Vítejte, host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne
  • Strana:
  • 1

Téma: Nezávislé topení - nejde vypnout ventilátor

Nezávislé topení - nejde vypnout ventilátor 12. zář 2017 14:47 #179759

Ahoj,

Multivan 128kW, rok výroby 2007 s nezávislým topením se stropními hodinami a dálkovým ovládáním. NT se samovolně pouští a nejde vypnout.
Většinou po nastartování auta (i teď v létě) nebo někdy už po odemčení auta se rozjede ventilátor nezávislého topení a nejde vypnout (dálkový ovladač, stropní hodiny). Topení netopí, ale pouze jenom fouká. Navíc nefouká do kabiny, ale jenom "pod autem".

Setkal se už někdo s touto závadou?

Díky
T5 Multivan, 2,5TDI, 128kW, 4-motion, 11/2007, Šedá tmavá metalíza

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Nezávislé topení - nejde vypnout ventilátor 12. zář 2017 16:16 #179760

  • mulťa
  • Avatar uživatele mulťa
  • Offline
  • člen clubu
  • člen clubu
  • Příspěvky: 2757
  • Karma: 28
  • Obdržená poděkování 169
Máš horkovzduch ? Pokud ano, "fouká" odkud ? Z leva nebo z prava. Na levo je příhřev, nez topení je v pravo.
Tipuji to na ŘJ příhřevu.
Nouzově ten ventilátor vypneš vytažením pojistky.
Nevím ted přesně kterou, ale bude to jedna z těch malých v druhé řadě od shora.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Nezávislé topení - nejde vypnout ventilátor 27. lis 2017 14:29 #181042

Ahoj,

tak malý update. Jde o topení Webasto ThermoTop C
Topení se chovalo stále stejně jako jsem popisoval v prvním příspěvku, tak jsem bádal dál.
Sehnal jsem si Interface na přímou diagnostiku Webasta. S topením nelze navázat komunikaci jak přes OBD, tak přes Webasto interface. Takže odhaduji vadnou ŘJ Webasta.
Do auta jsem dal jiné funkční topení Webasto (také ThermoTopC) a to mi lze spustit pouze diagnostikou. Nereaguje na dálkový ovladač a ani na stropní hodiny od topení. Zajímavé je,že mi zmizely ikony na stropních hodinách po namontování tohoto topení. Když připojím původní topení, tak rovněž ikony nemám. (ikony byly i v době, kdy topení samovolně chladilo). Takže mě napadá, jestli není potřeba nějakým způsobem "spárovat" topení a auto??
Všiml jsem si, že jsou na mém topení na štítku roky 2007/2008/2009 a na tom novém 2005/2006/2007. Já mám auto z roku 2007. Tak jestli není problém v nějaké nekompatibilitě.
T5 Multivan, 2,5TDI, 128kW, 4-motion, 11/2007, Šedá tmavá metalíza

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Nezávislé topení - nejde vypnout ventilátor 27. lis 2017 21:03 #181055

  • rstd
  • Avatar uživatele rstd
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 900
  • Karma: 5
  • Obdržená poděkování 52
Jestli si nedal místo Standheizung
Tak Zuheizung

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Nezávislé topení - nejde vypnout ventilátor 28. lis 2017 09:53 #181072

Jak to myslíš? Jako fyzicky ono topení?
T5 Multivan, 2,5TDI, 128kW, 4-motion, 11/2007, Šedá tmavá metalíza

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Nezávislé topení - nejde vypnout ventilátor 28. lis 2017 21:18 #181087

  • rstd
  • Avatar uživatele rstd
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 900
  • Karma: 5
  • Obdržená poděkování 52
Celý ten výměník jsou dva
Prihrev
Nezávislé topení
Na oko jsou stejné jen v jednotce jsou jiné

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Strana:
  • 1
Vygenerováno za 0.093 sekund

Login