Vítejte, Host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne

Téma: T5 - Koroze

T5 - Koroze 09. čec 2010 10:31 #46383

OK! Už jsem se zorientoval... :lol: :lol: :lol:
Toho času bez Téčka....čekatel

VW Sharan 1,9 TDI PD - Kindertransporter - nesnáším ho
BMW 318 TDS - VW z Mnichova
Volvo FH 13 Sattelzug, druhé bydliště - jen T4 je lepší

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T5 - Koroze 02. říj 2010 23:54 #51320

gas napsal: no nějak z těch negativních zkušeností nemám dobrý pocit, hany který máš ročník ?

Mám druhé pololetí 2006. Hnijí mi šoupačky z boku na ploše, pod klikami na obou stranách a také některá místa na prazích pod šoupačkami. Vyfotím to a fota umístím sem.
Multivan 128kw

T5 - Koroze 14. lis 2010 21:29 #55164

zdravim panove,tak dnes přezuti a ručni myti a taky jsem našel ty puchyře, prave šoupačky zatim 2ks o pr. cca 1cm. na to že je to koupene 3/2009 a mam najeto 26000km tak jsem dost nasr...j.zitra se stavim u vw auto enge lbc na reklamaci jsem zvědav co ani na to, nemate někdo zkušenost jak to reklamovat- trvam na zaručni opravu-a jak to opravuji?
vw multivan T5 2,5l-96kW

T5 - Koroze 15. lis 2010 13:50 #55197

• karlosVW
  • Člen clubu 2016
  • Člen clubu 2016
  • Obdržená poděkování 34
je to normoš záruční oprava,jen jak jsem viděl se neobtěžují sundat kliku dveří a dveře lakují s klikou zalepenou (přímo u VW Enge)
Tohle odlupování barvy a koroze,pokud to tedy není vinou mechanického poškození,se děje protože občas ve VW použijí nekvalitně vyrobený plech a ten to pak dělá...někde se tu na foru o tom psalo...

VW T1/09.1962/22kW
šnečí budka s motorem/109kW/Black Edition

info@ahcl.cz

T5 - Koroze 15. lis 2010 14:23 #55199

no ja nevim jestli je to normoš, ale u auta za vice jak mega je to k nasr...! pravě jsem se vratil od auto enge a na zaruku možna to neni! pry je to poškozene od kaminku a potom se z toho uděla puchyř zajimave je zě to nikde jinde na autě neni jenom na bočnich dveřich a zadnim blatniku. našel jsem tam dalši tři začinajici puchyře ale musim čekat co rozhodne vw. Jo a děkuji za info jak to opravuji takto to opravit určitě nechci! nemate někdo dalši s timto problemem zkušenost?
vw multivan T5 2,5l-96kW

T5 - Koroze 15. lis 2010 20:19 #55247

• Dušan
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 0
Mám transporter 2008 podruhé komplet přelakovaný,protože poprvé někdo obrousil základ až na plech a pak to stříkli modrou.Asi po dvou umytí modrá odlítala až na holý plech.Poprvé to prodejce řešil s importem telefonicky a fotkami a schválení reklamace nebyl problém.Podruhé přijel mistr přímo s D:_)1 importu a nestačil jsem se divit auto cena přes meloun a ochota žádná.Lak poškozený od kamínků,další problém,že to umývam WAPKOU tak mi doporučil ať si to nechám opravit za své.Tak jsem s toho byl pěkně na prášky.Kvalita opravy laku na můj vkus dost mizerná,jak píšete kliky zalepeny páskou,boční okna - zastříkané hrany, pokapaný přední světla a nárazník,prostě hnus.
Takže i blbý laik pozná že auto bylo přestříkáno.
2.5TDI 128kw 4motion
polo 1.4 Tdi
http://www.fiala-truhlarstvi.cz/

T5 - Koroze 15. lis 2010 21:34 #55286

Tak to tu sleduju a přihodím do mlejna.Nevím proč,ale asi je nerezovej šroub ,matička nerez a podložka nerez moc drahej spojovací materiál pro montážní firmy co se živí výrobou z nerezu.
Koupil jsem si rám a podélné trubky u jisté firmy ve Šternberku.Cena byla masakr ,ale práci dělají hezkou ,tak jsem do toho šel.Vše bylo super až do první zimy.Z auta zespod mě tekla rez a pořád jsem nevěděl odkud .No brci zcela evidentně nenašli ve feroně regál se spojovacím materiálem nerez. :x Myslím si ,že když vysolím za orámování 40000,tak blbej šroubek ,matička,podložka z nerezu by tu firmu nezabil v jejich rozpočtu.Na celý auto jsem vše koupil ve feroně a stálo to 98 korun. #-o No a s těma odřenejma šoupačkama ,už se to tu někde řešilo je to u těch klik asi na všech autech stejný,mám to taky odřený,protože ty kliky jsou prostě velký a tou hranou to dře při každým otevření z venku o ten prolis a barva jde sr.t hned.Tuším transportérák psal ,že už je ve D:_)1 novej díl co to řeší ,aby se ta barva neodírala. D:_)10

Naposledy změněno: od pavelbed1.

T5 - Koroze 15. lis 2010 23:49 #55304

• karlosVW
  • Člen clubu 2016
  • Člen clubu 2016
  • Obdržená poděkování 34

martin8xf napsal: no ja nevim jestli je to normoš, ale u auta za vice jak mega je to k nasr...! pravě jsem se vratil od auto enge a na zaruku možna to neni! pry je to poškozene od kaminku a potom se z toho uděla puchyř zajimave je zě to nikde jinde na autě neni jenom na bočnich dveřich a zadnim blatniku. našel jsem tam dalši tři začinajici puchyře ale musim čekat co rozhodne vw. Jo a děkuji za info jak to opravuji takto to opravit určitě nechci! nemate někdo dalši s timto problemem zkušenost?

hlavně se nenechej odbýt...boční dveře,zadní boky a zadní víko jsou ty problémové části.Ještě jsem nikde nečetl,že by si někdo stěžoval na přední dveře a blatníky.
Jinak já zkusil více servisů VW po Liberci...Enge , Audi Liberec a Škoda Auto Trend na servis v garanci + řešení nějakých drobností na záruku a jen u posledně jmenovaného jsem byl spokojen s přístupem k zákazníkovi a řešením problémů a určitě tam příště pojedu zase.
Případně SZ.

VW T1/09.1962/22kW

info@ahcl.cz

T5 - Koroze 16. lis 2010 12:00 #55317

• Dušan
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 0
S rámem jsem měl úplně stejný problém.Šrouby s maticema v pozinku,po první zimě samá rez.Při reklamaci se na mě dívali co po nich chci.Strašný problém vyměnit šrouby za nerez?
Tupci D:_)1 !!!
2.5TDI 128kw 4motion
polo 1.4 Tdi
http://www.fiala-truhlarstvi.cz/
Přílohy:

T5 - Koroze 20. led 2011 23:28 #61886

• Seikel
  • člen clubu
  • člen clubu
  • Obdržená poděkování 6
Přihodím svoji zkušenost a na závěr dotaz ...
v červnu 2010 jsem těsně před koncem klasické dvou leté záruky byl na pravidelné výměně oleje v servisu u zatím nejmenovaného VW dealera a při té příležitosti jsem reklamoval lak na bočních posuvkách pod klikou kde byl superpuchýř + zadní dekl kde byl vedle okna malý puchýřek ... technik nafotil a že předá na import a že se ozvou ... po půl roce jsem si všiml že půchýř pod klikou už zmizel a koukám na rez a uvědomil jsem si, že mi stále nikdo nevolal, tak jsem se u dealera připomenul ... a ouha ... původní technik už tam nedělá a po mé reklamaci laku se slehla zem ... omluva a jestli bych nemohl přijet znova ... říkám "to ne, na to nemám čas ... pošlu Vám fotky ... ale předem upozorňuji, že už to nejsou pochýře ale fakt koroze, tak ať někoho nenapadne mně tvrdit něco o mechanickém poškození ..." ... za týden telefon, dostavte se prosim s vozidlem, garanční technik z importu chce vidět osobně ... tak jsem tam dojel a vytočil se hned první minutu ... technik kouknul lupou-kukátkem na páty dveře a říká mechanické poškození ... dojde k posuvkám a říká, ano - je-li vůz v záruce tak toto je na garanci ... i když už tam puchýř není a je to už orezlé ... samozřejmě jsem aktuálně po záruce ... následovala výměna názorů ... import-technik se omlouval, že auto vidí poprvé, o předchozí reklamaci nic neví a nemůže rozhodnout jinak, protože pro něj je to aktuální nový případ ... nechal jsem si donést doklady k poslednímu servisu ... a to byste nevěřili co na mě zkoušeli ... donesli ten poslední papír - podklad k fakturaci kde je jenom slovo LONG (jako long prohlídka) .. říkám na to, že chci ten papír co jsem podepsal, kde je napsáno co s autem bylo ... tak po chvíli donesli výstupní předávací list po servisu kde je popis co na autě všechno udělali ... a servisák mi ho vítězoslavně předává s důrazným komentářem ... to je ten papír co jste podepsal .... tak mu říkám, ať to nezkouší ... a donese ten papír, kde je propiskou od přejímací technika napsáno co všechno jsem hlásil za závady a je tam i můj podpis, že auto předávám do servisu a v jakém stavu ... tak po chvíli donesou ten papír a to byste nevěřili ... v textu je jinou propiskou silně přeškrtáno "koroze laku" ... ale vyluštit se to z toho dalo ... na to už jsem jen řekl, že to si snad dělají p*del a jal jsem se k odchodu, že toto budu řešit přímo s importem ... garanční technik mě ale zastavil, že on je import a že i když on to vyřešit ze své pozice nemůže, tak toto je pochybení servisu a musí to vyřešit oni ... vedoucí servisu mi nakonec nabídl, že mi všechno opraví tak jako by to bylo v záruce ... 5. dveře celé do laku a boční podle oficiálního postupu - část laku k hraně dveří ... teď se musím rozhodnout pro termín kdy to chci zrealizovat ... tak teď přemýšlím na co si dát pozor a jak se k tomu postavit ... nerad bych si naběhl ... jsem rád, že se k tomu nakonec postavili čelem a na vlastní náklady to hodlají napravit ... beru to jako selhání jedince - nespolehlivého zaměstnance - kterého nakonec vyhodili ... a kdo přeškrtal tu zákazku už řešit nehodlám ... ale jde o to, kdyby ten lak zmršili tak co pak ... po roce ty dveře vykvetou třeba znova a co ... oficiální garanční oprava to nebyla ... tak nevím ... jakej na to máte kdo názor ... hlavně mi nepište že píšu romány jak Hans Christian Andersen :) to vím sám, všemi 10 to jde samo :D
T5 Multivan 2008, 128 kW, 4Motion SEIKEL - "balonek"
T5 Caravelle 2005, 151 kW/455 Nm - "motorka" - prodáno
T4 1998 2.5 TDI 75 kW - long poloplech
T4 1999 2.4D - třístranný sklápeč - prodáno
.
TenDýmIgnoruj
A-team

T5 - Koroze 21. led 2011 10:18 #61896

• lada t5
  • Avatar uživatele lada t5 Autor tématu
  • člen clubu
  • člen clubu
  • Obdržená poděkování 292
No, myslím, že je v podstatě jedno, zda ti to opraví jako garanci či jako zakázku - ve vztahu k případné reklamaci. Na opravu v autorizovaném servisu máš 2 roky záruku, takže pokud ti to do dvou let vykvete, jedeš řešit reklamaci.
VW T5 Multivan 128 KW + Bürstner Belcanto 560 Tk
Hyundai Getz
VW Golf V. 2.0 TDI 103 KW - Dýmovnička

TCCT[/color] - Transporterclub Caravan Team

Fotky s T tématikou: http://ladat5.rajce.idnes.cz/

T5 - Koroze 21. led 2011 11:12 #61900

• karlosVW
  • Člen clubu 2016
  • Člen clubu 2016
  • Obdržená poděkování 34
v tomto případě ale požaduj lakování s demontáží kliky. Oni to totiž rádi nastříkají,ale kliku jen olepí,tudíž pod klikou je schovaná koroze,která hnije dál.Další věc bude,že se ti o nějaký ten mikronek díky new lakování sníží vůle mezi klikou a plechem,tudíž ti klika opět bude odírat ono místo..

VW T1/09.1962/22kW

info@ahcl.cz

T5 - Koroze 21. led 2011 14:13 #61910

• lada t5
  • Avatar uživatele lada t5 Autor tématu
  • člen clubu
  • člen clubu
  • Obdržená poděkování 292
Oni prý už dělají nějaký nový typ kliky, která už lak neodírá. Je to pravda?
VW T5 Multivan 128 KW + Bürstner Belcanto 560 Tk
Hyundai Getz
VW Golf V. 2.0 TDI 103 KW - Dýmovnička

TCCT[/color] - Transporterclub Caravan Team

Fotky s T tématikou: http://ladat5.rajce.idnes.cz/

T5 - Koroze 21. led 2011 19:00 #61930

• cary
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 0
nejmenovaného VW dealera
tak to vyklop D:_)7 D:_)7 D:_)7 kde jsi byl at si můžem dát pozor
MULTIVAN 2.5 96KW
RENAULT TRAFIC 1.9 74KW
Peugeot teepe 1.6hdi

T5 - Koroze 21. led 2011 20:38 #61966

lada t5 napsal: Oni prý už dělají nějaký nový typ kliky, která už lak neodírá. Je to pravda?

Ano už jsem tu opět o tom psal...Když tam nechaj tu původní tak ať to udělají sebe líp stejně se to bude odírat dál :!: Musí se vyměnit i klika za "optimalizovanou" :!: :!: :!: To slovo jsem použil záměrně,páč takhle nám to je prezentováno ze strany výrobce ;)
VW Multivan Generation 2,5 TDI 111kW MTM
VW Transporter 2,5 TDI 75kW prodanej
Audi Wheel Man 8-)

Vygenerováno za 0.225 sekund

Login

Na webu používáme soubory cookies.

Tyto soubory a informace se naše společnost snaží využívat za účelem vylepšování a rozvoje služeb, které zde nabízíme a poskytujeme. Využití souborů cookies umožňuje zlepšovat pro Vás lepší uživatelnost webových stránek a zpříjemňuje jejich použití. Více info

Souhlasím

Co jsou cookies?

Cookie je malý soubor, který se z naší webové stránky ukládá na pevný/hard disk (včetně mobilních zařízení) uživatele/návštěvníka. Tento soubor identifikuje specifické informace z předchozích návštěv na webových stránkách z příslušného přístroje. Informace mohou například zahrnovat adresu IP připojujícího se počítače, datum a čas návštěvy, odkazující URL adresa (stránka, ze které návštěvník přišel), stránky/produkty navštívené na našem webu, typ použitého prohlížeče a stránky, které byly navštíveny apod. Platnost/funkčnost souborů cookies buď vyprší na konci internetové relace (po odpojení zařízení od stránek/internetu) nebo vyprší po určité omezené době.

Důvod použití

Tyto soubory a informace se naše společnost snaží využívat za účelem vylepšování a rozvoje služeb, které zde nabízíme a poskytujeme. Využití souborů cookies umožňuje zlepšovat pro Vás lepší uživatelnost webových stránek a zpříjemňuje jejich použití.

Ochrana osobních údajů

Soubory cookies používáme tak, aby na základě takto získaných informací/dat nebyla osoba uživatele identifikovatelná, a to ani při využití dalších informací, které máme k dispozici.

Druhy souborů cookies

Běžně a vždy s ohledem na aktuální vývoj v příslušných informačních technologiích používáme tyto typy souborů cookies:

(i) Vyžadované - jsou nezbytné a pomáhají Vám pohybovat se po webových stránkách a vidět určité funkce. Tyto soubory například zajišťují uložení nákupního košíku při všech krocích procesu uzavírání objednávky;

(ii) Funkční - umožňují zajistit ještě příjemnější zákaznický zážitek. Tyto soubory Vám pomáhají ukládat a připomínat Vám nákupní košík a umožňují vytvářet seznamy přání apod.;

(iii) Výkonnostní - nám pomáhají porozumět nákupnímu chování našich návštěvníků. To nám umožňuje neustále vylepšovat naše webové stránky, aby pro Vás bylo nakupování co nejsnazší a nejpříjemnější;

(iv) Interakční - se používají k tomu, abyste mohli vyjádřit svůj názor - co si myslíte o našich produktech, webových stránkách apod.. Tyto soubory cookies Vám umožní vyjádřit se na sociálních médiích tak, že se Vám naše produkty líbí nebo že je doporučujete, a popovídat si s pracovníky našich služeb. Můžete však také poradit našim ostatním (potenciálním) zákazníkům tím, že naše produkty ohodnotíte a napíšete k nim recenze;

(v) Cílení reklam - si zapamatují Vaše preference týkající se produktů a nakupování. Tyto soubory cookies nám umožní zjiš‘tovat, co máte rádi. Takže když například procházíte výsledky hledání ve vyhledávačích, budou se zobrazené reklamy více týkat Vašich preferencí.

Když chcete použití souborů cookies zakázat

Kdykoliv můžete změnit nastavení svého zařízení – používaného prohlížeče tak, aby soubory cookies odstraňoval nebo bránil jejich ukládání, pokud s jejich užitím nebudete výslovně souhlasit. Informace o tom, jak upravit nastavení souborů cookies, najdete v příslušné části nápovědy Vašeho zařízení či prohlížeče. Příklady nastavení u nejužívanějších prohlížečů jsme pro Vás připravili zde:

Internet Explorer: https://support.microsoft.com/en-us/help/17442/windows-internet-explorer-delete-manage-cookies 

Mozilla Firefox: https://support.mozilla.org/en-US/kb/cookies-information-websites-store-on-your-computer?redirectlocale=en-US&redirectslug=Cookies#w_cookie-settings

Google Chrome: http://www.google.com/support/chrome/bin/answer.py?hl=en&answer=95647

Safari: https://support.apple.com/kb/PH21411?viewlocale=en_US&locale=en_US

Opera: http://www.opera.com/help/tutorials/security/cookies/