Vítejte, Host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne

Téma: Webasto - lehce sákne nemrz. směs

Webasto - lehce sákne nemrz. směs 09. úno 2014 21:55 #134918

• michalkjc
  • Uživatel
Zdravím a prosím o radu! Před pár dny jsem si všiml, že mi z plast.krytu pod Webastem (T 5 1.9 TDi 75 kW - 2008) lehce ukapává antifreeza. Lehnul jsem pod auto, rozdělal ten plast.kryt a začal pátrat po nějaké netěsnosti. Našel jsem pár kapek na nejspodnější části toho výfučku (je tam malá dírka - asi na odvod kondenzátu??), ale nic jiného jsem neviděl. Podotýkám, že motor byl vypnutý, středně ohřátý. Nevíte o nějaké běžné, či neběžné závadě v netěsnosti na tomto Webastu? Na autě si nějaké věci udělám sám, ale přiznám se, že v tom topení se nechci sám rejpat. Jen by mě zajímalo, jestli by to mohla být třeba jen nějaká sponka, hadička atd. nebo jestli se jedná o něco radikálnějšího.
Předem díky za podněty!
Michal.
VW T5 1.9 TDi 12/2008 - 8+1 - volks - bělouš - alles original (IDV DE 2013)
Ford Transit Connect 1.8 TDCi 08/2007 1+1 - běloba - (IDV DE 2014) krasavec!
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Webasto - lehce sákne nemrz. směs 10. úno 2014 09:07 #134938

• jjirka
  • člen clubu
  • Obdržená poděkování 49
Chtělo by to Webasto pořádně prohlédnout a zjistit přesně místo úniku kapaliny . Je tam víc možností . Může to být např kolem hadic , čerpadlo , nebo přímo z topení - toby bylo asi poškozené tohle těsnění . [attachment=0:3c399bmq]<!-- ia0 -->PICT0657.JPG<!-- ia0 -->[/attachment:3c399bmq] Je součástí sady těsnění na TTC , kdyby jsi ho potřeboval můžu Ti ho poskytnout i samostatně .
Přílohy:

Webasto - lehce sákne nemrz. směs 17. úno 2014 12:10 #135506

• michalkjc
  • Uživatel
Ahojda a díky za poznámku i fotkou! Zjišťoval jsem to i u ostatních kluků, kteří mají nějakou zkušenost. Mám se podívat nejdříve na všechny spoje, sponky a trubky, ve kterých koluje směs. Občas se prý stává, že se hliníková trubka, na kterou je nasunutá gumová spojka (kolínko) oxidací lehce "nafoukne" a tam to pak sákne. Nechám to až na jaro - léto, lehnu pod to a začnu pátrat.
Pozn.: například tento víkend - ujel jsem cca 200 km a pod autem bylo absolutní sucho, žádná kapka, prostě nic. Příjde mi, že to sákne víc při couračkách po městě, při častějších startech a při provozu v nižších provozních teplotách. :?:
VW T5 1.9 TDi 12/2008 - 8+1 - volks - bělouš - alles original (IDV DE 2013)
Ford Transit Connect 1.8 TDCi 08/2007 1+1 - běloba - (IDV DE 2014) krasavec!
Vygenerováno za 0.169 sekund

Login