Vítejte, Host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne
  • Strana:
  • 1
  • 2
  • 3

Téma: Povinné ručení - navýšení sazeb

Povinné ručení - navýšení sazeb 31. bře 2013 21:54 #117636

• Sindeon VW
  • Avatar uživatele Sindeon VW Autor tématu
  • Administrator
  • Administrator
  • Obdržená poděkování 726
Přátelé,

Velmi nerad Vám musím oznámit pro některé z Vás jistě nepříjemnou novinu týkající se povinného ručení, které pro Vás Transporterclub zprostředkovává.

Z důvodu vysokého škodného plnění za poslední rok, se ČPP rozhodla upravit podmínky pro naši flotilovou smlouvu. Díky tomu dojde ke zvýšení roční platby pojistného cca o jednu třetinu, např. u nejběžnějšího objemu motoru 2.496 ccm3 a tarifu Speciál Plus se sazby zvýší z 2.552 Kč na 3.497 Kč (pro stávající členy Clubu a pojištěnce jen na 3350 Kč).

Toto jednání ze strany ČPP se nám samozřejmě hrubě nelíbilo a rozhodli jsme se hledat smluvního partnera jinde, ČPP jsme oznámili, že máme v úmyslu smlouvu vypovědět.

Jiné pojišťovny nám ale prozatím nebyly schopny nabídnout lepší podmínky. Hlavním důvodem je to, že flotilové smlouvy – jakou je i naše smlouva s ČPP – už dnes v této podobě fakticky fungovat nemohou, což naši vyjednávací pozici zhoršovalo. ČPP jsme i přesto oznámili úmysl smlouvu vypovědět a přejít ke konkurenci. Výsledkem však bylo pouze to, že jsme vyjednali v základu tři ústupky:
1) Příslib navrácení sazeb pojistného na sazby před navýšením pro další výročí (tedy po uplynutí jednoho roku) v případě, že se škodovost na flotile opět sníží
2) Možnost dál zachovat flotilovou smlouvu se všemi výhodami, které skýtá
3)Snížení sazby z pojišťovnou původně navrhovaných 3497 Kč na 3350 Kč pro členy Clubu, kteří měli pojistku s námi uzavřenou i v minulém roce

Pro koho a kdy je flotilová smlouva výhodná?
Největší výhoda tohoto typu smlouvy spočívá v tom, že každému účastníkovi automaticky počítá plný bonus. Je zcela jedno, zda bez nehody jezdíte rok, pět let či deset, bonus získáváte automaticky a i po nehodě vám zůstává. Pojišťovna také nekalkuluje při počítání výše pojistného s proměnlivými atributy, jak to dělá v případě individuálních pojistek – je zcela jedno, kde bydlíte (velkoměsto – vesnice, statistiky nehodovosti), jak staré auto máte, kolik let je vám, jaký objem/výkon má váš vůz, zda jste fyzická nebo právnická osoba…

Na rovinu musím říct, že nyní už nebudeme moci nazývat naše pojištění jako nejlevnější na trhu, protože někteří mohou při souhře řady okolností dosáhnout na nižší sazby individuálně. Podle našich propočtů by se u těchto individuálních kalkulací jednalo o pojistné nižší v rozmezí 100-200 Kč. Jsme proto přesvědčeni, že povinné ručení s Transporterclubem stále bude tím nejlevnějším pro většinu z Vás (především díky specifikaci flotilové smlouvy a faktu, že Vám bude započítán plný bonus).

Přesto ti, kdo by - především díky faktu, že za posledních 120 měsíců neměli žádné plnění škody u pojišťovny – (a s oporou v dalších proměnlivých atributech (viz. výše)) mohli dosáhnout individuálně na lepší sazbu pojistného, dostanou od nás spolu s mailem informujícím o změně pojistného automaticky také konkrétní nabídku na výhodnější povinné ručení.

O změnách pojistného budete nebo jste již byli informováni e-mailem od našeho zástupce a máte možnost se rozhodnout. Věříme však, že i tato navýšená sazba bude pro Vás stále značně výhodná, snažili jsme se a v tuto chvíli se stále snažíme udělat maximum, aby navýšení bylo v konečném výsledku co nejnižší.
Clubový asistent

Clubový web: http://www.transporterclub.cz
Clubový mail: club@transporterclub.cz
Clubová kancelář: Po - Pá 09:00 - 15:00

Staňte se prémiovým členem Transporterclubu

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Povinné ručení - navýšení sazeb 31. bře 2013 23:00 #117641

• Mates
  • člen clubu
  • člen clubu
  • Obdržená poděkování 2
Ondro, díky za info, ale zkusil jsem si narychlo zjistit pojištění individuálně a rozdíl je 700,- , což je už znát, když je to individuální pojistka a né flotila. Další věc je ta, že na mně ČPP udělala vloni slušný podraz, který se táhne až do letošního roku a proto jsem se rozhodl, že ji už žádné své peníze dávat nebudu a pojistku zruším.

Díky za pochopení

Mates
TRANSPORTER T5 96 Kw Long 4 Motion + TDIchip
CAN-AM SPYDER 990

Povinné ručení - navýšení sazeb 01. dub 2013 14:27 #117683

• Sindeon VW
  • Administrator
  • Administrator
Ahoj Mates,

samozřejmě, povinné ručení s Clubem je dobrovolná služba a jak jsem psal, může se stát, že nyní se někdo dostane na lepší sazby individuálně. Trochu mě překvapuje, že ten rozdíl je v Tvém případě tak velký, protože jsme dělali kalkulace přímo pomocí interních aplikací pojišťoven (každé zvlášť) a u nikoho nám tak výrazná sleva nevyšla. Tím samozřejmě neříkám, že to tak být nemůže...jen mě to překvapilo. Pravděpodobně máš vyjetý nějaký velmi výrazný bonus, je to tak?

Jednání ČPP otrávilo i nás, stále čekáme na vyjádření od několika dalších pojišťoven. O všem budu informovat, jak nejdříve to půjde...
Clubový asistent

Povinné ručení - navýšení sazeb 01. dub 2013 16:46 #117692

• Mates
  • člen clubu
  • člen clubu
  • Obdržená poděkování 2
Ahoj Ondro, nechci dělat reklamu, ale zkoušel jsem to normálně na xxxxxx a bonusy jsem žádný nevyplňoval, protože jsem nevěděl, jestli nějaký mám. Je teda pravda, že mám u nich více pojistek, ale to nevím, jestli hraje roli.
CAN-AM SPYDER 990

Povinné ručení - navýšení sazeb 01. dub 2013 19:24 #117703

• Sindeon VW
  • Administrator
  • Administrator
Ten odkaz jsem smáznul...ne proto, abych něco tutlal nebo podobně, ale funguje to tak na celým fóru. :-) Ale v pořádku, stejně jsem Tě chtěl požádat o bližší informace o té pojistce, ;-)

Nevím, na jakým principu tyhle kalkulačky fungují a co počítají a co ne. Já před nima byl varován, ale to je subjektivní a neověřená věc, tak to sem nechci tahat.

Především věřím, že do budoucna se vrátíme zpět na dosavadní sazby, ačkoliv povinné se teď obecně zdražuje.
Clubový asistent

Povinné ručení - navýšení sazeb 01. dub 2013 21:36 #117739

• Mates
  • člen clubu
  • člen clubu
  • Obdržená poděkování 2
Ok, souhlasím se smazáním. Chtěl jsem ti to poslat SZ a nakonec jsem to dal normálně, takže v pohodě.
CAN-AM SPYDER 990

Povinné ručení - navýšení sazeb 02. dub 2013 10:44 #117785

Nevím jakým způsobem jednáte s pojišťovnama, ale žádná pojišťovna nedá nikomu dobrou nabídku.Musí se na ně přes zprostředkovatelskou firmu, pak se teprve ceny hnou.
Já řeším pojistky přes firmu xxxxxxx
Do obsahu 1.000cm-553,-/rok
1.600cm-983,-/rok
Téčka mám pojištěný jinak tak to nejde takhle porovnat.
Akorát napoprvé taky neudělali nejlepší nabídku, chce to s nimi taky vyjednávat.
Smlouva je potom přes ně uzavřená s Hasičskou pojišťovnou.
T4 Multivan Atlantis 2,5 TDI 75Kw automat
T5 Multivan Comfortline 2,5 TDI 96Kw automat-prodáno

Povinné ručení - navýšení sazeb 02. dub 2013 15:18 #117803

• bazilisak
  • člen clubu
  • člen clubu
  • Obdržená poděkování 2
Když se budeme předhánět v cenách, tak já mám nákladáky pojištěné za 1100 kč / rok. Na podnikatelské mám známou vedoucí. Mulťáka jsem u ní nepojištoval, protože tam zrovna nebyla , tak to dělala její kolegyně , já na to spěchal.
foto zde : http://mapurka.rajce.idnes.cz/VW_Multiv ... _4_Motion/
T5 Multivan TDI 4Motion
Škoda octavia 66 kw

Povinné ručení - navýšení sazeb 02. dub 2013 15:21 #117804

• myšák
  • Návštěvník
  • Návštěvník
A nešlo by domluvit nějakou zajímavou nabídku pro klub ? když máte oba takový možnosti.

Povinné ručení - navýšení sazeb 02. dub 2013 15:25 #117806

• bazilisak
  • člen clubu
  • člen clubu
  • Obdržená poděkování 2
Nevím, jak to řeší klub a s kým, ale vedoucí pobočky (větší) může toho s cenou udělat moc. A říká u toho, "proč budeme těm pražákům tolik platit? Vždyť mají víc než my".......
foto zde : http://mapurka.rajce.idnes.cz/VW_Multiv ... _4_Motion/
T5 Multivan TDI 4Motion
Škoda octavia 66 kw

Povinné ručení - navýšení sazeb 02. dub 2013 15:34 #117807

Já jsem to řešil u toho xxxxx přímo s ředitelem pobočky Pardubice, kontakt přímo na něj xxxxx , nemůžu tam vyjednávat něco za klub když neznám žádné bližší udaje, počet aut, atd...
T4 Multivan Atlantis 2,5 TDI 75Kw automat
T5 Multivan Comfortline 2,5 TDI 96Kw automat-prodáno

Povinné ručení - navýšení sazeb 02. dub 2013 18:46 #117814

• Jakub
  • člen clubu
  • člen clubu
  • Obdržená poděkování 7
Ahoj Ondro,
předem chci říct, že nemám v plánu rušit pojistku uzavřenou přes club. Ale zajímalo by mě, jak je to s těmi sazbami, na fórum už ty starý sazby nejsou. Píšeš, že "je zcela jedno, jak staré auto máte, kolik let je vám, jaký objem/výkon má váš vůz...", ale přitom nějaký rozdíly budou. Loni jsem zaplatil 2795,- a teď jsem dostal nový předpis pojištění na 3830,-. Je to tím, že mám starý auto (2.4D z r. 1993) nebo ne? Ptám se jenom ze zvědavosti, jsem spokojenej se současným stavem. Pořád budu platit zhruba půlku toho, co jsem měl sjednáno individuálně.
VW T4 California Coach - original Westfalia

Povinné ručení - navýšení sazeb 02. dub 2013 19:41 #117820

• Mates
  • člen clubu
  • člen clubu
  • Obdržená poděkování 2
Ahoj Ondro,

chci se ti omluvit za dezinformaci o ceně pojistky. Dnes jsem mluvil s jejich agentem a ten mi to přepočítal a vyšlo to o 200 Kč dráž, jelikož v tom původním nebylo čelní okno a proto to bylo levnější. Tímto se ti omlouvám za vyvolanou paniku.
CAN-AM SPYDER 990

Povinné ručení - navýšení sazeb 02. dub 2013 20:41 #117830

• Sindeon VW
  • Administrator
  • Administrator

Druzeta napsal: Nevím jakým způsobem jednáte s pojišťovnama, ale žádná pojišťovna nedá nikomu dobrou nabídku.Musí se na ně přes zprostředkovatelskou firmu, pak se teprve ceny hnou.
Já řeším pojistky přes firmu xxxxxxx
Do obsahu 1.000cm-553,-/rok
1.600cm-983,-/rok
Téčka mám pojištěný jinak tak to nejde takhle porovnat.
Akorát napoprvé taky neudělali nejlepší nabídku, chce to s nimi taky vyjednávat.
Smlouva je potom přes ně uzavřená s Hasičskou pojišťovnou.

Díky za reakci. Jen se omlouvám, podobně jako v případě kolegy nad Tebou jsem musel smazat odkaz. Je to ze stejného důvodu...

Co se týče pojišťoven, tak jednáme především přímo s nimi, ale po pravdě jen s těmi většími. Je to pak i jistota pro clubáky, kdyby se stala nějaká extra nepříjemná věc, u malé pojišťovny je spíš riziko, že bude s platbami problém. Zase se snažíme najít nějaký výhodný poměr mezi cenou a spolehlivostí pojišťovny.
Clubový asistent

Povinné ručení - navýšení sazeb 02. dub 2013 20:44 #117831

• Sindeon VW
  • Administrator
  • Administrator

bazilisak napsal: Když se budeme předhánět v cenách, tak já mám nákladáky pojištěné za 1100 kč / rok. Na podnikatelské mám známou vedoucí. Mulťáka jsem u ní nepojištoval, protože tam zrovna nebyla , tak to dělala její kolegyně , já na to spěchal.

Pokud máš zajímavý kontakt na někoho, kdo by v tomto směru mohl Clubu pomoci a můžeš mi ho dát, pošli mi jej prosím na mail nebo do SZ. Už se pár podobných našlo, jsme rádi za každou možnost, kterou lze prověřit. Díky.
Clubový asistent

• Strana:
  • 1
  • 2
  • 3
Vygenerováno za 0.220 sekund

Login

Na webu používáme soubory cookies.

Tyto soubory a informace se naše společnost snaží využívat za účelem vylepšování a rozvoje služeb, které zde nabízíme a poskytujeme. Využití souborů cookies umožňuje zlepšovat pro Vás lepší uživatelnost webových stránek a zpříjemňuje jejich použití. Více info

Souhlasím

Co jsou cookies?

Cookie je malý soubor, který se z naší webové stránky ukládá na pevný/hard disk (včetně mobilních zařízení) uživatele/návštěvníka. Tento soubor identifikuje specifické informace z předchozích návštěv na webových stránkách z příslušného přístroje. Informace mohou například zahrnovat adresu IP připojujícího se počítače, datum a čas návštěvy, odkazující URL adresa (stránka, ze které návštěvník přišel), stránky/produkty navštívené na našem webu, typ použitého prohlížeče a stránky, které byly navštíveny apod. Platnost/funkčnost souborů cookies buď vyprší na konci internetové relace (po odpojení zařízení od stránek/internetu) nebo vyprší po určité omezené době.

Důvod použití

Tyto soubory a informace se naše společnost snaží využívat za účelem vylepšování a rozvoje služeb, které zde nabízíme a poskytujeme. Využití souborů cookies umožňuje zlepšovat pro Vás lepší uživatelnost webových stránek a zpříjemňuje jejich použití.

Ochrana osobních údajů

Soubory cookies používáme tak, aby na základě takto získaných informací/dat nebyla osoba uživatele identifikovatelná, a to ani při využití dalších informací, které máme k dispozici.

Druhy souborů cookies

Běžně a vždy s ohledem na aktuální vývoj v příslušných informačních technologiích používáme tyto typy souborů cookies:

(i) Vyžadované - jsou nezbytné a pomáhají Vám pohybovat se po webových stránkách a vidět určité funkce. Tyto soubory například zajišťují uložení nákupního košíku při všech krocích procesu uzavírání objednávky;

(ii) Funkční - umožňují zajistit ještě příjemnější zákaznický zážitek. Tyto soubory Vám pomáhají ukládat a připomínat Vám nákupní košík a umožňují vytvářet seznamy přání apod.;

(iii) Výkonnostní - nám pomáhají porozumět nákupnímu chování našich návštěvníků. To nám umožňuje neustále vylepšovat naše webové stránky, aby pro Vás bylo nakupování co nejsnazší a nejpříjemnější;

(iv) Interakční - se používají k tomu, abyste mohli vyjádřit svůj názor - co si myslíte o našich produktech, webových stránkách apod.. Tyto soubory cookies Vám umožní vyjádřit se na sociálních médiích tak, že se Vám naše produkty líbí nebo že je doporučujete, a popovídat si s pracovníky našich služeb. Můžete však také poradit našim ostatním (potenciálním) zákazníkům tím, že naše produkty ohodnotíte a napíšete k nim recenze;

(v) Cílení reklam - si zapamatují Vaše preference týkající se produktů a nakupování. Tyto soubory cookies nám umožní zjiš‘tovat, co máte rádi. Takže když například procházíte výsledky hledání ve vyhledávačích, budou se zobrazené reklamy více týkat Vašich preferencí.

Když chcete použití souborů cookies zakázat

Kdykoliv můžete změnit nastavení svého zařízení – používaného prohlížeče tak, aby soubory cookies odstraňoval nebo bránil jejich ukládání, pokud s jejich užitím nebudete výslovně souhlasit. Informace o tom, jak upravit nastavení souborů cookies, najdete v příslušné části nápovědy Vašeho zařízení či prohlížeče. Příklady nastavení u nejužívanějších prohlížečů jsme pro Vás připravili zde:

Internet Explorer: https://support.microsoft.com/en-us/help/17442/windows-internet-explorer-delete-manage-cookies 

Mozilla Firefox: https://support.mozilla.org/en-US/kb/cookies-information-websites-store-on-your-computer?redirectlocale=en-US&redirectslug=Cookies#w_cookie-settings

Google Chrome: http://www.google.com/support/chrome/bin/answer.py?hl=en&answer=95647

Safari: https://support.apple.com/kb/PH21411?viewlocale=en_US&locale=en_US

Opera: http://www.opera.com/help/tutorials/security/cookies/