Vítejte, host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne

Téma: Odpružení/tlumiče pro špatné vozovky

Odpružení/tlumiče pro špatné vozovky 24. říj 2020 10:03 #199652

  • Honza H
  • Avatar uživatele Honza H Autor tématu
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 93
  • Obdržená poděkování 2
Takže jen pro shrnutí. Dle včerejšího vyjádření prodejce, který zjišťoval víc k tomu paketu špatné cesty. Jedná se údajně pouze o tužší tlumiče a pérování, chování prý tvrdší a uskákanější, světlá výška se u dlouhé verze již nezvýší. Takže popravdě fakt nevím, k čemu to tedy je, když se dá vybrat x dalších zesíleným podvozků v konfigurátoru a v této ceně můžeš mít třeba zesílený podvozek včetně stabilizátorů.
T6.1 Transporter Long 4M TDI 110kW
T5 Shuttle Long 2,5 TDI 96 kW
T4 Caravelle Long 2,5 TDI 75 kW - odcizená

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Naposledy změněno: od Honza H.

Odpružení/tlumiče pro špatné vozovky 24. říj 2020 11:28 #199656

  • covex
  • Avatar uživatele covex
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 2211
  • Karma: 8
  • Obdržená poděkování 225
Ty poloosy maji jednoduche vysvetleni - i kdyz se u Seikel podvozku podklada diff a tlumice poloosa ma vetsi vychyleni nez u standardni konfigurace, stejne tak vetsi kola vice nemahaji poloosy.. no a holt to je nasledna prestavba, takze se ty casti vsechny "vyhodi", coz jsou penize navic.
VW T5 2.5TDI 128kW BPC 7HM 2008 4motion Multivan Seikel

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Odpružení/tlumiče pro špatné vozovky 26. říj 2020 21:27 #199694

No je to asi podobný problém jako s tím vyhřívaným čelním sklem za 13 000 a zimním paketem za 7500,přitom "paket" již obsahuje i to vyhřívané sklo,,,
Ale abych se vrátil k tlumičům. a pérám.V konfigurátoru je,že "podvozek pro špatné silnice" JISTĚ zvedne výšku u krátké verze T6 o 2cm .U levnější položky
"zesílené péra a tlumiče"je,že pouze MŮŽE dojít ke zvýšení podvozku o 2cm. Takže jjsem tam musel dát tu dražší verzi,abych měl jistotu:-))....

Co se týče zesílených stabilizátorů myslím si,že to je spíše pro ty, co rádi jezdí rychle,nebo mají verzi T6(199Kw) ,protože to ovlivnuje naklánění vozu při rychlém průjezdu zatáčkami
a naopak brání to tzv. "křížení náprav" při jízdě v terénu.Takže je to funkce,která ovlivňuje více jízdu na normální silnici...Ale možná se mýlím.Kdyžtak ať mě někdo opraví:-)

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Odpružení/tlumiče pro špatné vozovky 27. říj 2020 12:58 #199697

  • Vendys
  • Avatar uživatele Vendys
  • Offline
  • člen clubu
  • člen clubu
  • TCCT - Transporterclub Caravan Team
  • Příspěvky: 3155
  • Karma: 36
  • Obdržená poděkování 231

rasmussen napsal: No je to asi podobný problém jako s tím vyhřívaným čelním sklem za 13 000 a zimním paketem za 7500,přitom "paket" již obsahuje i to vyhřívané sklo,,,
Ale abych se vrátil k tlumičům. a pérám.V konfigurátoru je,že "podvozek pro špatné silnice" JISTĚ zvedne výšku u krátké verze T6 o 2cm .U levnější položky
"zesílené péra a tlumiče"je,že pouze MŮŽE dojít ke zvýšení podvozku o 2cm. Takže jjsem tam musel dát tu dražší verzi,abych měl jistotu:-))....

Co se týče zesílených stabilizátorů myslím si,že to je spíše pro ty, co rádi jezdí rychle,nebo mají verzi T6(199Kw) ,protože to ovlivnuje naklánění vozu při rychlém průjezdu zatáčkami
a naopak brání to tzv. "křížení náprav" při jízdě v terénu.Takže je to funkce,která ovlivňuje více jízdu na normální silnici...Ale možná se mýlím.Kdyžtak ať mě někdo opraví:-)

Dovolím si citovat, ale verze VW T6 neexistuje s výkonem 199 kW.
[img]
TCCT - Transporterclub Caravan Team
VW Multivan T6 Edition 30 2,0 TDi 150 kW DSG - prodáno
[img]
Poděkovali: rasmussen

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Odpružení/tlumiče pro špatné vozovky 27. říj 2020 15:24 #199698

  • Honza H
  • Avatar uživatele Honza H Autor tématu
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 93
  • Obdržená poděkování 2
Tak se nám to celé ještě komplikuje. Dnes jsem dostal informaci, že vozidlo je v tuto chvíli v blokaci z důvodu chyby konfigurace. Pořád se řeší ten podvozek.
Dřív fungoval config: 4M & 8 míst & tažné & 3080 kg & Podvozek Plus & 17" podvozek, tak dnes udělali update a na tu čtyřkolu s 8 místy, už to nejde.
Chce to 3,2 t a u toho podvozku už si nemůžeš dát 235 kola, ale co je horší, nemůžeš si dát velké brzdy dopředu, což mi přijde nelogické, když to celé uveze víc.
Přitom u té 147kW verze je 17" podvozek i v kombinaci 3,2 jde - je už v základu.
Evidentně v tom dělají produkťáci trochu hokej, nebo už fakt nevím. Co fungovalo před týdnem, dnes neplatí.
T6.1 Transporter Long 4M TDI 110kW
T5 Shuttle Long 2,5 TDI 96 kW
T4 Caravelle Long 2,5 TDI 75 kW - odcizená

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Odpružení/tlumiče pro špatné vozovky 27. říj 2020 16:18 #199699

  • covex
  • Avatar uživatele covex
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 2211
  • Karma: 8
  • Obdržená poděkování 225
Kdyz to tak ctu, tak mam pocit, ze fakt co auto to original.. ani se mi nechce verit, ze z te fabriky fakt vyleze to co si clovek objedna (tedy bez chyby) nebo, ze mu tam klidne nemanotujou neco, co nepasuje dohromady, v lepsim pripade jen zaplati dvakrat tu samou upravu v ruznych baliccich..
VW T5 2.5TDI 128kW BPC 7HM 2008 4motion Multivan Seikel
Poděkovali: rasmussen

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Odpružení/tlumiče pro špatné vozovky 27. říj 2020 20:24 #199707

jj měl jsem napsat 199 koní :-)

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Odpružení/tlumiče pro špatné vozovky 28. říj 2020 07:51 #199716

  • Honza H
  • Avatar uživatele Honza H Autor tématu
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 93
  • Obdržená poděkování 2
No to už mi prodejce také říkal, že leckdy tě konfigurátor pustí i do takových možností, kdy například u podvozku 3080kg už máš vyztužený, ale můžeš si tam dát i něco, co už je obsaženo a tahaj z tebe zbytečně peníze. Je potřeba dát pozor. Narazil jsem na pro mě nepochopitelné případy, kdy na dlouhé verzi dáš 8 sedaček za cca 23 T a k tomu musíš dát 3080 kg podvozek za dalších 26 T, který máš pro změnu jindy rovnou za 0. Tohle hrozně mate.
Jinak dnes další update konfigurátoru a k 3,2 t už lze dát 17” brzdy. Hurá, ale kola pořád jen 215/60. Kdybych si nedával 8 míst, tak tady pořád nemusím takto šíleně laborovat. Totiž tím mám vyblokovaný podvozek na špatné cesty.
T6.1 Transporter Long 4M TDI 110kW
T5 Shuttle Long 2,5 TDI 96 kW
T4 Caravelle Long 2,5 TDI 75 kW - odcizená

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Odpružení/tlumiče pro špatné vozovky 28. říj 2020 18:03 #199726

Citace:"Jinak dnes další update konfigurátoru a k 3,2 t už lze dát 17” brzdy. Hurá, ale kola pořád jen 215/60. Kdybych si nedával 8 míst, tak tady pořád nemusím takto šíleně laborovat. Totiž tím mám vyblokovaný podvozek na špatné cesty."

Jo přesně stejná zkušenost.Kola pouze 215/60 17...V konfigurátoru jsou nicméně i kola širší..
Nejhorší je,že tam dávají pouze letní pneumatiky i když auto přivezou uprostřed zimy. Je možnost si připlatit pouze za celoroční pneu .Ale není jasné jaká značka
Jestli Continental nebo něco jiného a hlavně proč příplatek je 10 000?..

Já mívám relativně nízký nájezd tak kolem 15 tis/ročně,takže jezdívám celoročně na zimních,a teď jsem v pasti.:-)
Musím si budto koupit nové disky a zimní pneu (za což chtějí asi 30 tis?) ,a nebo letní pneu sundat a dát tam něco jiného. (to by vyšlo levněji,)

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Naposledy změněno: od rasmussen.

Odpružení/tlumiče pro špatné vozovky 29. říj 2020 08:12 #199728

  • Honza H
  • Avatar uživatele Honza H Autor tématu
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 93
  • Obdržená poděkování 2

rasmussen napsal: Citace:"Jinak dnes další update konfigurátoru a k 3,2 t už lze dát 17” brzdy. Hurá, ale kola pořád jen 215/60. Kdybych si nedával 8 míst, tak tady pořád nemusím takto šíleně laborovat. Totiž tím mám vyblokovaný podvozek na špatné cesty."

Jo přesně stejná zkušenost.Kola pouze 215/60 17...V konfigurátoru jsou nicméně i kola širší..
Nejhorší je,že tam dávají pouze letní pneumatiky i když auto přivezou uprostřed zimy. Je možnost si připlatit pouze za celoroční pneu .Ale není jasné jaká značka
Jestli Continental nebo něco jiného a hlavně proč příplatek je 10 000?..

Tu změnu možnosti dát k 3,2 podvozku 17" brzdy udělali až když jsme jim psali, že je to blbost a zda to nejde změnit. Teď ještě poptáváme tu kombinaci 3,2 & 235/55/17, zda to půjde.
Pokud dodrží nosnost na na kolo, tak nevidím problém. Ale uvidíme. Jinak ten příplatek 10 T za celoroční je vcelku nesmysl, pokud se kouknu na cenový rozdíl letní vs celoročky a obě v "C"ečku.
Do konce týdne se snad již rozhodne.
Nicméně pořád nemám žádnou přesnou informaci, jaký je rozdíl u toho podvozku pro špatné cesty (kde bych tedy musel snížit počet sedadel) versus ostatní vyztužené podvozky a že je tam kombinací :-)
Asi se na to vyprdnu a dám ten 3,2 a třeba časem seženu nějaké kačky na Seikel, kde ale fakt nechápu ty cenovky...

T6.1 Transporter Long 4M TDI 110kW
T5 Shuttle Long 2,5 TDI 96 kW
T4 Caravelle Long 2,5 TDI 75 kW - odcizená

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Naposledy změněno: od Honza H.

Odpružení/tlumiče pro špatné vozovky 29. říj 2020 08:36 #199729

  • silvervan
  • Avatar uživatele silvervan
  • Offline
  • člen clubu
  • člen clubu
  • Příspěvky: 714
  • Karma: 4
  • Obdržená poděkování 42
Tuhle výměnu bys mohl přeci dohodnout s prodejcem, jestli je rozumný, dá ti tam za nějaký příplatek zimáky a letní si nechá a pošle je dál.
T6 Multivan 2,0 TDI 146kW DSG 4M - Německý plnokrevník ze stáje Highline edition
Eifelland Holiday 460TK 2001
Harley-Davidson Sportster XL1200C

TCCT - Transporterclub Caravan Team
A-team (Almara team)
Poděkovali: rasmussen

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Odpružení/tlumiče pro špatné vozovky 29. říj 2020 08:40 #199730

  • silvervan
  • Avatar uživatele silvervan
  • Offline
  • člen clubu
  • člen clubu
  • Příspěvky: 714
  • Karma: 4
  • Obdržená poděkování 42
Přesně tak jak píšeš, zesílené stabilizátory jsou spíš ke sníženému podvozku pro ty, kteří nechtějí, aby se auto v zatáčkách tolik kymácelo. Do terénu je to fakt blbost.
A je to opravdu hodně znát, když přesedneš z auta které je má do auta s normálními.
T6 Multivan 2,0 TDI 146kW DSG 4M - Německý plnokrevník ze stáje Highline edition
Eifelland Holiday 460TK 2001
Harley-Davidson Sportster XL1200C

TCCT - Transporterclub Caravan Team
A-team (Almara team)
Poděkovali: rasmussen

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Odpružení/tlumiče pro špatné vozovky 29. říj 2020 22:06 #199739

Honza H napsal:

rasmussen napsal:
Tu změnu možnosti dát k 3,2 podvozku 17" brzdy udělali až když jsme jim psali, že je to blbost a zda to nejde změnit. Teď ještě poptáváme tu kombinaci 3,2 & 235/55/17, zda to půjde.
Pokud dodrží nosnost na na kolo, tak nevidím problém. Ale uvidíme. Jinak ten příplatek 10 T za celoroční je vcelku nesmysl, pokud se kouknu na cenový rozdíl letní vs celoročky a obě v "C"ečku.
Do konce týdne se snad již rozhodne.
Nicméně pořád nemám žádnou přesnou informaci, jaký je rozdíl u toho podvozku pro špatné cesty (kde bych tedy musel snížit počet sedadel) versus ostatní vyztužené podvozky a že je tam kombinací :-)
Asi se na to vyprdnu a dám ten 3,2 a třeba časem seženu nějaké kačky na Seikel, kde ale fakt nechápu ty cenovky...


Začínám být napjatý jak je to s tím vyšším a odpruženým podvozkem.:-).Na jednu stranu je hezké, že VW umožňuje stavět auto téměř jako Lego,to jsem u žádné jiné automobilky neviděl ,na druhou stranu je zarážející,že v autosalonu o tom vědí tak málo...Určitě si rád poslechnu jejich verdikt jestli to zjistíš... Já už mám nakonfigurováno a nemůžu couvnout a kvůli těm 2cm jsem byl ochoten dát 15 tis. (ale třeba pro Mercedes Vito stojí zvýšení podvozku o 1cm 6000Kč takže je to podobné i jinde)...
Vzpomínám si,že v konfigurátoru VW do dlouhé verze T6 opravdu bylo problémem dát těch 8 sedadel obzvlášť když to byla jiná než Trendline verze a byly tam přidány ty levé posuvné dveře.Jiná možnost je udělat konfiguraci 3-2-3 a dát do první řady vedle řidiče dvojsedadlo.(u Caravelle to jde,ne však u Multivanu).Docela se mi to dvojsedadlo tenkrát zamlouvalo,protože se s ním dají dělat různé „vyfikundace“.Já primárně cílil na Multivana pro tu sklopnou trojlavici a multiflexboard.(mimochodem multiflexboard nejde dát do dlouhé verze multivanu,prý nedošahne až na konec auta)…

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Naposledy změněno: od rasmussen.

Odpružení/tlumiče pro špatné vozovky 29. říj 2020 23:37 #199742

  • covex
  • Avatar uživatele covex
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 2211
  • Karma: 8
  • Obdržená poděkování 225
To mi neni jasne co je v long verzi jinak ze by tam nesel mflex. Vsak protazene je to jen mezi soupackama a zadnim kolem, cekal bych ze zbytek vcetne kolejnic a tvarovani zadnich oblozeni je od zadnich kol dozadu stejny. Trojlavice je snad taky stejna akorat by zbylo vic mista mezi 1./2. radou sedadel a trojlavici.

Ta variabilita je nekdy na skodu, vznikaji z toho ruzne paskvily, omezeni a nedokonalosti. Bohuzel u VW se tato "variabilita" neprojevuje jen v tom, co si muzes nakonfigurovat, ale i v neviditelnych castech auta, takze pak existuje 10 variant schemat zapojeni apod. podle toho z ceho to zrovna montuji a to je hruza to opravovat.
VW T5 2.5TDI 128kW BPC 7HM 2008 4motion Multivan Seikel

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Odpružení/tlumiče pro špatné vozovky 30. říj 2020 09:55 #199744

  • Honza H
  • Avatar uživatele Honza H Autor tématu
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 93
  • Obdržená poděkování 2
Takže poslední informace od produkťáků z VW je, že 3,2 t podvozek není slučitelný s pneu 235/55/17 kvůli nosnosti.
Je mi to divné, když se podívám na XL gumy, ale nevím co tam dávají. Takže asi půjdu na ty celoročky v "C" a bohužel jen 215/60/17.
Otázkou je, co bude v TP. Tam mám trochu strach, že mi nedovolí zapsat nic jiného.
Jako nevozím nic tak těžkého, že bych musel mít 3,2, ale možná se to i hodí. Záleží, jak to bude tvrdé při poloprázdném autě.
Pokud budu trvat na 8 sedačkách, je na výběr pouze 3,2 t, nebo zesílené tlumiče, pružiny, stabi.
Jinak to tam nedostaneš. Takže na podvozek pro špatné cesty můžu zapomenout.
Mimochodem je to zajímavé i finančně:
Když si dáš 3,2 podvozek se 17", máš tam za těch 22 T i ty kola, takže je to komplet
Když si dáš 3080kg podvozek, musíš připlatit za kola 21 T + 15 T za podvozek
Jaké je tady zdůvodnění dalšího příplatku, když 3,2 je víc vyztužený, než 3t nevím.

Jinak souhlas s Covexem, ta možnost customizace je na jednu stranu dobrá, ale na druhou jsou z toho pak takové hybridy, že co auto, to originál. V tom aby se pak jeden při opravách vyznal.
T6.1 Transporter Long 4M TDI 110kW
T5 Shuttle Long 2,5 TDI 96 kW
T4 Caravelle Long 2,5 TDI 75 kW - odcizená

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Vygenerováno za 0.173 sekund

Login