Vítejte, Host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne

Téma: Bouchání, klepání přední náprava

Bouchání, klepání přední náprava 17. říj 2017 20:21 #180484

• Midelos
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 2
Zdravím, stále mě vrtá hlavou ten hnusný zvuk od přední nápravy. Je mi divný, že by nikdo z Vás tohle neřešil. Teď jsem vysledoval, že to klepne když brzdím z kopce a přitom odbočuju vlevo v tomhle momentu tam něco přeskočí, klepne, myslím že to tu někdo řešil. Jak kdyby volný čep řízení, horní uložení či co. Ale ten zvuk je fakt hnusnej. Už vidím, když to dám reklamovat, jak budou hledat a hledat a nic nenajdou, přitom mi vymění řídící jednotku a brzdové destičky. Rád bych přišel na konkrétní věc a informaci rovnou předal tohle vyměňte a hotovo... třeba jim ale křivdím.
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Bouchání, klepání přední náprava 20. lis 2018 20:52 #189326

• Mickeymax
  • Uživatel
Zdravím, mám stejný problém s boucháním od přední nápravy. Vypadá to že od pravého předního kola.
Mám nového VW Multivan T6 2l TDI s DSG. Když jsem to zaregistroval poprvé, zděsil jsem se co se to stalo.
Objevilo se to poprvé při přejezdu nerovností na vyfrézované vozovce, pomalou rychlostí a následně zatočení na kruhovém objedzu. Auto bylo zatíženo 6 lidmi.
Poté jsem si nechal zkontrolovat celou přední nápravu v servisu VW. samozřejmě na nic nepřišli, vše je OK.
Pak byl cca 2 měsíce klid, až do chvíle kdy jsem byl vyměnit zimní kola. Pak jsme jeli na zápas v 7 lidech a ozvalo se několik sérií tupých ran od přední nápravy od pravého kola. Dokonce i po ujetí pár kilometrů. Teď zase auto jezdí jako by nic. Tohle nemůže být normální u nového auta které má najeto cca 25 000 km. Pokud by někdo věděl co stím díky za každé vysvětlení.

Bouchání, klepání přední náprava 20. lis 2018 22:44 #189330

• Vendys
  • NYNÍ ONLINE
  • člen clubu
  • TCCT - Transporterclub Caravan Team
  • Obdržená poděkování 174
Myslím, že by to mohl stejný problém jako u T5. Viz tohle vlákno. : www.transporterclub.cz/forum/33-naprava-...dni-napravy-multivan

TCCT - Transporterclub Caravan Team
VW Multivan T6 Edition 30 2,0 TDi 150 kW DSG

Bouchání, klepání přední náprava 30. lis 2018 11:19 #189443

• Midelos
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 2
silentbloky mám připravené na výměnu, jen jsem se k tomu ještě nerozhoupal, nemůžu tedy hodnotit. Já si zatím na tu nápravu zvykl, i když je to někdy hrůza, když jsem dal zimáky s vyšším profilem je to o chlup lepší, ale na takové auto stejně hrozný. Trochu čekám, že to pak vyreklamuju a dám jim ty moje silentbloky z transportéra...

Bouchání, klepání přední náprava 08. led 2019 19:19 #189960

• Peter Z
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 1
Mam to iste, novy T6 a ked som prvy krat presiel po vacsej diere ten zvuk ma udivil, hovorim si, to je zvuk ako na vymlatenom podvozdku/tlmicoch a nie ako na uplne novom aute. Citam prave vlakno co pridal Vendys...
Tak nieco budem musiet podla toho tam uvadzaneho spravit...

Bouchání, klepání přední náprava 04. čen 2019 07:51 #192699

• HonzaT6
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 3
Tak jsem se ptal v origo servisu na to bouchání od přední nápravy a je to prý díky tlumičům, které buď navrhli vyměnit (cca 20T.), nebo to nechat, neb ty tlumiče jsou ještě ok a VW to považuje za normální provozní hluk...
Multivan T6, 2WD, 110kW

Bouchání, klepání přední náprava 04. čen 2019 09:27 #192701

• mulťa
  • člen clubu
  • Obdržená poděkování 134
To klepnutí při přejezdu větší nerovnosti dělají zmínění silentbloky, zadní uložení předních ramen.
Na osobní verze se dávají měkčí, aby to bylo komfortnější.
Po výměně za plné (z Transportera) se tento zvuk ztratí, ale pak to bude naopak trochu tvrdší celé.
Číslo dílu je 7H0407182 .

Tlumiče bud začnou vlhnout, nebo rovnou vytečou a pak to teprve začne klepat.

A nakonec horní uložení tlumičů, to taky může občas vydat zajímavý zvuk, ale ten se objevuje jen občas.
TCCT - TransporterClub Caravan Team
T5.3 TDi 150kW DSG 4M
Vygenerováno za 0.169 sekund

Login