Vítejte, Host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne

Téma: T5 - Otočná konzole - sedadla řidič a spolujezdec

T5 - Otočná konzole - sedadla řidič a spolujezdec 05. led 2020 17:59 #195862

Zdravím všechny,

upravuji svou T5, mám nainstalovené otočné sedalo řidiče a nyní jsem pořídíl adaptér k ruční brzdě ( https://www.doplnkyprokaravany.cz/adapter-na-rucni-brzdu-pro-otocne-konzole-na-vwt5/ ).

Bohužel s adaptérem nedorazil žádný návod a nedaří se mi nainstalovat. Máte s tím prosím někdo zkušenost? Případně nějaký návod/fotku jak na to? :)

Předem všem mockrát děkuji.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T5 - Otočná konzole - sedadla řidič a spolujezdec 05. led 2020 18:05 #195863

• Vendys
  • člen clubu
  • člen clubu
  • TCCT - Transporterclub Caravan Team
  • Obdržená poděkování 188
Tady je obrázek již namontované brzdy :
www.marcleleisure.co.uk/store/hand-brake...lkswagen-p-3863.html

TCCT[/color] - Transporterclub Caravan Team
VW Multivan T6 Edition 30 2,0 TDi 150 kW DSG

T5 - Otočná konzole - sedadla řidič a spolujezdec 23. led 2020 13:57 #196177

Mockrát děkuji :) nainstalováno :)

T5 - Otočná konzole - sedadla řidič a spolujezdec 21. úno 2020 09:27 #196600

• Bobas
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 0
Zeptám se jinak, jsou zde značné cenové rozdíly v konzolích, připadne mně zbytečné za ně dávat víc, než je třeba, jsou konzole okolo cca 3.000,- Kč /ks špatné ( www.Kobras.cz , www.doplnkyprokaravany.cz ) a pokud ano, v čem ? díky

T5 - Otočná konzole - sedadla řidič a spolujezdec 21. úno 2020 09:45 #196602

• covex
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 33
Malokdo ma asi vic konzol aby je mohl porovnavat, ta od CTA (=Reimo, Kobras) funguje, nicmene drazsi mohou byt lepsi protoze treba jsou z masivnejsiho materialu, maji nizsi vysku, moznost aretovat i otocenou sedacku, lepsi otocny mechanismus.. nevim co ty jine umi...
VW T5 2.5TDI 128kW BPC 7HM 2008 4motion Multivan Seikel
Poděkovali: Bobas

T5 - Otočná konzole - sedadla řidič a spolujezdec 21. úno 2020 11:41 #196606

• Pavel 5
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 17
Ahoj Bobas.
Mám od téhle firmy točnu spolujezdce v T4.
Zde:https://www.doplnkyprokaravany.cz/otocna-konzole-pro-vwt4-r-v-1996-pro-originalni-sedacky/
Je naprosto stabilní v jakékoliv poloze, za jízdy se nekýve. Peněz nelituji. Oproti popisu má i TUV.
Připojení vyhřívání sedadla je bezproblémové, díky středovému otvoru.
V T3 mám točnu originální a řekl bych, že konstrukčně a zpracováním jsou si hodně podobné.
Takže neváhej a toč..... :)

VW T4 Multivan 2,5TDi 75kW
VW T3 Bus 1,9 boxer, vodník
VW Golf III 1,8L GTi
Přílohy:
Poděkovali: Bobas

T5 - Otočná konzole - sedadla řidič a spolujezdec 29. bře 2020 18:14 #197017

• Felix
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 0
Zdravím všechny, přišla mi otočná konzole pod sedačku a chtěl bych ji nainstalovat. Nicméně mě zastavil už druhý šroub. Mám T5 a chtěl bych se zeptat, zda nemáte / neznáte někdo označení torx / hvězda .. abych si ho mohl mohl objednat. Jelikož se do obchodu nesmí (corona) tak musím přes eshop, ale nevím právě to označení toho profilu.

Přijde mi, že na torx to má více cípů.

Děkuji

T5 - Otočná konzole - sedadla řidič a spolujezdec 01. dub 2020 12:49 #197066

• covex
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 33
Ano, neni to klasicky torx ale xzn - predsi si to nemuzes delt doma sam, kup si nejakou takovou sadu
extol.cz/naradi/rucni-naradi/sady-hlavic...ne-sady-hlavic/6640/

jinak na tu sedacku ti staci xzn 10.
Poděkovali: Felix

T5 - Otočná konzole - sedadla řidič a spolujezdec 06. dub 2020 15:38 #197131

• Felix
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 0
Diky @covex - po mensim boji nainstalovano - drehconsole

Zjištění:
* zadní plast vzadu pod sedačkou nejde díky otočné konzoli již zastrčit zpět - bude třeba oříznout
* boční plasty sedaček překáží otočení v nižších polohách sedačky
* područky překáží otočení - je nutné měnit polohu sedačky v obou směrech - dopředu i nahoru
* po snížení ruční brzdy nejde nandat zpět kryt ruční brzdy - pročítal jsem vlákno, ale nenašel jsem nějaké řešení (někomu nevadí jak to vypadá, někdo to řeší po svém, ale nezmiňuje jak...), jak to opravit - nemáte někdo nějaký fígl - jiný kryt nebo jak to zakrýt? Viz níže:

Celkový dojem - trochu zklamání, pač jsem si myslel, že to nebude taková fušařina s těma plastama. Byl jsem si vědom, že se trochu sedačka zvedne, ale při mých 190cm jsou i ty 3-4 cm nahoru znát. :huh:
Přílohy:

Naposledy změněno: od Felix.

T5 - Otočná konzole - sedadla řidič a spolujezdec 06. dub 2020 19:44 #197133

• covex
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 33
Vsak jsem tu psal to same co ty, otaceni je puzzle, zvednuty o 3cm je znat (ja mam jen u spolujezdce, takze jsem rucku neresil), plast v zadu se jeste chystam resit, ale jen oriznute to nebude drzet, sedacka se musi pro otoceni o dva kroky zvednou jinak vadi plasty po stranach... problem je ale design VW, nevim jak vypadaj origo otocny sedacky, ale tak jako ty normalne v Multivanu asi tezko.

Vygenerováno za 0.514 sekund

Login

Na webu používáme soubory cookies.

Tyto soubory a informace se naše společnost snaží využívat za účelem vylepšování a rozvoje služeb, které zde nabízíme a poskytujeme. Využití souborů cookies umožňuje zlepšovat pro Vás lepší uživatelnost webových stránek a zpříjemňuje jejich použití. Více info

Souhlasím

Co jsou cookies?

Cookie je malý soubor, který se z naší webové stránky ukládá na pevný/hard disk (včetně mobilních zařízení) uživatele/návštěvníka. Tento soubor identifikuje specifické informace z předchozích návštěv na webových stránkách z příslušného přístroje. Informace mohou například zahrnovat adresu IP připojujícího se počítače, datum a čas návštěvy, odkazující URL adresa (stránka, ze které návštěvník přišel), stránky/produkty navštívené na našem webu, typ použitého prohlížeče a stránky, které byly navštíveny apod. Platnost/funkčnost souborů cookies buď vyprší na konci internetové relace (po odpojení zařízení od stránek/internetu) nebo vyprší po určité omezené době.

Důvod použití

Tyto soubory a informace se naše společnost snaží využívat za účelem vylepšování a rozvoje služeb, které zde nabízíme a poskytujeme. Využití souborů cookies umožňuje zlepšovat pro Vás lepší uživatelnost webových stránek a zpříjemňuje jejich použití.

Ochrana osobních údajů

Soubory cookies používáme tak, aby na základě takto získaných informací/dat nebyla osoba uživatele identifikovatelná, a to ani při využití dalších informací, které máme k dispozici.

Druhy souborů cookies

Běžně a vždy s ohledem na aktuální vývoj v příslušných informačních technologiích používáme tyto typy souborů cookies:

(i) Vyžadované - jsou nezbytné a pomáhají Vám pohybovat se po webových stránkách a vidět určité funkce. Tyto soubory například zajišťují uložení nákupního košíku při všech krocích procesu uzavírání objednávky;

(ii) Funkční - umožňují zajistit ještě příjemnější zákaznický zážitek. Tyto soubory Vám pomáhají ukládat a připomínat Vám nákupní košík a umožňují vytvářet seznamy přání apod.;

(iii) Výkonnostní - nám pomáhají porozumět nákupnímu chování našich návštěvníků. To nám umožňuje neustále vylepšovat naše webové stránky, aby pro Vás bylo nakupování co nejsnazší a nejpříjemnější;

(iv) Interakční - se používají k tomu, abyste mohli vyjádřit svůj názor - co si myslíte o našich produktech, webových stránkách apod.. Tyto soubory cookies Vám umožní vyjádřit se na sociálních médiích tak, že se Vám naše produkty líbí nebo že je doporučujete, a popovídat si s pracovníky našich služeb. Můžete však také poradit našim ostatním (potenciálním) zákazníkům tím, že naše produkty ohodnotíte a napíšete k nim recenze;

(v) Cílení reklam - si zapamatují Vaše preference týkající se produktů a nakupování. Tyto soubory cookies nám umožní zjiš‘tovat, co máte rádi. Takže když například procházíte výsledky hledání ve vyhledávačích, budou se zobrazené reklamy více týkat Vašich preferencí.

Když chcete použití souborů cookies zakázat

Kdykoliv můžete změnit nastavení svého zařízení – používaného prohlížeče tak, aby soubory cookies odstraňoval nebo bránil jejich ukládání, pokud s jejich užitím nebudete výslovně souhlasit. Informace o tom, jak upravit nastavení souborů cookies, najdete v příslušné části nápovědy Vašeho zařízení či prohlížeče. Příklady nastavení u nejužívanějších prohlížečů jsme pro Vás připravili zde:

Internet Explorer: https://support.microsoft.com/en-us/help/17442/windows-internet-explorer-delete-manage-cookies 

Mozilla Firefox: https://support.mozilla.org/en-US/kb/cookies-information-websites-store-on-your-computer?redirectlocale=en-US&redirectslug=Cookies#w_cookie-settings

Google Chrome: http://www.google.com/support/chrome/bin/answer.py?hl=en&answer=95647

Safari: https://support.apple.com/kb/PH21411?viewlocale=en_US&locale=en_US

Opera: http://www.opera.com/help/tutorials/security/cookies/