Vítejte, host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne

Téma: Dotaz na sedačky v Multivanu -od str.3 srovnání s Mercedesem

Dotaz na sedačky v Multivanu -od str.3 srovnání s Mercedesem 10. dub 2011 20:15 #70832

Dobrý den,
Chystám se na nákup Multivanu nebo Caravelle. Ještě nemám úplně jasno který model bych si pořídil. Chtěl jsem se zeptat jestli se zadní 3-sedačka dá zaměnit za prostřední řadu? Jde mi o to že mám tři děti a tudíž potřebuji dát tři dětské sedačky a ještě náklad.
Také bych se rád zeptal zda je zásadní rozdíl mezi caravelou a multivanem. Pokud bych kupoval caravellu tak bych chtě variantu 2+3+3 a pokud multivana tak 2+2+3. (jiná snad ani nejde že?)
No a ještě jeden dotaz - nemáte někdo zkušenosti s nákupem nového multivanu nebo caravelle v německu? podle autoscout24.de se mi zdá že jsou tam ceny nižší než u nás.
Stíle ještě zvažuju i variantu že bych pořídil starší ale když je docela dobrá cena má auto natočeno hodně km a naopak - asi normální věc.
Momentálně mám 3roky starého passata kterého potřebuju prodat. S pašíkem jsem byl nadmíru spokojený - hlavně je to dooost pohodlný auto. A co multivan nebo caravella?
Díky za odpovědi a hlavně rady.
PS: vyzkoušel jsem multivan s nejsilnějším dieselem a automatem v max výbavě a super. Akorát ta dynamika byla nic moc - bylo to ale nové auto a já měl celkem strach přišlápnout plyn (když mi prodejce řekl cenu - tuším 1,3M bez DPH) ;)

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Dotaz na sedačky v Multivanu -od str.3 srovnání s Mercedesem 10. dub 2011 21:25 #70844

  • Vendys
  • Avatar uživatele Vendys
  • Offline
  • člen clubu
  • člen clubu
  • TCCT - Transporterclub Caravan Team
  • Příspěvky: 3150
  • Karma: 36
  • Obdržená poděkování 227
Multivan má kolejnicový systém, takže lze posouvat.
Caravella má bodový systém a tudíž nelze provádět záměny sedadel a ani posouvat.

Caravella má ve druhé řadě stejně trojlavici. Tím je tvůj problém vyřešen. Myslím ,že bude lepší když si zajdeš do autosalonu a prohlídneš si vnitřek Caravelly a Multivana a provedeš srovnání. Bohužel ti nemůžu radit , když neznám tvé požadavky. Caravella je výbavově lepší Transporter takže taková střední volba.
[img]
TCCT - Transporterclub Caravan Team
VW Multivan T6 Edition 30 2,0 TDi 150 kW DSG - prodáno
[img]

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Dotaz na sedačky v Multivanu -od str.3 srovnání s Mercedesem 10. dub 2011 21:59 #70854

Aha super. To jsem potřeboval vědět. Pro mě bude nejlepší zlatá střední cesta. Multivan je zbytečný luxus. Caravelle je asi ideál - akorát sedadlo spolujezdce "normální" jednosedadlo. Transporter je už moc "dodávkový".
Já potřebuju auto pro rodinu a občas něco převézt nebo odvézt na stavbu RD. Mutlivan by asi moc "plakal".
Pokud jsem to správně pochopil tak nejlpší bude vybrat ročníky 2007 a novější?

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Dotaz na sedačky v Multivanu -od str.3 srovnání s Mercedesem 10. dub 2011 23:43 #70875

  • Seikel
  • Avatar uživatele Seikel
  • Offline
  • člen clubu
  • člen clubu
  • Příspěvky: 1514
  • Karma: 2
  • Obdržená poděkování 8
Pokud si nekoupíš Multivana (T5) celýho v kůži (tzn. i čalounění "v kufru") tak proti Caravelle to zas tak velký rozdíl není ... až na již zmíněné kolejnice ... to je rozdíl zásadní ... mám Multivana r.v. 2008 a protože mám vzadu klec na D:_)4 D:_)4 , tak vozím jen trojlavici a samostatná sedadla z druhé řady jsou v garáži ... veškeré věci (kočárek, pytlovaný materiál na stavbu, nákupy a pod.) vozím mezi trojlavicí, (kterou mám posunutou v kolejnicích někde mezi 2. a 3. pozicí) a řidičem. A Multivan "nebrečí" ... je potřeba se k autu chovat slušně a vydrží ... kolejničky jsou náchylné na poškrábání, takže když vezu něco těžkýho tak tam mám koberec, když hrozí že něco vyteče tak to dám do vaničky ... chce to trochu přemýšlet. Ať budeš kupovat starší nebo novátora, tak Ti nasadím pár brouků do hlavy (pokud bych se v něčem mýlil, tak mě prosím ostatní opravte, nebo to upřesněte)
- Multivan výhoda kolejnic - šoupneš si sedalda kam potřebuješ a pásy jsou na sedadlech ... takže žádný problém
- Caravelle má tak jako Transporter pevné body v podlaze a krom prostředního sedadla v trojlavici má pásy na sloupcích karoserie .. demontáž sedadel je v případě potřeby možná - ale v Multivanovi je to brnkačka ... jen ta hmotnost lavice .. tuším 90 kg #-o
- Pokud budeš autí užívat i trochu více techničtěji, tak bych se zamyslel nad gumovou podlahou .. nevypadá to nic moc, kobereček je kobereček, ale je to praktičtější ... je to volitelné jak pro Multivan i Caravelle
- Caravelle má palubku z Transportera, Multivan má trochu jinou .. ale to není myslím hlavní důvod rozhodování
- zásadní rozdíl hned po kolejnicích je - že Multivana nekoupíš vzadu s křídlama, ale jen s deklem, proto si hodně lidí raději vybere Caravellu než Multivana, protože preferují křídla ... (BTW. já už bych to dnes udělal taky)
- v Caravelle můžeš mít vepředu pro spolujezdce dvojsedadlo, ale stejně to není plnohodnotný sezení na dlouhý cesty ... (Multivan má jednosedadlo spolujezdce standardně) tj. pokud Caravellu tak nejspíš s jednosedadlem, ta škvíra mezi sedadly na protáhnutí se dozadu nebo pro odložení tašky není špatná ...
- a poslední brouček do hlavy ... posuvné dveře naboku vlevo (za řidičem) ... já chtěl v Multivanovi vyklápěcí stoleček (který nepoužívám) takže druhý posuvky nemám .... a co bych teď za ně dal ... těch kilometrů co už jsem už naběhal kolem auta ... a když něco velkýho nakládám (kór já ... co má vzadu klec na tygry a všecho nakládá bokem), nebo když vytahuji lavici ... žena moje má Caravellu s obouma posuvka a vzadu s křídlama je to OK!
... tak přemýšlej přemýšlej :-k
;)
T5 Multivan 2008, 128 kW, 4Motion SEIKEL - "balonek"
T5 Caravelle 2005, 151 kW/455 Nm - "motorka" - prodáno
T4 1998 2.5 TDI 75 kW - long poloplech
T4 1999 2.4D - třístranný sklápeč - prodáno
.
TenDýmIgnoruj
A-team

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Dotaz na sedačky v Multivanu -od str.3 srovnání s Mercedesem 11. dub 2011 12:38 #70905

  • Anonymous
  • Avatar uživatele Anonymous
  • Návštěvník
  • Návštěvník

Seikel napsal: ... žena moje má Caravellu s obouma posuvka a vzadu s křídlama je to OK!
... tak přemýšlej přemýšlej :-k
;)

Máš recht :-)

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Dotaz na sedačky v Multivanu -od str.3 srovnání s Mercedesem 11. dub 2011 13:35 #70907

Jo je mi to jasný. Tak teďuž jen jeden "malý" problém a to zbavit se passata. Což jak jsem zjistil je mega-problém. Zjistil jsem že i když auto nikdy neparkovalo před domem ale v garáži a choval jsem se k němu jako v rukavičkách tak s prodejem je fakt problém. Vůbec nevím kam až s cenou spadnu ale asi se z toho pose*u #-o
Naopak mě překvapilo že tydle auta jsou na tom cenově podstatně lépe i přes téměř stejnou pořizovací cenu.
No asi jsem před třemi léty udělal menší rozhodovací chybu.
Zkoušel jsem tady v Olomouci jeden multivan co měl údajně najeto 140.000km a vyzkoušel jsem zkušební jízdu. Po 300metrech jsem to otočil s tím že si asi dělají legraci - katastrofa, hned po té mi zaměstnanec řekl že dle mých nároků si budu muset koupit funglovku.
Tak snad se stanu plnohodnotným člemem transporter clubu co nejříve d:_(

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Dotaz na sedačky v Multivanu -od str.3 srovnání s Mercedesem 11. dub 2011 16:32 #70917

Čistě muj soukromej názor je, že je lepší koupit ojetinu z relativně důvěryhodného zdroje v SRN,než od 90% prodávajících v Čechách...
I když to auto bude mít najeto o dost víc než u nás (což je je údaj značně polemikyhodný) jezdilo po rozhodně kvalitnějších cestách než u nás...
Ale víme dobře jak se tady čachruje s kilometrama...
A za druhé, většinou jsou auta o něco líp servisována...
I když taky můžeš najít šizuňka i v SRN...
Plyš
vwTrosenclub
jeden z plyšů...

VW T5 TDi multivan ještě normální motor

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Dotaz na sedačky v Multivanu -od str.3 srovnání s Mercedesem 11. dub 2011 19:52 #70941

  • Seikel
  • Avatar uživatele Seikel
  • Offline
  • člen clubu
  • člen clubu
  • Příspěvky: 1514
  • Karma: 2
  • Obdržená poděkování 8
add. Micrak .. :) já čekal něco vtipného, holt jsi si uměl dobře vybrat už tehdy OK!
add. prodej pašíka ... co si budem namlouvat ... ceny ojetin jsou tlačený hodně dolů, a relativně dobrou cenu si drží dodávky (Tčka obzvlášť) a škodůlky obecně, pokud ses o autíčko dobře staral tak se Ti bude slevovat těžko, to chápu ... já v roce 2008 prodával A6 v quattru (ještě ten model ala 100) a krom osezenýho sedadla a ošmakanýho volantu jak nová ... a šikovně jsem ji prodal člověku kdesi z hor, který takovou koupi uměl ocenit ... ale prodávat ji plošně "lidem z ulice" .. asi bych zaplakal už tenkrát ... tak držím palce ..
add. nákup Tčka ČR vs. DE ... v DE v bazarech je to samej Arab a Turek ... taky bych moc nevěřil ..... nehledě na to kolik je tam "předělávek" Transportéru na "Caravelly" každopádně je pravda, že v DE se jezdí po kvalitnějších vozovkách ... pokud se Ti ale podaří koupit ověřený kus s historií tady v ČR z dobrýho zdroje (např. od clubáka) tak bych se nebál ... cenový rozdíl jetý vs novátor je značný ...
- členem můžeš být i bez Tčka ;) ... pár takových exotů je tu taky (nehlaste se všichni :roll: ) ... ale je pravda že na srazu bys s pašíkem moc nezapadl #-o
T5 Multivan 2008, 128 kW, 4Motion SEIKEL - "balonek"
T5 Caravelle 2005, 151 kW/455 Nm - "motorka" - prodáno
T4 1998 2.5 TDI 75 kW - long poloplech
T4 1999 2.4D - třístranný sklápeč - prodáno
.
TenDýmIgnoruj
A-team

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Dotaz na sedačky v Multivanu -od str.3 srovnání s Mercedesem 13. dub 2011 13:46 #71085

No žena mě tlačí k tomu abychom koupili nový. např. tento:
http://volkswagen.sbazar.cz/vw-caravell ... 72376.html
Já mám představu v případě nového do 750.000,-Kč :roll:
Tak fakt nevím.
Hlavně vše rozhodne jak se prodá ten můj passat.
http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=52&t=193246 :cry:

Caravellu za 750.000,- v DE jsem našel tady : http://www.autoscout24.cz/Details.aspx? ... zz&asrc=fa

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Dotaz na sedačky v Multivanu -od str.3 srovnání s Mercedesem 13. dub 2011 14:23 #71088

  • mulťa
  • Avatar uživatele mulťa
  • Offline
  • člen clubu
  • člen clubu
  • Příspěvky: 2737
  • Karma: 28
  • Obdržená poděkování 166
Není to nové, ale není to špatné

http://www.csobleasing.cz/cz/autobazar/ ... 1&id=21213

http://www.csobleasing.cz/cz/autobazar/ ... 1&id=21214

Akorát to nemá křídla, ale jinak je to hezky vybavené.
TCCT - TransporterClub Caravan Team
Multivan Final Edition T5.4 LR TDi 150kW DSG 4M

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Dotaz na sedačky v Multivanu -od str.3 srovnání s Mercedesem 15. dub 2011 09:07 #71251

Tak žena stále trvá na novém autě. Takže jsem vyzkoušel e-poptavku na Caravelle comfortline (nová nebo předváděčka). Nějaké nabídky už mi přišly.
První nabídka cena 690.000,- (započtena sleva 76.000,-) motor 75kW,krátká verze, + Klimatizace "Climatic".
Druhá nabídka 721.000,- (započtena sleva 111.000,-), + 1. rada sedadel v prostoru pro cestující, dvojsedadlo a sedadlo sklopné, + Klimatizace "Climatic"..

Ceny bez DPH. Bohužel nejsme plátci takže plus 20%.

K tomu mě ještě napadla jedna věc. Do teď jsem považoval výhodnější zadní křídlové dveře ale v případě že budu ssebou tahat kola budou lepší ty "vrata" páč tam můžu dokoupit nosič na kola. #-o
No ani se mi to sem nechce psát ale občas kouknu i na Vito a popravdě nejsou to špatné ceny (občas i viano) D:_)5 .

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Dotaz na sedačky v Multivanu -od str.3 srovnání s Mercedesem 15. dub 2011 13:14 #71262

  • mulťa
  • Avatar uživatele mulťa
  • Offline
  • člen clubu
  • člen clubu
  • Příspěvky: 2737
  • Karma: 28
  • Obdržená poděkování 166
Možná že ve Vianu kvůli motoru skončíme všichni :cry:
TCCT - TransporterClub Caravan Team
Multivan Final Edition T5.4 LR TDi 150kW DSG 4M

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Dotaz na sedačky v Multivanu -od str.3 srovnání s Mercedesem 15. dub 2011 19:05 #71281

  • Seikel
  • Avatar uživatele Seikel
  • Offline
  • člen clubu
  • člen clubu
  • Příspěvky: 1514
  • Karma: 2
  • Obdržená poděkování 8
add. nosič na kola .. já bych nosič na dveře nedával, mám nosič na tažný a jsem spokojen :) , ale pokud i s kolama potřebuješ něco táhnout, tak je to jasný ...
add. trojcípek ... no aby to tak nakonec fakt nedopadlo :roll:
T5 Multivan 2008, 128 kW, 4Motion SEIKEL - "balonek"
T5 Caravelle 2005, 151 kW/455 Nm - "motorka" - prodáno
T4 1998 2.5 TDI 75 kW - long poloplech
T4 1999 2.4D - třístranný sklápeč - prodáno
.
TenDýmIgnoruj
A-team

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Dotaz na sedačky v Multivanu -od str.3 srovnání s Mercedesem 17. dub 2011 16:59 #71401

  • mekie
  • Avatar uživatele mekie
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 159
  • Karma: 1
  • Obdržená poděkování 12
Já mám na křídlový dveře nosič od Fiamy a v pohodě. Ale jen na dvě kola, pokud ti to stačí.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Dotaz na sedačky v Multivanu -od str.3 srovnání s Mercedesem 20. dub 2011 14:01 #71601

  • Effa
  • Avatar uživatele Effa
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 67
  • Obdržená poděkování 0
A opravdu by jsi chtěl mít motor 75kw? Po tom co do teho sedneš z "prasete" a se třemi dětmi? Já mám děti 2, psa a vždy spousta krámů...... a jesm fakt rád že mám 96kw a chipovanejch. A když koupíš longa jak já, dáš kola dovnitř. To jen další námět k zamyšlení co od Tčka chceš.......
T5 Caravelle long, 2,5tdi 96kw + chip
Volvo V70 2.5tdi 103kw + rakev
EX
T4 Caravelle syncro 2.5 tdi
Honda Civic 1.5 vtec

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Vygenerováno za 0.189 sekund

Login