Vítejte, Host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne

Téma: T5 Elektricky posuvné dveře

El. posuvné dveře 08. bře 2018 12:16 #182775

Ahoj, koupili jsme Multivana T5, 2005, 2,5 TDI 128 kW. Pravé posuvné dveře fungují, ale z levých je vybrakovaný vnitřek posuvu, v liště pod zadním oknem. Nevíte, kde sehnat levou stranu, pro 3000mm verzi jinde a levněji, než originál? Repair kity nestačí, chybí celý vnitřek domku i lanka. Je tam pouze vodicí lišta. Hledala jsem na ebay a aliexpress, ale skoro nikde není a pokud je dostupná, tak jen pravá strana.
Nějaké vrakoviště, co by mělo Mulťáky? Nebo jinde na netu.
Díky za rady!
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

T5 Elektricky posuvné dveře 31. říj 2018 20:59 #189087

• mourek
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 8
Ahoj, mám T5 facelift a zlobí mi zámky bočních dveří (elektrické otvírání). Po odemčení centrálem se někdy odemknou někdy neodemknou (nevysune se blokační čudlík) jdou pak bez problémů tj. normálně otevřít přes páčku. Jedenkrát - odemknou a vysune se čudlík, podruhé se otevřou (to je myslím stejné, jako když zamknu zevnitř). Pokud jsou zamčené přes centrál nedají se otevřít vůbec (což je OK neotevřou se žádné).

Prudí mne, že někdy odemknou někdy ne. Jedny jsem rozebral s tím, že jsou možná někde mechanicky tuhé táhla nebo čudlíky, ale tím to není. Zkusil jsem kolem jedné tyčky dostat do zámku trochu oleje a sice subjektivně lepší, ale stejně se někdy odemknou někdy ne. Zámek je tam, schovaný, že jsem ho ani nezkoušel tahat ...

Díky pokud by byla rada.
VW Multivan 2,0 BiTDI 132kW/180k, 4motion, 7st. DSG

T5 Elektricky posuvné dveře 01. lis 2018 21:39 #189107

• fifac
  • člen clubu
  • Obdržená poděkování 8
Pokud otvíráš centrálem, tak že se ti neotvírají šoupačky je vlastně v pořádku. Pokud otvíráš tak jak máš. Totiž při 1 stisku tlačítka DO se otevře jen předek a šoupačky zůstávají zamknuté. Pokud stiskneš 2x za sebou odemkne se celé auto... Tolik jen pro ujasnění... Jen jestli odemykáš dobře.... ;-)
VW Multivan T5 2.5 TDi 128kW Highline 2005
ex Grand Espace IV 2.2 DCi Privileg 2004 .. za jeho cenu mám jiný motor ve VW
ex VW Transporter T4 2.5 TDi LBW 9míst bus
ex Opel Omega 2.3TD
ex Opel Rekord 2.3
ex Škoda 120 GLS

T5 Elektricky posuvné dveře 05. lis 2018 21:28 #189153

• mourek
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 8
No po tvém příspěvku jsem se dočetl v manuálu, že může být naprogramováno postupné otvírání (spíš si myslím, že není navolené). Problém je v tom, že se ty dveře chovají různě.
Jak jsi psal mačkám jen jednou (netušil jsem, že může být různé otvírání). Auto má to zamykání safe.

Zmáčnu jednou (zamykání): zámky cvaknou dvakrát, zevnitř nejde otevřít.
Jednou zmáčknu(odemknout) a zámky cvaknou dvakrát levé posuvné se otevřou a pravé posuvné zůstanou zamčené (nicméně se odemkne safe a jdou vždy odemknout kličkou). Pokud chvíli počkám a dám otevřít, všechny zámky zase cvaknou a tentokrát otevřou se i pravé.
Přičemž po tom prvním zmáčknutí ten zámek, který se neotevře cvakne jed jednou (asi odblokuje safe, čudlík lehce cukne) druhé cvaknutí pak nastane, až s druhým zmáčknutím.

Zmáčnu na zavření dvakrát: zámky cvaknou cca 3x (hádám zamknou, zamknou safe a odemknou safe).
Zmáčknu jednou (odemčení): odemknou se oboje boční.

Přičemž začátkem léta se normálně otevíraly obojí dveře a se zimou se to zhorší. Dvojí zmáčknutí rychle za sebou nemá viditelný vliv.
Díky ;)
VW Multivan 2,0 BiTDI 132kW/180k, 4motion, 7st. DSG

T5 Elektricky posuvné dveře 26. lis 2019 17:04 #195396

• nuk30
  • člen clubu
ahoj vyřešil jsi to něják ? :( dá se zvolit ten způsob otvírání ? v maxidotu to nemám. díky za info
T5 LONG shuttle

T5 Elektricky posuvné dveře 26. lis 2019 21:00 #195403

• bussman
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 2
Podle me ti odchazi jednotka co ovlada dvere.
VW T2b Westfalia
VW T5 Multiwan 128kw, 4Motion

T5 Elektricky posuvné dveře 26. lis 2019 21:24 #195405

• nuk30
  • člen clubu
aha to je mrcha a nevíš kde jí najdu ? mám pouze pravé šoupačky.
T5 LONG shuttle

T5 Elektricky posuvné dveře 28. lis 2019 15:00 #195435

• covex
  • NYNÍ ONLINE
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 23
Deje se mi to same ale u levych dveri ale proste to je k veku ze... jeste se na to chystam, ale podle me to nebude centralnim zamykani, ale neco ve dverich - jako prvni zkontroluj kontakty, ze jsou spravne vycentrovane, pak korozi ovladacich tahel a pak motor zamku (na to musi calouneni dolu)...
VW T5 2.5TDI 128kW BPC 7HM 2008 4motion Multivan Seikel

T5 Elektricky posuvné dveře 09. pro 2019 20:09 #195580

• nuk30
  • člen clubu
ahoj potřebuji poradit centrál už jsem rozhýbal auto dlouho stálo tak jsem rozebral a promazal a zatím to chodí. řeším jak obejít ten spínač v gumě stává se mi že se zavřou do pulky a pak se škubnou a zase otevřou. myslím že by to mohlo být právě tím spínačem jak se zde několikrát píše. zkoušel jsem ho odpojit a konektor propojit nevím jak to funguje ale když tohle udělám tak dveře nejdou vubec to same když jen rozpojím konektor . máte ho někdo takto mechanicky odpojený ? jaký je postup ? díky díky za info
T5 LONG shuttle

T5 Elektricky posuvné dveře 09. pro 2019 21:02 #195582

• nuk30
  • člen clubu
SUPER VIDEO OPRAVY LANKA NA YOUTUBE ZADEJ DO VYHLEDÁVAČE : " VW Transporter, Caravelle, California Electric sliding door repair " TŘEBA TO NĚKOMU POMŮŽE ;)
T5 LONG shuttle

T5 Elektricky posuvné dveře 12. pro 2019 13:58 #195609

• covex
  • NYNÍ ONLINE
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 23
A to cidlo si vyresil? Me vetsinou staci jen prejet rukou tu gumu na dverich a zase se to spravi, je mozne ze tam neni jen obyc on/off spinac, jak jsem psal zatim jsem na to nekoukal protoze mez otravnosti jeste nebyla prekrocena. :)

T5 Elektricky posuvné dveře 12. pro 2019 20:36 #195614

• nuk30
  • člen clubu
no já právě né protože když jsem zkusil propojit natvrdo a vyřadit tu gumu tak to nechodí potřeboval bych vědět jak funguje nebo jestli lze třeba vypnout v diagnostice. neřešil už někdo ?
T5 LONG shuttle

Elektricky posuvne dvere - problem 07. led 2020 07:40 #195897

• fifac
  • člen clubu
  • Obdržená poděkování 8
StanleyJ napsal:
prosim nesetkali jste se nekdo se zavadou na elektrickych posuvnych dverich, ktera se projevuje zakernym zpusobem, nez nastartuju tak mi sviti ze jsou dvere zavrene po nastartovani se rozviti ze jsou otevrene a pak se dost blbe jezdi protoze to neustale piska, zacalo to tak ze za jizdy se zacaly rozsvecovat interierove svetla a po par kilometrech se ukazalo ze jsou dvere otevrene. Potom jsem zjistil ze prestalo jit elektricke dovirani zamku, spinace v zamku jsou ok, 6 polovy konektor propojeni dveri s autem taky, popripade nemate nekdo k dispozici schema zapojeni. Nevite jak jsou napajene otevrene dvere ? diky Standa

Zdravím přátelé, kamarádi .... Tak včera se mi stalo, že ráno přijdu do auta nastartuju rozjedu se a auto začalo pípat, že jedu s otevřenýma dveřma. Dveře normálně zavřený. Hlásilo mi to u pravých posuvných dveří, ani si nepamatuji, kdy jsem je naposledy používal, protože většinou otvírám levé posuvky. Mám multivana s elektricky ovládaným posuvem. Po pročtení vlákna jsem zjistil, že podobný problém se tu už objevil a dokonce naprosto totožný problém tu měl StanleyJ(proto ten koment). Smutné je, že si sem každý chodí pro rady a nebo zanadávat na to jak se ty T5 serou, ale aby tu někdo napsal, jak problém vyřešil, to už NE.

Takže se táži, měl tu někdo něco podobného? a jak to vyřešil. ?!?

Vzhledem k tomu, že mám automatický elektrický posuv, tak nemám kontakt dovření dveří u dotahovacího serva, ale je to pravděpodobně řešené jinak. Zjistil jsem, že čidlo, které je v horní vodící drážce (pravděpodobně nějaké magnetické čidlo) drží na chatrném plastu, který je zlomený. Mám podezření, že by to mohlo být ono. Nicméně zlomený ten plast mám i na levých dveřích a ty fungují normálně.... Jakou má to čidlo funkci? Detekuje polohu dveří kvůli zrychlení při otvírání a zavírání? nebo jen dovření? nebo co?
ex Opel Omega 2.3TD
ex Opel Rekord 2.3
ex Škoda 120 GLS
Poslední úprava: 07. led 2020 14:17 od fifac.

Elektricky posuvne dvere - problem 07. led 2020 08:47 #195898

• covex
  • NYNÍ ONLINE
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 23
Zatim me to nepotkalo, takze muzu jen teoretizovat - ano nahore v karoserii je lista 6 (coil)
volkswagen.7zap.com/en/rdw/transporter/t...08-628/8/843-843050/
coz je nejaky snimac polohy dveri a ten musi podle me mit kontakt s 5 (oznacuji to jako transponder)
volkswagen.7zap.com/en/rdw/transporter/t...08-628/8/843-843000/

Ve dverich je "sender unit" (jednoducha elektronika) ze ktere vedou dva draty a to prednim spodnim rohem. Jeden vede nahoru pod tesnenim a vede k tomu transponderu, druhy jde do tesneni a je to ta detekce priskripnuti.

Me se stava jen to, ze na fakt velkych hrbolech se mi na chvili rozsviti interierove svetlo a signalizuje to otevreni dveri, coz je podle me zpusobeno chvilkovou ztratou kontaktu v te horni liste.

Dalsi problem muze byt elektricky dotah ale jak to s je udelane v kombinaci s tim posuvem nevim.
Schemata jsou hrozne zmatena, je tam spousta variant (s centralem/bez, dotah, posuv, detekce priskripnuti, ruzne modelove roky maji ruzna zapojeni), ze najit v tom tu spravnou pro dany auto je dost obtizne a zadne univerzalni schema popisujici cele dvere neexistuje.
Poslední úprava: 07. led 2020 08:49 od covex.

Elektricky posuvne dvere - problem 07. led 2020 11:33 #195899

• fifac
  • člen clubu
  • Obdržená poděkování 8
Mám centrál, detekci přiskřípnutí, dotah, el. posuv... zkrátka asi vše co má být v highline... Nicméně, dotah je momentálně v pozici zavřených dveří, tudíž jako by je přitahoval. Nejede motor a ani nemá snahu nijak reagovat na tlačítko. transponder v horní liště mám ulomený, resp. včera mi zůstal v ruce když jsem po něm sáhl a chtěl ho očistit. Jsou na něm známky pájení, takže asi se to někomu předemnou už urvalo a spekl ten plast pájkou. Jak už jsem psal, mám to prasklé i na druhých dveřích, ale tam to ještě drží pohromadě. Taky mě napadlo, že řídící jednotka pravděpodobně dostává od lišty nějakou analogovou hodnotu, díky které je schopna detekovat polohu dveří a tím i jejich ovládání. K tomu se váže i reakce vnitřního osvětlení, či zamykání centrálem. Vzhledem k tomu, že hodnota kterou řídící jednotka dostává od lišty je mimo pracovní rozsah (protože momentálně chybí tranponder) tak to vyhodnotí jako chybu nebo třeba otevřené dveře... Tolik mojí teorie... Dá se ten tranponder nějak rozumě odpojit zvenku nebo musí tapecírunk dolu? Říkám si že to asi nebude na to opravovat to na chodníku u baráku v -3 stupních, co?
ex Opel Omega 2.3TD
ex Opel Rekord 2.3
ex Škoda 120 GLS
Vygenerováno za 0.230 sekund

Login