Vítejte, Host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne

Téma: T5 Elektricky posuvné dveře

automatické otváranie posuvných dverí 20. led 2020 11:48 #196137

• valerian
  • Uživatel
potrebujem na ľavu kolečka su značne už opotrebovane tie zarezy kde ide lanko su dost ohoblovane, Preco budem musiet kupit stred? pozreral som opravu cez web a chalan menil len plastove kola a lanka ten stred demontoval aj s listou vytiahol to demontoval stare lanko a namontoval nove.
každopadne dik za info.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

automatické otváranie posuvných dverí 20. led 2020 14:52 #196140

• fifac
  • NYNÍ ONLINE
  • člen clubu
  • Obdržená poděkování 8
valerian napsal:
potrebujem na ľavu kolečka su značne už opotrebovane tie zarezy kde ide lanko su dost ohoblovane, Preco budem musiet kupit stred? pozreral som opravu cez web a chalan menil len plastove kola a lanka ten stred demontoval aj s listou vytiahol to demontoval stare lanko a namontoval nove.
každopadne dik za info.

Aha... Nevím jak jsem na to přišel, ale měl jsem pocit žes měl na mysli kolečka na pojezdu. Jestli jsi myslel kolečka s drážkama na vedení lanka, tak ty se dají koupit na Ali s celou repairsadou
VW Multivan T5 2.5 TDi 128kW Highline 2005
ex Grand Espace IV 2.2 DCi Privileg 2004 .. za jeho cenu mám jiný motor ve VW
ex VW Transporter T4 2.5 TDi LBW 9míst bus
ex Opel Omega 2.3TD
ex Opel Rekord 2.3
ex Škoda 120 GLS

T5 Elektricky posuvné dveře 20. led 2020 17:45 #196141

• fifac
  • NYNÍ ONLINE
  • člen clubu
  • Obdržená poděkování 8
Sundal jsem sedačku spolujezdce. Skutečně tam je konektorový můstek. Našel jsem i červenobílý kablík který tam vede. Ale je v naprostém pořádku... Tudy cesta nevede. Sundal jsem i sedadlo řidiče a lokalizoval pojistky posuvek. Všechny pojistky jsou OK.
Mám ale takový neblahý pocit, jestli nemám zlomené dráty v kabelovém svazku co vede pod baterku. Měl jsem totiž připojený měřák do konektoru pod sedadlem spolujezdce a zatahal za svazek pod baterii a napětí chvilkově vylezlo z 5V na 9V... Teď abych měl strach abych cestou někde nevyhořel než to opravím... A nebo prostě už nevím.... Snad ještě poslední možnost, sundat tapec i na druhé straně (což se mi zrovna nechce, páč je to strašná pakárna sundat a pak zase nasadit) a zkusit prohodit ty jednotky...
Mě tak napadá, není ještě někde pod baterií nějaké pojistkové pole se silovýma pojistkama??
Přílohy:
ex Opel Omega 2.3TD
ex Opel Rekord 2.3
ex Škoda 120 GLS
Poslední úprava: 20. led 2020 17:45 od fifac.

T5 Elektricky posuvné dveře 20. led 2020 20:14 #196145

• covex
  • NYNÍ ONLINE
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 24
A pod sedackou spolujezdce je na tom cervenobilym 12V nebo tech 5V? A na pojistce z obou stran (smerem k baterii by mel byt uz jen cerveny drat)? Pak uz to jde jen do 2 relatek - obe by mely byt pod sedackou ridice - jedno je battery isolation J7 a druhy charging circuit rele J713. K druhe baterii by mela byt v ceste jeste pojistka S65 80A. Musi holt najit kde konci 12V a zacina 5V :). Nejsem si jisty leva i prava jednotka jsou stejne.

Nabiji se ti ta baterka pod sedackou? Meril si hnedy na jednotce dveri oproti kastli? Zkousel si opojovat primarni i sekundarni baterku?

Ted jsem nasel tohle PDF, treba ti to jeste nejak pomuze:
vwts.ru/vw/t5/vw-t5-2003-component-locations-eng.pdf
VW T5 2.5TDI 128kW BPC 7HM 2008 4motion Multivan Seikel

T5 Elektricky posuvné dveře 20. led 2020 21:34 #196148

• fifac
  • NYNÍ ONLINE
  • člen clubu
  • Obdržená poděkování 8
JJ. Baterie pod sedačkou je OK. Na dobíjení jsem si instaloval Cyrix. Je to lepší než klasický relé spínané altíkem. Pod sedačkou řidiče není žádné další relé. Jen to na dobíjení baterie. To je jištěné tou bílou pojistkou 80A(je to označené na fotce v příloze v minulém příspěvku). na tom konektoru pod spolujezdcem je 12V na prázdno a jak zapojím jednotku, spadne to na 5V. To samé na pojistce. Do pojistky jde červenobílý a z pojistky už červený, který jde do kabelového svazku. Mizí to někde pod baterií omotaný hadrovou páskou. ...

Ty hnědý jsem po pravdě neměřil, ale vzhledem k tomu že jsem v létě instaloval Cyrix a měl baterii venku a dával nová očka na kabel a matičky, tak jsem připojení na kostru kontroloval. Zrovna koukám do toho pdf a tam je pod baterkou v motorovém prostoru značený ještě jeden FuseBox značený jako SA. Mrknu po něm, jestli tam nebude nějaký moribundus. Ale jak už jsem psal, zarazilo mě to zvýšení napětí, když jsem vzal za kabely. Bojím se že tam bude něco zlomenýho nebo prošoupanýho nebo prokousanýho...
ex Opel Omega 2.3TD
ex Opel Rekord 2.3
ex Škoda 120 GLS

T5 Elektricky posuvné dveře 20. led 2020 21:51 #196150

• covex
  • NYNÍ ONLINE
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 24
Ano v motorovem prostoru jsou jeste dve pojistkove skrinky - jedna pristupna vedle hlavni baterky a druha bohuzel az pod ni, musi se rozebrat pul auta:

Myslel jsem ze na tom konektoru od jednotky je na cervenobilem 5V naprazdno, pokud je tam normalne 12V a az po pripojeni jednotky 5V tak je zkrat v jednotce tady ji mas za 1000 (snad je to ona):
www.autodilynet.cz/ridici-jednotka-pro-e...lkswagen-transporter
Oprava: Omlouvam se to je jen ten sender. RJ je 7H0959243 a da se taky barazova najit.
Poslední úprava: 20. led 2020 21:57 od covex.

T5 Elektricky posuvné dveře 20. led 2020 21:53 #196151

• fifac
  • NYNÍ ONLINE
  • člen clubu
  • Obdržená poděkování 8
Teď tu tak pročítám to pdf a napadá mě jedna věc... on je tady jako relé označován i konektorový spoj. To pak můžu hledat relátka po autě jak blb a divit se že tu žádný nemám.... Je to tak nebo se mýlím?
ex Opel Omega 2.3TD
ex Opel Rekord 2.3
ex Škoda 120 GLS

T5 Elektricky posuvné dveře 20. led 2020 22:00 #196152

• covex
  • NYNÍ ONLINE
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 24
Nejsem si jisty - je tam podivnost na strane 90 (No. 805 / 1) vypada spis jako pojistky nez jako rele...

T5 Elektricky posuvné dveře 20. led 2020 22:03 #196153

• covex
  • NYNÍ ONLINE
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 24

T5 Elektricky posuvné dveře 08. úno 2020 21:20 #196463

• covex
  • NYNÍ ONLINE
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 24
Jak jsi dopadl s tema dverma - uz to jezdi a zavira?

T5 Elektricky posuvné dveře 09. úno 2020 19:16 #196470

• fifac
  • NYNÍ ONLINE
  • člen clubu
  • Obdržená poděkování 8
Zatím jezdí jen manuálně... Vyndal jsem motor, abych se s ním nepral při zavírání a vyndal řídící jednotku.
Nejdřív chci mít jistotu, že je to tím, takže mám v plánu sundat tapec i na druhé straně a přehodit jednotku z levé strany.
Zatím na to nebyl čas a když byl čas tak nebylo počasí. Nemám garáž a vše dělám před barákem na chodníku. Zatím buď mrzlo, pršelo nebo foukal silný vítr... A v tom se mi do toho vážně nechtělo...
Měl jsem venku sedačku řidiče a rozmotaný kabelový svazek. Nechce se mi věřit že takovou prasárnu jsou schopni udělat ve WV. Od baterky jde jeden červený tlustý drát(odhadem asi 16mm2), jde do kabelového svazku originálně omotaném hadrovou omotávkou, tam je několikrát přehnutý, spojený se třemi slabšími dráty(cca6mm2) kovovou dutinkou, to vše pouze omotané hadrovou izolačkou... ty slabší dráty vedou do pojistkových lůžek pro zásuvky 12V a ještě něco, všechno jsem nerozmotával... Divím se že to nehoří...
Stejně systém napájení pro mě zůstává záhadou...
ex Opel Omega 2.3TD
ex Opel Rekord 2.3
ex Škoda 120 GLS

T5 Elektricky posuvné dveře 09. úno 2020 19:31 #196471

• covex
  • NYNÍ ONLINE
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 24
Ano to je zrejme ten nechvalne znamy + uzel pod sedadlem ridice, ktery ma tendence i dost korodovat od vody a snehu z bot...

Multivan T5 2004 el. Posuvné dvere 01. dub 2020 19:31 #197071

• Andrejjkoo
  • Uživatel
Zdravim viem že tu je toho plné fórum ale aj tak skúsim či niekto nemal podobný problém
El posuvné dvere nefungujú tlačítko vôbec nesvieti ani nereaguje motorček mi nedotiahne dvere keď ich zavriem manuálne a keď aj je motorček zaistený dvere pri vypnutom motore nepíše ako otvorené na pristrojovke
Akonáhle naštartujem motor rozsvieti sa signál otvorené dvere pipa ton a bliká vnútorné osvetlenie tak ako keby sa niekde trasol kábel ale ja už fakt neviem že čo mám robiť ďakujem za rozumné odpovede
A ešte otázka druhé dvere mi vrzgaju a pozeral som že zle dosadaju ako ich nadstavit aby ich viacej dotiahlo dakujem

Multivan T5 2004 el. Posuvné dvere 02. dub 2020 08:49 #197081

• fifac
  • NYNÍ ONLINE
  • člen clubu
  • Obdržená poděkování 8
Tak to je přesně ten problém co teď řeším já.... Pročti si tohle vlákno... Zatím jsem to vyřešil tím, že jsem vyndal řídící jednotku a motor posuvu dveří a ovládám je ručně. Hlavně že to za jízdy nepíská... Je vadná řídící jednotka. Čekám na lepší počasí abych mohl na autě dělat a nezmrznul při tom...
Co se týče nedoléhajících dveří, tak 1. mohou být jen "nedovřené" a musí se na ně zatlačit u zámku a nebo pořádně bouchnout a nebo 2. je možné že ti servo na dotahování dveří zůstalo v pozici otevřeno. To se dá taky vyřešit. Stačí sundat tapecírunk, odpojit motor a manuálně přetočit tak aby kotva serva byla na druhé straně....
No a potom sehnat řídící jednotku a vyměnit...
ex Opel Omega 2.3TD
ex Opel Rekord 2.3
ex Škoda 120 GLS

Multivan T5 2004 el. Posuvné dvere 02. dub 2020 22:36 #197091

• Andrejjkoo
  • Uživatel
Áno čítal som si tu všetko a ty máš presne taký istý problém ale na druhej strane ja už fakt neviem v čom je chýba mám tiež ten konektor odpojený a vozím sa tak ale chcel by som to spraviť

Mne dvere nedotiahne vôbec môžem búchať tlačiť ako chcem proste dvere nereaguju ani na dotiahnutie tak chodím tak že zle doliehaju ale sú manuálne zamknuté
Najväčšia blbosť tieto el. Dvere
Servo motorček mysliš čo presne čo zaniká dvere ??? Ten mám odpojiť
Vygenerováno za 0.272 sekund

Login