Vítejte, Host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne

Téma: Horkovzduch nebo vodni topeni

Horkovzduch nebo vodni topeni 19. bře 2017 13:53 #174965

• rstd
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 52
Jestli v tom opravdu nebudeš trávit a spát každý víkend tak vzduchace neporizuj a toho vodníka ti predelaji na nezávislý a bude ti ohřívat i motor

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Horkovzduch nebo vodni topeni 19. bře 2017 14:43 #174968

• mulťa
  • člen clubu
  • člen clubu
  • Obdržená poděkování 157
Pokud chceš jen ohřívat krátce motor před startem, nechal bych to předělat dodatečně. Je na to i nějaká sada od webasta (pokud se tedy dává stále webasto).
Mám horkovzduch a jsem s ním spokojen, neměnil bych. a pokud bych pořizoval jiné, byl by jednou z priorit.
Předehřívat motor pro studený start, proč ne. Měl jsem to tak u avie, ale hlavně kvůli tomu aby vůbec nastartovala.
Nemám tušení jak moc to může prodloužit životnost. Torbo trpí spíše nedochlazováním než studeným startem.
Životnost motoru u T6, to se teprve uvidí. Záleží na motorizaci, i když by všechny měly vycházet ze stejného základu.
Nejvíce životnost asi ovlivní chování,jaké jezdí trasy, údržba a taky trocha štěstí.
Většina z nás dělá výměny motorového oleje dřívě než je předepsáno. Já osobně po 15tis. Převodovku po 100tis, i když vůbec není výměna předepsaná.
A kirsch?, mě se červená líbí ;)
TCCT - TransporterClub Caravan Team
Multivan Final Edition T5.4 LR TDi 150kW DSG 4M
Poděkovali: Midelos

Naposledy změněno: od mulťa.

Horkovzduch nebo vodni topeni 19. bře 2017 16:18 #174970

• Midelos
  • Avatar uživatele Midelos Autor tématu
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 3
Má horkovzduch nějaký termostat? Asi půjdu do hokovzduchu a příhřev nechám od nějakého místního šikuly předělat na programovatelné. Jinak olej určitě plánuju měnit po 15tis., dochlazování je jasný. Mám pocit že studenej olej blbě maže. Chci pořídit 150kw verzi, uvidíme :) Každopádně díky všem

Naposledy změněno: od Midelos.

Horkovzduch nebo vodni topeni 19. bře 2017 16:42 #174971

• Laci
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 1
Súhlas s Vendysem. Mám origo príhrev a teplovzduch s dvoma baterkami. Perfektná kombinácia, či už vyhriat interiér -nieje problém kúriť 24h. alebo zohriať motor. Príhrev prerobeny a ovládam ho dialkovým, no ja som nechal len zohrievať motor, žiadne zapnutie ventilátora a vyhriatie interiéru.
Ak sa nemýlim tak teplovzduch termostat nemá, reguluješ výkon...
T5 Caravelle 128kw
Landrover Discovery 2
Ford Focus 1.8tdci

Horkovzduch nebo vodni topeni 19. bře 2017 17:00 #174973

• rstd
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 52

Steluje se tam teplota
A je na topení teplotní čidlo
Vodní topení je webasto
Horkovzduch je Eberspacher
Přílohy:

Naposledy změněno: od rstd.

Horkovzduch nebo vodni topeni 19. bře 2017 17:17 #174974

• Midelos
  • Avatar uživatele Midelos Autor tématu
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 3

rstd napsal: Steluje se tam teplota
A je na topení teplotní čidlo
Vodní topení je webasto
Horkovzduch je Eberspacher

To taky chci!!! :woohoo:

Naposledy změněno: od Midelos.

Horkovzduch nebo vodni topeni 19. bře 2017 18:19 #174975

• rstd
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 52
Už ve faceliftu byli trošku jiné hodinky a ty jsou dodnes
Místo teploměru tam jsou úrovně
Přílohy:

Horkovzduch nebo vodni topeni 19. bře 2017 18:26 #174976

• rstd
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 52

Horkovzduch nebo vodni topeni 31. říj 2017 21:13 #180700

Ahoj, docetl jsem se v tomhle vlakne, ze vetsina veci od VW je drazsi krome druhe baterky. Budu objednavat Tecko a nad druhou baterkou si ted lamu hlavu. V tuhle chvili tam nebudu mit ani vodnika ani horkovzduch, ale hned po dodani bych rad predelal prihrev na vodnika a casem dodelal i ten horkovzduch. Rikal jsem si, ze druha baterka preci nemuze stat 7700Kc, coz je cena, kterou za to VW chce. Vyjde to tedy draz nebo levneji, kdyz to objednam ted? Diky za rady Jakub

Horkovzduch nebo vodni topeni 31. říj 2017 21:45 #180701

• Vendys
  • člen clubu
  • člen clubu
  • TCCT - Transporterclub Caravan Team
  • Obdržená poděkování 196
Druhá baterka je věc , kterou bych si raději nechal namontovat již ve výrobě.

TCCT[/color] - Transporterclub Caravan Team
VW Multivan T6 Edition 30 2,0 TDi 150 kW DSG
[/img][/img]

Horkovzduch nebo vodni topeni 31. říj 2017 21:51 #180702

Aha, mno tak to jsem rad, ze jsem pred spanim jeste kouknul na TF :cheer: Mne ta cena prisla premrstena, tak jsem to uplne vypustil...:) Diky, radeji ji tam pridam. Jakub

Horkovzduch nebo vodni topeni 31. říj 2017 22:56 #180704

• mulťa
  • člen clubu
  • člen clubu
  • Obdržená poděkování 157
to není jen o baterce, je tam i regulátor, možná už i ŘJ, která ji odpojuje.
Kromě toho v T6 je AGM a ta už není za cenu klasické olověné aku
Myslím že než dodělávat, je lepší objednat rovnou horkovzduch.
TCCT - TransporterClub Caravan Team
Multivan Final Edition T5.4 LR TDi 150kW DSG 4M

Naposledy změněno: od mulťa.

Re:Horkovzduch nebo vodni topeni 01. lis 2017 06:29 #180705

Okok, dam na vas a baterku rovnou objednam. Diky

Horkovzduch z vyroby bohuzel nedam uz. Dalsich 70 klacku je pres caru... on je s dodelavanim problem? Zil jsem domneni, ze to placnou na stejne misto jen za polovinu penez..

Re:Horkovzduch nebo vodni topeni 01. lis 2017 07:17 #180707

• kunec
  • Moderator
  • Moderator
  • Obdržená poděkování 25
No. Použité do T4 stojí 15-20, plus montáž. Myslím origo. Tim pádem mi 70 za origo u fabriky přijde OK

Sent from my iPad using Tapatalk

Re:Horkovzduch nebo vodni topeni 01. lis 2017 07:21 #180708

No ja poptaval dodatecnou montaz u Webasta ve Vinori a vyslo to na nejakych 45k. Pokud bych to udelal ted na podzim, dostal bych se pres nejakou jejich akci ke 40k. Bylo to 4kW s dalkovym ovladanim. Takze tech 70k dost. Teda pokud v tom neni nejaky dalsi zadrhel..

Vygenerováno za 0.241 sekund

Login

Na webu používáme soubory cookies.

Tyto soubory a informace se naše společnost snaží využívat za účelem vylepšování a rozvoje služeb, které zde nabízíme a poskytujeme. Využití souborů cookies umožňuje zlepšovat pro Vás lepší uživatelnost webových stránek a zpříjemňuje jejich použití. Více info

Souhlasím

Co jsou cookies?

Cookie je malý soubor, který se z naší webové stránky ukládá na pevný/hard disk (včetně mobilních zařízení) uživatele/návštěvníka. Tento soubor identifikuje specifické informace z předchozích návštěv na webových stránkách z příslušného přístroje. Informace mohou například zahrnovat adresu IP připojujícího se počítače, datum a čas návštěvy, odkazující URL adresa (stránka, ze které návštěvník přišel), stránky/produkty navštívené na našem webu, typ použitého prohlížeče a stránky, které byly navštíveny apod. Platnost/funkčnost souborů cookies buď vyprší na konci internetové relace (po odpojení zařízení od stránek/internetu) nebo vyprší po určité omezené době.

Důvod použití

Tyto soubory a informace se naše společnost snaží využívat za účelem vylepšování a rozvoje služeb, které zde nabízíme a poskytujeme. Využití souborů cookies umožňuje zlepšovat pro Vás lepší uživatelnost webových stránek a zpříjemňuje jejich použití.

Ochrana osobních údajů

Soubory cookies používáme tak, aby na základě takto získaných informací/dat nebyla osoba uživatele identifikovatelná, a to ani při využití dalších informací, které máme k dispozici.

Druhy souborů cookies

Běžně a vždy s ohledem na aktuální vývoj v příslušných informačních technologiích používáme tyto typy souborů cookies:

(i) Vyžadované - jsou nezbytné a pomáhají Vám pohybovat se po webových stránkách a vidět určité funkce. Tyto soubory například zajišťují uložení nákupního košíku při všech krocích procesu uzavírání objednávky;

(ii) Funkční - umožňují zajistit ještě příjemnější zákaznický zážitek. Tyto soubory Vám pomáhají ukládat a připomínat Vám nákupní košík a umožňují vytvářet seznamy přání apod.;

(iii) Výkonnostní - nám pomáhají porozumět nákupnímu chování našich návštěvníků. To nám umožňuje neustále vylepšovat naše webové stránky, aby pro Vás bylo nakupování co nejsnazší a nejpříjemnější;

(iv) Interakční - se používají k tomu, abyste mohli vyjádřit svůj názor - co si myslíte o našich produktech, webových stránkách apod.. Tyto soubory cookies Vám umožní vyjádřit se na sociálních médiích tak, že se Vám naše produkty líbí nebo že je doporučujete, a popovídat si s pracovníky našich služeb. Můžete však také poradit našim ostatním (potenciálním) zákazníkům tím, že naše produkty ohodnotíte a napíšete k nim recenze;

(v) Cílení reklam - si zapamatují Vaše preference týkající se produktů a nakupování. Tyto soubory cookies nám umožní zjiš‘tovat, co máte rádi. Takže když například procházíte výsledky hledání ve vyhledávačích, budou se zobrazené reklamy více týkat Vašich preferencí.

Když chcete použití souborů cookies zakázat

Kdykoliv můžete změnit nastavení svého zařízení – používaného prohlížeče tak, aby soubory cookies odstraňoval nebo bránil jejich ukládání, pokud s jejich užitím nebudete výslovně souhlasit. Informace o tom, jak upravit nastavení souborů cookies, najdete v příslušné části nápovědy Vašeho zařízení či prohlížeče. Příklady nastavení u nejužívanějších prohlížečů jsme pro Vás připravili zde:

Internet Explorer: https://support.microsoft.com/en-us/help/17442/windows-internet-explorer-delete-manage-cookies 

Mozilla Firefox: https://support.mozilla.org/en-US/kb/cookies-information-websites-store-on-your-computer?redirectlocale=en-US&redirectslug=Cookies#w_cookie-settings

Google Chrome: http://www.google.com/support/chrome/bin/answer.py?hl=en&answer=95647

Safari: https://support.apple.com/kb/PH21411?viewlocale=en_US&locale=en_US

Opera: http://www.opera.com/help/tutorials/security/cookies/