Vítejte, Host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne
  • Strana:
  • 1
  • 2
  • 3

Téma: Horkovzduch se samovolně vypíná

Horkovzduch se samovolně vypíná 03. úno 2018 14:48 #181975

• marcany
  • Avatar uživatele marcany Autor tématu
  • člen clubu
  • člen clubu
  • Obdržená poděkování 0
Já bych taky nejradši nezateploval..,a na kolik tě vyjde odhlučnění, to by cenově mohlo být podobné ne? Sám se dotoho pouštět nechci, jednak nemám čas a radši to přenechám někomu kdo má zkušenost a vydělám na to.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Re:Horkovzduch se samovolně vypíná 03. úno 2018 16:21 #181977

No predbeznou kalkulaci mi udelali na cca 15k matros a 10k prace. S tim ze jsem poptaval komplet odhlucneni od kapoty po zadni dvere vc podlahy a stropu... slo by se dostat i niz volbou levnejsich materialu a vynechanim casti ktere uz z vyroby trichu odhlucneny jsou (asi predek a podlaha)...

Sent from my iPhone using Tapatalk

Horkovzduch se samovolně vypíná 04. úno 2018 11:20 #181984

• marcany
  • člen clubu
  • člen clubu
  • Obdržená poděkování 0
Dík za info...

Horkovzduch se samovolně vypíná 20. úno 2018 13:11 #182253

• marcany
  • člen clubu
  • člen clubu
  • Obdržená poděkování 0
Furt mi to topení vrtá hlavou, vznesl jsem dotaz ve VW, tady je jejich odpověď, tvrdí, že T5 a T6 mají stejné bufíky, tak jak to tedy je?

Vyjádření VW:
Dobrý den,
procházel jsem veškeré podklady pro přídavné topení modelů T5 a T6.

Informace, že přídavné topení pro T5 bylo "silnější" není pravdivé. Obě vozidla používají totožné topení Airtronic D3/B3 plus.

Info z SSP pro T5:

Info z SSP pro T6

Rozdíl v teplotě mezi modelem Combi a Multivan či Caravelle je nejspíše tím správným tvrzením, jelikož vnitřní vybavení včetně teplotní a zvukové izolace je u výbav Multivan a Caravelle "efektivnější".
Nesprávným tvrzením je, že topení Airtronic D3/B3 plus je primárně určeno pro Multivan, toto nikde napsané není. Stejně jako není nikde napsané, že u výbavy kombi bude mít nižší výkonnost. Zde je to spíše věcí fyzikálních vlastností, kdy méně izolovaný prostor neudrží tak vysokou teplotu a více podléhá ochlazování.
Dalším faktorem je jednozónový prostor, který neumožňuje trvale udržovat rozdílnou teplotu v jiné části vozidla.

V tento moment máte možnost znovu pozvat zákazníka, provést kontrolu chybových událostí, zkontrolovat fci motoru (ohřívání, zda např. není vada u termostatu), dále zkontrolovat fci topení (ideálně změřit
teploměrem teplotu u výstupu z topení pro zadní část vozidla). Pokud bude vše v pořádku, je v pořádku i vozidlo.

Při té příležitosti zkontrolujte, zda je vše OK (viz TPI č. 2046279/3). Toto TPI odkazuje na nefunkčnost případavného topení vlivem spálené pojistky.

Přílohy:

Naposledy změněno: od Sindeon VW.

Horkovzduch se samovolně vypíná 20. úno 2018 19:09 #182260

No ja teda nejsem znalec, ale pokud vim, tak kluci, co tu maji T5, mluvili o tom, ze maji horkovzduch webasto. Pokud je to pravda, tak asi to topeni nebude stejne...

Horkovzduch se samovolně vypíná 20. úno 2018 19:16 #182262

• rstd
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 51
Ano do roku 2009 dávali Webasto Air Top 3500 ST
Od roku 2010 facelift se dával Eberspacher

Horkovzduch se samovolně vypíná 20. úno 2018 22:41 #182274

• wong
  • člen clubu
  • člen clubu
  • Obdržená poděkování 14
Mám Transportera T5 a dodělané Webasto AirTop 3500. Na plechu mám teda nalepené odhlučnění Sinus Live ADM a na tom Gladen Aero Wave. Na okna používám termoizolační fólie.
Topení jsem měl však maximálně tak na půlku ikdyž bylo venku kolem nuly a vevnitř pohoda.
"Cvakání" dělá čerpadlo, ale to člověk vnímá tak první noc...

VW Transporter T5 GP 2.0 TDI 103kW, 2012
Nissan Primera P11c 2.0 Sport 103kW, 2000
Přílohy:

Naposledy změněno: od Sindeon VW.

Horkovzduch se samovolně vypíná 21. úno 2018 07:11 #182277

• mulťa
  • člen clubu
  • člen clubu
  • Obdržená poděkování 147

marcany napsal: Furt mi to topení vrtá hlavou, vznesl jsem dotaz ve VW, tady je jejich odpověď, tvrdí, že T5 a T6 mají stejné bufíky, tak jak to tedy je?.

Mají stejné bufíky znamená co ?
Že mají stejný příhřev/teplovodní topení, to ano.
Horkovzduch je dříve Webasto a nyní Eberspacher, jen jsem myslel že je až od T6, ale RSTD píše že je již v GP od 2009.
-
Poprvé jsem spal nedávno v autě, nic nevypíná.
Eberspacher je dle mého (i prarametrově dle lidí co se tím zabývají) o trochu méně výkonnější a mírně hlučnější(moje zjištění)
Při spaní v autě při teplotě lehce pod nulou topení na 6ku a v autě na trenky.
TCCT - TransporterClub Caravan Team
Multivan Final Edition T5.4 LR TDi 150kW DSG 4M

Horkovzduch se samovolně vypíná 15. bře 2018 18:22 #182948

Tak jsem mel na veletrhu pro caravan prima rozhovor s panem Syrovym z Webasta. Mimojine mi rikal, ze pro dlouhe tecko bohate staci 2kW (tzn. airtop 2000!!! :o). Ze to pry montuji houfne do tehlech velikosti aut (i nezateplenych) a nikdo si nikdy nestezoval... Naopak se u nej casto objevuji lide na servis se silnejsima verzema, protoze tomu topeni vyrazne skodi, kdyz jezdi moc casto na maly vykon. 2kW v tom tecku jedou pekne na vyssi otacky a dele to topeni vydrzi nezanesene...

Obecne k pouzivani daval tip, aby po noci, kdy topeni bezi lazo plazo, clovek na 10-15 minut topeni zapnul naplno a nechal to trochu proficet...

Tak a ted mi reknete, co je pravda:D

Horkovzduch se samovolně vypíná 15. bře 2018 21:31 #182957

• rstd
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 51
Že v tom nikdy nespal
2 kW to je tak +10

Horkovzduch se samovolně vypíná 15. bře 2018 22:28 #182962

• Bosna
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 10
Já mam T4 Multi a nedávno při těch mrazech jsem v něm musel dvě noci spát,venku v noci bylo -14 první noc a -16 druhou,dva dny a dvě noci jsem nestartoval, mám 3kW teplovzduch,topení cca na 3/4 výkonu a v autě trenclová teplota.Jsem spokojenej.
T4 multivan syncro 99

Horkovzduch se samovolně vypíná 18. bře 2018 21:01 #183016

• JaM
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 52
Pokud uvažujete o odhlučnění, je škoda to rovnou nezateplit. Je to práce přijednom... www.transporterclub.cz/forum/63-camping/...eni?start=450#182638
Syncrolong poloplech+ tažná tyč
Bílá welryba T4 highlong na práci
T5 2,5TDI 96kW prodáno
Syncrovella prodáno
Smažkobus 2,4D kastle po smrti, motor jede dál...
tel:777171480

Horkovzduch se samovolně vypíná 08. pro 2020 14:32 #200224

mulťa napsal: Pokud to zhasne i na tom panelu tak je něco asi špatně.
To mi dělalo podpětí na baterce pod sedačkou. Po dobití to bylo v pořádku.

Ahoj, prosím napadá tě, jak by se mohlo stát že vybiješ zadní baterku? Začal mi horkovzduch také vypínat, přijde mi že v největším výkonu najednou na budíku přepne na hodiny a nejde znova zapnout dokud nevydýchá. Stalo se mi v létě, že jsem měl měnič na 230V na zadní baterku a několik hodin mi přes něj běžela lednice. Ale popojížděl jsem celkem štreky a říkal jsem si, že se to vždy přejezdem dobije, ale prd. Dokonce pak měnič na zadní baterku hlásil stále podpětí dokonce i za jízdy. Doma jsem změřil a byla total vyšlehaná, tak jsem ji dobil asi dva dny se nabíjela. Tak si teď říkám, že se asi zase vybila a nechce spustit horkovzduch. Tehdy jsem měřil baterku i při nastartovaným motoru a do baterky to nelezlo. Myslel jsem si nějaká chytristika asi, ale teď to vidím spíš na nějaký problém.

P.S. vyřešeno... našel jsem pod sedačkou řidiče ve svazku drátu jednu velkou pojistku 80A prasklou. Už to dobijí

Naposledy změněno: od Midelos.
  • Strana:
  • 1
  • 2
  • 3
Vygenerováno za 0.349 sekund

Login

Na webu používáme soubory cookies.

Tyto soubory a informace se naše společnost snaží využívat za účelem vylepšování a rozvoje služeb, které zde nabízíme a poskytujeme. Využití souborů cookies umožňuje zlepšovat pro Vás lepší uživatelnost webových stránek a zpříjemňuje jejich použití. Více info

Souhlasím

Co jsou cookies?

Cookie je malý soubor, který se z naší webové stránky ukládá na pevný/hard disk (včetně mobilních zařízení) uživatele/návštěvníka. Tento soubor identifikuje specifické informace z předchozích návštěv na webových stránkách z příslušného přístroje. Informace mohou například zahrnovat adresu IP připojujícího se počítače, datum a čas návštěvy, odkazující URL adresa (stránka, ze které návštěvník přišel), stránky/produkty navštívené na našem webu, typ použitého prohlížeče a stránky, které byly navštíveny apod. Platnost/funkčnost souborů cookies buď vyprší na konci internetové relace (po odpojení zařízení od stránek/internetu) nebo vyprší po určité omezené době.

Důvod použití

Tyto soubory a informace se naše společnost snaží využívat za účelem vylepšování a rozvoje služeb, které zde nabízíme a poskytujeme. Využití souborů cookies umožňuje zlepšovat pro Vás lepší uživatelnost webových stránek a zpříjemňuje jejich použití.

Ochrana osobních údajů

Soubory cookies používáme tak, aby na základě takto získaných informací/dat nebyla osoba uživatele identifikovatelná, a to ani při využití dalších informací, které máme k dispozici.

Druhy souborů cookies

Běžně a vždy s ohledem na aktuální vývoj v příslušných informačních technologiích používáme tyto typy souborů cookies:

(i) Vyžadované - jsou nezbytné a pomáhají Vám pohybovat se po webových stránkách a vidět určité funkce. Tyto soubory například zajišťují uložení nákupního košíku při všech krocích procesu uzavírání objednávky;

(ii) Funkční - umožňují zajistit ještě příjemnější zákaznický zážitek. Tyto soubory Vám pomáhají ukládat a připomínat Vám nákupní košík a umožňují vytvářet seznamy přání apod.;

(iii) Výkonnostní - nám pomáhají porozumět nákupnímu chování našich návštěvníků. To nám umožňuje neustále vylepšovat naše webové stránky, aby pro Vás bylo nakupování co nejsnazší a nejpříjemnější;

(iv) Interakční - se používají k tomu, abyste mohli vyjádřit svůj názor - co si myslíte o našich produktech, webových stránkách apod.. Tyto soubory cookies Vám umožní vyjádřit se na sociálních médiích tak, že se Vám naše produkty líbí nebo že je doporučujete, a popovídat si s pracovníky našich služeb. Můžete však také poradit našim ostatním (potenciálním) zákazníkům tím, že naše produkty ohodnotíte a napíšete k nim recenze;

(v) Cílení reklam - si zapamatují Vaše preference týkající se produktů a nakupování. Tyto soubory cookies nám umožní zjiš‘tovat, co máte rádi. Takže když například procházíte výsledky hledání ve vyhledávačích, budou se zobrazené reklamy více týkat Vašich preferencí.

Když chcete použití souborů cookies zakázat

Kdykoliv můžete změnit nastavení svého zařízení – používaného prohlížeče tak, aby soubory cookies odstraňoval nebo bránil jejich ukládání, pokud s jejich užitím nebudete výslovně souhlasit. Informace o tom, jak upravit nastavení souborů cookies, najdete v příslušné části nápovědy Vašeho zařízení či prohlížeče. Příklady nastavení u nejužívanějších prohlížečů jsme pro Vás připravili zde:

Internet Explorer: https://support.microsoft.com/en-us/help/17442/windows-internet-explorer-delete-manage-cookies 

Mozilla Firefox: https://support.mozilla.org/en-US/kb/cookies-information-websites-store-on-your-computer?redirectlocale=en-US&redirectslug=Cookies#w_cookie-settings

Google Chrome: http://www.google.com/support/chrome/bin/answer.py?hl=en&answer=95647

Safari: https://support.apple.com/kb/PH21411?viewlocale=en_US&locale=en_US

Opera: http://www.opera.com/help/tutorials/security/cookies/