Vítejte, host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne
  • Strana:
  • 1

Téma: Jakou sedacku? (standart vs. komfort vs. recaro)

Jakou sedacku? (standart vs. komfort vs. recaro) 16. bře 2018 18:01 #182974

• roti
  • Avatar uživatele roti Autor tématu
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 1
Vazeni mam takovej problem. Transportera mam od leta 2017 a presto, ze s nim jezdim 3x do mesice (trasu po dalnici ca. 400km a 400km zpet), tak jsem si jeste nezvyknul na ridicovu sedacku. Chybi mi loketni operka a podle me i po dodatecne montazi se toho moc nezmeni. Po 100km me zacnou bolet zada. Jednak v bederni casti, casem i kolem ramen. Ted po dodatecne montazi tempomatu (mimochodem ve vw za cenu 20tkc - packa, 2x rozborka a az napotreti po vymene rj a kompletnim prekodovani funguje) se uz jede lip, kdy nemusim porad drzet pravou nohu na plynu.

Moje otazka zni, jestli je komfortni sedacka s loketkama a vyskovym nastavovanim totozna s klasickym sedakem? Prave zvazuji nez koupit za 400-500€ komfortni sedacku v ktere si treba ani nepolepsim hned vzit sedacku Recaro Ergomed, ktera se zachovala da koupit za 500-800€ s vyhrivanim a ofukem.

Muze nekdo poradit? Diky

Přílohy:

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Naposledy změněno: od Vendys. Důvod: Vložení fotek do příspěvku.

Jakou sedacku? (standart vs. komfort vs. recaro) 16. bře 2018 22:50 #182990

• jjirka
  • člen clubu
  • člen clubu
  • Obdržená poděkování 66
Asi by jsi to měl nejdříve vyzkoušet - každému vyhovuje něco jiného . Recara jsem měl ve dvou autech a byl jsem spokojený ( nejednalo se o tenhle model ) Multivanová sedačka mě vyhovuje i při delších trasách , ale jak říkám na začátku .......

Re:Jakou sedacku? (standart vs. komfort vs. recaro) 16. bře 2018 23:54 #182991

• jardac
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 6
Stejne jako Jirka, se sedackou v Multivanu take nemam problem. Da se nastavit v oblasti beder a to muze docela pomoci. Takze by mozna stacilo se na zacatku poohlednout po sedacce z Multivanu. Ale hlavni problem bude spis telesna schranka, idealni by bylo vyresit tva zada. Ale to jsi asi slyset nechtel :-D
T5 Multivan 2008, 128kW, 4Motion

Jakou sedacku? (standart vs. komfort vs. recaro) 17. bře 2018 10:50 #182996

• roti
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 1
Sehnat sedacku z Multivana je ale skoro nemozny a kdyz je, tak stoji 700€ :o Takze kdyby nekdo prodaval, mam zajem.
Se zadama nemam problem, to bude sedackou. Jel jsem novym Ivecem Daily a po 50km jsem silel. Pak jsem jel novym Ducatem a Vivarem a po 300km jsem se cejtil porad jak pan.

Jakou sedacku? (standart vs. komfort vs. recaro) 19. bře 2018 11:31 #183025

• roti
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 1
Ted jsem si jeste vsimnul, ze opetka zad i hlavy je u Transporteru uzsi nez v Multivanu. Ma to vliv na komfort a vejde mi do Transporteru vubec sedacka z Multivanu, kdyz mam delici stenu?

Diky

Přílohy:

Naposledy změněno: od Vendys. Důvod: vložení fotky do příspěvku

Jakou sedacku? (standart vs. komfort vs. recaro) 19. bře 2018 20:25 #183037

• Vit5
  • člen clubu
  • člen clubu
  • Obdržená poděkování 54
To záleží jak bude nastavená,jestli normálně a nebo jako v nějakým "hodně krutým sporťáku", sedačka bude asi trochu mohutnější,ale pokud ji nemáš při svým normálním posezu naraženou na tu přepážku,tak to asi bude v pohodě
Caravelle T5 128 kW 4Motion
VW T4 2,5TDI bus prodáno snad do dorých rukou
Tenére 2011 :-) ji

Jakou sedacku? (standart vs. komfort vs. recaro) 19. bře 2018 23:01 #183041

• roti
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 1
Tak jsem zjistil, ze sedacka z Multivana je jeste komfortnejsi nez ta z Transportera a je prej lepsi na delsi cesty. Tak ted babo rad :blink:

Jakou sedacku? (standart vs. komfort vs. recaro) 20. bře 2018 20:19 #183073

• Vit5
  • člen clubu
  • člen clubu
  • Obdržená poděkování 54
V mulťasu je hodně dobrá,v obyč téčku je to trestná lavice,když si v profilu doplníš bydliště,tak ti třeba nněkdo nabídne sednutí a svezení,ať máš porovnání a víš co schánět.
Caravelle T5 128 kW 4Motion
VW T4 2,5TDI bus prodáno snad do dorých rukou
Tenére 2011 :-) ji

Jakou sedacku? (standart vs. komfort vs. recaro) 21. bře 2018 08:18 #183084

• dusanhaya
  • člen clubu
  • člen clubu
  • Obdržená poděkování 113
Taky můžeš zkusit někde na salónu vw nebo se domluvit za úplatu s nějakým bazarem. Ale s klubákem to budeš mít v klidu.
U Multivanu a některých caravell je bederní opěrka a ta by ti mohla pomoci. Do auta ji v poho dáš a co se týče přepážky - pokud máš za stávající sedačkou cca 3-5cm prostor a nejsi přes 2m či 150kg,bude to ok :)
VW T5 Multivan 2,5TDI
T en D ým I gnoruj gang
A -team (Almara team)

Něco pro interier T4/T5 viz.-
http://dusanhaya.rajce.idnes.cz/

Jakou sedacku? (standart vs. komfort vs. recaro) 21. bře 2018 21:43 #183113

• roti
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 1
Bydliste Nemecko, takze to je asi z ruky :) I Transporter muze mit taky komfort sedaky s loketkama a bederni operkou, ale sedacka komfort z Multivanu je pry jeste lepsi na delsi cesty. Mam 189/82, takze by to nemel bejt problem. Ale mam sedacku nadoraz (-3cm), ale asi to je tim, ze neni vyskove stavitelna.

Jakou sedacku? (standart vs. komfort vs. recaro) 22. bře 2018 07:47 #183122

• roti
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 1
tak jsem ted na zkousku vydrazil komfort sedacku z Transporteru, ale 2008, takze predface. Je to podobny muster jak moje Place ale hlavne bez umele kuze na bocich, kterou proste nesnasim. Tak jsem zvedavej a dofam, ze nebude problem ji dat do T5 FL 2012.
Nemel by prosim nekdo navod na demontaz a montaz sedacky? Diky

Přílohy:

Jakou sedacku? (standart vs. komfort vs. recaro) 22. bře 2018 08:19 #183124

• Vendys
  • člen clubu
  • člen clubu
  • TCCT - Transporterclub Caravan Team
  • Obdržená poděkování 199
1.Celé sedadlo i s podstavcem dole drží pouze na 4 matkách. Myslím že klíč 17" .
2.Pokud nechceš měnit sedadlo i s podstavcem tak stačí povolit matky (myslím že tam jsou matky) v kolejnicích.
V druhém případě se nebude muset nic dělat s ruční brzdou.

TCCT[/color] - Transporterclub Caravan Team
VW Multivan T6 Edition 30 2,0 TDi 150 kW DSG
[/img][/img]

Jakou sedacku? (standart vs. komfort vs. recaro) 22. bře 2018 14:30 #183131

• roti
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 1
Diky
Pokud pujde prohodit i ta ohkladaci schranka, tak bych prohodil jen sedacku bez konzole. Udajne od 2009 ma kazda sedacka upozorneni na nezapnuti pasu, tahle je z 2008, tak bude potreba prohodit i tu cast, do ceho se pas zacvakne, ale to udajne nezabere ani 5min.

• Strana:
  • 1
Vygenerováno za 0.374 sekund

Login

Na webu používáme soubory cookies.

Tyto soubory a informace se naše společnost snaží využívat za účelem vylepšování a rozvoje služeb, které zde nabízíme a poskytujeme. Využití souborů cookies umožňuje zlepšovat pro Vás lepší uživatelnost webových stránek a zpříjemňuje jejich použití. Více info

Souhlasím

Co jsou cookies?

Cookie je malý soubor, který se z naší webové stránky ukládá na pevný/hard disk (včetně mobilních zařízení) uživatele/návštěvníka. Tento soubor identifikuje specifické informace z předchozích návštěv na webových stránkách z příslušného přístroje. Informace mohou například zahrnovat adresu IP připojujícího se počítače, datum a čas návštěvy, odkazující URL adresa (stránka, ze které návštěvník přišel), stránky/produkty navštívené na našem webu, typ použitého prohlížeče a stránky, které byly navštíveny apod. Platnost/funkčnost souborů cookies buď vyprší na konci internetové relace (po odpojení zařízení od stránek/internetu) nebo vyprší po určité omezené době.

Důvod použití

Tyto soubory a informace se naše společnost snaží využívat za účelem vylepšování a rozvoje služeb, které zde nabízíme a poskytujeme. Využití souborů cookies umožňuje zlepšovat pro Vás lepší uživatelnost webových stránek a zpříjemňuje jejich použití.

Ochrana osobních údajů

Soubory cookies používáme tak, aby na základě takto získaných informací/dat nebyla osoba uživatele identifikovatelná, a to ani při využití dalších informací, které máme k dispozici.

Druhy souborů cookies

Běžně a vždy s ohledem na aktuální vývoj v příslušných informačních technologiích používáme tyto typy souborů cookies:

(i) Vyžadované - jsou nezbytné a pomáhají Vám pohybovat se po webových stránkách a vidět určité funkce. Tyto soubory například zajišťují uložení nákupního košíku při všech krocích procesu uzavírání objednávky;

(ii) Funkční - umožňují zajistit ještě příjemnější zákaznický zážitek. Tyto soubory Vám pomáhají ukládat a připomínat Vám nákupní košík a umožňují vytvářet seznamy přání apod.;

(iii) Výkonnostní - nám pomáhají porozumět nákupnímu chování našich návštěvníků. To nám umožňuje neustále vylepšovat naše webové stránky, aby pro Vás bylo nakupování co nejsnazší a nejpříjemnější;

(iv) Interakční - se používají k tomu, abyste mohli vyjádřit svůj názor - co si myslíte o našich produktech, webových stránkách apod.. Tyto soubory cookies Vám umožní vyjádřit se na sociálních médiích tak, že se Vám naše produkty líbí nebo že je doporučujete, a popovídat si s pracovníky našich služeb. Můžete však také poradit našim ostatním (potenciálním) zákazníkům tím, že naše produkty ohodnotíte a napíšete k nim recenze;

(v) Cílení reklam - si zapamatují Vaše preference týkající se produktů a nakupování. Tyto soubory cookies nám umožní zjiš‘tovat, co máte rádi. Takže když například procházíte výsledky hledání ve vyhledávačích, budou se zobrazené reklamy více týkat Vašich preferencí.

Když chcete použití souborů cookies zakázat

Kdykoliv můžete změnit nastavení svého zařízení – používaného prohlížeče tak, aby soubory cookies odstraňoval nebo bránil jejich ukládání, pokud s jejich užitím nebudete výslovně souhlasit. Informace o tom, jak upravit nastavení souborů cookies, najdete v příslušné části nápovědy Vašeho zařízení či prohlížeče. Příklady nastavení u nejužívanějších prohlížečů jsme pro Vás připravili zde:

Internet Explorer: https://support.microsoft.com/en-us/help/17442/windows-internet-explorer-delete-manage-cookies 

Mozilla Firefox: https://support.mozilla.org/en-US/kb/cookies-information-websites-store-on-your-computer?redirectlocale=en-US&redirectslug=Cookies#w_cookie-settings

Google Chrome: http://www.google.com/support/chrome/bin/answer.py?hl=en&answer=95647

Safari: https://support.apple.com/kb/PH21411?viewlocale=en_US&locale=en_US

Opera: http://www.opera.com/help/tutorials/security/cookies/