Vítejte, host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne
  • Strana:
  • 1

Téma: Čelní sklo

Čelní sklo 17. bře 2021 11:06 #201618

  • reznikos
  • Avatar uživatele reznikos Autor tématu
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 9
  • Obdržená poděkování 0
Čaute,

řeším výměnu čelního skla na T6 California Beach (rv2018), který je poškrábaný od písečné bouře na Islandu.
Je tam obrovská spousta malých oděrek, které při zapadajícím slunci způsobují, že není absolutně nic vidět a při dešti stěrače vodu jen rozmažou do těhle oděrek a viditelnosti to taky moc nepomáhá.
Kontaktoval jsem pár firem, co okna opravují a všichni mi řekli, že to je na výměnu, že buďto čelní okna vůbec neleští, nebo že takovýhle poškození rozleštit nejde.
Pojišťovna to proplatit nechce, že se pojištění vztahuje jen na rozbitá okna a poškrábání nehradí.

A teď se dostávám k tomu, co se reálně chci zeptat:
Co všechno obsahuje čelní sklo?
Předpokládám, že je v něm anténa. Nevím ale třeba, jak se to se senzorem deště.
Co dalšího se ve skle nachází?

Dostal jsem nabídku na výměnu za 9430,-, to mi přijde až podezřele nízká cena na auto 3 roky starý a narvaný elekronikou.
Budu rád za každou radu.

Díky,
reznikos
Přílohy:

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Naposledy změněno: od Vendys.

Čelní sklo 17. bře 2021 14:39 #201619

Co do toho praštit kladivem přes kamen?
VW Multivan T5 Highline 4Motion 128kW AXE 2005

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Čelní sklo 18. bře 2021 21:34 #201625

  • covex
  • Avatar uživatele covex
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 1983
  • Karma: 8
  • Obdržená poděkování 198
Uz samo to poskozeni je teda dost kurizoni, to muselo zanechat stejne stopy uplne vsude, protoze sklo je jeste to nejtvrdsi na aute.

Co mas v celnim skle zalezi na tve vybave. Tahle cena za vymenu je dobra, otazkou je, za jake okno. Bohuzel neni okno jako okno, nektere firmy osazuji rekneme znackova okna, nektere ruzne noname. Pokud mas okno treba s vyhrivanim, zesilene pro snizeni hlucnosti, s antenou, sensorem deste a nevim co jeste VW dela v T6, tak to je cena krajne podezrela.
Jinak - antena v okne muze a nemusi byt, u T5 je videt (je to slaboucky dratek od zrcatka dolu po stredu okna), nevim zda se to u T6 jeste takto dela, drazsi modely T5 maji anteny v zadnicho oknech, destovy sensor se normalne z okna "seskrabne" a znovu nalepi, ne vzdy se to ale povedet 100%, vyhrivani pak zalezi zda mas a jake, to se musi jen prepojit. Dalsi problem u vymen oken je, ze dnes je vsechno lepene, pokud se s tim firma tak rikajic levna, moc nepare, tak muze poskodit lak na hranach kolem oken a to je za par let o zabavu postarano. Prilepit to okno pak take neni legrace, protoze spatne prilepenym oknem muze zatekat, nebo pokud je na prilis male vrstve tmelu muze kroucenim karoserie prasknout apod.

S tim kamenem dobry pokud mas havarku s oknem, ale ted uz to asi nesezerou... :)
VW T5 2.5TDI 128kW BPC 7HM 2008 4motion Multivan Seikel
Poděkovali: reznikos

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Naposledy změněno: od covex.

Čelní sklo 19. bře 2021 10:35 #201635

  • reznikos
  • Avatar uživatele reznikos Autor tématu
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 9
  • Obdržená poděkování 0
Jako kupodivu je stejny druh poskozeni videt jen na svetlech. Karoserie a všechna ostatní okna jsou v pohodě... Nevím, jak je to možný.

Už se mi povedlo zjistit, že v okně je jen senzor deště, anténu má prý T6 v zrcátku a jinak by to okno mělo být čistý. Takže teď už jen potřebuju najít servis,
kde mi to vymění pečlivě, zodpovědně a nezničí při tom nic dalšího. Pojistovna asi nebude uplne blbá, že by mi sezrali nahodny rozbiti kamenem :D
A pokud to bude stát okolo tech 10k, tak to jeste jde.

Díky moc za odpovědi @covex a @etien666

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Čelní sklo 26. bře 2021 22:44 #201707

  • klubo
  • Avatar uživatele klubo
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 371
  • Karma: 1
  • Obdržená poděkování 11
já mám za posledních 5 let za sebou 3 výměny čelního okna v transporteru T6 ve VW servisu a vždy to bylo +/- za 10 tis. bez DPH, ale nemám dešťové čidlo... osobně bych půl roku počkal, ono se třeba opravdu rozbije od odletujícího kamení... teď mám novou caravellu s čidlem a akustickym paketem a tam už je sklo pojištěno ne na 10 tis ale na 20, takže i to sklo bude určitě dražší, nicméně asi bych se vyvaroval výměně jinde než ve VW, už kvůli čidlu, nevím jaký tam je, ale dřív byla čidla na takovým "želé" a snadno se to při demontáži roztrhlo/utrhlo a čidlo pak už nemakalo jak má...a dokazuj pak někomu že to zkurv*l
T6.1 Caravelle 2021
T6 TSI plechovka 2019
ex T6 Kombi 2016
ex T5 GP Kombi 2011
Poděkovali: reznikos

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Čelní sklo 23. říj 2023 09:24 #210304

Normálně do toho něčím bouchni, pojištění skla je tzv. Allrisk, nikdo nebude řešit proč a jak se rozbilo. Napíšeš jim, že si ráno přišel k vozidlu a našel rozbité sklo. Hotovo...

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Strana:
  • 1
Vygenerováno za 0.248 sekund

Login