Vítejte, host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne

Téma: Pomalost webu?

Pomalost webu? 29. dub 2020 12:46 #197365

  • YuriiGT
  • Avatar uživatele YuriiGT Autor tématu
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 26
  • Karma: 1
  • Obdržená poděkování 0
Ahoj, patřím mezi poměrně netrpělivé lidi a začíná mi vadit rychlost zdejšího hostingu... vše od samotných stránek po forum se načítá děsivě pomalu, běžný rozpětí času za který server vrátí odpověď a načte se nová stránka je 7-10sekund i když sedím na optice kde všechno ostatní lítá jako zpraku. Přijde mi, že TC je nejpomalejší web na který pravidelně chodím i proto zdejší návštěvy trochu omezuju (bo nervy mam jen jedny).
Podobné problémy jsme kdysi mívali i na Hyundaiclubu kde nám pomohla až změna hostingu webovek.

Vnímá to jako problém i někdo další?
Dalo by se s tím něco udělat?

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Pomalost webu? 29. dub 2020 14:15 #197366

  • Sindeon VW
  • Avatar uživatele Sindeon VW
  • Offline
  • Administrator
  • Administrator
  • Příspěvky: 2758
  • Karma: 33
  • Obdržená poděkování 918
Já to třeba vnímám jako dost velký problém, taky mi to vadí. Vystřídalo se na tom už asi pět ajťáků jen za poslední rok a všichni od toho dali ruce pryč (většinou jen přestali komunikovat a dělali mrtvé brouky). Teď na tom dělá další. Aktuálně řešíme i hosting, ačkoliv tam problém pravděpodobně není. Druhá stránka věci je, že se primárně snažíme o opravu, protože postavit web znovu je pro nás aktuálně finanční sebevražda - ceny vyletěly neskutečně vysoko a čekám, že aktuálně ještě poletí. :-( Není to tak, že bychom to nechávali spát nebo se s tím smířili. Problém je v tom, že a) nikdo zvenčí, koho jsme oslovili my to vyřešit nedokázal ani nenabídl možnost to vyřešit za pro nás akceptovatelné peníze; b) neozval se ani nikdo zevnitř komunity, pokud by tady někdo z tohoto oboru byl, kdo by byl ochoten pomoci třeba radou, doporučením na řešení za realizovatelný rozpočet.
Clubový asistent

Clubový web: http://www.transporterclub.cz
Clubový mail: club@transporterclub.cz
Clubová kancelář: Po - Pá 09:00 - 15:00

Staňte se prémiovým členem Transporterclubu

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Pomalost webu? 29. dub 2020 17:15 #197367

  • YuriiGT
  • Avatar uživatele YuriiGT Autor tématu
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 26
  • Karma: 1
  • Obdržená poděkování 0
Díky za odpověď, nečekal jsem že zrovna Ty to budeš vnímat jako já, je to fakt děsná škoda, web je dobře udělanej a tohle fakt ničí uživatelskej zážitek.
Osobně bohužel know how na tohle téma neoplývám (už to dloooouho nedělám) ale zkusim se nad tim zamyslet... samo načtení webu totiž je bleskový, PING taky dobrej jenom děsně dlouho trvá než server klientovi vůbec odpoví a třeba Google Pagespeed ani neproběhne a vyhodí chybu.
No budu se v tom chvíli šťourat a když na něco přijdu, napíšu si o kontakt na toho novýho ajťáka abych to s nim probral.

Jinak rozpočtový věci ohledne správy webu chápu, řešili jsme to s hyundaiclubem úplně stejně... vždycky jsem se nad něčim vstekal tak dlouho až jsem sednul a něco s tim udělal zadarmo protože kolikrát ani placení webmasteři nechtějí hrabat do něčeho co sami "nepostavili".

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Naposledy změněno: od YuriiGT.

Pomalost webu? 29. dub 2020 20:57 #197370

  • covex
  • Avatar uživatele covex
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 1983
  • Karma: 8
  • Obdržená poděkování 198
Je tu o tom cele tema - problem se temer periodicky vraci a probiralo se to tam, profily nacitani stranek jsem sem uz taky nekolikrat daval, vcetne napr. doporuceni zakazat pristup na web neregistrovanym uzivatelum (aspon na vyzkouseni). Tenhle problem je obvykle zpusobem velikym mnozstvim spatne optimalizovanych dotazu do databaze, coz tusim i Sideon min. jednou potvrdil, nicmene pry se pokazde problem demonstruje nekde jinde. Ono je to tezke nejak zvenku diagnostikovat, protoze nevime na cem to bezi (napr. jaka DB, co je to za engine fora apod.), zda je to nejak zakaznicky upravovane, cim se to opravilo driv (protoze to vzdy nejakou dobu jde OK, ale pak se to zase zhorsi), o jake mnozsti dat se jedna, co to je za hosting... na reseni je primarne potreba clovek, ktery dela v jazyce kterym je forum psane, idealne se vemuje technologii na ktere to je postavene a vyzna se v DB. Obecny ajtak nebo spravce infrastruktury tu asi moc nepomuze.
VW T5 2.5TDI 128kW BPC 7HM 2008 4motion Multivan Seikel

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Pomalost webu? 30. dub 2020 13:18 #197378

  • Sindeon VW
  • Avatar uživatele Sindeon VW
  • Offline
  • Administrator
  • Administrator
  • Příspěvky: 2758
  • Karma: 33
  • Obdržená poděkování 918
YuriiGT mi poslal nějaké postřehy, ty jsem obratem předal a řeší se to tímhle směrem. Momentálně na tom pracují jak na hostingu, tak z naší strany člověk, který se přímo tím daným systémem zabývá (joomla, mysql). Web je šíleně rozsáhlej a "košatej" a selhávají jednoduchý postupy, jak s ním pracovat (např. vložený nástroje systému, který jsou k tomu určený) a je potřeba všechnu práci odvést "po staru" například příkazovým řádkem. A to nechce zřejmě nikdo dnes už dělat, protože je to pracný. Když se pak hledá chyba, tak se hledá "řádek po řádku" a současná databáze má asi 40 GB. Problém bude i v ní. Takže je potřeba ji nějak optimalizovat, jenže už jsme zažili, že tahle "optimalizace" skončila ztrátou dat (příspěvků a uživatelů z fóra) a ten, kdo to rozbil už to zase neuměl opravit. Čili jsem na to opatrnej, než se v tom někdo začne vrtat...
Clubový asistent

Clubový web: http://www.transporterclub.cz
Clubový mail: club@transporterclub.cz
Clubová kancelář: Po - Pá 09:00 - 15:00

Staňte se prémiovým členem Transporterclubu

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Pomalost webu? 30. dub 2020 16:34 #197379

  • covex
  • Avatar uživatele covex
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 1983
  • Karma: 8
  • Obdržená poděkování 198
Chces rict ze se nase zdejsi rozumy nezalohuji? :)
Snad se zadari. nekdy neni nad to si aplikaci hostovat sam, protoze na webhostingu jsou zpravidla dost omezene moznosti
VW T5 2.5TDI 128kW BPC 7HM 2008 4motion Multivan Seikel

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Pomalost webu? 30. dub 2020 16:35 #197380

  • Sindeon VW
  • Avatar uživatele Sindeon VW
  • Offline
  • Administrator
  • Administrator
  • Příspěvky: 2758
  • Karma: 33
  • Obdržená poděkování 918
Možná jste to někdo v průběhu odpoledne zaznamenal, chvíli nefungovaly avatary (obrázky u profilů). Čistila se databáze, zkoušeli jsme vypínat a zapínat různé součásti webu, které by mohli být problematické a hledá se ta chyba. Nefungovalo to. Jak vidíte, je to trochu pokus omyl. Bude to teď asi chvíli pokračovat - do webu se bude natvrdo zasahovat. Může se stát, že chvílemi nebude dostupný vůbec, může se stát, že nějaká komponenta nebude fungovat, něco se nebude zobrazovat. Může se stát, že web na pár hodin vypadne celý. Díky za pochopení.
Clubový asistent

Clubový web: http://www.transporterclub.cz
Clubový mail: club@transporterclub.cz
Clubová kancelář: Po - Pá 09:00 - 15:00

Staňte se prémiovým členem Transporterclubu

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Pomalost webu? 30. dub 2020 16:38 #197381

  • Sindeon VW
  • Avatar uživatele Sindeon VW
  • Offline
  • Administrator
  • Administrator
  • Příspěvky: 2758
  • Karma: 33
  • Obdržená poděkování 918

covex napsal: Chces rict ze se nase zdejsi rozumy nezalohuji? :)
Snad se zadari. nekdy neni nad to si aplikaci hostovat sam, protoze na webhostingu jsou zpravidla dost omezene moznosti


Teď už ano (co jsme na tomhle hostingu), takže to už je několik let, samozřejmě. Zálohuje se každý den. ;-) Jde o to, že tehdy se to rozbilo a nedokázalo obnovit ani ze zálohy. Tu furt mám a furt věřím, že ty díry ještě někdy někdo zpětně zaplní... Prý to možné je.
Clubový asistent

Clubový web: http://www.transporterclub.cz
Clubový mail: club@transporterclub.cz
Clubová kancelář: Po - Pá 09:00 - 15:00

Staňte se prémiovým členem Transporterclubu

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Pomalost webu? 04. kvě 2020 15:21 #197440

  • YuriiGT
  • Avatar uživatele YuriiGT Autor tématu
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 26
  • Karma: 1
  • Obdržená poděkování 0
Hele jsem už sice jenom hloupej mudla ale nebylo by snazší udělat při zachování databází vývojovou kopii webu a testovat změny samotnýho kódu na ní s tim že by se po úspěšnym otestování změny překlopily na ostrou verzi?
Přijde mi to trochu bezpečnější řešení než hrabat přímo do ostrýho a doufat že se to neposere.

Samotný databáze s obsahem můžou bejt sdílený pro x různejch verzí webů jenom nevim jak moc je to tady komplexně zmatlaný dohromady, docela si dovedu představit situaci ve který už výroba tý kopie z hotovýho webu bude problém pokud se v tom celku člověk neorientuje.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Pomalost webu? 04. kvě 2020 15:30 #197441

  • Sindeon VW
  • Avatar uživatele Sindeon VW
  • Offline
  • Administrator
  • Administrator
  • Příspěvky: 2758
  • Karma: 33
  • Obdržená poděkování 918
To jsme dělali doteď. Každej novej "ajťák" chtěl připravit developerskou (testovací verzi). Tak jsme ji připravili. Zaplatili prostor, práci webhostingu. Pak se ukázalo, že danej člověk se na to vykašlal nebo že to neumí. Jen zprovoznit to byl hroznej opruz. Člověka na webhostingu už to taky nebaví a my vyhazujeme peníze z okna. Je to rizikovější, ale slíbil mi neprodlenou 100% opravu všeho, co by se případně rozbilo ze zálohy.Sám si to bude řídit a hlídat. Je to pro nás horší cesta, ale já už to trochu beru tak, že zoufalé časy si žádají zoufalé činy. :-)
Clubový asistent

Clubový web: http://www.transporterclub.cz
Clubový mail: club@transporterclub.cz
Clubová kancelář: Po - Pá 09:00 - 15:00

Staňte se prémiovým členem Transporterclubu

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Pomalost webu? 04. kvě 2020 17:18 #197444

  • Sindeon VW
  • Avatar uživatele Sindeon VW
  • Offline
  • Administrator
  • Administrator
  • Příspěvky: 2758
  • Karma: 33
  • Obdržená poděkování 918
Tak první vlaštovka...

Kdybyste našli něco, co je rozbité nebo nějak jinak špatně, dejte mi prosím vědět. ;-)
Clubový asistent

Clubový web: http://www.transporterclub.cz
Clubový mail: club@transporterclub.cz
Clubová kancelář: Po - Pá 09:00 - 15:00

Staňte se prémiovým členem Transporterclubu

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Naposledy změněno: od Sindeon VW.

Pomalost webu? 04. kvě 2020 18:02 #197446

  • Vendys
  • Avatar uživatele Vendys
  • Offline
  • člen clubu
  • člen clubu
  • TCCT - Transporterclub Caravan Team
  • Příspěvky: 3150
  • Karma: 36
  • Obdržená poděkování 227
Ondro, super.
[img]
TCCT - Transporterclub Caravan Team
VW Multivan T6 Edition 30 2,0 TDi 150 kW DSG - prodáno
[img]

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Pomalost webu? 04. kvě 2020 19:00 #197448

  • eviz
  • Avatar uživatele eviz
  • Offline
  • člen clubu
  • člen clubu
  • Příspěvky: 632
  • Karma: 4
  • Obdržená poděkování 44
Ondro dík
Pavel

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Pomalost webu? 04. kvě 2020 20:47 #197451

To je rychlost, super. Díky

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Pomalost webu? 04. kvě 2020 21:07 #197454

  • covex
  • Avatar uživatele covex
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 1983
  • Karma: 8
  • Obdržená poděkování 198
Opradu je to ted vyborne, snad to vydrzi. Dole vidim Kunena, tak to neni uplne joomla, mozna zbytek stranek joomla s integrovanym forem kunena.
VW T5 2.5TDI 128kW BPC 7HM 2008 4motion Multivan Seikel

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Vygenerováno za 0.188 sekund

Login