Vítejte, Host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne

Téma: T5 - Otočná konzole - sedadla řidič a spolujezdec

T5 - Otočná konzole - sedadla řidič a spolujezdec 02. kvě 2013 17:43 #119931

Tak jsem vcera namontoval otocnou konzoli na sedadlo ridice. Drzak druhe baterky jsem odvrtal, vyrizl koberec a pustil baterku dolu co to slo. I tak jsem ale otoc musel podlozit aby byla vys o 10 mm (spodni strana otoce je totiz snizena). Celkove zvyseni sedacky je cca 4 cm a trochu to houpe. Da se na to ale zvyknout.

Jinak otoc jsem objednal z Nemecka z webu drehkonzole.com (postovny do CR 20 Eur) a v porovnani s otoci Sportcraft kterou mam na miste spolujezdce je lepsi.

Porovnani s konzoli od Sportcraft
1. Je nizsi, takze i s podlozkami je stejne vysoka jako Sportcraft
2. Ma osu otaceni posunutou do zadu = nemusi se pri otaceni hybat s volantem ani otevirat dvere. Navic tolik nehoupe, protoze clovek sedi nad tezistem

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T5 - Otočná konzole - sedadla řidič a spolujezdec 02. kvě 2013 18:22 #119933

• Zevl
  • člen clubu
  • člen clubu
  • Obdržená poděkování 9

DaviT1 napsal:

mekie napsal: Tady pro zajímavost posílám odkaz na otoč dvojsedáku - čučel jsem na to s otevřenou hubou. Akorát je to Anglie, což by možná nemuselo vadit - http://www.kiravans.co.uk/t5-double-seat-swivel.html

D:_)18 Rozhodl jsem se, že do otočnýho dvojsedáku jdu, nechcete se někdo přidat, objednává se to z Anglie, mohli bychom snížit poštovný.

Když to půjde na levostranné řízení tak bych do toho šel s tebou. D:_)18
T5 Caravelle Long 2,5TDi 96kw
Caddy 2,0SDi
http://www.zevl.blog.cz

T5 - Otočná konzole - sedadla řidič a spolujezdec 02. kvě 2013 22:54 #119969

• Seikel
  • Avatar uživatele Seikel Autor tématu
  • člen clubu
  • člen clubu
  • Obdržená poděkování 7
Od drehkonzole.com mám 2 otoče pro obě přední pilotky, u spolujezdce maximální spokojenost, negengle se to a funguje to na jedničku .. jen jsem musel vyvrtat aretační díru pro fixační zobáček i v zadní poloze, bo sedačka se dá zafixovat jen ve směru vpřed, po otočení o 180° totiž standardně otoč není zafixovaná a může se s ní otáčet, což mi vadilo ... možná je to "omezení" aby někoho nelákalo jezdit se sedadlem spolujezdce naopak :)

Každopádně otoč od drehkonzole.com má to ložiskové lože zapuštěné směrem dolů a nejde dát bez úpravy sedadla k řidiči pod kterým je origo druhá baterie ... já to vyřešil distančníma sloupkama o výšce 4 cm ... takže mohu sedadlo kdykoliv vrátit do původní stavu ...

Výhoda drehkonzole.com je, že i když je sedadlo výškově stavitelné, tak tato funce je dále zachována ... já jsem zvyklý sedět celkem vysoko, takže i když mi sedadlo řidiče vyleze o 4 cm nahoru, díky distančním sloupkům, tak se vyškovým nastavováním zase spustím dolů do původní polohy ...

Zítra to budu domontovávat, tak přiložím foto těch distančních sloupků, co jsem si nechal vysoustružit a vyfrézovat ...

Jinak pokud by někdo objednával od drehkonzole.com, tak se nedivte až ty balíky dorazí .. těžký je to jak sviň a na obou balících je kupodivu stejný štítek ... otoč pro řidiče je ale o pár EUR dražší .. je to kvůli tomu, že je do balíku dodateně dobalen plechový držák ruční brzdy na přemístění ručky dolů k podlaze a o pár cm bokem do uličky ... ale jinak jsou obě otoče stejné ...
T5 Multivan 2008, 128 kW, 4Motion SEIKEL - "balonek"
T5 Caravelle 2005, 151 kW/455 Nm - "motorka" - prodáno
T4 1998 2.5 TDI 75 kW - long poloplech
T4 1999 2.4D - třístranný sklápeč - prodáno
.
TenDýmIgnoruj
A-team

T5 - Otočná konzole - sedadla řidič a spolujezdec 03. kvě 2013 13:13 #119988

To Seikel: To máš dobrý, že jsi zvyklej mít sedačku vysoko - já jí měl v nejnižší poloze a musim si na to zvýšení zvyknout.

Pod otoč jsem jako podložky použil čtyři dvanáctky matky :D .

Nafotil jsem jak to vypadá v autě a přidal srovnání s otočí Sportscraft:
Přílohy:

T5 - Otočná konzole - sedadla řidič a spolujezdec 03. kvě 2013 13:15 #119989

Ještě detail ložisek:
Přílohy:

T5 - Otočná konzole - sedadla řidič a spolujezdec 03. kvě 2013 15:30 #119992

• Seikel
  • člen clubu
  • člen clubu
  • Obdržená poděkování 7
Tak to se strejdo rád podívám v reálu jaký je v tom rozdíl ... OK!

Já jsem šel cestou 4 cm vysokých distančních sloupků a na původní výšku se spustím mechanikou výškově stavitelného sedadla ...

Vepředu z podstavce trčí dva štefty a vzadu jsou díry na šrouby ... takže jsem dozadu nechal vykunit dva válečky průměr 4 cm, výška 4 cm se středovou průchozí dírou 8,5-9 mm to teď něvím přesně - zkrátka aby prošel šroub M8. A vepředu dva válečky stejných vnějších rozměrů, ale místo průchozí díry je středový závit M8 po celé výšce válečku + z jedné strany je váleček v délce 8 mm ofrézován na 6ti hran velikosti 34 mm (ořech 34).

Původně jsem chtěl dělat kostky o délce strany 4 cm ... ale jelikož jsem nechtěl přední štefty řezat, něco extra vařit apod. tak jsem se rozhodl pro válečky o průměru 4 cm ... bo na přední štefty je namotám jak to vynde, nemusím řešit jak po dotažení bude lícovat hrana distančního sloupku s konstrukcí sedadla, jak by tomu bylo v případě kostky a přitom dosedací plocha na plotnu otoče je stále dostačující ...

Podmínkou bylo, aby byly distančí sloupky dostatečně masivní a z dostatečně kvalitní oceli (teď nevím tu normu (třídu) ze které to mám), aby v případě havárky to sedadlo neuletělo ... bo pás je sice na sloupku, takže plnou váhou těla "trhám" úchyt pásu v B sloupku, ale druhý konec pásu je na sedadle, takže u nejčastější nehody při nárazu směrem zepředu, je nejvíc namáhaný zadní vnitřní šroub sedadla ...

Origo montážní příslušenství k drehnkonsole obsahuje dvě speciální matky na ty přední štefty, místo nich byly použitý M8 šrouby s konusovou hlavou na imbus, jen bylo potřeba drobátko záhlubníkem upravit konec konusového náběhu v místě přechodu konzole otoče na ten distanční sloupek, protože ta origo matička měla nějaký atyp konus a standardní šroub s konus hlavou nechtěl o milimetřík dosednout ... Dozadu byly použity stejné šrouby (M8, konus hlava s imbusem) ale o 4 cm delší než ty origo šrouby od drehnkonsole ...

Výsledek super, mohu to kdykoliv vrátit do původního stavu (demontovat otoč) a nemusel jsem šahat na držák druhé baterie ;)
.
TenDýmIgnoruj
A-team
Přílohy:

T5 - Otočná konzole - sedadla řidič a spolujezdec 03. kvě 2013 15:57 #119995

Pěkný čistý řešení. Já bych další 3 cm zvýšení už asi nesnes - pro mě to je už takhle na hraně. Přítelkyně ze začátku brblala že nedošáhne na pedály, ale už si zvykla d:_(

Jinak origo držák baterky byl přibodovanej na šesti místech - šestkou vrtákem jsem ty body odvtal a držák odpadl. Zpátky by stačil přišroubovat - podstavec sedadla nesedí až na podlaze, ale na opěrných bodech šroubů. Já to ale zpátky asi nikdy dávat nebudu.

Jinak u mojí 2003ky mám díry na šrouby v podstavci ve předu i v zadu - bylo mi divný proč na fotkách v návodu k motáži dávaj vepředu šrouby zespod :D .

Ať to slouží a snad pevnost šroubů a podstavců nebudem muset zkoušet v praxi. \:D/

T5 - Otočná konzole - sedadla řidič a spolujezdec 05. kvě 2013 00:17 #120061

• Seikel
  • člen clubu
  • člen clubu
  • Obdržená poděkování 7
Kurde, strejdo, tohle mě nenapadlo ... já su teď na těch distančkách spuštěný dolů co "mehanizmus" dovolil, a stejně šlapu na pedály jak v Liazce - pěkně shora dolů .... ale zase když je sedák dole, tak to solidne podpírá nohy pod kolenama ... zvykl bych si ... ale paní Balonková ... , no ta na pedály určitě nedosáhne, bo pro ni je atletický výkon doskočit na Balonkovic ucho od zadního deklu a pokusit se ho hmotnostně překonat směrem ku zemi ... proto má Motorka křídla a je to Caravelle a ne Multivan ... tak toto bude problém ... obávám se, že půjdu v Tvých šlépějích ... vykuním držák baterie, kus koberce, posadím baterku co to jde dolů až na podlahu, uříznu těch cca 5-8 mm závitu co čumí zbytečne nahoru ze svorek baterky, pak poměřím kolik jsem získal škvíru a podle toho snížím ty distančky ... o 3 cm by to mohlo jít ... takže nejspíš nechám vyrobit nové cca 1 cm ... uvidíme ... a hned mám na zítra jiný program než jsem si plánoval :-k
.
TenDýmIgnoruj
A-team

T5 - Otočná konzole - sedadla řidič a spolujezdec 05. kvě 2013 06:36 #120064

čate a kolik vás teda ta konzola přijde kokal sem na karavn.cz tam je od teho sportcraftu za 4800,-
Caravelle 2,5Tdi 96kw long 4 motin
VW Transporter 2,4 D
Transporter 1.9 Tdi 75kwkrátká verze

T5 - Otočná konzole - sedadla řidič a spolujezdec 05. kvě 2013 10:05 #120067

Kdyz to vykuchas, tak 1 cm podlozky jsou akorat - mozna by stacilo i 0,5 cm, ale radeji jsem si tam nechal fora a dal pres baterku origo gumovy kryt - krasne tu baterku zafixuje a nehrozi zkrat.

Cena: drehkonsole.com + 20 Eur postovny. Do tydne od zaplaceni pres Paypal jsem mel otoc doma

T5 - Otočná konzole - sedadla řidič a spolujezdec 05. kvě 2013 22:21 #120127

• Seikel
  • člen clubu
  • člen clubu
  • Obdržená poděkování 7
Taky jsem i teď u 4cm distanček nechával fora nad kontaktama, nerad bych zažil elektrický křeslo pod vlastní :-AD(A í

... cena a podmínka jak píše Mirek ... PayPal ideál .. já to bral na firmu, takže jako plátce daně, jsem se s odesilatelem dohodl na intrakomunitárním plnění bez daně ... ale jinak stejné, čas i poštovné ...
.
TenDýmIgnoruj
A-team

T5 - Otočná konzole - sedadla řidič a spolujezdec 05. kvě 2013 22:23 #120128

• Seikel
  • člen clubu
  • člen clubu
  • Obdržená poděkování 7
ještě technícká ... xxxxxJP ... hoši vy jste "bratři"? :) ... to se často nevidí v jednom vlákně taková shoda OK!
.
TenDýmIgnoruj
A-team

T5 - Otočná konzole - sedadla řidič a spolujezdec 25. čec 2013 13:46 #124726

• smrk
  • člen clubu
  • člen clubu
  • Obdržená poděkování 9
ehmm....zda se mi to, nebo uz na tom http://drehkonsole.com nejde objednat konsoli pro ridice T5 ?
pisou tam ze u zbozi se " *** " neple objednat

EDIT: aha, tak ono to bude tim, ze maji prazdniny...

Transporter T5 2,5tdi 96kw 2004
VW Passat 1,9tdi 2001

T5 - Otočná konzole - sedadla řidič a spolujezdec 25. čec 2013 13:50 #124727

• smrk
  • člen clubu
  • člen clubu
  • Obdržená poděkování 9
ale stejne...prodavaji tam jen "jednositznovou otoc" .... kde se da objednat nejaka kvalitni otoc (aby se to neginglalo) pro pravou přední dvousitznu ? A jak je to s tim uloznym prostorem, ten zustane zachovat?

Transporter T5 2,5tdi 96kw 2004
VW Passat 1,9tdi 2001

T5 - Otočná konzole - sedadla řidič a spolujezdec 25. čec 2013 16:35 #124733

• Zevl
  • člen clubu
  • člen clubu
  • Obdržená poděkování 9
Tady prodávají na dvojsedačku http://www.kiravans.co.uk/t5-double-seat-swivel.html
A tady jsem i vyčetl že to jde i na pravostrane rizeni http://www.kiravans.co.uk/t5_double_swivel_faq tak to jde snad i na levostranne, kdybys to objednaval tak dej vědět, asi bych si vzal taky jednu.
T5 Caravelle Long 2,5TDi 96kw
Caddy 2,0SDi
http://www.zevl.blog.cz

Vygenerováno za 0.235 sekund

Login

Na webu používáme soubory cookies.

Tyto soubory a informace se naše společnost snaží využívat za účelem vylepšování a rozvoje služeb, které zde nabízíme a poskytujeme. Využití souborů cookies umožňuje zlepšovat pro Vás lepší uživatelnost webových stránek a zpříjemňuje jejich použití. Více info

Souhlasím

Co jsou cookies?

Cookie je malý soubor, který se z naší webové stránky ukládá na pevný/hard disk (včetně mobilních zařízení) uživatele/návštěvníka. Tento soubor identifikuje specifické informace z předchozích návštěv na webových stránkách z příslušného přístroje. Informace mohou například zahrnovat adresu IP připojujícího se počítače, datum a čas návštěvy, odkazující URL adresa (stránka, ze které návštěvník přišel), stránky/produkty navštívené na našem webu, typ použitého prohlížeče a stránky, které byly navštíveny apod. Platnost/funkčnost souborů cookies buď vyprší na konci internetové relace (po odpojení zařízení od stránek/internetu) nebo vyprší po určité omezené době.

Důvod použití

Tyto soubory a informace se naše společnost snaží využívat za účelem vylepšování a rozvoje služeb, které zde nabízíme a poskytujeme. Využití souborů cookies umožňuje zlepšovat pro Vás lepší uživatelnost webových stránek a zpříjemňuje jejich použití.

Ochrana osobních údajů

Soubory cookies používáme tak, aby na základě takto získaných informací/dat nebyla osoba uživatele identifikovatelná, a to ani při využití dalších informací, které máme k dispozici.

Druhy souborů cookies

Běžně a vždy s ohledem na aktuální vývoj v příslušných informačních technologiích používáme tyto typy souborů cookies:

(i) Vyžadované - jsou nezbytné a pomáhají Vám pohybovat se po webových stránkách a vidět určité funkce. Tyto soubory například zajišťují uložení nákupního košíku při všech krocích procesu uzavírání objednávky;

(ii) Funkční - umožňují zajistit ještě příjemnější zákaznický zážitek. Tyto soubory Vám pomáhají ukládat a připomínat Vám nákupní košík a umožňují vytvářet seznamy přání apod.;

(iii) Výkonnostní - nám pomáhají porozumět nákupnímu chování našich návštěvníků. To nám umožňuje neustále vylepšovat naše webové stránky, aby pro Vás bylo nakupování co nejsnazší a nejpříjemnější;

(iv) Interakční - se používají k tomu, abyste mohli vyjádřit svůj názor - co si myslíte o našich produktech, webových stránkách apod.. Tyto soubory cookies Vám umožní vyjádřit se na sociálních médiích tak, že se Vám naše produkty líbí nebo že je doporučujete, a popovídat si s pracovníky našich služeb. Můžete však také poradit našim ostatním (potenciálním) zákazníkům tím, že naše produkty ohodnotíte a napíšete k nim recenze;

(v) Cílení reklam - si zapamatují Vaše preference týkající se produktů a nakupování. Tyto soubory cookies nám umožní zjiš‘tovat, co máte rádi. Takže když například procházíte výsledky hledání ve vyhledávačích, budou se zobrazené reklamy více týkat Vašich preferencí.

Když chcete použití souborů cookies zakázat

Kdykoliv můžete změnit nastavení svého zařízení – používaného prohlížeče tak, aby soubory cookies odstraňoval nebo bránil jejich ukládání, pokud s jejich užitím nebudete výslovně souhlasit. Informace o tom, jak upravit nastavení souborů cookies, najdete v příslušné části nápovědy Vašeho zařízení či prohlížeče. Příklady nastavení u nejužívanějších prohlížečů jsme pro Vás připravili zde:

Internet Explorer: https://support.microsoft.com/en-us/help/17442/windows-internet-explorer-delete-manage-cookies 

Mozilla Firefox: https://support.mozilla.org/en-US/kb/cookies-information-websites-store-on-your-computer?redirectlocale=en-US&redirectslug=Cookies#w_cookie-settings

Google Chrome: http://www.google.com/support/chrome/bin/answer.py?hl=en&answer=95647

Safari: https://support.apple.com/kb/PH21411?viewlocale=en_US&locale=en_US

Opera: http://www.opera.com/help/tutorials/security/cookies/