Vítejte, Host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne

Téma: T5 Elektricky posuvné dveře

T5 Elektricky posuvné dveře 31. říj 2018 20:59 #189087

• mourek
  • NYNÍ ONLINE
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 3
Ahoj, mám T5 facelift a zlobí mi zámky bočních dveří (elektrické otvírání). Po odemčení centrálem se někdy odemknou někdy neodemknou (nevysune se blokační čudlík) jdou pak bez problémů tj. normálně otevřít přes páčku. Jedenkrát - odemknou a vysune se čudlík, podruhé se otevřou (to je myslím stejné, jako když zamknu zevnitř). Pokud jsou zamčené přes centrál nedají se otevřít vůbec (což je OK neotevřou se žádné).

Prudí mne, že někdy odemknou někdy ne. Jedny jsem rozebral s tím, že jsou možná někde mechanicky tuhé táhla nebo čudlíky, ale tím to není. Zkusil jsem kolem jedné tyčky dostat do zámku trochu oleje a sice subjektivně lepší, ale stejně se někdy odemknou někdy ne. Zámek je tam, schovaný, že jsem ho ani nezkoušel tahat ...

Díky pokud by byla rada.
VW Multivan 2,0 BiTDI 132kW/180k, 4motion, 7st. DSG
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

T5 Elektricky posuvné dveře 01. lis 2018 21:39 #189107

• fifac
  • NYNÍ ONLINE
  • člen clubu
  • Obdržená poděkování 8
Pokud otvíráš centrálem, tak že se ti neotvírají šoupačky je vlastně v pořádku. Pokud otvíráš tak jak máš. Totiž při 1 stisku tlačítka DO se otevře jen předek a šoupačky zůstávají zamknuté. Pokud stiskneš 2x za sebou odemkne se celé auto... Tolik jen pro ujasnění... Jen jestli odemykáš dobře.... ;-)
VW Multivan T5 2.5 TDi 128kW Highline 2005
ex Grand Espace IV 2.2 DCi Privileg 2004 .. za jeho cenu mám jiný motor ve VW
ex VW Transporter T4 2.5 TDi LBW 9míst bus
ex Opel Omega 2.3TD
ex Opel Rekord 2.3
ex Škoda 120 GLS

T5 Elektricky posuvné dveře 05. lis 2018 21:28 #189153

• mourek
  • NYNÍ ONLINE
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 3
No po tvém příspěvku jsem se dočetl v manuálu, že může být naprogramováno postupné otvírání (spíš si myslím, že není navolené). Problém je v tom, že se ty dveře chovají různě.
Jak jsi psal mačkám jen jednou (netušil jsem, že může být různé otvírání). Auto má to zamykání safe.

Zmáčnu jednou (zamykání): zámky cvaknou dvakrát, zevnitř nejde otevřít.
Jednou zmáčknu(odemknout) a zámky cvaknou dvakrát levé posuvné se otevřou a pravé posuvné zůstanou zamčené (nicméně se odemkne safe a jdou vždy odemknout kličkou). Pokud chvíli počkám a dám otevřít, všechny zámky zase cvaknou a tentokrát otevřou se i pravé.
Přičemž po tom prvním zmáčknutí ten zámek, který se neotevře cvakne jed jednou (asi odblokuje safe, čudlík lehce cukne) druhé cvaknutí pak nastane, až s druhým zmáčknutím.

Zmáčnu na zavření dvakrát: zámky cvaknou cca 3x (hádám zamknou, zamknou safe a odemknou safe).
Zmáčknu jednou (odemčení): odemknou se oboje boční.

Přičemž začátkem léta se normálně otevíraly obojí dveře a se zimou se to zhorší. Dvojí zmáčknutí rychle za sebou nemá viditelný vliv.
Díky ;)
VW Multivan 2,0 BiTDI 132kW/180k, 4motion, 7st. DSG
Vygenerováno za 0.180 sekund

Login