanto 560 Tk
Hyundai Getz
VW Golf V. 2.0 TDI 103 KW - Dýmovnička


TCCT[/color] - Transporterclub Caravan Team

Fotky s T tématikou: http://ladat5.rajce.idnes.cz/

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Broumovsko, Polsko, Osówka.................. 27. srp 2016 10:41 #169908

  • silvervan
  • Avatar uživatele silvervan
  • Offline
  • člen clubu
  • člen clubu
  • Příspěvky: 714
  • Karma: 4
  • Obdržená poděkování 42
Já jsem pro, ale je to zatím daleko, tak uvidím jestli to práce dovolí.
A ty kola nevím, nevím, tam asi moc roviny nebudou :(
T6 Multivan 2,0 TDI 146kW DSG 4M - Německý plnokrevník ze stáje Highline edition
Eifelland Holiday 460TK 2001
Harley-Davidson Sportster XL1200C

TCCT - Transporterclub Caravan Team
A-team (Almara team)

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Broumovsko, Polsko, Osówka.................. 29. srp 2016 08:53 #169935

  • Espero
  • Avatar uživatele Espero
  • Návštěvník
  • Návštěvník
Můžu doporučit, vloni jsem tam byl s klukama, v Broumově je nově opravený klášter, který jsme navštívili, před tím jsme byli v Adršpašských skalách a hodně jsme je prolezli (až do Teplických skal). Spali jsme pro změnu v Broumovských skalách pod širákem. Kupodivu na kolech to tam půjde, pod Broumovskými skalami je proláklina nijak významně kopcovitá až k polským hranicím. Shodou okolností letos v tomto termínu budu mít dovolenou a uvažuji, že si dám týden v Broumově, ale nikoli nocování v autě, ale v hotelu VEBA. Kdysi dávno jem pro tuhle fabriku někde vyštrachal asi miliardu a mají mě tam rádi. (Ovšem také přemýšlím, že bych v tom týdnu alternativně vyjel do Bulharska, letos o hlavní dovolené jsem dělal opravy na baráku a jezdil tak nejdál do Berouna pro pivo. Rozhodovat se budu až v září.)
Ale s tou cyklistikou opatrně, je to vysoce neekologická činnost. Za prvé brání provozu aut, takže ta musí brzdit a znovu rozjíždět, takže se zvyšují objemy výfukových spoldin jako doprovodný jev jízdy na kole. Daleko horší ale je naprostá neekolgičnost jízdy na kole jako takové. Při jízdě na kole, ale i jiném sportu dochází ke zvýšení výdajů lidské energie, to má za následek zvýšenou potřebu kyslíku a tedy také zvýšený obsah CO2 ve vydechovaném dechu. Takže více cyklistů znamená více zátěže ovzduší a vliv na oteplování globální. Druhým vlivem je zvýšená potřeba jídla a pití k náhradě spálených kalorií a to má za důsledek zvýšenou spotřebu potravin, důsledky jsou tři, jednak zatížení životního prostředí vyššími objemy odpadů trávení, než když tělo zůstává v klidu, takže tyto odpady je nutno likvidovat jaksi navíc, dále se tím zvyšují emise metanu ze střevních plynů, což je také vysoce neekologické, na nadměrné množství metanu prý vyhynuli dinosauři. Navíc pro výrobu většího množství potravin je nutno spotřebovat daleko více pohonných hmot u zemědělců a to rovněž zbytečně navíc zatěžuje životní prostředí. Jízda na kole má také nepříznivé zdravotní dopady na jezdce, u pánů zejména na prostatu. V důsledku toho potom roste spotřeba léčiv a znečištění vody z chemikálií z těcho léčiv vypouštěných močí. U žen to bude mít spíše jiný vliv, nemohu posoudit.
Z uvedeného plyne, že místo jízdy na kole by rozhodně ekologicky i ekonomicky výhodnější bylo realizovat přesuny výhradně automobilem.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Naposledy změněno: od Espero.
  • Strana:
  • 1
Moderátoři: mulťasilvervan
Vygenerováno za 0.216 sekund

Login