Vítejte, host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne
  • Strana:
  • 1
  • 2

Téma: T5 - vypínání příhřevu

T5 - vypínání příhřevu 20. dub 2013 09:48 #119134

  • jjirka
  • Avatar uživatele jjirka Autor tématu
  • Offline
  • člen clubu
  • člen clubu
  • Příspěvky: 694
  • Karma: 17
  • Obdržená poděkování 69
Zde na fóru je několik paralelních vláken o přihřevu motoru na T5 a to podle toho jaký konkrétní problém uživatel zrovna řešil. V některých vláknech je zmíněna i možnost/potřeba příhřev manuálně vypnout. V dalších vláknech je potom diskuze o přestavbách příhřevu na nezávislé topení s různými možnostmi ovládání.

Zakládám toto vlákno samostatně, protože žádné z předchozích není přímo věnováno vypínání příhřevu.

Vlastním T5 s příhřevem s dodělávaným ovládáním na nezávislé topení. Pro potřebu manuálně vypnout příhřev kvůli krátkým trasám, kdy příhřev víc trpí než přináší užitku, jsem vymyslel trochu sofistikovanější řešení, než jen vypínač.

Myšlenka je: Nepřijít o možnost vytopit si interiér přes dodělávané nezávislé topení, když náhodou zapomenu přepnout vypínač příhřevu zpět ... viz PDF níže.

Neberte to prosím jako výdělečnou činnost, je to taková "charita" pro clubáky ... na tomto určitě nezbohatnu ;)

Podle přiloženého návodu si standardně zručný jedinec se základními znalostmi elektroinstalace poradí sám, a to jak s výrobou tak i se zapojením. V případě zájmu jsem schopen káblík dodat a po dohodě i zapojit. Pro "nedočkavce" jsem schopen snad něco vyrobit i na Safari :-k

V řešení je i další varianta vypínání příhřevu pro krabice s originálním teplovodním nezávislým topením, kde je jiné zapojení - jsou jinak pojistky + druhá baterie pod sedadlem řidiče ... comming soon D:_)11
Přílohy:

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T5 - vypínání příhřevu 20. dub 2013 11:41 #119142

  • Auto1
  • Avatar uživatele Auto1
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 1580
  • Obdržená poděkování 18
Nabízí se otázka,proč tohle výrobci na autech nedělají standartně?
Das Auto.Der Multivan T5 Spitzendiesel R5 TDI 128kW/174PS/400nM 6g Schaltgetriebe,Keskin ET20/7,5J Bi-Xenon Project Zwo RNS 510

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T5 - vypínání příhřevu 20. dub 2013 12:20 #119150

  • bazilisak
  • Avatar uživatele bazilisak
  • Offline
  • člen clubu
  • člen clubu
  • Příspěvky: 601
  • Karma: 1
  • Obdržená poděkování 2
mě se nabízí i otázka, proč např můj HIGHLINE neměl nezávislé topení, pouze příhřev........ Přitom dodělání nez topení s jednoduchým ovladačem není zas tak drahá. Na to, abych to zapnul a seděl chvíli v teple a nemusel mít nastartováno....

Jinak ten návod je SUPER , dost podrobný ... jjirko díky D:_)18
foto zde : http://mapurka.rajce.idnes.cz/VW_Multiv ... _4_Motion/
T5 Multivan TDI 4Motion
Škoda octavia 66 kw

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T5 - vypínání příhřevu 20. dub 2013 15:06 #119157

  • Seikel
  • Avatar uživatele Seikel
  • Offline
  • člen clubu
  • člen clubu
  • Příspěvky: 1514
  • Karma: 2
  • Obdržená poděkování 8
Jirko =D> ... seš hlava, teď ještě tu variantu pro origo NZ s druhou baterkou pod sedadlem ... ať to mužeme implementovat do Balonka

add. "otázka" ... ono je víc věcí co ve VW mohli a neudělali, a nebo naopak raději nemuseli ... :lol:

add. NZ a Highline ... NZ je za příplatek ve všech výbavách, nad tím bych se nepozastavoval ... prostě to tam předchozí majitel nechtěl.
T5 Multivan 2008, 128 kW, 4Motion SEIKEL - "balonek"
T5 Caravelle 2005, 151 kW/455 Nm - "motorka" - prodáno
T4 1998 2.5 TDI 75 kW - long poloplech
T4 1999 2.4D - třístranný sklápeč - prodáno
.
TenDýmIgnoruj
A-team

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T5 - vypínání příhřevu 20. dub 2013 15:38 #119158

  • bazilisak
  • Avatar uživatele bazilisak
  • Offline
  • člen clubu
  • člen clubu
  • Příspěvky: 601
  • Karma: 1
  • Obdržená poděkování 2
podle mě k takové výbavě patří i NZ ... Ale jistě je to o názoru a třeba bychom se neshodli.
Já jsem se dlouho pohyboval kolem Tater a tam bývaly dvě topení, jednou jedno, pak dvě a přitom cena jednoho topení byla kolem 45 000 kč .... A vždy tam tyto byly dvě a nikdo to neřešil. K výbavě Highline patří nez. topení.... jinak to auto dělá ostudu. Chápu, že výrobce si chce nechat zaplatit každý šroubek a proto taková politika...
foto zde : http://mapurka.rajce.idnes.cz/VW_Multiv ... _4_Motion/
T5 Multivan TDI 4Motion
Škoda octavia 66 kw

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T5 - vypínání příhřevu 20. dub 2013 15:42 #119159

  • Seikel
  • Avatar uživatele Seikel
  • Offline
  • člen clubu
  • člen clubu
  • Příspěvky: 1514
  • Karma: 2
  • Obdržená poděkování 8
... myslet si můžeš co chceš, takto to prostě je - ve VW je NZ za příplatek i pro HL ... co by kdyby, tak su milionář ... akorát se Jirkovi touto polemikou zasí*á užitečné vlákno ...
T5 Multivan 2008, 128 kW, 4Motion SEIKEL - "balonek"
T5 Caravelle 2005, 151 kW/455 Nm - "motorka" - prodáno
T4 1998 2.5 TDI 75 kW - long poloplech
T4 1999 2.4D - třístranný sklápeč - prodáno
.
TenDýmIgnoruj
A-team

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

poistka nebo vypinač bufiku 05. pro 2014 21:59 #147682

  • macT5
  • Avatar uživatele macT5
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 93
  • Obdržená poděkování 4
zdravim panove jak nejlepe odstavit bufik, vybirani poistky neni pohodlne rešení.skuste mi poradit .Dík
T5 MULTIVAN 96KW-Predané.
T4-75kw.chip 84kw,297nm-nezmar White line.r.v 99

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

poistka nebo vypinač bufiku 14. pro 2014 18:24 #148070

  • jjirka
  • Avatar uživatele jjirka Autor tématu
  • Offline
  • člen clubu
  • člen clubu
  • Příspěvky: 694
  • Karma: 17
  • Obdržená poděkování 69

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

poistka nebo vypinač bufiku 15. pro 2014 00:13 #148084

  • macT5
  • Avatar uživatele macT5
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 93
  • Obdržená poděkování 4
Ďakujem.A prajem prijemné sviatky.
T5 MULTIVAN 96KW-Predané.
T4-75kw.chip 84kw,297nm-nezmar White line.r.v 99

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T5 - vypínání příhřevu 27. lis 2015 21:19 #160602

  • K4RLOS
  • Avatar uživatele K4RLOS
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 24
  • Karma: 1
  • Obdržená poděkování 2
jjirka, stejně jako v jiné části, mnohokrát děkuju!!!
Mám teď jen dotaz, mám originál příhřev i horkovzduch a druhou baterku, tak se ptám, jestli to můžu použít i já? Vše je originál, jen jsem k tomu příhřevu koupil hodiny Webasto. Díky
Každopádně co nejdřív s tím půjdu za dvorním mechanikem, ať to co nejdřív zprovozníme, opravdu užitečná věc.
Jinak přestože bydlím u Prahy, tak v Kyjově máme příbuzný, letos jsme je navštívili na Slovácký rok, supr akce...

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T5 - vypínání příhřevu 06. pro 2015 20:38 #160842

  • Hamlet
  • Avatar uživatele Hamlet
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 728
  • Obdržená poděkování 14
Ahoj me to cele zapojila firma v praze když delali alarm.Blutuning. Nic sloziteho. Vim ze je vse pod sedačkou ridice rele a dva draty a vypinac krasne na nej dosahnu.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T5 - vypínání příhřevu 14. úno 2016 14:32 #163370

Zdravím.četl jsem Váš komentář o vypnutí příhřevu.Snažím se o to stejné.Nejsem elekro zručný,ale spoustu oprav si dělám sám.Ale auto elektro? Nechci hasit.Proto prosím o pomoc.Kdo mi to celé udělá.Jezdím krátké trasy,tak ta pomoc.Moc děkuji za případné hrdiny a šikuly.Ustí nad Labem.603919875 Mates.Rád také poradím a pomohu.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

poistka nebo vypinač bufiku 14. úno 2016 14:48 #163371

zdravím.Mám prosbu.V jaké části se nachází pojistka příhřevu.A když ji odpojím nenapíše to chybu v diagnostice?Nebo jiné problémy?A mohu si udělat standartní vypínač přes pojistkovou skříň?Jen nevím která to je.Moc dík za pomoc.Mates

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T5 - vypínání příhřevu 26. lis 2016 22:04 #172064

  • 1920
  • Avatar uživatele 1920
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 5
  • Obdržená poděkování 1
Dneska jsem dělal vypinac na automaticky prihrev, vse funguje ok... Jedina vec nad kterou premyslim je jak bufik vlastne startuje. Je mi jasny, že se zapne automaticky kdyz je venkovni teplota cca pod 8C a teplota vody motoru po cca pod 80. Ale jeste tam musi byt nejaky impuls po zapnuti motoru, protoze na pojistku 29B je privedeno stale napeti, tzn takhle by bezel porad, pokud by se splnily podminky, ktere jsem popsal a to i bez chodu motoru.
Nevite nekdo jak to doopravdy pracuje ? Premyslim totiz jak zapojit rele, jestli bufik odpojit hned nebo az po otoceni klice.
DIKEC

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T5 - vypínání příhřevu 27. lis 2016 13:40 #172071

Ahoj Jirko.Měl bych zájem o zapojení příhřevu.Jsem z Ustí n/L.A nemohu sehnat kompletní zapojení předehřevu na nezávislé topení.Nebo někdo kdo si udělá na mě čas a melouch.děkuji za pomoc.Mates.1 dík

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Strana:
  • 1
  • 2
Vygenerováno za 0.199 sekund

Login