Vítejte, Host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne
  • Strana:
  • 1
  • 2

Téma: Dálkové ovládání nez. topení.. + Spínání na telefon?

Dálkové ovládání nez. topení.. + Spínání na telefon? 24. úno 2013 16:01 #114225

• Lukas56
  • Avatar uživatele Lukas56 Autor tématu
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 0
Ahoj všem,

jsem čerstvý majitel T5 modelový rok 2008 a mám problém s DO nez. topení. Topení na panelu u zpětného zrcátka chodí dle nastavení docela obstojně, ale na DO absolutně nereaguje. DO přerušovaně zabliká po zmáčknutí ON a nic se neděje. Nefunguje ani uvnitř vozu.. Nemůže to být jen v nastavení? Nemám žádné návody k tomu, ale na panelu topení jsem nic nenašel..

Jak je složité na toto orig. topení připojit spínání pro telefon? Na co taková sranda může přijít?

S díky,

Lukáš

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Dálkové ovládání nez. topení.. + Spínání na telefon? 24. úno 2013 17:30 #114229

• jjirka
  • člen clubu
  • člen clubu
  • Obdržená poděkování 57
Co se týká origo DO topení chtělo by to asi projít diagnostikou .
GSM ovládání jde udělat určitě ,ale je otázka jestli dát jen GSM modul kvůli topení , nebo už dát něco multifunkčního v kombinaci třeba se zabezpečením.
Jinak levný gsm modul cca 2000,- kč a pak nějaký drobný instal. mat. a práce odhadem tak do 1000,.- kč.

Dálkové ovládání nez. topení.. + Spínání na telefon? 24. úno 2013 18:07 #114231

• bazilisak
  • člen clubu
  • člen clubu
  • Obdržená poděkování 2
jakou barvou přerušovaně zabliká ? Tuším, když blikne jednou zeleně, znamená, že se seplo. Pokud červeně, je to daleko a nesepne. Pokud bliká , je možné, že je v ovladači k.o. baterka...?
foto zde : http://mapurka.rajce.idnes.cz/VW_Multiv ... _4_Motion/
T5 Multivan TDI 4Motion
Škoda octavia 66 kw

Dálkové ovládání nez. topení.. + Spínání na telefon? 24. úno 2013 20:12 #114242

• karlosVW
  • Člen clubu 2016
  • Člen clubu 2016
  • Obdržená poděkování 29
KO baterka v ovladači je blikající dioda barvou žlutou,pokud si to z loňska dobře pamatuju :)

VW T1/09.1962/22kW
šnečí budka s motorem/109kW/Black Edition

info@ahcl.cz

Dálkové ovládání nez. topení.. + Spínání na telefon? 24. úno 2013 23:05 #114257

• Lukas56
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 0
Díky, to bude ono! Přerušovaně zabliká žlutě.. Baterku už jsem se chystal sehnat, ale tak hezky to blikalo, že jsem čekal problém jinde. :D

Jinak druhá baterka by měla být pod sedačkou řidiče?

Dálkové ovládání nez. topení.. + Spínání na telefon? 25. úno 2013 19:23 #114307

• Seikel
  • člen clubu
  • člen clubu
  • Obdržená poděkování 6
Pokud máš origo nezávislé, tak máš pod řidičem druhou automaterii.
S tou baterkou je to jak píše Karlos ...
Jinak když Ti pak bude kontrolka na DO krátce blikat (zeleně pro zapnutí a červeně pro vypnutí) tak jsi mimo dosah ... volného prostoru to prý dá i kilometr ... já s tím mám slušný dosah i v zástavbě ... desítky metrů ...
Když po stisku prosvítí kontrolka dlouze, tak byl signál přijat a provede se zapnutí/vypnutí podle požadavku ... ta zpětná odezva super.
Pokud máš alarm s GSM pagerem, nebo může být i samotstatný GSM pager, tak jdou hodinky předělat i navíc na ovládání po SMS nebo prozvoněním ... mám to tak, ale nikdy jsem to nepoužil :) vždycky jsem si vystačil s dálkáčem :)
T5 Multivan 2008, 128 kW, 4Motion SEIKEL - "balonek"
T5 Caravelle 2005, 151 kW/455 Nm - "motorka" - prodáno
T4 1998 2.5 TDI 75 kW - long poloplech
T4 1999 2.4D - třístranný sklápeč - prodáno
.
TenDýmIgnoruj
A-team

Dálkové ovládání nez. topení.. + Spínání na telefon? 13. bře 2013 22:09 #115713

Zdárek chlapi, dnes jsem si nechal předělat předehřev na NT , s hodinkama od webasta a s GPS lokalizátorem (sice už je skoro jaro :lol: ) zítra ráno bude teplo v autě \:D/ . Myslím, že ovladač není ani potřeba stačí poslat sms, nebo nastavit hodiny a topí :-" , záleží kdo jak to chce mít. Jenom když něco nechám opravit tak musím mít něco navíc :( řídící jednotka nekomunikovala - nastala výměna za starší a ok, ale byly to prachy navíc. A to po zjištěné diagnostice má topení pouze 60 hodin najeto.......Prý softwarová chyba jednotky - nevíte někdo zdá se dá přehrát software?

Transporter T5 1,9 TDI 75kW chip 96kW - facelift

Naposledy změněno: od prenda.

Dálkové ovládání nez. topení.. + Spínání na telefon? 13. bře 2013 22:13 #115714

• bazilisak
  • člen clubu
  • člen clubu
  • Obdržená poděkování 2
tak to se máš ... \:D/ . Máš ty jednodenní hodinky od webasta ?
T5 Multivan TDI 4Motion
Škoda octavia 66 kw

Dálkové ovládání nez. topení.. + Spínání na telefon? 28. bře 2013 13:44 #117352

• Lukas56
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 0
Díky za přispěvky! Mám ještě jeden dotaz ohledně NT.. Jak přesvědčím NT nevypínat dokud ho nevypnu manuálně?

Možná jsem úplně mimo, ale nestačí najít drát do spínačky a dát ho na stálé +?

Dálkové ovládání nez. topení.. + Spínání na telefon? 28. bře 2013 15:47 #117361

• Seikel
  • člen clubu
  • člen clubu
  • Obdržená poděkování 6
Jak nevypínat ... vodník Ti vypne vždy - podle typu - starší za 30 min, novější za 2 hodiny max, víc ta nenastavíš, horkovzduch může jet asi dokud máš šalinu a šťávu, netuším ten nemám, teda zatím :) ... nebo je otázka směrovaná jinak? Jako že Ti boofik vypne, když vytáhneš klíček za zapalování? Nebo co?
T5 Multivan 2008, 128 kW, 4Motion SEIKEL - "balonek"
T5 Caravelle 2005, 151 kW/455 Nm - "motorka" - prodáno
T4 1998 2.5 TDI 75 kW - long poloplech
T4 1999 2.4D - třístranný sklápeč - prodáno
.
TenDýmIgnoruj
A-team

Dálkové ovládání nez. topení.. + Spínání na telefon? 28. bře 2013 16:05 #117363

• bazilisak
  • člen clubu
  • člen clubu
  • Obdržená poděkování 2
pokud bys měl dálku od ebera, tam se dá nastavit nekonečná doba topení....... tedy při manuálním zapnutí. Při předvolbě ne. Právě ze jsem domontoval horkovzduch Eber a když vidím možnosti dálky ebera, lituju, že jsem dal dálku k vodnímu webasto. Jinak ten dotaz je opravdu nepřesný......
T5 Multivan TDI 4Motion
Škoda octavia 66 kw

Dálkové ovládání nez. topení.. + Spínání na telefon? 03. dub 2013 20:18 #117939

• jjirka
  • člen clubu
  • člen clubu
  • Obdržená poděkování 57
se mě nezda , že by teplovod. Webasto na T5 šlo zapínat hodinkama od Eber..

Dálkové ovládání nez. topení.. + Spínání na telefon? 03. dub 2013 20:24 #117941

• bazilisak
  • člen clubu
  • člen clubu
  • Obdržená poděkování 2
Má to Mehlo ......
<!-- l --><a class="postlink-local" href=" www.transporterclub.cz/forum/viewtopic.p...it=easystart#p112960 ">viewtopic.php?f=38&t=3289&p=112960&hilit=easystart#p112960<!-- l -->
T5 Multivan TDI 4Motion
Škoda octavia 66 kw

Dálkové ovládání nez. topení.. + Spínání na telefon? 23. dub 2013 09:17 #119353

• sch
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 0
Ahoj všem, chtěl jsem se zeptat, zda někdo ví, jak nebo kde (případně za kolik) by se dala dodělat dálka k originál vestavěnému teplovzdušnému přímotopu na T5 2005. Momentálně mám pouze digitální ovládání u stropu. Zajímalo by mě i to, jestli by byla eventuelně možnost kombinovat spínání topení a předehřevu.

Těch témat na tuto problematiku je tu několik, tak nemusíš kvůli tomu zakládat nové vlákno, ale pročíst ty stávající a proto jsem ti to šoupnul třeba sem.

Před založením vlákna jsem samozřejmě prohledal celý web, ale na tuhle otázku jsem odpověď nenašel. Všude se řeší pouze předělání předehřevu na NT a případné dodělání dálky a to je úplně jiná záležitost... Každopádně předem díky za vyvedení z omylu ;)

Dálkové ovládání nez. topení.. + Spínání na telefon? 06. pro 2019 13:29 #195529

Ahoj, jsem tu nový a nevím jestli to dávám správně, tak mě prosím když tak opravte. Koupil jsem si v létě starší T5 a trápí mě mrazy, tak jsem skoušel googlit a našel jsem tohle forum. Chtěl bych si do mojí T5 koupit webasto, na sbazaru se prodávají origálky vytáhnuté z auta, nebo jsem viděl eshopy za dobrý peníz.
Problém je to ovládání. Chtěl bych to ovládat přes mobil ale origo dálka je příšerně drahá. Ovládání přímo v autě mi připadá jako nesmysl, nezávislé topení si kupuju proto abych si ho zapnul z domu a než dojdu k autu tak bylo teplo.
Mám doma gsm6 pest.cz/produkt/gsm6-rele-ovladane-mobilem/ co jsem chtěl dávat na ovládání brány a ještě jsem se k tomu nedostal a má to odběr pár miliampér tak mě napadlo že by to bylo super do auta a mohl bych si tím zapínat to webasto.
Ale narazil jsem na problém jak to zapojit? Ten GSM modul má na výstupu jenom relé. Když jsem se díval na ty budíky k webastu tak tam je kabeláž co má několik drátů. Prý je tam nějaká sběrnice, Wbus nebo tak nějak. Psal jsem tomu prodejci ale nejsou schopni mi říct jestli to půjde připojit, prý to u nich lidi kupují a zapojují si to na manuální ovládání.
Co to znamená? Musím si koupit webasto s ručním ovládáním z kabiny a potom na ten vypínač zapojit to GSM relé? To musím rozebrat to ovládání a připájet to přímo na ty dráty?
Nebo má webasto nějakou svorku která se spojí a ono se tím zapne?

Prosím o radu, klidně mě odkažte na nějaký návod nebo někoho kdo to má v autě a byl by ochotný poradit, abych nekoupil topení které potom nepůjde ovládat přes mobil.
Díky!

• Strana:
  • 1
  • 2
Vygenerováno za 0.227 sekund

Login

Na webu používáme soubory cookies.

Tyto soubory a informace se naše společnost snaží využívat za účelem vylepšování a rozvoje služeb, které zde nabízíme a poskytujeme. Využití souborů cookies umožňuje zlepšovat pro Vás lepší uživatelnost webových stránek a zpříjemňuje jejich použití. Více info

Souhlasím

Co jsou cookies?

Cookie je malý soubor, který se z naší webové stránky ukládá na pevný/hard disk (včetně mobilních zařízení) uživatele/návštěvníka. Tento soubor identifikuje specifické informace z předchozích návštěv na webových stránkách z příslušného přístroje. Informace mohou například zahrnovat adresu IP připojujícího se počítače, datum a čas návštěvy, odkazující URL adresa (stránka, ze které návštěvník přišel), stránky/produkty navštívené na našem webu, typ použitého prohlížeče a stránky, které byly navštíveny apod. Platnost/funkčnost souborů cookies buď vyprší na konci internetové relace (po odpojení zařízení od stránek/internetu) nebo vyprší po určité omezené době.

Důvod použití

Tyto soubory a informace se naše společnost snaží využívat za účelem vylepšování a rozvoje služeb, které zde nabízíme a poskytujeme. Využití souborů cookies umožňuje zlepšovat pro Vás lepší uživatelnost webových stránek a zpříjemňuje jejich použití.

Ochrana osobních údajů

Soubory cookies používáme tak, aby na základě takto získaných informací/dat nebyla osoba uživatele identifikovatelná, a to ani při využití dalších informací, které máme k dispozici.

Druhy souborů cookies

Běžně a vždy s ohledem na aktuální vývoj v příslušných informačních technologiích používáme tyto typy souborů cookies:

(i) Vyžadované - jsou nezbytné a pomáhají Vám pohybovat se po webových stránkách a vidět určité funkce. Tyto soubory například zajišťují uložení nákupního košíku při všech krocích procesu uzavírání objednávky;

(ii) Funkční - umožňují zajistit ještě příjemnější zákaznický zážitek. Tyto soubory Vám pomáhají ukládat a připomínat Vám nákupní košík a umožňují vytvářet seznamy přání apod.;

(iii) Výkonnostní - nám pomáhají porozumět nákupnímu chování našich návštěvníků. To nám umožňuje neustále vylepšovat naše webové stránky, aby pro Vás bylo nakupování co nejsnazší a nejpříjemnější;

(iv) Interakční - se používají k tomu, abyste mohli vyjádřit svůj názor - co si myslíte o našich produktech, webových stránkách apod.. Tyto soubory cookies Vám umožní vyjádřit se na sociálních médiích tak, že se Vám naše produkty líbí nebo že je doporučujete, a popovídat si s pracovníky našich služeb. Můžete však také poradit našim ostatním (potenciálním) zákazníkům tím, že naše produkty ohodnotíte a napíšete k nim recenze;

(v) Cílení reklam - si zapamatují Vaše preference týkající se produktů a nakupování. Tyto soubory cookies nám umožní zjiš‘tovat, co máte rádi. Takže když například procházíte výsledky hledání ve vyhledávačích, budou se zobrazené reklamy více týkat Vašich preferencí.

Když chcete použití souborů cookies zakázat

Kdykoliv můžete změnit nastavení svého zařízení – používaného prohlížeče tak, aby soubory cookies odstraňoval nebo bránil jejich ukládání, pokud s jejich užitím nebudete výslovně souhlasit. Informace o tom, jak upravit nastavení souborů cookies, najdete v příslušné části nápovědy Vašeho zařízení či prohlížeče. Příklady nastavení u nejužívanějších prohlížečů jsme pro Vás připravili zde:

Internet Explorer: https://support.microsoft.com/en-us/help/17442/windows-internet-explorer-delete-manage-cookies 

Mozilla Firefox: https://support.mozilla.org/en-US/kb/cookies-information-websites-store-on-your-computer?redirectlocale=en-US&redirectslug=Cookies#w_cookie-settings

Google Chrome: http://www.google.com/support/chrome/bin/answer.py?hl=en&answer=95647

Safari: https://support.apple.com/kb/PH21411?viewlocale=en_US&locale=en_US

Opera: http://www.opera.com/help/tutorials/security/cookies/