Vítejte, Host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne

Téma: T5 - Otočná konzole - sedadla řidič a spolujezdec

T5 - Otočná konzole - sedadla řidič a spolujezdec 26. pro 2012 20:58 #109979

• Seikel
  • Avatar uživatele Seikel Autor tématu
  • člen clubu
  • člen clubu
  • Obdržená poděkování 6
Už to řeším delší dobu a s nejasným výsledkem, tak zakládám toto vlákno.

Máte někdo praktickou zkušenost s otočnými konzolami pro řidičovo a spolujezdcovo sedadlo na T5? V různých karavan shopech jsou různé nabídky ... nejčastěji se v nabídkách objevuje SPORTSCRAFT, ale po tom co jsem viděl u Silvervana ... jakou má sedadlo v předozadním směru vůli, jsem bych nemile překvapen ... je to problém Martinovi somálské postavičky, a nebo je to výrobní nedostatek? Otočnou konzoli na svých stránkách nabízí i Kobras ... jen nevím jestli je to jejich výrobek, nebo je to z jiné produkce ... není tam obrázek. Nějaké nabídky jsou i na ebay, ale ...

S homologací si v tomto případě hlavu nelámu ... spíše než "k papíru" bych přihlédnul k robustnosti provedení a minimálním nežádoucím vůlím ...

Předpokládám, že se o pár centimetrů zvedne výška sedáku, protože konzole se vloží mezi stávající konstrukci sedadla a vlastní sedák ... výměnu spodní konstukce za bezpěčností schánku neuvažuji ... pod sedadlem řidiče mám druhou baterii a pod sedlo spolujezdce to nepotřebuji.

Předpokládám, že kabeláž vyhřívání sedadel a airbagy je nutné prodloužít novým svazkem ...

Nemá náhodou California ve výbavě právě přední sedadla otočná? Jak to řešeno - tušíte někdo?
T5 Multivan 2008, 128 kW, 4Motion SEIKEL - "balonek"
T5 Caravelle 2005, 151 kW/455 Nm - "motorka" - prodáno
T4 1998 2.5 TDI 75 kW - long poloplech
T4 1999 2.4D - třístranný sklápeč - prodáno
.
TenDýmIgnoruj
A-team

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T5 - Otočná konzole - sedadla řidič a spolujezdec 27. pro 2012 00:04 #109990

• Mates
  • člen clubu
  • člen clubu
  • Obdržená poděkování 2
pokud chceš mít otočnou sedačku, aby ses mohl otáčet za těmi čivavami co vozíš, tak se musíš rozloučit s druhou baterií, protože se tam už nevejde.
TRANSPORTER T5 96 Kw Long 4 Motion + TDIchip
CAN-AM SPYDER 990

T5 - Otočná konzole - sedadla řidič a spolujezdec 27. pro 2012 10:18 #110005

• karlosVW
  • Člen clubu 2016
  • Člen clubu 2016
  • Obdržená poděkování 28
nenene...já v prvním Multivanu (2004) jsem měl druhou baterku,vyhřívané sedadlo i airbagy.Jediné co tam pak není je výškové nastavení.
Až po nějaké době to nešlo objednat dohromady (otoč + druhá baterie).Délka kabelů k airbagu by se měnit neměla,v té konzoli je to protažené prostředkem.
Vakl na konzoli je asi standardní záležitost,měly ji všechny ty levnější co jsem mohl u sebe na dílně pozorovat.
Možná by to chtělo nějaký odkaz na tu konzoli co má Martin.

VW T1/09.1962/22kW
šnečí budka s motorem/109kW/Black Edition

info@ahcl.cz

T5 - Otočná konzole - sedadla řidič a spolujezdec 27. pro 2012 11:04 #110008

• silvervan
  • člen clubu
  • člen clubu
  • Obdržená poděkování 31
Přiládám fotečku výrobního štítku.
Fakt se na tom nedá sedět, po pár km přichází na cestujícího mořská nemoc D:_)17
T6 Multivan 2,0 TDI 146kW DSG 4M - Německý plnokrevník ze stáje Highline edition
Eifelland Holiday 460TK 2001
Harley-Davidson Sportster XL1200C

TCCT - Transporterclub Caravan Team
A-team (Almara team)
Přílohy:

T5 - Otočná konzole - sedadla řidič a spolujezdec 27. pro 2012 23:06 #110076

• karlosVW
  • Člen clubu 2016
  • Člen clubu 2016
  • Obdržená poděkování 28
to máš zrovna tu kývací variantu...pak je ještě další a ta je prý OK

VW T1/09.1962/22kW
šnečí budka s motorem/109kW/Black Edition

info@ahcl.cz

Přílohy:

T5 - Otočná konzole - sedadla řidič a spolujezdec 30. pro 2012 07:30 #110186

• jarek
  • člen clubu
  • člen clubu
  • Obdržená poděkování 6
[attachment=0:2u532qrw]<!-- ia0 -->Otoč sedadla.JPG<!-- ia0 -->[/attachment:2u532qrw]
Strejdo tady máš to číslo z té Etky
D:_)1 T4 Multivan Atlantis 2,5TDI
D:_)1 T4 Multivan Atlantis 4WD 1:10 D:_)12
D:_)1 T5 Multivan Comfortline 2,5TDI
D:_)11 Pincek VFR 800-V4 VTEC prodaný :-(
Nějaké to Foto http://jarekv.rajce.idnes.cz/
Přílohy:

T5 - Otočná konzole - sedadla řidič a spolujezdec 30. pro 2012 09:44 #110188

• Seikel
  • člen clubu
  • člen clubu
  • Obdržená poděkování 6
Díky strejdo, díky .. očíhnu to a něco z toho vypade D:_)18
.
TenDýmIgnoruj
A-team

T5 - Otočná konzole - sedadla řidič a spolujezdec 06. led 2013 10:01 #110787

• DaviT1
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 0
Ahoj,

máte zkušenost jestli je možné tu konzoli namontovat na sedadlo řidiče, když mám vedle lavici? teda namontovat, předpokládám že jo, ale aby se s tím dalo otočit :D

Díky D.

T5 - Otočná konzole - sedadla řidič a spolujezdec 06. led 2013 11:12 #110792

• Seikel
  • člen clubu
  • člen clubu
  • Obdržená poděkování 6
uhlopříčka sedáku říká že ne ;)
.
TenDýmIgnoruj
A-team

T5 - Otočná konzole - sedadla řidič a spolujezdec 08. led 2013 22:39 #111062

• Seikel
  • člen clubu
  • člen clubu
  • Obdržená poděkování 6
Když jdu do D:_)1 pro nějaké origo díly, tak bývám někdy cenou překvan mile někdy nemile ... dnes jsem byl v šoku :lol:

Byl jsem si nechat nacenit otočný modul pod pilotku ... viz. příspěvek strejdy Jarka výše ...

horní i dolní díl otoče v součtu ... 15 tis. Kč s daní pro jedno sedadlo #-o
.
TenDýmIgnoruj
A-team
Přílohy:

T5 - Otočná konzole - sedadla řidič a spolujezdec 15. led 2013 14:48 #111525

• mekie
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 10
Tady pro zajímavost posílám odkaz na otoč dvojsedáku - čučel jsem na to s otevřenou hubou. Akorát je to Anglie, což by možná nemuselo vadit - http://www.kiravans.co.uk/t5-double-seat-swivel.html
A co se týče té sedačky řidiče, samozřejmě namontovat a otočit jde, ale je to opruz s manipulací, protože musíš pootočit, podélně posunout do správné polohy a dotočit. A pokud máš područky, tak volant musí být úplně zasunutý do přístrojovky, což mne štve nejvíc, protože jsem si zvykl jezdit s úplně vytaženým k sobě.
Jo a ještě musíš mít bazmek na snížení ruční brzdy, aby nezavazela při otáčení.

T5 - Otočná konzole - sedadla řidič a spolujezdec 03. bře 2013 20:17 #114679

Přispívám do diskuse z vlastní zkušeností. Mám u sebe i u spolujezdce tyto otoče z Californie.
1) Druhá baterie pod otočnou konzolí u řidiče normálně zůstává, vejde se tam.
2) Výšková nastavitelnost je zachována.
3) Budete muset zhubnout tak na 60-70 kg, nebo vyndavat konzoli a montovat jen na dovču. Opravdu se na sedáku, který je na otoči, sedí jak na houpačce, neboť je otoč na 3 plastových ložiskách o šířce asi 1,5cm což je málo. Kdyby jich tam bylo alespoň 5, tak by to šlo. d:_(
Poděkovali: fhkauto

T5 - Otočná konzole - sedadla řidič a spolujezdec 03. bře 2013 20:20 #114680

...ještě doplním, že se jedná o otoč jak popisuje Silvervan...SPORTSCRAFT D:_)23

T5 - Otočná konzole - sedadla řidič a spolujezdec 04. dub 2013 21:08 #118016

Druhá baterie se pod přidanou otoč bez úprav nevejde - alespoň ne ta moje (Varta AGM 800A vysoká 190 mm). Šrouby vyčnívají nad úroveň podstavce sedačky. Pokud by se vyndal origo držák druhé baterie (který ale je k podstavci přivařený nebo přilepený = bez násilí mi nejde vyndat), tak by spadla baterie níž a pravděpodobně by pod otoč vlezla.
Přílohy:

T5 - Otočná konzole - sedadla řidič a spolujezdec 09. dub 2013 13:13 #118384

• DaviT1
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 0

mekie napsal: Tady pro zajímavost posílám odkaz na otoč dvojsedáku - čučel jsem na to s otevřenou hubou. Akorát je to Anglie, což by možná nemuselo vadit - http://www.kiravans.co.uk/t5-double-seat-swivel.html

D:_)18 Rozhodl jsem se, že do otočnýho dvojsedáku jdu, nechcete se někdo přidat, objednává se to z Anglie, mohli bychom snížit poštovný.

Vygenerováno za 0.250 sekund

Login

Na webu používáme soubory cookies.

Tyto soubory a informace se naše společnost snaží využívat za účelem vylepšování a rozvoje služeb, které zde nabízíme a poskytujeme. Využití souborů cookies umožňuje zlepšovat pro Vás lepší uživatelnost webových stránek a zpříjemňuje jejich použití. Více info

Souhlasím

Co jsou cookies?

Cookie je malý soubor, který se z naší webové stránky ukládá na pevný/hard disk (včetně mobilních zařízení) uživatele/návštěvníka. Tento soubor identifikuje specifické informace z předchozích návštěv na webových stránkách z příslušného přístroje. Informace mohou například zahrnovat adresu IP připojujícího se počítače, datum a čas návštěvy, odkazující URL adresa (stránka, ze které návštěvník přišel), stránky/produkty navštívené na našem webu, typ použitého prohlížeče a stránky, které byly navštíveny apod. Platnost/funkčnost souborů cookies buď vyprší na konci internetové relace (po odpojení zařízení od stránek/internetu) nebo vyprší po určité omezené době.

Důvod použití

Tyto soubory a informace se naše společnost snaží využívat za účelem vylepšování a rozvoje služeb, které zde nabízíme a poskytujeme. Využití souborů cookies umožňuje zlepšovat pro Vás lepší uživatelnost webových stránek a zpříjemňuje jejich použití.

Ochrana osobních údajů

Soubory cookies používáme tak, aby na základě takto získaných informací/dat nebyla osoba uživatele identifikovatelná, a to ani při využití dalších informací, které máme k dispozici.

Druhy souborů cookies

Běžně a vždy s ohledem na aktuální vývoj v příslušných informačních technologiích používáme tyto typy souborů cookies:

(i) Vyžadované - jsou nezbytné a pomáhají Vám pohybovat se po webových stránkách a vidět určité funkce. Tyto soubory například zajišťují uložení nákupního košíku při všech krocích procesu uzavírání objednávky;

(ii) Funkční - umožňují zajistit ještě příjemnější zákaznický zážitek. Tyto soubory Vám pomáhají ukládat a připomínat Vám nákupní košík a umožňují vytvářet seznamy přání apod.;

(iii) Výkonnostní - nám pomáhají porozumět nákupnímu chování našich návštěvníků. To nám umožňuje neustále vylepšovat naše webové stránky, aby pro Vás bylo nakupování co nejsnazší a nejpříjemnější;

(iv) Interakční - se používají k tomu, abyste mohli vyjádřit svůj názor - co si myslíte o našich produktech, webových stránkách apod.. Tyto soubory cookies Vám umožní vyjádřit se na sociálních médiích tak, že se Vám naše produkty líbí nebo že je doporučujete, a popovídat si s pracovníky našich služeb. Můžete však také poradit našim ostatním (potenciálním) zákazníkům tím, že naše produkty ohodnotíte a napíšete k nim recenze;

(v) Cílení reklam - si zapamatují Vaše preference týkající se produktů a nakupování. Tyto soubory cookies nám umožní zjiš‘tovat, co máte rádi. Takže když například procházíte výsledky hledání ve vyhledávačích, budou se zobrazené reklamy více týkat Vašich preferencí.

Když chcete použití souborů cookies zakázat

Kdykoliv můžete změnit nastavení svého zařízení – používaného prohlížeče tak, aby soubory cookies odstraňoval nebo bránil jejich ukládání, pokud s jejich užitím nebudete výslovně souhlasit. Informace o tom, jak upravit nastavení souborů cookies, najdete v příslušné části nápovědy Vašeho zařízení či prohlížeče. Příklady nastavení u nejužívanějších prohlížečů jsme pro Vás připravili zde:

Internet Explorer: https://support.microsoft.com/en-us/help/17442/windows-internet-explorer-delete-manage-cookies 

Mozilla Firefox: https://support.mozilla.org/en-US/kb/cookies-information-websites-store-on-your-computer?redirectlocale=en-US&redirectslug=Cookies#w_cookie-settings

Google Chrome: http://www.google.com/support/chrome/bin/answer.py?hl=en&answer=95647

Safari: https://support.apple.com/kb/PH21411?viewlocale=en_US&locale=en_US

Opera: http://www.opera.com/help/tutorials/security/cookies/