Vítejte, host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne

Téma: T5 - Otočná konzole - sedadla řidič a spolujezdec

T5 - Otočná konzole - sedadla řidič a spolujezdec 31. říj 2013 22:11 #129121

• Seikel
  • Avatar uživatele Seikel Autor tématu
  • člen clubu
  • člen clubu
  • Obdržená poděkování 7
Nebudu to celé číst řádek po řádku .. ale chápu dobře, že se tady 3 měsíce řeší jedno otočné sedadlo a zatím to není vyřešeno? :)

Bazar? Allegro (hledat "Fotel obrotowy VW T5 Multivan ") ???

EDIT:
i s integrovanou dětskou sedačkou se dá sehnat
Fotel obrotowy VW T5 Multivan team dziecko
T5 Multivan 2008, 128 kW, 4Motion SEIKEL - "balonek"
T5 Caravelle 2005, 151 kW/455 Nm - "motorka" - prodáno
T4 1998 2.5 TDI 75 kW - long poloplech
T4 1999 2.4D - třístranný sklápeč - prodáno
.
TenDýmIgnoruj
A-team

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T5 - Otočná konzole - sedadla řidič a spolujezdec 02. pro 2013 08:52 #131004

• LukášV
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 11
Tak jsem se také stal ''štastným'' majitelem otočí.

Nákup proběhl na http://drehkonsole.com/
Cena za 2ks otočí vč. dopravy 323eur
Platba bez problémů paypalem a za 5dní od objednání byli doma.

Před koupí jsem pročítal tohle téma a pořád jsem z otočí měl všelijaké pocity, ale jelikož máme v autě postel o dušana, tak ty otoče jsou zapotřebí aby člověk v zimě mohl v autě alespoň trochu fungovat ve složení 2+2 D-:(

Jako první jsem začal dělat stranu spolujezdce (přecejenom tam pod sedačkou není baterie)

Sundal jsem tedy sedačku, dal tam otoč a zjistil že přední část sedačky drží štefty a v zadu jsou matice. Takže jsem štefty zkrátil o 5mm aby o ně otoč nedrhla. Detail, který nikde není zmíněný je ten, že středem otoče neprojdou konektory (výhřev+airbag) takže jsem musel rozpinovat a protáhnout.
Sedačku jsem tedy přišrouboval (všechen spojovací materiál jsem dával nový a nepoužíval ten co byl přibalený). Když jsem sedačku vypumpoval aby byla co nejníž a zkoušel se sedačkou otočit, tak boční plast, který je pod pákou na nastavování výšky drhne o otoč - opět detail, který není nikde zmíněný. D:_)
Sedačka je nyní díky konzoli výš, ale dá se to přežít. Co jsem tedy vůbec nečekal a překvapilo mě, tak je to že sedačka se absolutně NEHOUPE ! Je stejně pevná jako serie.

T5 Multivan 2.5TDi RNS510, Bixenon, 20'' OZ 275/40/20, Thermo Top C + Thermocall GSM, Air Top 3500,...
Serie 128kw/400Nm
Stg.I 155kw/460Nm
Stg.II 173kw/480Nm
Stg.III 201kw/578Nm

TCCT[/color] - Transporterclub Caravan Team

T5 - Otočná konzole - sedadla řidič a spolujezdec 02. pro 2013 08:54 #131005

• LukášV
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 11
No a druhý den jsem se vrhnul na stranu řidiče.
Opět po přečtení zdejších informací jsem si v předstihu udělal 1cm a 2cm vysoké válečky na vypodložení otoče. (ve složení 2ks průchozí díra pr. 9 a 2ks závit M8)
Když jsem se informoval u němce, zda je zapotřebí upravovat sedačku, když mám druhou baterii pod sedačkou, tak mě ujišťoval, že není třeba - no radoval jsem se a říkal si, tak třeba udělali nějaký upgrade :wrench: - jojo ani prd D:_)14

Sundal jsem sedák, sundal jsem i samotnou kostru, která drží sedačku, odvrtal držák baterky, odřízl jeho 80% a 4cm pruh, kde je prolis kam zapadne baterka přivařil zpět. Odřízl jsem také koberec, ale to až takový smysl nemělo, protože pod kobercem je kabelové vedení tak jsem si pomohl o +- 3mm, ale nadruhou stranu v tu chvíli je každý mm zlatý a místo koberce umístil slabý plát gumy.
Upravil jsem bateriové svorky, takže jsem přebytečný závit, který přečuhoval přes svorku zařízl zároveň s maticí a přes baterii dal gumový kryt.
Nejdřív jsem zkusil dát 1cm válečky a položit na ně otoč- samozřejmě že otoč se houpala na baterce, tak jsem musel dát 2cm válečky a již to bylo OK. Možná by sedl i 1,5cm váleček, ale to zkusím jindy.
Pokud je sedačka opět uplně nejníž tak je problém s tím bočním plastem při otáčení. Tudíž pokud chci otočit sedačkou, tak jí musím zhruba o 2cm vypumpovat nahoru, odbrzdit ruční brzdu a poté je možno sedačku otočit.
Díky 2cm podložkám je sedačka už hodně nahoře a manželka, si stěžovala, že se bouchá kolenama o palubku pod volantem. Co zase hodnotím jako + je to,že se sedačka absolutně nehýbe.

Níže pár fotek pro ty, který už otoče dělali
-nebylo mi moc jasné jak umístit redukční plech na páku ruční brzdy
-jak jste upravili plast okolo ruční brzdy ?
-a jak jste upravili plasty, který jsou nacvaklé zezadu v rámu sedačky tak aby tam zapadli ?

A finálové foto
T5 Multivan 2.5TDi RNS510, Bixenon, 20'' OZ 275/40/20, Thermo Top C + Thermocall GSM, Air Top 3500,...
Serie 128kw/400Nm
Stg.I 155kw/460Nm
Stg.II 173kw/480Nm
Stg.III 201kw/578Nm

T5 - Otočná konzole - sedadla řidič a spolujezdec 03. pro 2013 09:41 #131087

Kryt ruční brzdy jsem zatím neřešil, mám v plánu si přes mechanismus nechat ušít kožený pytel, který na jedné straně přidělám k madlu, a na druhé ho přidělám k uříznutému původnímu plastu.

Zadní plast sedačky řidiče jsem tam nedával - vadila by mu baterka, kterou jsem oproti původní pozici posunul více dozadu. U sedadla spolujezdce mám plas nahoře seřízlý, ale mám tam otoč Sportscraft, která je trochu jiná.

Jinak s baterkou si ještě pohraj - já mám sedačku řidiče zvýšenou pouze o 10 mm. Možná ti tam vadil kabel airbagu - já ho protáhl pod gumovým kritem, do kterého jsem vyřízl díru.

Otoč si podlož po celém obvodu. Měl jsem to jako ty podložené pouze pod šrouby a po měsíci mi začala otoč vrzat v ložisku. Po rozložení váhy po celém obvodu vrzat přestala.

M.
Přílohy:

T5 - Otočná konzole - sedadla řidič a spolujezdec 03. pro 2013 13:29 #131096

• Seikel
  • Avatar uživatele Seikel Autor tématu
  • člen clubu
  • člen clubu
  • Obdržená poděkování 7
Jestli si dobre pamatuji, tak ja konektory stredovou dirou protahnul ... rucku jsem zatim neresil, budu u Dusana davat vyrobit a hlavne vymyslet "takticky truhlik" a tim osefuju i rucku ... zadni dekle mam nahrazene nalakovanym plechem a osazene 230V zasuvkama ....

Sent from mobile phone with Tapatalk
T5 Multivan 2008, 128 kW, 4Motion SEIKEL - "balonek"
T5 Caravelle 2005, 151 kW/455 Nm - "motorka" - prodáno
T4 1998 2.5 TDI 75 kW - long poloplech
T4 1999 2.4D - třístranný sklápeč - prodáno
.
TenDýmIgnoruj
A-team

T5 - Otočná konzole - sedadla řidič a spolujezdec 03. pro 2013 13:36 #131097

• LukášV
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 11
Mirek: děkuji za info ! Teď už mi to je vše jasné po tel rozhovoru :-)

Seikel: tak to je divné mě to zaboha nešlo! A máš výhřevy ?
Serie 128kw/400Nm
Stg.I 155kw/460Nm
Stg.II 173kw/480Nm
Stg.III 201kw/578Nm

T5 - Otočná konzole - sedadla řidič a spolujezdec 04. kvě 2014 14:13 #139374

• allfa
  • člen clubu
  • člen clubu
  • Obdržená poděkování 22
Drehkonsole.com má už i otoče pro dvojsitz.
Chtěl bych objednat otoč pro spolujezdce - jak to z Drehkonsole.com přijde? Poštou nebo PPL(DHL)?

T5 - Otočná konzole - sedadla řidič a spolujezdec 05. kvě 2014 10:31 #139404

• LukášV
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 11
Mě to dorazilo myslím DHLkem.
Vůbec se neboj nikdo s tím shopem neměl problém.
Serie 128kw/400Nm
Stg.I 155kw/460Nm
Stg.II 173kw/480Nm
Stg.III 201kw/578Nm

T5 - Otočná konzole - sedadla řidič a spolujezdec 05. kvě 2014 20:10 #139418

• allfa
  • člen clubu
  • člen clubu
  • Obdržená poděkování 22
Jo, dík. Já jen kam si to mám nechat poslat. PPL posílám do práce, poštu domů.

T5 - Otočná konzole - sedadla řidič a spolujezdec 23. říj 2014 14:40 #145817

čaute. Ja by som potreboval poradiť.. mám T5 Caravelle a chcel by som v predu otočné sedačky,, pozeral som dve varianty,
Sportscraft,alebo drehkonsole.com ??
ja mám len jeden problém že nechcem aby sa mi to kadiako kývaklo a neviem čo !!
Proste potrebujem takú konzolu aby bola aspon na 90% dobrá ako origo.dik za info
VW Caravelle T5
VW Golf COUNTRY
Ford Escord (robotník)

T5 - Otočná konzole - sedadla řidič a spolujezdec 24. říj 2014 00:42 #145849

• dusanhaya
  • člen clubu
  • člen clubu
  • Obdržená poděkování 113
drehkonzole
VW T5 Multivan 2,5TDI
T en D ým I gnoruj gang
A -team (Almara team)

Něco pro interier T4/T5 viz.-
http://dusanhaya.rajce.idnes.cz/

T5 - Otočná konzole - sedadla řidič a spolujezdec 24. říj 2014 12:37 #145852

diki moc. hadam bude dobrá. idem to objednať :)
VW Caravelle T5
VW Golf COUNTRY
Ford Escord (robotník)

T5 - Otočná konzole - sedadla řidič a spolujezdec 04. led 2015 08:35 #149101

• smrk
  • člen clubu
  • člen clubu
  • Obdržená poděkování 9
Zdarec, chtěl bych moc poprosit ty zvás, kdo máte namontovány otočný konzole pod předníma sedadlama (1+2) (1+1) , zda je mozny otočit sedadla o 90° a sedet naproti sobě.
Si rikam ze mozna u usporadani 1+2 to treba pujde.... vzhledem k tomu ze ten na dvojlavici si muze posednout po lavici na takovy misto, aby nebyli uplne proti sobe, aby si vyhli nohama

....predpokladam ze je to nesmysl, asi tam na to nebude absolutne misto...

A ještě dotaz, jak je to s elektrikou co je pod sedadlem.... to se neukroutí ? Trebas k druhé baterce vede docela silnej kabel, ten asi jen tak neuhne.... :whistle: :dry:

Transporter T5 2,5tdi 96kw 2004
VW Passat 1,9tdi 2001

Naposledy změněno: od smrk.

T5 - Otočná konzole - sedadla řidič a spolujezdec 04. led 2015 10:56 #149108

• dusanhaya
  • člen clubu
  • člen clubu
  • Obdržená poděkování 113
A.předpokládáš správně,nezbývá absolutně žádné místo
B.jediná elektrika co se "otáčí" je výhřev sedáku...a proč? Protože otoč se montuje mezi samotný sedák a podstavec sedáku.

VW T5 Multivan 2,5TDI
T en D ým I gnoruj gang
A -team (Almara team)

Něco pro interier T4/T5 viz.-
http://dusanhaya.rajce.idnes.cz/
Přílohy:

T5 - Otočná konzole - sedadla řidič a spolujezdec 04. led 2015 12:25 #149117

• smrk
  • člen clubu
  • člen clubu
  • Obdržená poděkování 9
Díky, díky....
A. velká škoda :(
B. aha, tak to je pro mne novinky.... jsem myslel ze otocna konzele je vzdy pod podstavcem sedáku ... tak jako zde (druhá půlka videa je postup montáze) ... www.kiravans.co.uk/double-seat-swivel-fo...rive-vw-t5-vans.html

Transporter T5 2,5tdi 96kw 2004
VW Passat 1,9tdi 2001

Vygenerováno za 0.252 sekund

Login

Na webu používáme soubory cookies.

Tyto soubory a informace se naše společnost snaží využívat za účelem vylepšování a rozvoje služeb, které zde nabízíme a poskytujeme. Využití souborů cookies umožňuje zlepšovat pro Vás lepší uživatelnost webových stránek a zpříjemňuje jejich použití. Více info

Souhlasím

Co jsou cookies?

Cookie je malý soubor, který se z naší webové stránky ukládá na pevný/hard disk (včetně mobilních zařízení) uživatele/návštěvníka. Tento soubor identifikuje specifické informace z předchozích návštěv na webových stránkách z příslušného přístroje. Informace mohou například zahrnovat adresu IP připojujícího se počítače, datum a čas návštěvy, odkazující URL adresa (stránka, ze které návštěvník přišel), stránky/produkty navštívené na našem webu, typ použitého prohlížeče a stránky, které byly navštíveny apod. Platnost/funkčnost souborů cookies buď vyprší na konci internetové relace (po odpojení zařízení od stránek/internetu) nebo vyprší po určité omezené době.

Důvod použití

Tyto soubory a informace se naše společnost snaží využívat za účelem vylepšování a rozvoje služeb, které zde nabízíme a poskytujeme. Využití souborů cookies umožňuje zlepšovat pro Vás lepší uživatelnost webových stránek a zpříjemňuje jejich použití.

Ochrana osobních údajů

Soubory cookies používáme tak, aby na základě takto získaných informací/dat nebyla osoba uživatele identifikovatelná, a to ani při využití dalších informací, které máme k dispozici.

Druhy souborů cookies

Běžně a vždy s ohledem na aktuální vývoj v příslušných informačních technologiích používáme tyto typy souborů cookies:

(i) Vyžadované - jsou nezbytné a pomáhají Vám pohybovat se po webových stránkách a vidět určité funkce. Tyto soubory například zajišťují uložení nákupního košíku při všech krocích procesu uzavírání objednávky;

(ii) Funkční - umožňují zajistit ještě příjemnější zákaznický zážitek. Tyto soubory Vám pomáhají ukládat a připomínat Vám nákupní košík a umožňují vytvářet seznamy přání apod.;

(iii) Výkonnostní - nám pomáhají porozumět nákupnímu chování našich návštěvníků. To nám umožňuje neustále vylepšovat naše webové stránky, aby pro Vás bylo nakupování co nejsnazší a nejpříjemnější;

(iv) Interakční - se používají k tomu, abyste mohli vyjádřit svůj názor - co si myslíte o našich produktech, webových stránkách apod.. Tyto soubory cookies Vám umožní vyjádřit se na sociálních médiích tak, že se Vám naše produkty líbí nebo že je doporučujete, a popovídat si s pracovníky našich služeb. Můžete však také poradit našim ostatním (potenciálním) zákazníkům tím, že naše produkty ohodnotíte a napíšete k nim recenze;

(v) Cílení reklam - si zapamatují Vaše preference týkající se produktů a nakupování. Tyto soubory cookies nám umožní zjiš‘tovat, co máte rádi. Takže když například procházíte výsledky hledání ve vyhledávačích, budou se zobrazené reklamy více týkat Vašich preferencí.

Když chcete použití souborů cookies zakázat

Kdykoliv můžete změnit nastavení svého zařízení – používaného prohlížeče tak, aby soubory cookies odstraňoval nebo bránil jejich ukládání, pokud s jejich užitím nebudete výslovně souhlasit. Informace o tom, jak upravit nastavení souborů cookies, najdete v příslušné části nápovědy Vašeho zařízení či prohlížeče. Příklady nastavení u nejužívanějších prohlížečů jsme pro Vás připravili zde:

Internet Explorer: https://support.microsoft.com/en-us/help/17442/windows-internet-explorer-delete-manage-cookies 

Mozilla Firefox: https://support.mozilla.org/en-US/kb/cookies-information-websites-store-on-your-computer?redirectlocale=en-US&redirectslug=Cookies#w_cookie-settings

Google Chrome: http://www.google.com/support/chrome/bin/answer.py?hl=en&answer=95647

Safari: https://support.apple.com/kb/PH21411?viewlocale=en_US&locale=en_US

Opera: http://www.opera.com/help/tutorials/security/cookies/