Vítejte, host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne
  • Strana:
  • 1
  • 2

Téma: Motor 146 kW s DSG, rozjezd s prodlevou a následnou prudkou akcelerací

Motor 146 kW s DSG, rozjezd s prodlevou a následnou prudkou akcelerací 02. lis 2019 21:23 #195093

  • mangrow
  • Avatar uživatele mangrow Autor tématu
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 4
  • Obdržená poděkování 0
Zdar vespolek,
chystám se objednat Multivan 6.1 a řeším motor. Podle recenze na webu auto.cz je problém u motoru 146 kW s divným rozjezdem.
www.auto.cz/volkswagen-multivan-2-0-tdi-...cni-nostalgie-130008

Konkrétně kapitola "Do křižovatek přískokem", tu doporučuju přečíst celou. Možná se ta kapitola zobrazí až po prokliknutí další kapitoly nebo odkazu "zobrazit celý článek".

Mám teď v kalkulaci 110 kW manuál a zvažoval jsem silnější 146 kW, který se dělá jen s DSG, případně 146 kW DSG 4Motion, nicméně informace v článku mě od toho 146 kW odrazují.

Nový model teď ještě prodejci nemají a podle slov jednoho z nich budou až v půlce listopadu.

Strávil jsem poměrně dost času prohledáváním webu, jestli tu informaci o podivných rozjezdech může někdo potvrdit/vyvrátit a na českém a anglickém webu jsem nic nenašel a německu bohužel tak dobře nevládnu.

Nesetkal jste se někdo s podobnou informací? Nečetli jste něco podobného u kolegů z Německa? Co byste dělali na mém místě?

Díky za názory,
M.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Motor 146 kW s DSG, rozjezd s prodlevou a následnou prudkou akcelerací 03. lis 2019 07:44 #195099

  • Vendys
  • Avatar uživatele Vendys
  • Offline
  • člen clubu
  • člen clubu
  • TCCT - Transporterclub Caravan Team
  • Příspěvky: 3151
  • Karma: 36
  • Obdržená poděkování 229
Zas tak hrozné to není, jde o to si na to zvyknout. Šlápnout na plyn napočítat 1,2 a auto se rozjede. :cheer: :cheer: Jak říkám dá se na to zvyknout. Tohle dělá i 150kW s DSG.
[img]
TCCT - Transporterclub Caravan Team
VW Multivan T6 Edition 30 2,0 TDi 150 kW DSG - prodáno
[img]

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Motor 146 kW s DSG, rozjezd s prodlevou a následnou prudkou akcelerací 05. lis 2019 19:56 #195146

  • mulťa
  • Avatar uživatele mulťa
  • Offline
  • člen clubu
  • člen clubu
  • Příspěvky: 2737
  • Karma: 28
  • Obdržená poděkování 166
To je bohužel vlastnost dsg u téčka. V jiných autech koncernu jsem se s tím nesetkal.
Podobně se chová T5 103 i 132 kw i T6 110 a 150kw. Aspoň dle mých zkušeností.
Jde jen o to se s tim naučit.
TCCT - TransporterClub Caravan Team
Multivan Final Edition T5.4 LR TDi 150kW DSG 4M

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Motor 146 kW s DSG, rozjezd s prodlevou a následnou prudkou akcelerací 05. lis 2019 23:49 #195153

  • silvervan
  • Avatar uživatele silvervan
  • Offline
  • člen clubu
  • člen clubu
  • Příspěvky: 714
  • Karma: 4
  • Obdržená poděkování 42
Ano, jak píšou kluci, tohle dělá jen DSG u Tčka. Moc příjemné to není, musíš se s tím naučit zacházet, někdy to fakt pěkně cukne hlavou a řidiči kolem si určitě myslí, co je to za trotla :evil: Mě, co jsem měl skoro 14let Tiptronic, to chvíli trvalo. Vyzkoušej si to někde.
Jinak jestli se rozmýšlíš, ber určitě automat.
T6 Multivan 2,0 TDI 146kW DSG 4M - Německý plnokrevník ze stáje Highline edition
Eifelland Holiday 460TK 2001
Harley-Davidson Sportster XL1200C

TCCT - Transporterclub Caravan Team
A-team (Almara team)

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Naposledy změněno: od silvervan.

Motor 146 kW s DSG, rozjezd s prodlevou a následnou prudkou akcelerací 12. lis 2019 22:17 #195212

  • Petr55
  • Avatar uživatele Petr55
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 32
  • Obdržená poděkování 1
Mám 6 150kW 4m s DSG, předtím jsem jezdil s manuálem a ano, asi by to mohlo být sladěný lépe, na druhou stranu rozhodně nemám pocit že bych jezdil "do křižovatek s přískokem", rozjíždím se v klidu a rozvážně jak se na správný busík patří :cheer:

Osobně bych v tom neviděl takový problém a rozhodně bych kvůli tomu neřešil motorizaci, kdybych si měl vybírat znovu vzal bych zase DSG...

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Motor 146 kW s DSG, rozjezd s prodlevou a následnou prudkou akcelerací 18. led 2020 17:15 #196102

Som presvedčený, že je to problém DSG, nie motora. Ja mám 150 kW TDI s DSG a potvrdzujem, že hlavne pri rýchlejšom rozjazde spojka DSG zaberie trochu prudšie, než by mohla. Ale dá sa s tým naučiť žiť. Pri pokojnom rozjazde s tým problém nie je. Mne sa osvedčilo rozbiehať sa len s mierne stlačeným plynom a po chvíľke, možno 1,5s, keď je už spojka zopnutá, tak sa už dá plyn stlačiť viac, pokojne až na podlahu, ak treba.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Motor 146 kW s DSG, rozjezd s prodlevou a následnou prudkou akcelerací 30. led 2020 20:10 #196329

  • Guvson
  • Avatar uživatele Guvson
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 107
  • Obdržená poděkování 5
Moje T6 110kW DSG dela presne to same, ma to proste prodlevu, ale da se na to zvyknout a pracovat s tim.
VW Multivan T6 HL TDi 110kW DSG

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Motor 146 kW s DSG, rozjezd s prodlevou a následnou prudkou akcelerací 13. úno 2020 18:46 #196507

Můžu taktéž potvrdit (Multivan T6 4x4 DSG 146 kW) - ani po roce jsem si na to pořádně nezvykl. Říkám tomu "raketové starty". Přidávám plny, nic nic nic, a nejednou odpich jako blázen (někdy i prohrábnu všechny čtyři kola). V servise řekli, že je to prý normální... Člověk musí být hodně opatrný a najít přesné otáčky. Připadá mi, že od při rozjezdu cca 1.800 otáček zabere turbo a v tom zároveň i pořádně sepne spojka.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Motor 146 kW s DSG, rozjezd s prodlevou a následnou prudkou akcelerací 04. říj 2020 20:03 #199436

Bohužel to je problém všech DSG převodovek, minimalizuje se s tím prokluz spojek. Tohle se u měničových automatů neděje. Ale toho se asi v T-čku nedočkáme. I když crafer ji má, tak třeba někdy.
.
Všechny pomsty od VW
T5 multa pan amerikános - weg
New T5 -25 edition s 210k

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Motor 146 kW s DSG, rozjezd s prodlevou a následnou prudkou akcelerací 05. říj 2020 07:28 #199444

  • Vendys
  • Avatar uživatele Vendys
  • Offline
  • člen clubu
  • člen clubu
  • TCCT - Transporterclub Caravan Team
  • Příspěvky: 3151
  • Karma: 36
  • Obdržená poděkování 229
Není to problém všech DSG převodovek. Je to problém pouze DSG převodovek u Téček. U osobáků s DSG se tohle neděje.
[img]
TCCT - Transporterclub Caravan Team
VW Multivan T6 Edition 30 2,0 TDi 150 kW DSG - prodáno
[img]

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Motor 146 kW s DSG, rozjezd s prodlevou a následnou prudkou akcelerací 05. říj 2020 19:56 #199446

Bohužel děje , Superb 3 s DSG, ten samý problém. Originální soft je tragédie, podtačení, zpožděná reakce plynu,atd. U auta za mega trochu smutný.
Všechny pomsty od VW
T5 multa pan amerikános - weg
New T5 -25 edition s 210k

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Motor 146 kW s DSG, rozjezd s prodlevou a následnou prudkou akcelerací 05. říj 2020 23:55 #199447

  • Murphy97
  • Avatar uživatele Murphy97
  • Offline
  • člen clubu
  • člen clubu
  • VW pozitivni
  • Příspěvky: 166
  • Obdržená poděkování 26
Mam stejnou zkusenost s autem me pani, Golf VII, 1.2 TSI, 85kW.
Kupovali jsme ho noveho, a vlastne od zacatku jsem pozoroval tuto - jak se rika - “vlastnost”, ne “vadu”.
Diagnosticky zasah do software vyresil 80% problemu.
Neptejte se me ale, prosim, na technicke detaily. V tom jsem lama :-). Pamatuji si jen, ze to byla otazka mene nez tisicikoruny.

A at tady neplacam jen o Golfu...
Mam uz objednanou 6.1, 110kW, DSG a nejdrive jsem si ji pred tim dvakrat pujcil na par dnu.
Neni to zase takova tragedie, behem par km ve meste to clovek “vychyta”.
VW T6.1 Multivan DSG 110kW
VW Golf VII DSG 85kW

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Naposledy změněno: od Murphy97.

Motor 146 kW s DSG, rozjezd s prodlevou a následnou prudkou akcelerací 06. říj 2020 08:42 #199448

  • silvervan
  • Avatar uživatele silvervan
  • Offline
  • člen clubu
  • člen clubu
  • Příspěvky: 714
  • Karma: 4
  • Obdržená poděkování 42
Já měl v lednu na týden půjčeného Supa III a ten to nedělal, ani sousedův Passat Alltrack to nedělá.
Jinak SW převodovky bych strašně rád upravil, ale po dobu záruky do toho ani náhodou nešáhnu!!!

Víc mě vadí nesmyslné chování adaptivního tempomatu. T6 jako jediné koncernové auto při samočinném zastavení v koloně potřebuje sešlápnout brzdový pedál a když se to neudělá, tak se za cca 2sec sama rozjede a nabourala by do auta před sebou. Tohle je fakt hovadina. Nevím tedy jak to má T6.1 ?
T6 Multivan 2,0 TDI 146kW DSG 4M - Německý plnokrevník ze stáje Highline edition
Eifelland Holiday 460TK 2001
Harley-Davidson Sportster XL1200C

TCCT - Transporterclub Caravan Team
A-team (Almara team)

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Motor 146 kW s DSG, rozjezd s prodlevou a následnou prudkou akcelerací 06. říj 2020 11:31 #199449

  • Murphy97
  • Avatar uživatele Murphy97
  • Offline
  • člen clubu
  • člen clubu
  • VW pozitivni
  • Příspěvky: 166
  • Obdržená poděkování 26

silvervan napsal: ....Jinak SW převodovky bych strašně rád upravil, ale po dobu záruky do toho ani náhodou nešáhnu!!!


Naprosty souhlas, u toho Golfa jsme do toho sahli az po skonceni 4 lete zaruky.
VW T6.1 Multivan DSG 110kW
VW Golf VII DSG 85kW

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Motor 146 kW s DSG, rozjezd s prodlevou a následnou prudkou akcelerací 06. říj 2020 22:16 #199455

Naštěstí je to auto manželky, takže mě to nedrásá, ale když s tím jedu, tak občas kvetu, z toho co to dělá. Rozjezdy stylem nic, nic, hrabačka, je tak trochu voprus. Kdych s tim jezdil častěji, asi bych už upravoval soft, kdy jde i snížit odervu na pedál. Mám rád , když to reauguje tak jak chci já a ne počítač. U měničovýho automatu tohle vůbec neznám. Ani parkovaní či couvani do kopce není ůplně košér.
Všechny pomsty od VW
T5 multa pan amerikános - weg
New T5 -25 edition s 210k

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Naposledy změněno: od sharik 4x4.
  • Strana:
  • 1
  • 2
Vygenerováno za 0.228 sekund

Login