Vítejte, Host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne
  • Strana:
  • 1
  • 2

Téma: Svolávací akce - přeprogramování řídící jednotky motoru

Svolávací akce - přeprogramování řídící jednotky motoru 19. úno 2019 09:56 #190712

• marcany
  • člen clubu
Přišla mi výzva na přeprogramování řídící jednotky motoru, výsledkem má být optimalizování emisního chování během regenerace filtru pevných částic. Následkem může být zvýšená spotřeba AdBlue. (scan dopisu v příloze).
Moje auto T6 Kombi 2,0 TDI, DSG, 110kw, koupeno 6 / 2017
Víte někdo bližší info, jestli se změní nějak charakter regenerace.
svolavacka.jpg
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Re:Svolávací akce - přeprogramování řídící jednotky motoru 19. úno 2019 10:13 #190713

• Zwingli
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 3
Extra blizsi info nemam. Jediny co vim, ze kdyz jsem kupoval auto (3/2018), cekal jsem na nej o 3 mesice dyl, pze VW ladilo tyhle zasahy do RJ. A muj pohled jako uzivatele je, ze to zere 8-9l/100km a pri mych 15000 najetych km jsem bral adblue 3x. Takze mi to prijde, ze zadny extremni zmeny bych neocekaval.

T6 110kW

Jakub

Svolávací akce - přeprogramování řídící jednotky motoru 19. úno 2019 22:08 #190726

• jason2211
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 2
Hmm tak to by odpovídalo.
Když jsem měl auto nové 11/2017 tak po doplnění ADBlue na max, palubní PC psal dojezd 9tis km. Teď doplním ADBlue na max. a palubní PC píše 6tis km a odpovídá to reálu.
Bohužel mi pánové v servisu ani neřekli že přehráli soft v ŘJ. Samozřejmě se ani o žádných penězích jako náhradu nezmínili.
Jdu tam zase za 1-2týdny jsem zvědavý co budou koktat.

Svolávací akce - přeprogramování řídící jednotky motoru 20. úno 2019 08:38 #190735

• marcany
  • člen clubu
Včera jsem volal do vw a ptal se na info o co vlastně jde. Chlapík řekl, že vlastně o nic a je na mě jestli to přeprogramování chci. Případně, že to udělají až kvůli něčemu pojedu do servisu. Řikám si ok...
No a teď tady čtu příspěvky a pomalu mi to došlo :blink: ...s autem jsem byl v servisu říjen 2018 a od té doby jsem AdBlueee tankoval 2x a taky po cca 5,5 - 6tis km. Předtím to byl tak mezi 8 - 9 tis. Stejné jak píšete vy chlapi. Na autě mám teď přes 40 tis.
Takže, mi ŘJ přeprogramovali a ani se nenamáhali mi to říct a teď mi ještě pošlou papír, ať přijedu...nevím jestli mám blejt nebo se smát :( :cheer:

Svolávací akce - přeprogramování řídící jednotky motoru 20. úno 2019 11:01 #190740

• Vendys
  • člen clubu
  • TCCT - Transporterclub Caravan Team
  • Obdržená poděkování 170
Moc se v tom asi šťouráte . Svolávací akce jsou běžné pro každý model . Někdy proběhnou v tajnosti a někdy vám přijde dopis.
Já tedy pokaždé když jedu do autorizovaného servisu, tak přijímací technik jako první kouká v systému na svolávací akce pro dané auto . Je jedno jestli to je VW ,Škoda apod.
Svolávací akce je nařízená výrobcem tudíž pokud chci od něho záruku, tak řeknu jistě opravte co máte v rámci svolávací akce.

TCCT - Transporterclub Caravan Team
VW Multivan T6 Edition 30 2,0 TDi 150 kW DSG

Svolávací akce - přeprogramování řídící jednotky motoru 20. úno 2019 11:49 #190742

• mulťa
  • člen clubu
  • Obdržená poděkování 128
Pokud je tam výrobcem dána nějaká kompenzace, tak by ji měl dostat.
To že se ty auta softwarově aktualizují je v pořádku.
Ta kompenzace je na budoucí zvýšenou spotřebu AdBlue.
Údajně se AdBlue nevstřikovalo po dobu běžící regenerace a tím docházelo k přesažení limitů CO2.
Otázkou spíše zůstává, zda nedochází k nějakému neblahému vlivu na filtr DPF apod., při vstřikování AdBlue za běhu regenerace.
Prý nikoliv.
TCCT - TransporterClub Caravan Team
T5.3 TDi 150kW DSG 4M

Svolávací akce - přeprogramování řídící jednotky motoru 20. úno 2019 12:53 #190744

• Zwingli
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 3
Souhlas. Jde celkem o prd v tomhle pripade. Cena 15kč za litr nedela z mocoviny zdroj pruvanu v penezence...:)

Svolávací akce - přeprogramování řídící jednotky motoru 20. úno 2019 17:57 #190752

• marcany
  • člen clubu
Jasně jde o prd, mě se jen od té doby co jsem auto zaplatil, nelíbí komunikace VW a to že na autě něco udělají (v tomto případě prkotina) a ani to majiteli neoznámí je za mě prostě špatně. Pak to působí tak, že nechtějí zaplatit kompenzaci, kterou si vymysleli...

Svolávací akce - přeprogramování řídící jednotky motoru 21. úno 2019 19:17 #190783

• jason2211
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 2
Vendys napsal:
Moc se v tom asi šťouráte . . .
Aby to příště "neupgradovali" -20% výkonu dolů kvůli emisím a jak jsi psal aby auto vydrželo záruku
ADblue je nejlepší čerpat ze stojanu u benzínek, je to pohodlné a rychlé, žádné tahání a cmrndání s kanystrem a cena poloviční.
Poslední úprava: 21. úno 2019 19:18 od jason2211.

Svolávací akce - přeprogramování řídící jednotky motoru 21. úno 2019 19:41 #190784

• mulťa
  • člen clubu
Nevidím to jako nereálné, vzhledem k tomu že aktuální modely mají 146 kW (199 koní), tak budeme doufat.....
T5.3 TDi 150kW DSG 4M

Svolávací akce - přeprogramování řídící jednotky motoru 21. úno 2019 19:55 #190786

• Vendys
  • člen clubu
  • TCCT - Transporterclub Caravan Team
  • Obdržená poděkování 170
jason2211 napsal:
Vendys napsal:
Moc se v tom asi šťouráte . . .
Aby to příště "neupgradovali" -20% výkonu dolů kvůli emisím a jak jsi psal aby auto vydrželo záruku
ADblue je nejlepší čerpat ze stojanu u benzínek, je to pohodlné a rychlé, žádné tahání a cmrndání s kanystrem a cena poloviční.
Toho se nebojím. Po skandálu který mají za sebou musejí našlapovat polehoučku. Auta jsou homologované tudíž snížení výkonu u již prodaných aut bych se nebál. Další homologace stojí peníze atd.

TCCT - Transporterclub Caravan Team
VW Multivan T6 Edition 30 2,0 TDi 150 kW DSG

Zvolávacia akcia 2327 prepálenie softvéru riadiacej jednotky motora 23. dub 2019 21:30 #191783

• Maxxmaxx
  • Uživatel
Ahojte. Vw už tretí krát zvoláva majiteľov T6 do servisu. Prvý krát to boli palivové hadice, ktoré údajne praskajú, lebo sú chybné. Potom to bol jeden z hlavných zväzkov káblov, ktorý trebalo vymeniť, lebo išiel pod prevodovkou a predieral sa a teraz zas.
Vraj ide o prispôsobenie programovania riadiacej jednotky motora, čím sa vraj zlepšila emisné pomery oxidov dusíka počas regenerácie filtra pevný častíc a zabezpečí sa ich zhoda s údajmi podľa typového schválenia vozidla.
Však auto bolo schválené na Euro6. Tak nerozumiem čo má VW zas za problémy.
Ďalej píšu že sa zvýši spotreba adBlue. Darujú mi 8x na tankovanie adBlue zadarmo. :D
Má niekto podobné skúsenosti?
auto má dva roky a v servise bolo spolu dva mesiace.
T6 Multivan Highline 2.0 Bi turbo.
Okrem iného už menili v záruke aj kardan, riadiacu jednotku vnútorného osvetlenia, hadicu chladiča,tesnenia predných dvier...

Svolávací akce - přeprogramování řídící jednotky motoru 28. kvě 2019 13:45 #192586

• mulťa
  • člen clubu
Otázka pro ty co absolvovali aktualizaci svolávací akci 23Z7 a mají motor 2.0 150kW.
Dojezd na nádrž AdBlue se zkrátil o cca 1/3, to bylo avizováno a nemám s tím problém.
Má ale někdo jako já dojem, že došlo ke ztrátě špičkového výkonu a k nezanedbatelnému zvýšení spotřeby paliva ?
Nebo jsem paranoidní ?
T5.3 TDi 150kW DSG 4M

Svolávací akce - přeprogramování řídící jednotky motoru 28. kvě 2019 14:01 #192589

• Viky_CZ
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 2
Dieselgate.

Kdyz se podivas na analyzy ty kauzy, vyjde ti presne tohle. Kdyz chces snizit emise NOx, musis to proste vic nakrmit palivem.
1988 Caravelle Syncro GL 1.6TD
Poslední úprava: 28. kvě 2019 14:03 od Viky_CZ.

Svolávací akce - přeprogramování řídící jednotky motoru 28. kvě 2019 14:26 #192593

• mulťa
  • člen clubu
Kluci prosím nemotejte sem dieselgate a jiné. Mám třeba Superba po úpravě kvůli dieselgate a žádná změna k horšímu nenastala. Pokud ti odešel filtr prokazatelně spojením s aktualizací, řešil bych to se servisem. Z důvodu strachu byla v tomto ohledu max vstřícnost.

Já se ptám na v tomto vlákně řešenou aktualizaci 23Z7, která měla ovlivnit vstřikování adblue při regeneraci.
T5.3 TDi 150kW DSG 4M
  • Strana:
  • 1
  • 2
Vygenerováno za 0.233 sekund

Login