Vítejte, Host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne

Téma: T5 Elektricky posuvné dveře

T5 Elektricky posuvné dveře 12. led 2020 15:31 #196006

• fifac
  • člen clubu
  • Obdržená poděkování 8
Tak jsem rozboural pravý tapec... Nějaká jednotka tam je, ale nechápu jak ji někdo mohl takhle debilně umístit. Nedostanu se ani na jeden kablík. Je to v dutině za sloupkem, před kterým je ještě zadní topení. Topení samozřejmě nejde vyndat. Je sice na 2 šroubech, ale ještě drží v podlaze a to nevím jak před barákem na parkovišti vytáhnu. Bůh ví jestli to tam nedrží ještě na nějakých trubkách, třeba klima... Jsem promrzlej a pomalu už zoufalej .. :-(
Našel jsem jednu pojistku od sedačkou řidiče, kterou když vyndám, tak přestanou jezdit levé dveře... je tam ještě jedna stejná pojistka, ale ta je taky v pořádku, a nevím od čeho je...
Napadlo mě ještě jestli ty jednotky spolu nesouvisí, protože jsem koukal i na druhou stranu do přihrádky na hever, tam je ta jednotka vidět a když jsem sáhl mezi dráty, tak mi začaly bzučet serva na dotah dveří. Nejdřív u levých dveří a pak u zadních výklopných. Pravý sice nebzučelo, ale právě mě napadlo, jestli to není zapojený taky tam....

To tu opravdu není nikdo, kdo už ten problém měl, řešil a vyřešil?!?
VW Multivan T5 2.5 TDi 128kW Highline 2005
ex Grand Espace IV 2.2 DCi Privileg 2004 .. za jeho cenu mám jiný motor ve VW
ex VW Transporter T4 2.5 TDi LBW 9míst bus
ex Opel Omega 2.3TD
ex Opel Rekord 2.3
ex Škoda 120 GLS
Poslední úprava: 12. led 2020 16:06 od fifac.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

T5 Elektricky posuvné dveře 12. led 2020 19:14 #196013

• covex
  • NYNÍ ONLINE
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 23
Jses na spravne ceste. Bohuzel je opravdu potreba odklopit vpravo topeni. Dva srouby jsou pristupne zespoda pod autem - resp. 2 matky, jeden sroub je nahore, pak staci topeni vyklonit nahore smerem do auta asi o 45st. Nasledne odsroubuj dva srouby co drzi RJ a vysun i s drzakem smerem dolu.
VW T5 2.5TDI 128kW BPC 7HM 2008 4motion Multivan Seikel
Poslední úprava: 12. led 2020 19:15 od covex.

T5 Elektricky posuvné dveře 18. led 2020 12:03 #196093

• fifac
  • člen clubu
  • Obdržená poděkování 8
Tak pokračování... Na šrouby ze spodu auta jsem se nedostal, jak jsem předpokládal... Je tam kryt přes výfuk a samotný výfuk.... Takže pomohlo trochu násilí... trochu víc náslí... Topení jsem odklopil co to šlo... cca 3cm a plech se zemnícím můstkem jsem ohnul do vodorovné polohy s kastlí. Po sundání motoru pro pohon dveří už to šlo ven. 3 poznatky: 1. Vyndat to je neskutečná pakárna, jsem zvědavý jak to budu dávat zpátky... 2. ŘJ nenese žádné zjevné známky opotřebování, čekal jsem oxidaci nebo něco také... Je to absolutně čistý... Na konektoru kam vedou nejsilnější dráty (hnědý a červenobílý) jsem naměřil pouhých cca5V... Což je asi málo... čekal jsem 12V.
Takže znovu se naskýtá otázka: Odkud ten svazek vede? Kde je napájení pro tuto jednotku?
ex Opel Omega 2.3TD
ex Opel Rekord 2.3
ex Škoda 120 GLS

T5 Elektricky posuvné dveře 18. led 2020 16:43 #196100

• covex
  • NYNÍ ONLINE
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 23
To napeti je predpokladam bez pripojene jednotky. Jednotku si rozdelaval kvuli oxidaci na tistaku?

Napajeni J731 6 pinovy konektor pin 3 cerno/zeleny, dal 8 pinovy cerny konektor na D sloupku, napajeni je na pinu 6 drat cerno/zeleny, hnedy pin 5 je zem, vede do 10pinoveho konektoru (cerny nebo sedy od 2005) pod sedacku spolujezdce odkud stejnou barvou pokracuje do J519 (napajeci jednotka u plynoveho pedalu) pin 11, pojistka SC11 je psana pouze pro modely bez elektrickeho posuvu. Cervenobily jsem nasel jisteny S105 40A a vede do rele druhe baterie - mas druhou baterku? Nemas ji vytlucenou?

Barvy dratu se muzou lisit, vetsinou v pravo je neco-zeleny vlevo neco bily ...vse bez zaruky...

T5 Elektricky posuvné dveře 18. led 2020 23:04 #196107

• fifac
  • člen clubu
  • Obdržená poděkování 8
JJ. kontroloval jsem oxidaci. Jednotka se dá rozebrat celkem jednoduše, jen vycvakneš plastové západky. Jednotka je čistá, jak kdyby byla nová. Měřeno naprázdno mezi červenobílým a hnědým... Červenobílý jsem našel i pod sedačkou. Tam je pojistka OK a napětí na baterii přes12V... (Druhé dveře normálně jezdí)
6ti pinový konektor jsem vypojil a konečně jsem se zbavil otravného pípání. Ani nesignalizuje otevření dveří a vnitřní osvětlení nebliká. Nejspíš jsem tak vyřadil jednotku. Alespoň do doby než zjistím kde se ztrácí napětí.
Zapomněl jsem napsat, že po dobu trvání poruchy(signalizace otevření dveří, blikající vnitřní osvětlení a otravné pípání) mi nešlo a nebo šlo velice špatně, ovládání maxidotu. Nešlo přepínat hodnoty spotřeby atd. A když už to šlo, tak se strašným spožděním. Jako by byla rušená sběrnice CAN. Po odpojení řídící jednotky je vše OK.... Akorát pravé dveře nejezdí. Vyndal jsem motor posuvu, tak to jde zatím manuálně...
Napájecí jednotkou vedle plynového pedálu máš na mysli pojistky pod kastlíkem na flašku? tam jsem koukal na všechny pojistky a jsou OK...

20200118_125539Stedn.jpg

20200118_125042Stedn.jpg

20200118_125547Stedn.jpg

20200118_125631Stedn.jpg
ex Opel Omega 2.3TD
ex Opel Rekord 2.3
ex Škoda 120 GLS
Poslední úprava: 19. led 2020 08:52 od Vendys. Důvod: Vložení fotek do příspěvku.

T5 Elektricky posuvné dveře 19. led 2020 13:37 #196114

• covex
  • NYNÍ ONLINE
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 23
Na tom konektoru vidim cerno zeleny to by melo byt napajeni - tam je co za napeti? Pod sedackou spolujezdce si ten konektor nasel? Centralni napajeci jednotka je vpravo od plynoveho pedalu, musis sundat plastove kryti, spatne se to ale vyndava, protoze je tam hroznejch dratu do ni. Tusim nekde na youtube bylo video...

S tim maxidotem to je divny - chtelo by to vyzkouset jinou jednotku, protoze je mozny ze jednotka je OK, ale blbne nejaky cidlo a stale signalizuje treba "zavreno-otevreno-zavreno" - proto blikaji svetla a blbne maxidot. Nezkousel si odpojovat jeste ostatni konektory, pripadne pak draty z nej?

T5 Elektricky posuvné dveře 19. led 2020 15:44 #196115

• fifac
  • člen clubu
  • Obdržená poděkování 8
Černozelený má na prázdno 12V, ale jakmile ho zapojím spadne to na 5V.. Pod sedačku spolujezdce jsem nekoukal, tuším že tam je jen jednotka centrálního zamykání a ta funguje normálně? nebo se mýlím? Myslíš že ten červenobílý vede od jednotky přímo pod sedačku řidiče na pojistku nebo má ještě někde konektor? Je zajímavé že dnes jsem na červenobílém naměřil na prázdno pouhé 3 volty a až po zapojení to vylezlo na 5V Divné, že?!? čekal bych tam napájecí napětí pro silovinu k motorům dveří a servodovírání.
Poruchu to přestane signalizovat po odpojení 6pin konektoru nebo 10pin konektoru. Pak je tam ten 2. z leva a na ten nereaguje nic. Zkoušel jsem vypinovat vždy jeden drát ze všech konektorů a zbytek nechal zapojený, ale nic nepomohlo. Jen odpojení napajení. zelenočerný nebo červenobílý... Trvání poruchy jsem kontroloval chováním vnitřního osvětlení. Jakmile jsem vypojil konektor, tak zhaslo, po zapojení zpět zase začalo blikat... Škoda že nemám na zkoušku jinou jednotku. Možná že je skutečně v tahu a já se tu zbytečně trápím s nějakým oměřováním.. Nicméně to napájení se mi zdá divné...

Nemá tu někdo v okolí Mostu, Litvínova na zapůjčení a vyzkoušení jednu jednotku pro ovládání dveří (7H0959243 G)? Vyzkoušet se to dá v podstatě okamžitě, ten tapec na boku mám odstrojený, jen zapojit kabely...
ex Opel Omega 2.3TD
ex Opel Rekord 2.3
ex Škoda 120 GLS
Poslední úprava: 19. led 2020 18:46 od fifac.

T5 Elektricky posuvné dveře 19. led 2020 18:53 #196119

• covex
  • NYNÍ ONLINE
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 23
Pokud je na cernozelenem naprazdno 12V tak je tahle vetev OK. Pod sedackou spolujezdce je toho ale vic nez jen central, spojuje se tam vicero svazku.

Ten cervenobily jde taky pod sedacku spolujezdce 6pin konektor svetle ruzovy pin 3, pak jde do pojistky 40A - ta je uz u druhe baterie pod sedackou ridice (2007+) nebo nekde u relatek (2003-2007). Ty tri volty naprazdno jsou divny, uz driv jsem cetl ze pohon dveri je napajeny z druhe baterie, takze proverit tuhle cestu. Sedacku staci posunut uplne dopredu a zvednout nahoru, je k tomu pak aspon trochu pristup bez sundavani sedacky.

T5 Elektricky posuvné dveře 19. led 2020 22:55 #196126

• fifac
  • člen clubu
  • Obdržená poděkování 8
jj.. To jsem udělal. Sedačku řidiče jsem zvedl a pojistku s červenobílým našel, ale netušil jsem že jde jen o sedačku vedle a tam je další konektor. Na sedačce spolujezdce mám udělanou točnu, tak tam jsem s demontáží váhal... No zkusím to. Napájení pojezdu dveří je skutečně z druhé baterie, ale je možné že samotná jednotka je napájená ze startovací baterie. To bude ten černozelený. Pod sedačkou řidiče jsou dvě stejné pojistky 40A. k té jedné vede ten červenobílý a k té druhé jen červený. Ten je na levé šoupačky. Když vyndám pojistku tak nejezdí.
ex Opel Omega 2.3TD
ex Opel Rekord 2.3
ex Škoda 120 GLS

T5 Elektricky posuvné dveře 20. led 2020 09:25 #196130

• covex
  • NYNÍ ONLINE
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 23
Je to jak pises - oddelat tocnu je 4 srouby.. ja jsem to taky delal 2x kvuli couvaci kamere. Pod sedackou ridice by mela byt jeste pojistka na webasto, ale to je celkem jedno. RJ soupacek samotna je teda napajena z palubni site (rekneme prvni baterka), pohon tedy druha baterka. Zkus to pod tim spolujezdcem, co tam zmeris na cervenobilem... treba je to nekde prodreny.

T5 Elektricky posuvné dveře 20. led 2020 09:56 #196131

• Vendys
  • člen clubu
  • TCCT - Transporterclub Caravan Team
  • Obdržená poděkování 185
Třeba se to prodřelo právě tím otočem na sedadle.

TCCT - Transporterclub Caravan Team
VW Multivan T6 Edition 30 2,0 TDi 150 kW DSG

automatické otváranie posuvných dverí 20. led 2020 09:57 #196132

• valerian
  • Uživatel
Zdravím mám problém s otváranie posuvných dverí na T5 multivan. Riešil už niekto podobný problém? mne sa roztrhlo lanko ale spíš problém vidím na ojetých plastových kolečkách s drážkami ktoré su pod krytom. riesil niekto taku opravu už? daval tam nekto origo nahradny diel alebo si ho vyrobil za každú info . dik. info na mail Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

El. posuvné dveře 20. led 2020 10:01 #196133

• valerian
  • Uživatel
amelie-ast napsal:
Ahoj, koupili jsme Multivana T5, 2005, 2,5 TDI 128 kW. Pravé posuvné dveře fungují, ale z levých je vybrakovaný vnitřek posuvu, v liště pod zadním oknem. Nevíte, kde sehnat levou stranu, pro 3000mm verzi jinde a levněji, než originál? Repair kity nestačí, chybí celý vnitřek domku i lanka. Je tam pouze vodicí lišta. Hledala jsem na ebay a aliexpress, ale skoro nikde není a pokud je dostupná, tak jen pravá strana.
Nějaké vrakoviště, co by mělo Mulťáky? Nebo jinde na netu.
Díky za rady!

ahoj sehnal si nieco na tie posuvne dvere nejaku lacnu varioantu alebo si musel kupiť origo ?
dik
Poslední úprava: 20. led 2020 10:16 od Vendys.

T5 Elektricky posuvné dveře 20. led 2020 10:02 #196134

• fifac
  • člen clubu
  • Obdržená poděkování 8
No, já tu točnu použil zatím asi 3x :-) Nicméně kabely jsou svázány u podlahy a k točně nedosáhnou. Skrz točnu jde jen kabel na airbag a vyhřívání sedadla... Ale je fakt že pod sedačkou mám ještě strčenou lékárničku a hadry na okna... Odpoledne zkontroluji....

Covex: Máš pravdu pod sedačkou řidiče jsou pojistky 2x 40A pro pojezdy, ty jsou na modulu s konektorama a na druhém modulu je pojistka pro dobíjení druhé baterky, pro topení a pro zásuvku v zavazadlovém prostoru...
Mimochodem, nevíte někdo kde je relé pro ostřikování světel? Někde jsem se dočetl že by mělo být pod sedačkou spolujezdce, ale tam není...
ex Opel Omega 2.3TD
ex Opel Rekord 2.3
ex Škoda 120 GLS
Poslední úprava: 20. led 2020 10:05 od fifac.

automatické otváranie posuvných dverí 20. led 2020 11:06 #196135

• fifac
  • člen clubu
  • Obdržená poděkování 8
Valerian: Na pravou stranu se dá koupit na Aliexpressu komplet opravná sada - Lanko, kolečka, bowdeny a kladky... Na levou stranu jen kolečka a lanka. Nicméně vyjde to kolem 40 USD. Originál je 10x dražší... Co se týče středního ramene pojezdu dveří, tak to budeš muset koupit origo, protože je na něm navíc uchycení lanek el. posuvu. Ale není to zase tak moc u nás to víc jak 1000kč nestojí... Alespoň já jsem je na Aliexpressu nikde neviděl, jen ty obyčejný pro manuální dveře a ty jsou za pár dolarů... Pokud to potřebuješ jen kvůli kolečkům tak se to dá koupit taky v číně a pak si je jen přehodit....

Jinak pročti si pořádně toto vlákno, už se to tu řešilo... A pokud ne přímo v tomto vlákně, tak na fóru to jistě najdeš, psal jsem tu o tom...
ex Opel Omega 2.3TD
ex Opel Rekord 2.3
ex Škoda 120 GLS
Poslední úprava: 20. led 2020 11:07 od fifac.
Vygenerováno za 0.220 sekund

Login