Vítejte, host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne

Téma: T5 - Koroze

T5 - Koroze 17. bře 2013 22:24 #116140

  • capri
  • Avatar uživatele capri
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 69
  • Obdržená poděkování 0
dobrej masakr takhle nevypadalo ani moje BMW z roku 93 byla tam jedina rez a to na spoji kde je hrnec nalepenej na kastli

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T5 - Koroze 28. lis 2013 22:52 #130844

Ikdyž se to tady už řešilo, tak mi to nedá. Byl jsem dnes vyškolen. Na T5GP r. 2010 se okolo stěračů na zadních křídlech objevily puchýře. Záruku na rez jsem sice o 6 měsíců prošvihl, ale zkusil jsem se zeptat. A nestačil se divit. Výrobce i prodejce o tomhle problému ví, je to běžná věc. Na servisu ve 40 nebo 80 tkm je předepsána kontrola a DODATEČNÁ montáž těsnění, protože používáním stěračů se plech odírá. Pochopil jsem to tak, že z fabriky tam těsnění není, dává se tam až poté, co se problém ukáže. A protože servis, kam jezdím, tuhle finesu v malíku nemá, tak jsou oboje dveře na opravu. Fakt jsem si v tu chvíli připadal jako to lízátko z animáků - "sucker!". Jestli znáte někoho, kdo umí v Praze a okolí dobře rozstřik laku, ať se dveře nemusí dělat celé, budu rád za kontakt. Díky.
jede

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T5 - Koroze 01. pro 2013 20:19 #130980

U stěračů na zad.dveří - dvoukřídlo to mám taky r.v.2006. Manželka je ťukla a Klokočka lakoval před rokem komplet obě křídla. No a jak vylezla rez hned jsem jim to šel reklamovat - pánové to nejdříve vzali jako svoji chybu ale když křídla komplet odstrojili tak mě zavolali ať se jdu podívat na tu spoušť. Vnitřní strana dveří obě křídla rez jak prase a táhne se od otvorů na stěrače ani jsem to nenechal spravovat.
V roce 2006-2007 se v CZ objevilo hodně T5 kde zadní dveře jsou křídla, běžně je to za příplatek. Předpokládám nějaká speciální edice pro východ tzv. mňamka

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T5 - Koroze 01. pro 2013 21:30 #130985

husty. koupils novy kridla? pres zimu bych to rad nechal spravit, ale snad ne takhle radikalne. i v tvem pripade si myslim, ze puvodni pricinou byly ty za.ebany gumicky.
jede

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T5 - Koroze 28. led 2014 09:53 #133958

  • higiss
  • Avatar uživatele higiss
  • Offline
  • člen clubu
  • člen clubu
  • Příspěvky: 10
  • Obdržená poděkování 0
Zdravím,
nedávno jsem koupil T5 2007, vyrobený Hannover, dle VW pozink, velmi zachovalý podle interiéru a dalších znaků ( sedadlo, podlaha kabiny i skříně, nášlapy atd), po majitelce, dle servisní knihy i údajů u VW najeto lehce přes 100tis km.....Postupně mě však přichází, že to nebyl nejlepší nápad. Nechal jsem udělat dutiny a spodek a při té příležitosti se začali ukazovat špatná místa, lemy blatníků, spodky dveří, zadní dveře pod značkou, u kliky šoupaček již uděláno, ve skříni za přepážkou, práh u šoupaček, ani nechci hledat dál.
Měl jsem 11let starý Peugeot 807, kde nebylo po rezi ani stopy, ani mne nenapadlo, že by mohlo existovat tak špatné auto. Je mi jasné, že na blatnících se budou vymlouvat na kamínky i když má auto platnou garanci na prorezivění, proto jsem reklamoval jen práh u šoupaček a skříň uvnitř, zatím bez výsledku, teď bych rád zkusil i zadní dveře, je to dost velká oprava a puchýř zatím neodloupnutý je i nad osvětlením značky, zcela izolovaný 2cm průměr. Prosím o Vaše zkušenosti, jak koroze postupuje dál a dáli-se pečlivým ošetřením, kvalitní opravou, zástěrky atd. vůbec zastavit a Vaše zkušenosti s reklamací u VW, jak lze prosadit a jak který servis kvalitně opraví v garanci.
Každá rada dobrá, předem dík. Mirek
P.S. Obsah jsem četl, prosím o odpověď jak reklamace dopadli, zejména ty puchýře na autě 2008, jak jsem zjistil, mám je tam taky. Zatím, jak jsem se dozvěděl mi uznali korozi na svárech ve skříni, nechtějí uznat práh, kde zůstává stát voda u šoupaček a chci ještě přidat konec šoupaček dole u toho prahu a zadní dveře pod značkou a potom ty puchýře, mám je zcela izolované na zadních dveřích a LZ blatníku, auto je změřené na laku, bourané nebylo........

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T5 - Koroze 28. led 2014 11:52 #133964

  • durisa
  • Avatar uživatele durisa
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 278
  • Karma: -4
  • Obdržená poděkování 11
S tím peugetoem s tebou souhlasím, lepší antikorozní ochranu snad nemá žádný jiný auto. Měl jsem P106 rok 1997 a na to jak to mělo papírový plechy, tak nikde! ani kvíteček. Vše pozinkováno a ani náznak koroze. Kámošovo Fiesta stejného roku výroby se už rozpadala na prvočinitele. Moje od dva roky mladši T4 je na tom hůř než ten prašivej peugeot (i když zatim nic drastickýho).

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T5 - Koroze 28. led 2014 15:38 #133986

  • Hamlet
  • Avatar uživatele Hamlet
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 728
  • Obdržená poděkování 14
Ahoj mas foto ? To me dost prekvapuje asi jsem výjimka jsem model 2008 a po korozi ani známka ani spz nebo kliky. Tak to jsem stastny jako blecha ze mam stesti.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T5 - Koroze 28. led 2014 18:54 #134010

  • higiss
  • Avatar uživatele higiss
  • Offline
  • člen clubu
  • člen clubu
  • Příspěvky: 10
  • Obdržená poděkování 0
[attachment=0:bd6e7sph]<!-- ia0 -->2014-01-17-6624.jpg<!-- ia0 -->[/attachment:bd6e7sph][attachment=1:bd6e7sph]<!-- ia1 -->2014-01-17-6622.jpg<!-- ia1 -->[/attachment:bd6e7sph][attachment=2:bd6e7sph]<!-- ia2 -->2014-01-17-6620.jpg<!-- ia2 -->[/attachment:bd6e7sph]


tady jsou ještě ty tři, tedy pod značkou, skříň a práh....
Přílohy:

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T5 - Koroze 28. led 2014 19:00 #134011

  • higiss
  • Avatar uživatele higiss
  • Offline
  • člen clubu
  • člen clubu
  • Příspěvky: 10
  • Obdržená poděkování 0
[attachment=0:ol6fa0rj]<!-- ia0 -->2014-01-17-6627.jpg<!-- ia0 -->[/attachment:ol6fa0rj][attachment=1:ol6fa0rj]<!-- ia1 -->2014-01-17-6615.jpg<!-- ia1 -->[/attachment:ol6fa0rj][attachment=2:ol6fa0rj]<!-- ia2 -->2014-01-17-6625.jpg<!-- ia2 -->[/attachment:ol6fa0rj]


tady jsou šoupačky a lem blatníku, již opravený......

No zítra mám další jednání a focení na WV, tak budu inf
Přílohy:

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T5 - Koroze 29. led 2014 01:12 #134057

  • Hamlet
  • Avatar uživatele Hamlet
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 728
  • Obdržená poděkování 14
To je sila drzim ti palce.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T5 - Koroze 04. úno 2014 11:54 #134472

  • Mostar
  • Avatar uživatele Mostar
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 49
  • Obdržená poděkování 0
Neudelal jsem fotku, tak to nemuzu ukazat. Ale dnes jsem auto vice prosel, co jsem si ho privezl z Nemecka a nasel jsem jedno misto, kde to malinko kvete pod lakem. Je to na konci kolejnice soupacek, kde se dotyka roh toho plechu kolejnice a zadniho platniku. Na obou stranach je to stejne. Poradte mi jak to osetrit, ale nechce se mi to davat do lakovny a oni budou strikat cely blatnik. Mam to jen lokalne obrousit a pretrit namichanou barvou? Je to trochu prasarna, ale ani by to tam nebylo moc videt. diky
VW Multivan 2.5TDI
Audi A4 2.0TDI
Kawasaki ZX10R
dědek BMW R100GS Paris Dakar

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T5 - Koroze 28. úno 2015 22:10 #151902

  • Vlk666
  • Avatar uživatele Vlk666
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 28
  • Obdržená poděkování 0
Zdravím pánové , máte někdo radu jak zastavit rez na spodním lemu zadního víka ?? Před rokem opraveno , nalakováno a už se to tam zase tlačí v tom falcu po celé délce . :( Už začínají puchýře kolem spz a kliky , tak to jde celé do novoty , ale chtělo by to
tam dostat ze vnitř nějaký sajrajt aby to proteklo až do toho falcu .

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T5 - Koroze 04. bře 2015 18:27 #152050

  • geodet
  • Avatar uživatele geodet
  • Offline
  • člen clubu
  • člen clubu
  • Příspěvky: 51
  • Obdržená poděkování 6
T6 Kombi 2016 103(132)kW
T5GP Kombi 2015 103(134)kW (prodáno)
T5GP Kombi 2011 132kW BiTDI (prodano)
T5 Kombi 2006 96kW (prodano)
Subaru XV 2021
Hyundai Getz 2007

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Vlhkost a začínající koroze pod gumovou podlahou. 11. zář 2016 23:38 #170294

  • Nord
  • Avatar uživatele Nord
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 1
  • Obdržená poděkování 0
Dobrý den, mám dotaz před pár dny jsem koupil T5 a vzadu pod gumovou podlahou bylo totálně mokro a podlaha je dost
poseta počínající korozí (při stržení puchýřků černé zabarvení). Soudě podle zbytků pěny auto někdo přehnaně čistil před prodejem. Ale zarazila mě oxidace podlahy.
Je to časté u těchto vozů?A jak nejlépe podlahu vyčistit a natřít , aby se koroze už neobjevila?
Předem děkuji za jakékoli info auto mě stálo dost a z venku je bez koroze, proto mě zaráží stav podlahy uvnitř.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T5 - Koroze 11. zář 2016 23:42 #170295

  • lada t5
  • Avatar uživatele lada t5 Autor tématu
  • Offline
  • člen clubu
  • člen clubu
  • Příspěvky: 8813
  • Karma: 29
  • Obdržená poděkování 292
.
VW T5 Multivan 128 KW + Bürstner Belcanto 560 Tk
Hyundai Getz
VW Golf V. 2.0 TDI 103 KW - Dýmovnička


TCCT[/color] - Transporterclub Caravan Team

Fotky s T tématikou: http://ladat5.rajce.idnes.cz/

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Vygenerováno za 0.242 sekund

Login