Vítejte, host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne

Téma: T5 - Otočná konzole - sedadla řidič a spolujezdec

T5 - Otočná konzole - sedadla řidič a spolujezdec 02. kvě 2013 17:43 #119931

Tak jsem vcera namontoval otocnou konzoli na sedadlo ridice. Drzak druhe baterky jsem odvrtal, vyrizl koberec a pustil baterku dolu co to slo. I tak jsem ale otoc musel podlozit aby byla vys o 10 mm (spodni strana otoce je totiz snizena). Celkove zvyseni sedacky je cca 4 cm a trochu to houpe. Da se na to ale zvyknout.

Jinak otoc jsem objednal z Nemecka z webu drehkonzole.com (postovny do CR 20 Eur) a v porovnani s otoci Sportcraft kterou mam na miste spolujezdce je lepsi.

Porovnani s konzoli od Sportcraft
1. Je nizsi, takze i s podlozkami je stejne vysoka jako Sportcraft
2. Ma osu otaceni posunutou do zadu = nemusi se pri otaceni hybat s volantem ani otevirat dvere. Navic tolik nehoupe, protoze clovek sedi nad tezistem

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T5 - Otočná konzole - sedadla řidič a spolujezdec 02. kvě 2013 18:22 #119933

• Zevl
  • člen clubu
  • člen clubu
  • Obdržená poděkování 9

DaviT1 napsal:

mekie napsal: Tady pro zajímavost posílám odkaz na otoč dvojsedáku - čučel jsem na to s otevřenou hubou. Akorát je to Anglie, což by možná nemuselo vadit - http://www.kiravans.co.uk/t5-double-seat-swivel.html

D:_)18 Rozhodl jsem se, že do otočnýho dvojsedáku jdu, nechcete se někdo přidat, objednává se to z Anglie, mohli bychom snížit poštovný.

Když to půjde na levostranné řízení tak bych do toho šel s tebou. D:_)18
T5 Caravelle Long 2,5TDi 96kw
Caddy 2,0SDi
http://www.zevl.blog.cz

T5 - Otočná konzole - sedadla řidič a spolujezdec 02. kvě 2013 22:54 #119969

• Seikel
  • Avatar uživatele Seikel Autor tématu
  • člen clubu
  • člen clubu
  • Obdržená poděkování 7
Od drehkonzole.com mám 2 otoče pro obě přední pilotky, u spolujezdce maximální spokojenost, negengle se to a funguje to na jedničku .. jen jsem musel vyvrtat aretační díru pro fixační zobáček i v zadní poloze, bo sedačka se dá zafixovat jen ve směru vpřed, po otočení o 180° totiž standardně otoč není zafixovaná a může se s ní otáčet, což mi vadilo ... možná je to "omezení" aby někoho nelákalo jezdit se sedadlem spolujezdce naopak :)

Každopádně otoč od drehkonzole.com má to ložiskové lože zapuštěné směrem dolů a nejde dát bez úpravy sedadla k řidiči pod kterým je origo druhá baterie ... já to vyřešil distančníma sloupkama o výšce 4 cm ... takže mohu sedadlo kdykoliv vrátit do původní stavu ...

Výhoda drehkonzole.com je, že i když je sedadlo výškově stavitelné, tak tato funce je dále zachována ... já jsem zvyklý sedět celkem vysoko, takže i když mi sedadlo řidiče vyleze o 4 cm nahoru, díky distančním sloupkům, tak se vyškovým nastavováním zase spustím dolů do původní polohy ...

Zítra to budu domontovávat, tak přiložím foto těch distančních sloupků, co jsem si nechal vysoustružit a vyfrézovat ...

Jinak pokud by někdo objednával od drehkonzole.com, tak se nedivte až ty balíky dorazí .. těžký je to jak sviň a na obou balících je kupodivu stejný štítek ... otoč pro řidiče je ale o pár EUR dražší .. je to kvůli tomu, že je do balíku dodateně dobalen plechový držák ruční brzdy na přemístění ručky dolů k podlaze a o pár cm bokem do uličky ... ale jinak jsou obě otoče stejné ...
T5 Multivan 2008, 128 kW, 4Motion SEIKEL - "balonek"
T5 Caravelle 2005, 151 kW/455 Nm - "motorka" - prodáno
T4 1998 2.5 TDI 75 kW - long poloplech
T4 1999 2.4D - třístranný sklápeč - prodáno
.
TenDýmIgnoruj
A-team

T5 - Otočná konzole - sedadla řidič a spolujezdec 03. kvě 2013 13:13 #119988

To Seikel: To máš dobrý, že jsi zvyklej mít sedačku vysoko - já jí měl v nejnižší poloze a musim si na to zvýšení zvyknout.

Pod otoč jsem jako podložky použil čtyři dvanáctky matky :D .

Nafotil jsem jak to vypadá v autě a přidal srovnání s otočí Sportscraft:
Přílohy:

T5 - Otočná konzole - sedadla řidič a spolujezdec 03. kvě 2013 13:15 #119989

Ještě detail ložisek:
Přílohy:

T5 - Otočná konzole - sedadla řidič a spolujezdec 03. kvě 2013 15:30 #119992

• Seikel
  • člen clubu
  • člen clubu
  • Obdržená poděkování 7
Tak to se strejdo rád podívám v reálu jaký je v tom rozdíl ... OK!

Já jsem šel cestou 4 cm vysokých distančních sloupků a na původní výšku se spustím mechanikou výškově stavitelného sedadla ...

Vepředu z podstavce trčí dva štefty a vzadu jsou díry na šrouby ... takže jsem dozadu nechal vykunit dva válečky průměr 4 cm, výška 4 cm se středovou průchozí dírou 8,5-9 mm to teď něvím přesně - zkrátka aby prošel šroub M8. A vepředu dva válečky stejných vnějších rozměrů, ale místo průchozí díry je středový závit M8 po celé výšce válečku + z jedné strany je váleček v délce 8 mm ofrézován na 6ti hran velikosti 34 mm (ořech 34).

Původně jsem chtěl dělat kostky o délce strany 4 cm ... ale jelikož jsem nechtěl přední štefty řezat, něco extra vařit apod. tak jsem se rozhodl pro válečky o průměru 4 cm ... bo na přední štefty je namotám jak to vynde, nemusím řešit jak po dotažení bude lícovat hrana distančního sloupku s konstrukcí sedadla, jak by tomu bylo v případě kostky a přitom dosedací plocha na plotnu otoče je stále dostačující ...

Podmínkou bylo, aby byly distančí sloupky dostatečně masivní a z dostatečně kvalitní oceli (teď nevím tu normu (třídu) ze které to mám), aby v případě havárky to sedadlo neuletělo ... bo pás je sice na sloupku, takže plnou váhou těla "trhám" úchyt pásu v B sloupku, ale druhý konec pásu je na sedadle, takže u nejčastější nehody při nárazu směrem zepředu, je nejvíc namáhaný zadní vnitřní šroub sedadla ...

Origo montážní příslušenství k drehnkonsole obsahuje dvě speciální matky na ty přední štefty, místo nich byly použitý M8 šrouby s konusovou hlavou na imbus, jen bylo potřeba drobátko záhlubníkem upravit konec konusového náběhu v místě přechodu konzole otoče na ten distanční sloupek, protože ta origo matička měla nějaký atyp konus a standardní šroub s konus hlavou nechtěl o milimetřík dosednout ... Dozadu byly použity stejné šrouby (M8, konus hlava s imbusem) ale o 4 cm delší než ty origo šrouby od drehnkonsole ...

Výsledek super, mohu to kdykoliv vrátit do původního stavu (demontovat otoč) a nemusel jsem šahat na držák druhé baterie ;)
.
TenDýmIgnoruj
A-team
Přílohy:

T5 - Otočná konzole - sedadla řidič a spolujezdec 03. kvě 2013 15:57 #119995

Pěkný čistý řešení. Já bych další 3 cm zvýšení už asi nesnes - pro mě to je už takhle na hraně. Přítelkyně ze začátku brblala že nedošáhne na pedály, ale už si zvykla d:_(

Jinak origo držák baterky byl přibodovanej na šesti místech - šestkou vrtákem jsem ty body odvtal a držák odpadl. Zpátky by stačil přišroubovat - podstavec sedadla nesedí až na podlaze, ale na opěrných bodech šroubů. Já to ale zpátky asi nikdy dávat nebudu.

Jinak u mojí 2003ky mám díry na šrouby v podstavci ve předu i v zadu - bylo mi divný proč na fotkách v návodu k motáži dávaj vepředu šrouby zespod :D .

Ať to slouží a snad pevnost šroubů a podstavců nebudem muset zkoušet v praxi. \:D/

T5 - Otočná konzole - sedadla řidič a spolujezdec 05. kvě 2013 00:17 #120061

• Seikel
  • člen clubu
  • člen clubu
  • Obdržená poděkování 7
Kurde, strejdo, tohle mě nenapadlo ... já su teď na těch distančkách spuštěný dolů co "mehanizmus" dovolil, a stejně šlapu na pedály jak v Liazce - pěkně shora dolů .... ale zase když je sedák dole, tak to solidne podpírá nohy pod kolenama ... zvykl bych si ... ale paní Balonková ... , no ta na pedály určitě nedosáhne, bo pro ni je atletický výkon doskočit na Balonkovic ucho od zadního deklu a pokusit se ho hmotnostně překonat směrem ku zemi ... proto má Motorka křídla a je to Caravelle a ne Multivan ... tak toto bude problém ... obávám se, že půjdu v Tvých šlépějích ... vykuním držák baterie, kus koberce, posadím baterku co to jde dolů až na podlahu, uříznu těch cca 5-8 mm závitu co čumí zbytečne nahoru ze svorek baterky, pak poměřím kolik jsem získal škvíru a podle toho snížím ty distančky ... o 3 cm by to mohlo jít ... takže nejspíš nechám vyrobit nové cca 1 cm ... uvidíme ... a hned mám na zítra jiný program než jsem si plánoval :-k
.
TenDýmIgnoruj
A-team

T5 - Otočná konzole - sedadla řidič a spolujezdec 05. kvě 2013 06:36 #120064

čate a kolik vás teda ta konzola přijde kokal sem na karavn.cz tam je od teho sportcraftu za 4800,-
Caravelle 2,5Tdi 96kw long 4 motin
VW Transporter 2,4 D
Transporter 1.9 Tdi 75kwkrátká verze

T5 - Otočná konzole - sedadla řidič a spolujezdec 05. kvě 2013 10:05 #120067

Kdyz to vykuchas, tak 1 cm podlozky jsou akorat - mozna by stacilo i 0,5 cm, ale radeji jsem si tam nechal fora a dal pres baterku origo gumovy kryt - krasne tu baterku zafixuje a nehrozi zkrat.

Cena: drehkonsole.com + 20 Eur postovny. Do tydne od zaplaceni pres Paypal jsem mel otoc doma

T5 - Otočná konzole - sedadla řidič a spolujezdec 05. kvě 2013 22:21 #120127

• Seikel
  • člen clubu
  • člen clubu
  • Obdržená poděkování 7
Taky jsem i teď u 4cm distanček nechával fora nad kontaktama, nerad bych zažil elektrický křeslo pod vlastní :-AD(A í

... cena a podmínka jak píše Mirek ... PayPal ideál .. já to bral na firmu, takže jako plátce daně, jsem se s odesilatelem dohodl na intrakomunitárním plnění bez daně ... ale jinak stejné, čas i poštovné ...
.
TenDýmIgnoruj
A-team

T5 - Otočná konzole - sedadla řidič a spolujezdec 05. kvě 2013 22:23 #120128

• Seikel
  • člen clubu
  • člen clubu
  • Obdržená poděkování 7
ještě technícká ... xxxxxJP ... hoši vy jste "bratři"? :) ... to se často nevidí v jednom vlákně taková shoda OK!
.
TenDýmIgnoruj
A-team

T5 - Otočná konzole - sedadla řidič a spolujezdec 25. čec 2013 13:46 #124726

• smrk
  • člen clubu
  • člen clubu
  • Obdržená poděkování 9
ehmm....zda se mi to, nebo uz na tom http://drehkonsole.com nejde objednat konsoli pro ridice T5 ?
pisou tam ze u zbozi se " *** " neple objednat

EDIT: aha, tak ono to bude tim, ze maji prazdniny...

Transporter T5 2,5tdi 96kw 2004
VW Passat 1,9tdi 2001

T5 - Otočná konzole - sedadla řidič a spolujezdec 25. čec 2013 13:50 #124727

• smrk
  • člen clubu
  • člen clubu
  • Obdržená poděkování 9
ale stejne...prodavaji tam jen "jednositznovou otoc" .... kde se da objednat nejaka kvalitni otoc (aby se to neginglalo) pro pravou přední dvousitznu ? A jak je to s tim uloznym prostorem, ten zustane zachovat?

Transporter T5 2,5tdi 96kw 2004
VW Passat 1,9tdi 2001

T5 - Otočná konzole - sedadla řidič a spolujezdec 25. čec 2013 16:35 #124733

• Zevl
  • člen clubu
  • člen clubu
  • Obdržená poděkování 9
Tady prodávají na dvojsedačku http://www.kiravans.co.uk/t5-double-seat-swivel.html
A tady jsem i vyčetl že to jde i na pravostrane rizeni http://www.kiravans.co.uk/t5_double_swivel_faq tak to jde snad i na levostranne, kdybys to objednaval tak dej vědět, asi bych si vzal taky jednu.
T5 Caravelle Long 2,5TDi 96kw
Caddy 2,0SDi
http://www.zevl.blog.cz

Vygenerováno za 0.232 sekund

Login