Vítejte, Host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne
  • Strana:
  • 1

Téma: T6 BiTDi spotřeba oleje? Jaké jsou vaše zkušenosti

T6 BiTDi spotřeba oleje? Jaké jsou vaše zkušenosti 04. bře 2019 18:45 #190993

• T5HI
  • Avatar uživatele T5HI Autor tématu
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 0
Mám Multivan T5 2011 BiTDi. Motor měněnný v 70 000 km (2015), teď 140 000 km a další výměna (možná repase, ještě jsem se nerozhodl). Už mě to nebaví a zvažuji nákup nového:
1) T6 BiTDi 4x4 Aut. long
2) Mercedes třída V 250d XL (udajne se tam ted budou davat motory 2.0 s oznacenim 300d).

Multivan je o cca 200 tis levnejsi, ale mam opet strach z toho motoru. Nejsem ochotny u auta za 1,5 mil bez DPH menit motor kazdych 70 tis. km. Mate na tomto motoru nekdo najeto vice km? Projevuje se tam stejny problem jako u T5 (extremni spotreba oleje a potreba vymeny polomotoru)?

Dival jsem se tady na foru u T6, ale nic jsem nenasel.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Re:T6 BiTDi spotřeba oleje? Jaké jsou vaše zkušenosti 04. bře 2019 19:13 #190994

• Djgas
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 4
Uf,to jsou nehezke zprávy ,ja mám auto na výměně motoru nyní a tak nějak jsem doufal,ze pak budu mít pokoj,menim za nový ve VW zároveň s DPF ,katalyzátorem ,atd ,Ty si dělal před tím repas nebo výměnu -pokud výměnu tak se všemi nutnými díly a EGR chladičem označení “D”?
Co záruka na motor?

Re:T6 BiTDi spotřeba oleje? Jaké jsou vaše zkušenosti 18. led 2020 15:53 #196098

Ja mám T6 BiTDI, cca 70.000 km a spotreba oleja je minimálna. Medzi výmenami oleja som ani raz nemusel olej dolievať.S motorom som spokojný, jazdí sa s ním príjemne.

Naposledy změněno: od Diamant.

T6 BiTDi spotřeba oleje? Jaké jsou vaše zkušenosti 31. čec 2020 12:29 #198584

Zdar. Mam t6 bitdi...v 50.tis. meneny filtr pevnych částic. Naštěstí ještě na záruku. Ted jsme dojeli z Chorvatska a začalo to žrát olej na dálnici, když to člověk honí...celkem ujeto 2800 km 2000 dálnice a cca 1,5l oleje. Najeto 78 tis.km.. co 20 měsíců měním jakousi trubku z egr ventilu...cca 3000 kc + práce... Až mi nějaký WV nadšenec řekne hlášku Fordem tam a vlakem zpátky tak mu rovnou natáhnu.

T6 BiTDi spotřeba oleje? Jaké jsou vaše zkušenosti 02. srp 2020 21:57 #198594

Bohužel dnes už bys musel”natáhnout” hlavně těm blbům co to vymejšlej. Prostě voturbenej dvoulitr do 2,5t auta je nesmysl, který nikdy dlouho fungovat nebude. Takže si nedělej iluze, že by u forda transitu bylo lepší, pouze levnější. Pro mě dodávky u VW skončily a pochybuji že se něco někdy změní, max. přibudou baterky.

T6 BiTDi spotřeba oleje? Jaké jsou vaše zkušenosti 05. srp 2020 14:57 #198620

• JAU2
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 0
Ahoj, můžu se zeptat jestli sledujete teplotu oleje? Byl jsem minulý týden v Dubrovniku s T6 BiTDi a když jsem to popohnal přes hory, pak teplota oleje 122 st.C. Při normální jízdě (do 130 km/hod) teplota něco přes 110 st.C. Těch 120 st.C už mi připadá dost.

Naposledy změněno: od JAU2.

T6 BiTDi spotřeba oleje? Jaké jsou vaše zkušenosti 05. srp 2020 15:22 #198621

• mulťa
  • člen clubu
  • člen clubu
  • Obdržená poděkování 138
Je to normální.
Může se to dostat i na víc.
TCCT[/color] - TransporterClub Caravan Team
T5.3 TDi 150kW DSG 4M

• Strana:
  • 1
Vygenerováno za 0.189 sekund

Login

Na webu používáme soubory cookies.

Tyto soubory a informace se naše společnost snaží využívat za účelem vylepšování a rozvoje služeb, které zde nabízíme a poskytujeme. Využití souborů cookies umožňuje zlepšovat pro Vás lepší uživatelnost webových stránek a zpříjemňuje jejich použití. Více info

Souhlasím

Co jsou cookies?

Cookie je malý soubor, který se z naší webové stránky ukládá na pevný/hard disk (včetně mobilních zařízení) uživatele/návštěvníka. Tento soubor identifikuje specifické informace z předchozích návštěv na webových stránkách z příslušného přístroje. Informace mohou například zahrnovat adresu IP připojujícího se počítače, datum a čas návštěvy, odkazující URL adresa (stránka, ze které návštěvník přišel), stránky/produkty navštívené na našem webu, typ použitého prohlížeče a stránky, které byly navštíveny apod. Platnost/funkčnost souborů cookies buď vyprší na konci internetové relace (po odpojení zařízení od stránek/internetu) nebo vyprší po určité omezené době.

Důvod použití

Tyto soubory a informace se naše společnost snaží využívat za účelem vylepšování a rozvoje služeb, které zde nabízíme a poskytujeme. Využití souborů cookies umožňuje zlepšovat pro Vás lepší uživatelnost webových stránek a zpříjemňuje jejich použití.

Ochrana osobních údajů

Soubory cookies používáme tak, aby na základě takto získaných informací/dat nebyla osoba uživatele identifikovatelná, a to ani při využití dalších informací, které máme k dispozici.

Druhy souborů cookies

Běžně a vždy s ohledem na aktuální vývoj v příslušných informačních technologiích používáme tyto typy souborů cookies:

(i) Vyžadované - jsou nezbytné a pomáhají Vám pohybovat se po webových stránkách a vidět určité funkce. Tyto soubory například zajišťují uložení nákupního košíku při všech krocích procesu uzavírání objednávky;

(ii) Funkční - umožňují zajistit ještě příjemnější zákaznický zážitek. Tyto soubory Vám pomáhají ukládat a připomínat Vám nákupní košík a umožňují vytvářet seznamy přání apod.;

(iii) Výkonnostní - nám pomáhají porozumět nákupnímu chování našich návštěvníků. To nám umožňuje neustále vylepšovat naše webové stránky, aby pro Vás bylo nakupování co nejsnazší a nejpříjemnější;

(iv) Interakční - se používají k tomu, abyste mohli vyjádřit svůj názor - co si myslíte o našich produktech, webových stránkách apod.. Tyto soubory cookies Vám umožní vyjádřit se na sociálních médiích tak, že se Vám naše produkty líbí nebo že je doporučujete, a popovídat si s pracovníky našich služeb. Můžete však také poradit našim ostatním (potenciálním) zákazníkům tím, že naše produkty ohodnotíte a napíšete k nim recenze;

(v) Cílení reklam - si zapamatují Vaše preference týkající se produktů a nakupování. Tyto soubory cookies nám umožní zjiš‘tovat, co máte rádi. Takže když například procházíte výsledky hledání ve vyhledávačích, budou se zobrazené reklamy více týkat Vašich preferencí.

Když chcete použití souborů cookies zakázat

Kdykoliv můžete změnit nastavení svého zařízení – používaného prohlížeče tak, aby soubory cookies odstraňoval nebo bránil jejich ukládání, pokud s jejich užitím nebudete výslovně souhlasit. Informace o tom, jak upravit nastavení souborů cookies, najdete v příslušné části nápovědy Vašeho zařízení či prohlížeče. Příklady nastavení u nejužívanějších prohlížečů jsme pro Vás připravili zde:

Internet Explorer: https://support.microsoft.com/en-us/help/17442/windows-internet-explorer-delete-manage-cookies 

Mozilla Firefox: https://support.mozilla.org/en-US/kb/cookies-information-websites-store-on-your-computer?redirectlocale=en-US&redirectslug=Cookies#w_cookie-settings

Google Chrome: http://www.google.com/support/chrome/bin/answer.py?hl=en&answer=95647

Safari: https://support.apple.com/kb/PH21411?viewlocale=en_US&locale=en_US

Opera: http://www.opera.com/help/tutorials/security/cookies/