Vítejte, host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne

Téma: T5 ALU KOLA

T5 ALU KOLA 10. dub 2011 08:38 #70810

Paráda :D

Ty Dezenty se mi líbili nejvíc a nejsou drahý =D>

Děkuji za reference!
Honza

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T5 ALU KOLA 22. dub 2011 14:26 #71695

  • Aliii
  • Avatar uživatele Aliii
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 53
  • Obdržená poděkování 0
Crossofsnowfun: To jsme asi po telefonu mluvili spolu, že? D:_)8 :mrgreen:
Já jen že se taky chystám pořád na 20" a ne a ne se rozhoupat...
Jinak kola z BMW se středícími kroužky na T5 samolitr jdou. Mám vyzkoušené 9,5x19" s ET 40 a pneu 245-45-19 uplně v poho, i s nastaveným podvozkem dost dolu.
Chystám se na 9,5x20 ET 38 a 255-35-20" D:_)12 Ale asi až na příští léto.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T5 ALU KOLA 22. dub 2011 15:30 #71697

  • Anonymous
  • Avatar uživatele Anonymous
  • Návštěvník
  • Návštěvník
Tak se taky přidám. Hodně jsem uvažoval o hlínách, čím větší, tím lepší. Ale nakonec mě odradila cena, nelegálnost a hlavně jízdní vlastnosti. Dělat z toho za hromadu peněz žebřiňák a bát se při bouračce, že to pojišťovna neuhradí, mi za to nestojí. Nakonec jsem pořídil hoidně jetý origo kopretiny z mulťáka a spokojenost. Jsou sice okopaný a jen 16", ale vše souhlasí a nemusím se bát :)

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T5 ALU KOLA 19. čen 2011 17:48 #74843

  • Auto1
  • Avatar uživatele Auto1
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 1580
  • Obdržená poděkování 18
Mám dotaz,je zde nějaký znalec,co už má zmáknutou problematiku alu na T5?
Potřebuji POHODLÍ+STABILITU,čili malé široké disky a co nejvíce rozšířit rozchod kol. (Pneu plánuji Michelin 205/65/16C malá spotřeba a komfort)

1) Chci 16" pro profil gumy 65,aby to bylo pohodlné a 15" disky T5 vůbec nenazuje na brzdy,že?

2)Chci šířku disku co nejširší,aby pneu byla napnutá a auto se nevlnilo,a jelikož plánuji gumy 205 tak jaký disk zvolit,aby to šlo vůbec nafouknout když se to nazuje na disk,a neutíkal vzduch bokem? Tak něco okolo hodnoty 7.25H?

3) Jaké zvolit ET,pokud chci co nejširší podvozek,ale nechci podložky.Disk nesmí vyčuhovat z blatníků a zároveň nesmí zadní šoupačky dřít o pneu,které ještě vylezou z disku nějaký ten mm ven,že ano,navíc mi zadní šoupačky sem tam dřou (dotknou se)o zadní lem blatníku,něco tam je volného.
Nevím,jaký vztah má šířka disku na ET,zda se pak mění šířka rozchodu kol při shodném ET ale jiných čířkách disku?
Takže jaké ET lze použít na tu hodnotu 7.25H např? Dá se tam použít ET35?

4) A ve finále,jsou takové disky sehnatelné,co jsem si navymýšlel? Musí to být něco kvalitního s vysokou nosností,napadá mě Touareg nebo rovnou třeba Ronal a podobně.
Das Auto.Der Multivan T5 Spitzendiesel R5 TDI 128kW/174PS/400nM 6g Schaltgetriebe,Keskin ET20/7,5J Bi-Xenon Project Zwo RNS 510

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T5 ALU KOLA 19. čen 2011 18:59 #74849

  • karlosVW
  • Avatar uživatele karlosVW
  • Offline
  • Člen clubu 2016
  • Člen clubu 2016
  • Příspěvky: 4248
  • Karma: 6
  • Obdržená poděkování 38
já mám na autě 17" / 7,5J / ET20 s pneu 235/55/17 a lehce mi škrtají zadní pneu o šoupačky,ale nic hrozného.
Kola jsem kupoval na BMW 5tková nebo 7čková řada...jsou to auta dost těžká a kola originální a kvalitní.Mám je už cca 2,5 roku a nezaznamenal jsem jakékoliv zešišatění.Rozteč je stejná jako u T5 5x120...středová díra je větší,ale lze zakoupit redukce.
Cena byla na Ebay cca 16tkč za sadu použitých (byla jak nová).
Snad z této informace něco použiješ.

BMW kola používá v 16" tuším taktéž JirkaTaxi

VW T1/09.1962/22kW
šnečí budka s motorem/109kW/Black Edition

info@ahcl.cz

Přílohy:

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T5 ALU KOLA 20. čen 2011 13:22 #74889

  • Auto1
  • Avatar uživatele Auto1
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 1580
  • Obdržená poděkování 18
Karlos: Díky za reakci,tohle mi pomohlo a hnu se z místa.(Mimochodem krasavec na fotce) Čili to zatím vypadá-z toho,co uvádíš,že stačí užší disky než 7.5J při ET20,a nebo ET20 a užší disky 7J a zadní dveře by neměly chytat o kolo,samozdřejmě různé pneu různě přesahují disk,takže s tím je třeba počítat,a proto si myslím,že těch 7.25 při ET35 a pneu 205 nebo 215 musí zákonitě vyjít tak,aby kola nepřesahovala hranu karoserie/blatník a nedošlo ke kontaktu s dveřmi,ale budou rovněž maximálě rozšiřovat rozchod kol na max.

Pošlu SZ JirkaTaxi,aby mi potvrdil,zda má teorie funguje v praxi,možná odpoví přímo zde. Dle jeho tunningu odhaduji,že nemá problém si dát na auto klidně 20" disky,ale přitom bude asi stejný fajnšmekr jako já a vyžaduje zejména komfort,ale rovněž trochu té stability,když říkáš,že jezdí na 16",a přesně tohle já řeším,prostě US styl.
Zatím jezdím originál Alu 16" a vadí mi,že je podvozek příliš úzký,to mám i Sharana PODVOZKOVĚ širšího :)

No a až budu vědět hodnoty,pak začnu shánět kola.
Das Auto.Der Multivan T5 Spitzendiesel R5 TDI 128kW/174PS/400nM 6g Schaltgetriebe,Keskin ET20/7,5J Bi-Xenon Project Zwo RNS 510

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T5 ALU KOLA 20. čen 2011 16:51 #74902

  • mulťa
  • Avatar uživatele mulťa
  • Offline
  • člen clubu
  • člen clubu
  • Příspěvky: 2737
  • Karma: 28
  • Obdržená poděkování 166
7x16 ET20 nebo 7,5x16 ET35 , tam by neměl být problém.
Jiné hodnoty by jsi asi stejně těžko sháněl.
TCCT - TransporterClub Caravan Team
Multivan Final Edition T5.4 LR TDi 150kW DSG 4M

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T5 ALU KOLA 20. čen 2011 19:35 #74908

Zdarvím pánové.Mám na autě na léto 17''disky BMW s ET 15.Je to paráda,ale maximuální pneu je 225/55R17 103 XL.V techničáku mám sice i 235/55 R17,ale to už nejdou otevřít šoupačky.Na zimu mám taky disky BMW 16'' ET 25 a pneu 215/65 R16C.Jinak když přezuju na letní,jde spotředa minimálně o litr nahoru a drobátko to zleniví.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T5 ALU KOLA 20. čen 2011 20:18 #74911

  • Auto1
  • Avatar uživatele Auto1
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 1580
  • Obdržená poděkování 18
Pro mě je důležitá ještě jedna informace,jezdím pořád ven a jak všichni víte, tam neřeší jestli dřou dveře,ale disk nesmí přesahovat horní nejširší hranu/lem blatníku.
Takhle je to asi maximálně možné mít legálně,víc už nelze.Jsou to uzoučké 205ky ale je tam hodně široký disk a et a takto to vypadá:
[attachment=0:2rewxpnq]<!-- ia0 -->P1200370.JPG<!-- ia0 -->[/attachment:2rewxpnq]
Jak přesahuje,berou TP+RZ a voláš odtah.Takže musím pomalu s těmi disky.

Multa: Beru tvé info jako maximum,a půjdu pár procent pod tu hodnotu.Máš pravdu,že druhá věc je takové disky vůbec sehnat.

JirkaTaxi: Díky za info,nevíš prosím Tě,šířku disků léto + zima? Taková kola budu přesně shánět,a je to pro mě důležité,ovšem nespěchám.

ET15+235 tedy dřou o dveře,to je dobré si ujasnit,ale nevíme při jaké šířce disku. Možná u 7H nebudou dřít a u 8H již dřou?
Das Auto.Der Multivan T5 Spitzendiesel R5 TDI 128kW/174PS/400nM 6g Schaltgetriebe,Keskin ET20/7,5J Bi-Xenon Project Zwo RNS 510
Přílohy:

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T5 ALU KOLA 20. čen 2011 22:12 #74925

  • mulťa
  • Avatar uživatele mulťa
  • Offline
  • člen clubu
  • člen clubu
  • Příspěvky: 2737
  • Karma: 28
  • Obdržená poděkování 166
Ani tak to nebude "legální" ;)
TCCT - TransporterClub Caravan Team
Multivan Final Edition T5.4 LR TDi 150kW DSG 4M

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T5 ALU KOLA 20. čen 2011 22:46 #74936

  • Auto1
  • Avatar uživatele Auto1
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 1580
  • Obdržená poděkování 18
Jasně co není v TP,to je špatně,ale první fáze je zda disky nepřesahují karosérii,a až druhá fáze je databáze a hledání dat o discích,protože u sebe velký TP nevozíš a pokud to vypadá na první pohled jako originál a né jako tunning,tak jsem se do druhé fáze ještě nikdy za 10let,co se vozím po EU nedostal. Co se týká nehod a pojišťoven,víme jak to chodí,takže pro mě je prvořadá stabilita a komfort.
Das Auto.Der Multivan T5 Spitzendiesel R5 TDI 128kW/174PS/400nM 6g Schaltgetriebe,Keskin ET20/7,5J Bi-Xenon Project Zwo RNS 510

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T5 ALU KOLA 21. čen 2011 09:27 #74954

  • karlosVW
  • Avatar uživatele karlosVW
  • Offline
  • Člen clubu 2016
  • Člen clubu 2016
  • Příspěvky: 4248
  • Karma: 6
  • Obdržená poděkování 38

Auto1 napsal: ....a proto si myslím,že těch 7.25 při ET35 a pneu 205 nebo 215 musí zákonitě vyjít tak,aby kola nepřesahovala hranu karoserie/blatník a nedošlo ke kontaktu s dveřmi,ale budou rovněž maximálě rozšiřovat rozchod kol na max.


já měl na zimu 17/235/55 na discích 17/7,5J/ET35 je to bylo malinko zalezlé...ale vypadalo to vcelku také dobře.Kola opět z BMW.

VW T1/09.1962/22kW
šnečí budka s motorem/109kW/Black Edition

info@ahcl.cz

Přílohy:

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T5 ALU KOLA 22. čen 2011 11:14 #75062

  • Auto1
  • Avatar uživatele Auto1
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 1580
  • Obdržená poděkování 18
Karlos: Tak paráda,už vím přesně,co mě zajímalo,taková data jsem potřeboval,jen to postavím na 16"

Jinak z tvé foto17" kola vypadají dobře,ani obyčejná,ani extravagantní,A DOBŘE SE MYJOU (to je pro mě už dneska také důležité hledisko,kdysi jsem měl exkluzivní kola,ale umýt je bylo za trest)když jsi takový znalec,netušíš,zda ta samá kola má BMW i v rozměru 16"?
Das Auto.Der Multivan T5 Spitzendiesel R5 TDI 128kW/174PS/400nM 6g Schaltgetriebe,Keskin ET20/7,5J Bi-Xenon Project Zwo RNS 510

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T5 ALU KOLA 22. čen 2011 21:50 #75106

  • karlosVW
  • Avatar uživatele karlosVW
  • Offline
  • Člen clubu 2016
  • Člen clubu 2016
  • Příspěvky: 4248
  • Karma: 6
  • Obdržená poděkování 38

VW T1/09.1962/22kW
šnečí budka s motorem/109kW/Black Edition

info@ahcl.cz

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T5 ALU KOLA 20. čec 2011 01:19 #76680

  • Auto1
  • Avatar uživatele Auto1
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 1580
  • Obdržená poděkování 18
Jak postupovat u neoriginálních Alu,které nejsou v TP?

-Pokud jsou to nove kola tak k nim dostanes typovy list na jehoz zaklade-pokud jsou urcene pro dany typ auta-ti je na urade zapisou do TP

Postup zápisu ráfků a pneumatik do TP vozidla nad rámec uvedených výrobcem:

A) Typově schválených – na základě typového listu

Zápis variabilních ráfků a pneumatik nad rámec udávaných výrobcem vozidla (akreditovaným zástupcem výrobce vozidla) provede místně příslušný obecní úřad obce s rozšířenou působností na základě těchto podkladů:

1) Řádně vyplněný typový list
– typový list musí odpovídat vzoru uvedenému v seznamu držitelů schválení *
– musí být potvrzen dovozcem, držitelem schválení (razítko, podpis)
– musí být potvrzen prodejcem (razítko, podpis, datum)
– musí být potvrzena montáž na vozidle kontrolním technikem typu „K“, který ověří shodu s uvedeným
schválením KBA (ABE) XXXX, které je nedílnou součástí daného typového listu (datum, podpis, razítko).
U ráfků a pneumatik uvedených v tabulce c) (pro daný typ vozidla) je držitel schválení oprávněn potvrdit
v typovém listu i část „montáž na vozidlo“, s tím, že k potvrzení (datum, podpis, razítko) uvede:
„Schváleno MD pod č.j. xxxxxxx“.

2) Schválení KBA (ABE) XXXX, včetně překladu do českého jazyka

Poznámky:
1) Zápis do TP vozidla se provádí bez souhlasu výrobce vozidla (akreditovaného zástupce výrobce vozidla)
2) Jedná se o zápis údajů do TP vozidla
3) Kontrolní technik typu „K“ v rámci potvrzení montáže zkontroluje shodu vozidla se všemi podmínkami uvedenými ve schválení KBA (ABE) XXXX
4) Seznam držitelů schválení včetně vzorů typových listů, schválení KBA (ABE) XXXX a jejich překladů je uveden na internetové stránce Ministerstva dopravy http://www.mdcr.cz (viz adresový řádek)
5) Záruční podmínky stanovené výrobcem vozidla platí v původním rozsahu, tj. na montáž ráfků a kol nad rámec udávaných výrobcem vozidla a s tím dotčených mechanismů se tato záruka nevztahuje



B) Zápis na základě prohlášení autorizovaného dovozce a kontrole v pověřené zkušebně

Zápis variabilních ráfků a pneumatik nad rámec udávaných výrobcem vozidla (akreditovaným zástupcem výrobce vozidla) provede místně příslušný úřad obce s rozšířenou působností na základě těchto podkladů:
1) Řádně vyplněné prohlášení autorizovaného dovozce
– prohlášení autorizovaného dovozce musí odpovídat vzoru uvedeného v seznamu akreditovaných dovozců
– musí být potvrzen dovozcem, držitelem schválení (razítko, podpis)
– musí být potvrzen prodejcem (razítko, podpis, datum)
– musí být potvrzena montáž na vozidle pověřenou zkušebnou, která ověří shodu s uvedeným TÜV
posudkem, který je nedílnou součástí daného prohlášení (datum, podpis, razítko)
2) TÜV posudek XXXX, včetně překladu do českého jazyka

Poznámky:
1) Zápis do TP vozidla se provádí bez souhlasu výrobce vozidla (akreditovaného zástupce výrobce vozidla)
2) Jedná se o zápis údajů do TP vozidla
3) Pověřená zkušebna v rámci potvrzení montáže zkontroluje shodu vozidla s všemi podmínkami uvedenými v TÜV posudku XXXX
4) Seznam akreditovaných dovozců včetně vzorů prohlášení akreditovaného dovozce, TÜV posudku XXXX a jejich překladu je uveden na internetové stránce Ministerstva dopravy http://www.mdcr.cz (viz adresový řádek)
5) Záruční podmínky stanovené výrobcem vozidla platí v původním rozsahu, tj. na montáž ráfků a kol nad rámec udávaných výrobcem vozidla a s tím dotčených mechanismů se tato záruka nevztahuje



C) Zápis individuelně dovezených ráfků na základě kontroly v pověřené zkušebně

Zápis variabilních ráfků a pneumatik nad rámec udávaných výrobcem vozidla (akreditovaným zástupcem výrobce vozidla) provede místně příslušný úřad obce s rozšířenou působností na základě těchto podkladů:
1) Protokol o kontrole na vozidle provedené pověřenou zkušebnou, která ověří shodu s uvedeným schválením
KBA nebo TÜV posudkem a zkontroluje montáž na vozidle

2) Schválení KBA (ABE) XXXX nebo TÜV posudek XXXX, včetně překladu do českého jazyka

Poznámky:
1) Zápis do TP vozidla se provádí bez souhlasu výrobce vozidla (akreditovaného zástupce výrobce vozidla)
2) Jedná se o zápis údajů do TP vozidla
3) Pověřená zkušebna zkontroluje shodu vozidla s všemi podmínkami uvedenými v schválení KBA (ABE) XXXX nebo TÜV posudku XXXX
4) Záruční podmínky stanovené výrobcem vozidla platí v původním rozsahu, tj. na montáž ráfků a kol nad rámec udávaných výrobcem vozidla a s tím dotčených mechanizmů se tato záruka nevztahuje

Z praxe:
1. Já si koupil 17" al disky, které mají jiné ET než předepisuje Ford.
Solidní prodejce Vám ke kolům dá posudek zde:

[attachment=0:2o3vsj91]<!-- ia0 -->posudeklu0.jpg<!-- ia0 -->[/attachment:2o3vsj91]

Posudek má ještě další dvě strany.
Dále bys měl dostat typový list.
To je doklad , který by Ti měl vystavit prodejce, který ti disky prodá.
Musí tam být razítko a podpis oficiálního dovozce disků,
razítko a podpis prodejce disků
a razítko a podpis kontrolního technika typu "K"(to je pracovník STK)- to stojí 250,-Kč.
Pak už jen skočit na dopravní úřad a za 50,-Kč máš oficiální rozměr v TP.


Typové listy ke stažení: http://www.raeder-gutachten.de/index.php

vzory TUV: http://www.alcar.cz/6565_CZ.0

Prodej kusových alu kol (použitých,co již nejsou ve výrobě): jako rezervní kolo nebo náhrada za zničené: http://www.felgeneinzelstuecke.de/index.php
Das Auto.Der Multivan T5 Spitzendiesel R5 TDI 128kW/174PS/400nM 6g Schaltgetriebe,Keskin ET20/7,5J Bi-Xenon Project Zwo RNS 510
Přílohy:

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Vygenerováno za 0.200 sekund

Login