Vítejte, host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne
  • Strana:
  • 1
  • 2

Téma: Kola 19" na Multivan T5

Kola 19" na Multivan T5 17. kvě 2012 20:34 #97634

  • vision
  • Avatar uživatele vision Autor tématu
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 18
  • Obdržená poděkování 0
Zdravím,
přemýšlím nad výměnou kol za 19".
Myslíte, že je to blbost? Jde mi o to, že na taková kola nejdou sehnat zátěžové pneu a asi by to byl problém i technicky.
Ale na Multivany dávají i 22", což je už opravdu hodně.
Takhle vypadají 20"


A takhle 22"


Jaký je váš názor?

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Kola 19" na Multivan T5 17. kvě 2012 20:50 #97637

  • Seikel
  • Avatar uživatele Seikel
  • Offline
  • člen clubu
  • člen clubu
  • Příspěvky: 1517
  • Karma: 2
  • Obdržená poděkování 9
že si na našich "silnicích" pěkně naklepeš krkovičku ...
T5 Multivan 2008, 128 kW, 4Motion SEIKEL - "balonek"
T5 Caravelle 2005, 151 kW/455 Nm - "motorka" - prodáno
T4 1998 2.5 TDI 75 kW - long poloplech
T4 1999 2.4D - třístranný sklápeč - prodáno
.
TenDýmIgnoruj
A-team

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Kola 19" na Multivan T5 17. kvě 2012 20:52 #97638

  • kunec
  • Avatar uživatele kunec
  • Offline
  • Moderator
  • Moderator
  • Příspěvky: 2695
  • Obdržená poděkování 25
bude to pěkný, ale trakař
na naše silnice.....


na tohle téma tu topic je
<!-- l --><a class="postlink-local" href=" www.transporterclub.cz/forum/viewtopic.php?f=35&t=1421 ">viewtopic.php?f=35&t=1421<!-- l -->

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Kola 19" na Multivan T5 17. kvě 2012 21:32 #97644

  • vision
  • Avatar uživatele vision Autor tématu
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 18
  • Obdržená poděkování 0
A nešlo by to dořešit výměnou podvozku, tlumičů, pružin?
Tu tvrdost kol, nějak změkčit.
Existuje taková možnost?

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Kola 19" na Multivan T5 17. kvě 2012 21:43 #97646

  • kunec
  • Avatar uživatele kunec
  • Offline
  • Moderator
  • Moderator
  • Příspěvky: 2695
  • Obdržená poděkování 25
změkčit podvozek, to není asi ta nejlepší volba co se týče jízdních vlastností
navíc, tohle slyším prvně :-k
tvrdší sportovní podvozek, to je běžný, to už jsem i zažil na své krkoviče #-o , ale měkčí :-k
pročti si topic, na který jsem dal odkaz, tak ne o kolech napsáno dost...tohle tam moderátoři stejně přesunou

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Kola 19" na Multivan T5 23. kvě 2012 10:08 #97909

  • vision
  • Avatar uživatele vision Autor tématu
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 18
  • Obdržená poděkování 0
Ten topic jsem si samozřejmě pročetl.
Můj topic "dotaz" se týká výhradně alu kolům 19".
Myslím, že změkčit podvozek není nic divného.
Tlumiče se dělají v několika variantách, pružiny také... jsou i sety nastavitelných podvozků jak výškově, tak tuhostně.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Kola 19" na Multivan T5 23. kvě 2012 12:19 #97918

  • Auto1
  • Avatar uživatele Auto1
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 1580
  • Obdržená poděkování 22

vision napsal: Myslím, že změkčit podvozek není nic divného.

To mi připomíná vtip od Holzmanna:
On je ladič pián.
No on je spíš pijan než ladič,ale jde mu to velmi dobře... :)
A až ten podvozek naladíš a poletíš s tím po dálnici,tak jsem zvědav,jak se to bude chovat :D
Das Auto.Der Multivan T5 Spitzendiesel R5 TDI 128kW/174PS/400nM 6g Schaltgetriebe,Keskin ET20/7,5J Bi-Xenon Project Zwo RNS 510

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Naposledy změněno: od Auto1.

Kola 19" na Multivan T5 23. kvě 2012 12:39 #97920

  • vision
  • Avatar uživatele vision Autor tématu
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 18
  • Obdržená poděkování 0
To jsou fakt rady k nezaplacení :o
Tak jinak... koupím kola 19", možná bych i mohl uvažovat o 18", ale každopádně s pneu 245/45. U těch kol je ET 35, bude to tak v pořádku?
Pokud jde o podvozek, jde mi spíš o radu, která značka je známá měkčími, komfortnějšími tlumiči, pérováním... KONI, MONROE, SACHS a pod.
Je zde i jiná možnost... třeba firma V-MAXX dělá komplet podvozky, viz. http://www.v-maxx.cz/ . Měl bych jít touto cestou, nebo by bylo lepší vyměnit zatím třeba jen tlumiče.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Kola 19" na Multivan T5 23. kvě 2012 12:55 #97922

  • Auto1
  • Avatar uživatele Auto1
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 1580
  • Obdržená poděkování 22
Zvaž ještě měchy.
Bež do sekce T4,tam to řešili,přesně se dozvíš co a jak a kde.
Ještě se podívej na T5board,tam najdeš tipy.
Das Auto.Der Multivan T5 Spitzendiesel R5 TDI 128kW/174PS/400nM 6g Schaltgetriebe,Keskin ET20/7,5J Bi-Xenon Project Zwo RNS 510

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Kola 19" na Multivan T5 10. čen 2012 08:47 #99006

Čau.
Ja mam na své T5 8 a 9x18 et 15 a et 25 loni jsme jezdil pneu 245/45/18 a v pohode. Mam jen snizene pružiny o 40 mm.
Taky přemýšlím na příští rok o 19
Ja bych se toho tolik nebál je to tvrdší ale dá se to...
FabulusT5
Jestli dorazíš na sraz klidně tě svezu aby si vědel jak moc je to tvrdý...
Kubik
VW Transportér 1.9 Tdi 77kW zatím
Škdoa Favorit 136L - závodní speciál Vrchy
houbis.rajce.idnes.cz/

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Kola 19" na Multivan T5 10. úno 2016 09:08 #163158

zůstala mi tu sada alu r19 po Touaregu , přemýšlím že je dám na T5 , má někdo r19 už na autě? jaký zvolit rozměr pneu?
Multivan T5 Highline - popelka
Peugeot 106 s1 rallye - Peugeot 205 GTi - Peugeot 205 CTi - Peugeot 205 xad pickup - Peugeot 205 td - Peugeot 405 Mi16
Opel ADAM cup - Racing team Peugeot dily Kocbeře

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Kola 19" na Multivan T5 10. úno 2016 09:14 #163162

  • mulťa
  • Avatar uživatele mulťa
  • Offline
  • člen clubu
  • člen clubu
  • Příspěvky: 2757
  • Karma: 28
  • Obdržená poděkování 169
z materiálů mně dostupných , 255/40 R19 100 (x)

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Kola 19" na Multivan T5 10. úno 2016 19:05 #163191

mulťa napsal: z materiálů mně dostupných , 255/40 R19 100 (x)


díkec ;)
Multivan T5 Highline - popelka
Peugeot 106 s1 rallye - Peugeot 205 GTi - Peugeot 205 CTi - Peugeot 205 xad pickup - Peugeot 205 td - Peugeot 405 Mi16
Opel ADAM cup - Racing team Peugeot dily Kocbeře

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Re:Kola 19" na Multivan T5 10. úno 2016 21:35 #163204

Touareg mel rozteč 5x120 jako T5 ale většinou ma 5x130. Na to pozor.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Re:Kola 19" na Multivan T5 10. úno 2016 22:44 #163210

Štindlas napsal: Touareg mel rozteč 5x120 jako T5 ale většinou ma 5x130. Na to pozor.


Sent from my iPhone using Tapatalk


jo já mám 2.5tdi takže ten má 5x120 jako t5
Multivan T5 Highline - popelka
Peugeot 106 s1 rallye - Peugeot 205 GTi - Peugeot 205 CTi - Peugeot 205 xad pickup - Peugeot 205 td - Peugeot 405 Mi16
Opel ADAM cup - Racing team Peugeot dily Kocbeře

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Strana:
  • 1
  • 2
Vygenerováno za 0.105 sekund

Login