Vidím ,že téma znovu trochu ožilo . Pro případné zájemce o domont. klimy chci poskytnout pár zkušeností .
Pokud se to dělá z použitých dílů , je tady pár úskalí . 1. kompresor - pokud je otevřený vzduš. vlhkosti , tak za první v něm zdegraduje olej - to je ten menší problém ( dá se vyměnit ) , pokud je otevřený delší dobu - začíná korodovat zevnitř a tady je zadělané na pozdější problém . Další věc je kondenzátor ( to je to co vypadá jako chladič ) , nikdo moc nepozná jestli není z auta se zadřeným kompresorem - na 100% ho není schopen vyčistit nikdo ani se sebelepším proplach. zařízením . Filtrdehydrátor , který byl ve styku se vzduš. vlhkostí déle jako 20 min je po smrti . Posledním problémem může být výparník - platí o něm totéž co o kondenzátoru .
Takže co z toho plyne - pokud budete mít štěstí bude vše v poho a bude to stát nějaký peníz......pokud ne , tak to bude drahé .
Já bych doporučil kompresor a kondenzátor nový - filtrdehydrátor určitě nový ( je umístěný v kondenzátoru - mění se patrona tzv. raketa ) , výparník několikrát propláchnout .
Jinak domontovat klimu není takový problém jako sehnat potřebné věci za přijatelnou cenu