Vítejte, Host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne

Téma: Horkovzduch nebo vodni topeni

Re:Horkovzduch nebo vodni topeni 01. lis 2017 07:55 #180709

Jestli budeš objednávat auto teprve teď, tak bych nepočítal že se stihne montáž přídavného topení během podzimu (spíš na jaře). Teda pokud se do té konfigurace nevejde nějaká skladovka.
Multivan T6, 2WD, 110kW

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Re:Horkovzduch nebo vodni topeni 01. lis 2017 07:58 #180710

No to je mi jasne. Leden nejdriv...Tu slevu jsem uvedl kvuli ukazce, ze je mozne se opravdu dostat na temer polovinu ceny...:)

Sent from my iPhone using Tapatalk

Horkovzduch nebo vodni topeni 01. lis 2017 20:05 #180719

• mulťa
  • člen clubu
  • člen clubu
  • Obdržená poděkování 144
V té ceně je už druhá baterka , jistě máš na auto nějakou slevu, tak sí to odečti a ten rozdil se zmenší.
Origo je origo.
TCCT - TransporterClub Caravan Team
T5.4 LR TDi 150kW DSG 4M

Horkovzduch nebo vodni topeni 18. pro 2018 20:58 #189643

• Jaro78
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 4
Ahoj, dnes jsem si vyzvedl nový multivan T6 s nezávislým vodním topením bez dálkového ovládání. Prodejce mě ujistil, že tam naprogramuju snadno zapnutí od Po do Pá, plus třeba sobotu neděli jinak. Teď ale zjišťuji

, že se tam dají dát jen 3 datumy a časy sepnutí a nebo prostě každý den v určitou hodinu. Tedy plánovaný Po-Pá nikoli. Máte s tím někdo zkušenost? Díky.
Přílohy:

Horkovzduch nebo vodni topeni 19. pro 2018 07:50 #189644

podle mě to nejde od Po-Pá koumal jsem taky nad tím a na nic jsem nepříšel, ale já mám aspoň dálku ;)
VW T6 Multivan / 4motion s uzávěrou / manuál
VW T5 GP, Long 2,0i 103kW/ 4motion s uzávěrou / manuál
VW T5 Long 3,2i / V6 / manuál / 4motion / 173kW

Ducati 999R
Ducati 900SS
Moto Morini 500S
Benelli Tornado 650 SP
Yamaha XS500

Horkovzduch nebo vodni topeni 19. pro 2018 07:57 #189645

• Jaro78
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 4
taky si bohužel myslím, že to nejde. Udivuje mě to ale velice. V dnešní době!! kdy je možný naprogramovat každej krám ke kterýmu vede aspoň trochu šťávy, je to pěkný "retro"

Horkovzduch nebo vodni topeni 19. pro 2018 08:26 #189648

• Vendys
  • člen clubu
  • člen clubu
  • TCCT - Transporterclub Caravan Team
  • Obdržená poděkování 195
Ber ,že ty hodinky co tam jsou mají datum vývoje před rokem 2003. :lol: :lol: :lol: :lol:

TCCT[/color] - Transporterclub Caravan Team
VW Multivan T6 Edition 30 2,0 TDi 150 kW DSG

Horkovzduch nebo vodni topeni 19. pro 2018 20:54 #189656

Me vzdycky udivi ty "odbornici" ve VW. Je videt, ze to, co prodavaji, vubec nepouzivaji a ani neznaji. Aby ti stacilo naprogramovat si hodiny na tyden, musel bys byt robot. Ja nanestesti nemel dost penez, abych koupil vodnika z vyroby. Nechal jsem si ho tedy az ted pred zimou predelat na NZ mobilem ovladane a po cca 2 mesicich musim rict, ze je to tak super, ze pouhe hodiny v aute umozni vyuzit jen zlomek potencialu topeni. Vem si, ze delka predehrati je odvisla od teploty (pri 10 stupnich staci 10-15 minut, pri -5 uz je i pulhodinka malo, pri -20 uz to bude k hodine), tohle proste na hodinach variabnilne nenastavis. Dalsi vec je, ze to casto zapinas operativne. Jsem na bezkach, tocim k domovu, lup a z 10km zapinam topeni... zkratka hodiny jsou chaba nahrazka toho, co je dneska mozne mit. Rozhodne bych uvazoval o rozsireni. Snad by to nemuselo byt nejak drahe...

Jakub

Horkovzduch nebo vodni topeni 25. pro 2018 22:31 #189713

To nie je o odbornikoch vo VW, to je o setreni nakladov na vyvoj novych veci. Ved naco by vyvijali nieco nove ked to stoji peniaze.

No ale moja otazka smeruje k tvojemu rieseniu. Ja tiez nemam Horkovzduch ani Vodnika, mam iba prihrev.
Rad by som poriesil nieco ako mas ty, mobilom ovladane.... (1 mozno by stacil ten prihrev aby bol mobilom ovladany alebo 2 prerobit prihrev na vodnika tak aby bol mobilom ovladany)
Ale ak existuje prva moznost tak by mi stacila aj ta(mobilom zopnut prihrev)
Rad by som ta poprosil o nejaky link kde sa to da objednat a o nejake foto. Samozrejme ma zaujima cena, kolko ta to cele stalo?

Dakujem

Naposledy změněno: od Peter Z. Důvod: gramaticka chyba

Horkovzduch nebo vodni topeni 25. pro 2018 23:00 #189714

• Vendys
  • člen clubu
  • člen clubu
  • TCCT - Transporterclub Caravan Team
  • Obdržená poděkování 195
Polož si hlavní otázku :
Jak dlouhou dobu budeš chtít v autě topit .
Pokud chceš stát na jednom místě a topit celý víkend tak je jediná varianta horkovzduch.
Pokud budeš chtít pouze přitápět před jízdou tak by ti mělo stačit předělat přihřev na nezávislé.
Horkovzduch :
výhody- topí lépe a má nižší spotřebu el.
nevýhody- vyšší pořizovací cena
Předělání příhřevu na vodní nezávislé
Výhody -před startem ohřeje kabinu i motor
nižší pořizovací cena
Nevýhody - nevydrží topit delší dobu
-vysoká spotřeba el.

TCCT[/color] - Transporterclub Caravan Team
VW Multivan T6 Edition 30 2,0 TDi 150 kW DSG

Horkovzduch nebo vodni topeni 25. pro 2018 23:27 #189718

Mna sa skor tykaju vyhody tohoto, citujem:
"předělání příhřevu na vodní nezávislé
a este aj nizsia cena"

ale ako som napisal ak by existovala moznost mobilom ovladat prihrev (ca 20min pred jazdou poslat SMS na zapnutie)
bohate by mi to stacilo. Ale predpokladam, ze niexo take neexistuje.

Horkovzduch nebo vodni topeni 25. pro 2018 23:30 #189719

Presne jak pise Vendys. Kazdy to NT slouzi vlastne k necemu jinemu. Vodnik pomaha setrit motor a zmrzlou posadku pri odjezdu, ale na kempovani poslouzi jen jako nouzovka.

Jinak predelani na NT jsem nechal delat v colorclean.cz u pana Syroveho, ale stejne ti to asi udelaji kdekoli v autorizovanem centu Webasta. Cena je hodne odvisla od zvoleneho ovladace - GSM modul je samo nejdrazsi varianta:) Sakumprdum to vyslo na cca 20k. Teda bavime se o situaci, kdy mas auto v zaruce a chces k tomu papiry...

Kdyz jsem to resil, poptaval jsem nekolik firem, cena vychazela plus minus podobne vsude.

Jakub

Horkovzduch nebo vodni topeni 25. pro 2018 23:35 #189721

Peter Z napsal: Mna sa skor tykaju vyhody tohoto, citujem:
"předělání příhřevu na vodní nezávislé
a este aj nizsia cena"

ale ako som napisal ak by existovala moznost mobilom ovladat prihrev (ca 20min pred jazdou poslat SMS na zapnutie)
bohate by mi to stacilo. Ale predpokladam, ze niexo take neexistuje.

Jo to samozrejme existuje :) Ten webasto GSM modul funguje na principu SMS. Posles kod smskou, on ti odpovi a provede, cos po nem chtel. Existuje na to i appka, ale princip je stale stejny...

Horkovzduch nebo vodni topeni 26. pro 2018 08:20 #189725

Skusim teda oslovit najblizsich Webasto partnerov a uvidim co bude kolko stat u nas.
20k CZK je momentalne nejakych 770 EUR tak uvidim.
Rozmyslam ci si to dat spravit tu na Slovensku alebo to budem riesit v krajine kde zijem a kde som auto kupil, ale predpokladam, ze tu to bude omnoho lacnejsie.
Zwingli vies mi este povedat ako dlho trva ta prerabka (doba prace)? Kvoli vypoctu tej ceny ak by som to dal robit v zahranici.
Vdaka

Re:Horkovzduch nebo vodni topeni 26. pro 2018 08:54 #189726

Zkus to poptat a dej vedet cenu pro zajimavost. Taky by me to zajimalo...

Montaz trvala den. Pocital bych 8 hodin s prstem v nose...:)

Vygenerováno za 0.284 sekund

Login

Na webu používáme soubory cookies.

Tyto soubory a informace se naše společnost snaží využívat za účelem vylepšování a rozvoje služeb, které zde nabízíme a poskytujeme. Využití souborů cookies umožňuje zlepšovat pro Vás lepší uživatelnost webových stránek a zpříjemňuje jejich použití. Více info

Souhlasím

Co jsou cookies?

Cookie je malý soubor, který se z naší webové stránky ukládá na pevný/hard disk (včetně mobilních zařízení) uživatele/návštěvníka. Tento soubor identifikuje specifické informace z předchozích návštěv na webových stránkách z příslušného přístroje. Informace mohou například zahrnovat adresu IP připojujícího se počítače, datum a čas návštěvy, odkazující URL adresa (stránka, ze které návštěvník přišel), stránky/produkty navštívené na našem webu, typ použitého prohlížeče a stránky, které byly navštíveny apod. Platnost/funkčnost souborů cookies buď vyprší na konci internetové relace (po odpojení zařízení od stránek/internetu) nebo vyprší po určité omezené době.

Důvod použití

Tyto soubory a informace se naše společnost snaží využívat za účelem vylepšování a rozvoje služeb, které zde nabízíme a poskytujeme. Využití souborů cookies umožňuje zlepšovat pro Vás lepší uživatelnost webových stránek a zpříjemňuje jejich použití.

Ochrana osobních údajů

Soubory cookies používáme tak, aby na základě takto získaných informací/dat nebyla osoba uživatele identifikovatelná, a to ani při využití dalších informací, které máme k dispozici.

Druhy souborů cookies

Běžně a vždy s ohledem na aktuální vývoj v příslušných informačních technologiích používáme tyto typy souborů cookies:

(i) Vyžadované - jsou nezbytné a pomáhají Vám pohybovat se po webových stránkách a vidět určité funkce. Tyto soubory například zajišťují uložení nákupního košíku při všech krocích procesu uzavírání objednávky;

(ii) Funkční - umožňují zajistit ještě příjemnější zákaznický zážitek. Tyto soubory Vám pomáhají ukládat a připomínat Vám nákupní košík a umožňují vytvářet seznamy přání apod.;

(iii) Výkonnostní - nám pomáhají porozumět nákupnímu chování našich návštěvníků. To nám umožňuje neustále vylepšovat naše webové stránky, aby pro Vás bylo nakupování co nejsnazší a nejpříjemnější;

(iv) Interakční - se používají k tomu, abyste mohli vyjádřit svůj názor - co si myslíte o našich produktech, webových stránkách apod.. Tyto soubory cookies Vám umožní vyjádřit se na sociálních médiích tak, že se Vám naše produkty líbí nebo že je doporučujete, a popovídat si s pracovníky našich služeb. Můžete však také poradit našim ostatním (potenciálním) zákazníkům tím, že naše produkty ohodnotíte a napíšete k nim recenze;

(v) Cílení reklam - si zapamatují Vaše preference týkající se produktů a nakupování. Tyto soubory cookies nám umožní zjiš‘tovat, co máte rádi. Takže když například procházíte výsledky hledání ve vyhledávačích, budou se zobrazené reklamy více týkat Vašich preferencí.

Když chcete použití souborů cookies zakázat

Kdykoliv můžete změnit nastavení svého zařízení – používaného prohlížeče tak, aby soubory cookies odstraňoval nebo bránil jejich ukládání, pokud s jejich užitím nebudete výslovně souhlasit. Informace o tom, jak upravit nastavení souborů cookies, najdete v příslušné části nápovědy Vašeho zařízení či prohlížeče. Příklady nastavení u nejužívanějších prohlížečů jsme pro Vás připravili zde:

Internet Explorer: https://support.microsoft.com/en-us/help/17442/windows-internet-explorer-delete-manage-cookies 

Mozilla Firefox: https://support.mozilla.org/en-US/kb/cookies-information-websites-store-on-your-computer?redirectlocale=en-US&redirectslug=Cookies#w_cookie-settings

Google Chrome: http://www.google.com/support/chrome/bin/answer.py?hl=en&answer=95647

Safari: https://support.apple.com/kb/PH21411?viewlocale=en_US&locale=en_US

Opera: http://www.opera.com/help/tutorials/security/cookies/