Vítejte, host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne

Téma: T5 ALU KOLA

T5 ALU KOLA 11. pro 2020 12:40 #200259

Ahoj klubaci. Prave resim alu kola na t5 ale nevim jaky et aby nebyla kola zapustena uvnitr protoze origo et51 neni ono. Chtel bych klasicky rozmer gum co mam v tp takze 215/65 r16 jen chci zmenit et aby kola byla zaroven s blatniky klidne i trosku ven ale nee moc. Tak se vas chci zeptat jak et by bylo idealni popriprade jestli bych mohl videt nejake vase fotky at mam predstavu. Predem vam moc dekuju a pak bych mel jeste jeden dotaz kdyz bych chtel z ceckove gumy prejit na xlko jaky by s tim byl problem pri silnicni kontrole? Dekuju vam moc za vasi odpovedi a rady

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T5 ALU KOLA 11. pro 2020 13:13 #200264

  • silvervan
  • Avatar uživatele silvervan
  • Offline
  • člen clubu
  • člen clubu
  • Příspěvky: 714
  • Karma: 4
  • Obdržená poděkování 42
Vymýšlíš strašnou hloupost, víš jak to bude hrozně vypadat, když budou ty hubený kola takhle vystrčený? Doporučuji to nejdřív vyzkoušet, aby jsi si to přestavil. Udělej si podložku šířky cca 5-6cm a zkusmo to namontuj.
T6 Multivan 2,0 TDI 146kW DSG 4M - Německý plnokrevník ze stáje Highline edition
Eifelland Holiday 460TK 2001
Harley-Davidson Sportster XL1200C

TCCT - Transporterclub Caravan Team
A-team (Almara team)

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T5 ALU KOLA 16. led 2021 21:39 #200744

ET37, az 35...menej uz nie...
bavoracke disky maju aj dobre ET aj su dobre tvarovane a auto nevyzera ako elektricka.. len treba dokupit stredove kruzky... co sa tyka vzhladu, tiez mam 225/65 R16, a nemyslim si ze to vyzera cudne.. skor naopak...
vw transporter T5 1,9 TDi, 77kw,390Nm ( momentalne 125 kW odbrzdene ), 6q, 2004
vw passat B6, 2,0 cr tdi, 2014-ex
vw golf cabrio 1,6i, 74 kw 2001 ( taky ten ani III, ani IV )
vw golf 5 3dv., 1,9 tdi 77kw, gtd line, 2005
vw t3 syncro, 1988
vw t3 doka 1990
vw t1 samba (zatial na spalkoch)
vw t4 (v procese renovacie)

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T5 ALU KOLA 18. led 2021 14:44 #200754

  • BLADE 2
  • Avatar uživatele BLADE 2
  • Offline
  • člen clubu
  • člen clubu
  • Příspěvky: 367
  • Obdržená poděkování 14
Ja mam et 30 285/35/20 a keby ze sa daju zapisat 22 tak su uz na aute.
TRANSPORTER T5 96kW 2004

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T5 ALU KOLA 11. úno 2021 12:27 #201095

  • Krejča
  • Avatar uživatele Krejča
  • Offline
  • člen clubu
  • člen clubu
  • Příspěvky: 134
  • Obdržená poděkování 21
Kluci, mám dilema, přikoupil jsem Multivan, a chtěl jsem jej osadit stejnými disky jako mám teď na Caravelle (AEZ YACHT 8,5x18 ET48 DARK s pneu 235/50 R 18). Bohužel jsem zjistil, že už je asi neseženu - už se prý nevyrábí. Mám je zapsané na obou autech v TP a chtěl jsem to mít zaměnitelné :-( . Nemáte nejaké doporučení na alternativu, případně neleží někomu v garáži (asi ne že)
Multivan T5 BiTdi 132kW 4x4, r.v.2011, 245/45R19-275/40 R19, stavitelný KW podvozek, EGR off
Transporter T6.1 Long 110kW r.v.2023, 235/55R18
EX Caravelle T5 Long 1,9 TDI 75kW, chip na 103kW/345Nm, r.v.2006, 235/55 R18

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T5 ALU KOLA 11. úno 2021 13:39 #201101

  • covex
  • Avatar uživatele covex
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 2211
  • Karma: 8
  • Obdržená poděkování 225
Ve stribne jeste jsou. kdyz das vzdycky na jednu stranu stejnou barvu, tak to nikdo nepozna. :)
VW T5 2.5TDI 128kW BPC 7HM 2008 4motion Multivan Seikel

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T5 ALU KOLA 13. bře 2021 13:45 #201545

Ahojte,
kúpil som T5 s pneumatikami 235/55/R18. V TP zapísané nie sú (čo som si predtým nevšimol), neviem sa rozhodnúť čo s nimi.
Chcel by som vedieť, či pre auto to nie je veľká záťaž - auto občas využívam aj do terénu. Čo by ste mi poradili? Chcem poďakovať za každú odpoveď.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T5 ALU KOLA 13. bře 2021 16:06 #201548

  • Krejča
  • Avatar uživatele Krejča
  • Offline
  • člen clubu
  • člen clubu
  • Příspěvky: 134
  • Obdržená poděkování 21
No do terenu asi moc vhodné nebudou. Tam bych viděl spíš pneu s vyšším profilem (205/65 R16). Já se s osmnáctkami terénu vyhýbám obloukem.
Co s osmnáctkama? Prodat, nebo vyměnit ra 16" nebo max 17".
Vážil jsem plechové 17" 235/60 a alu 18" 235/55 a stejná váha. Samozřejmě 17" alu budou lehčí, 16" ještě víc. Čím těžší kola, tím línější na rozjezd. Jak to rozjedeš, tak už je to jedno.
Záleží také jaký máš rozměr disků, aby byly prodejné.
Multivan T5 BiTdi 132kW 4x4, r.v.2011, 245/45R19-275/40 R19, stavitelný KW podvozek, EGR off
Transporter T6.1 Long 110kW r.v.2023, 235/55R18
EX Caravelle T5 Long 1,9 TDI 75kW, chip na 103kW/345Nm, r.v.2006, 235/55 R18

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T5 ALU KOLA 17. dub 2021 20:32 #201948

Ahoj . Muzu mit za dobrou cenu alu allisio
17 . Maj ET 45 a je tam napsano 8Jx17H2
Blbe ? Je to na T5 2006 2.5/96kw
V Tp mam 7Jx17H2 na 17 ET51 muzete poradit?

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Naposledy změněno: od Aisondin303.

T5 ALU KOLA 17. dub 2021 21:17 #201950

nechcem do toho velmi kecat, lebo neviem ako to je u vas presne, no u nas este nikdy poistovna ani policia neriesili et disku... maximalne velkost zapisanych kolies, a aby nevycnievali velmi spod blatnikov.. a to sme nedavno riesili poistnu udalost, kde bol u nas technik ohliadat auto po nehode.. jedine co ho zaujimalo, boli pneu, ci ich ma auto zapisane... proste chcel vediet, ci su tam 16", alebo nie.. sirka ani nic ine ho nezaujimalo.. a uz vobec nie ET... a to som sa ho vyslovene pytal, ci to v nejakej suvislosti vobec riesia... vravel ze absolutne, a ze nevie o tom ze by to niekto riesil..
co sa tyka diskov z bmw, su s atestom rovnako ako na vw, nebal by som sa toho.. tiez mam bavoracke, aj zimne, aj letne...ET35...a jazdim naozaj vela... myslim ze zbytocne sa riesia veci, ktore mozno ani nikto nemusi riesit... ale samozrejme, neberiem nikomu jeho pohlad na vec... je to subjektivne... no v suvislosti s bezpecnostou som si isty, ze nic sa nestane... takze ja by som do tych kolies kludne siel... a kruzky na vymedzenie nahradit za kovove? neviem, objednavam plastove, pouzivam ich na vela aut a kolies ( mam autoservis a pneuservis), a uprimne, este nikdy som sa za cca 15 rokov nestretol s akymkolvek problemom spojenym s vymedzovacimi kruzkami... ak prasknu, vymienam... no casto sa to nestava... tolko moj nazor
vw transporter T5 1,9 TDi, 77kw,390Nm ( momentalne 125 kW odbrzdene ), 6q, 2004
vw passat B6, 2,0 cr tdi, 2014-ex
vw golf cabrio 1,6i, 74 kw 2001 ( taky ten ani III, ani IV )
vw golf 5 3dv., 1,9 tdi 77kw, gtd line, 2005
vw t3 syncro, 1988
vw t3 doka 1990
vw t1 samba (zatial na spalkoch)
vw t4 (v procese renovacie)

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T5 ALU KOLA 17. dub 2021 22:17 #201952

  • Krejča
  • Avatar uživatele Krejča
  • Offline
  • člen clubu
  • člen clubu
  • Příspěvky: 134
  • Obdržená poděkování 21
No u nás je to jednoduché. Nic neprovedeš, nic se neřeší. Přijedeš na STK, narazíš na poctivýho vystrašenýho moulu a jedeš domů bez technické se závadou - neodpovídá ET rozměru v TP.
Pak je další věc a tou je nosnost disků. Sám teď sháním pěkné osmnáctky a dopátrat se bližších dat z BMW disků je nemožné. Auto které váží 2,1t bez naložení si žádá jiné disky než osobák co váží 1500kg. To pak můžu nechat plechy, které se budou kroutit stejně, ale za jiný peníz. Na druhém autě mám AEZ YACH SUV a ty jsou jak šutr - super, ale už se nevyrábí :-(
Multivan T5 BiTdi 132kW 4x4, r.v.2011, 245/45R19-275/40 R19, stavitelný KW podvozek, EGR off
Transporter T6.1 Long 110kW r.v.2023, 235/55R18
EX Caravelle T5 Long 1,9 TDI 75kW, chip na 103kW/345Nm, r.v.2006, 235/55 R18

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T5 ALU KOLA 17. dub 2021 22:35 #201953

chlapci, tym ze mam servis, samozrejme na stk chodim takmer kazdy den s nejakym autom, niekedy aj tromi za den... ano, priznavam ze mozno ten meter na tie auta nema presne meter, lebo ved denne sa tam nasich aut cosi premelie, ale faktom je ze som dusa zvedava, a vela sa pytam... technik na stk, aspon u nas, by si musel dat riadneho majzla na to, aby zistil ET kolies na aute... musel by byt v kanali pod autom, a pomaly ho posuvat dopredu niekto, kym by neobjavil vyrazene ET, pricom na mnohych diskoch je tak nezretelne, ze najst ho je problem ked je auto vyzute z diskov... neviem, pisem svoje skusenosti a poznatky, co viem, rovnako policajti u nas riesia max velkost... sirku a ET som zatial nikdy nezazil ze by riesili... zrovna sme otcovi kupili touran, samo ze na plechoch... dame mu tam hliniky, a urcite tak, aby trosku vystupili von.. vyzera to dobre, zlepsuje vlastnosti, a vplyv na napravu a jej zatazenie je podla mojich skusenosti zanedbatelny... porovnavam z aut, o ktore sa starame... mame take co maju original plechy (T5), ale aj take co maju napr. bavoracke kolesa, niektore dokonca aj po burackach, ci nehodach, a rozdiel v trvanlivosti napriklad porovnatelnych dielov ako su capy, ramena, tycky stabilizatora atd, sa v nicom neodlisuju v suvislosti s najazdom...
ale vravim, to je u nas.. ako je to u vas, neviem.. no dufam ze aj u vas to nie je take kriticke... kolesa obuvam a prezuvam mnohym policajtom, sami maju poobuvane kadeco na svojich autach, takze si nemyslim ze to je tak extremne..
vw transporter T5 1,9 TDi, 77kw,390Nm ( momentalne 125 kW odbrzdene ), 6q, 2004
vw passat B6, 2,0 cr tdi, 2014-ex
vw golf cabrio 1,6i, 74 kw 2001 ( taky ten ani III, ani IV )
vw golf 5 3dv., 1,9 tdi 77kw, gtd line, 2005
vw t3 syncro, 1988
vw t3 doka 1990
vw t1 samba (zatial na spalkoch)
vw t4 (v procese renovacie)

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T5 ALU KOLA 17. dub 2021 22:41 #201955

a k tej nosnosti bmw diskov ktore sa nam hodia na auta len tolko.. ak najdem tabulku, v ktorej som to nasiel, tak ju sem pridam, no kedysi som to riesil.. ak pozeras na disky od 16" hore, tak maju nosnost na stred od 700 kg na jedno koleso... menej sa nerobia.. cize 2800 kg, co je de facto celkova hmotnost auta... myslim T5... a to su tie najmenej hutne.. treba hladat minimalne z bmw 5 a vyssie... a nie je problem so zatazou na koleso... co sa tyka ET, treba s rozumom, aby naozaj nevycnievalo... moja skusenost je ET 35 a to je strop... uz su zarovno blatnikov
vw transporter T5 1,9 TDi, 77kw,390Nm ( momentalne 125 kW odbrzdene ), 6q, 2004
vw passat B6, 2,0 cr tdi, 2014-ex
vw golf cabrio 1,6i, 74 kw 2001 ( taky ten ani III, ani IV )
vw golf 5 3dv., 1,9 tdi 77kw, gtd line, 2005
vw t3 syncro, 1988
vw t3 doka 1990
vw t1 samba (zatial na spalkoch)
vw t4 (v procese renovacie)

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T5 ALU KOLA 18. dub 2021 08:17 #201958

  • covex
  • Avatar uživatele covex
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 2211
  • Karma: 8
  • Obdržená poděkování 225
Hlavni problem vystoupliych kol je, ze to nahazuje pak i auto z boku, trpi tim nadmerne hrany lemu blatniku a samozrejme hazis kameny i za sebe. Jinak me teda 2.8t na T5 prijde malo, resp. pokud ma nekdo hole auto pod 2t budiz, ale multaky maji prazdne klidne 2.5t. Ony ty disky samorejme zvladnou vic a pokud se v tom nekdo vozi akorat sam a jen po asfaltu, tak proc ne
VW T5 2.5TDI 128kW BPC 7HM 2008 4motion Multivan Seikel

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T5 ALU KOLA 19. dub 2021 11:36 #201972

  • mulťa
  • Avatar uživatele mulťa
  • Offline
  • člen clubu
  • člen clubu
  • Příspěvky: 2757
  • Karma: 28
  • Obdržená poděkování 169
Můj T5 Multivan měl celkovou 3000, T6 Multivan měl 3080, krom toho se to často překládá, navíc přívěs ... , 2800 je fakt hodně málo.
ET35 nelze obecně paušalizovat, bude se to lišit podle šířky disku, rozměru a výrobce pneumatiky, obložení šoupaček.
K tomu je rozdíl i podle provedení disku. To co se vešlo na T6 146/150kw se třeba na T6.1 146/150kw nevejde.

K té STK, v ČR se naopak parametry disků poslední dobou dosti důrazně kontrolují.
Nám vykopli dodávku kvůli jiném ET i z evidenčky.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Vygenerováno za 0.175 sekund

Login