Vítejte, Host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne

Téma: Webasto bufík

Webasto bufík 13. pro 2017 18:24 #181249

• Wousek
  • Uživatel
Zdravím, koupil jsem Transportera 2.0 tdi 75kw z roku 2011 manuální klima bus 9míst, je v něm origo namontované Webasto Thermo Top C 5kw, ale topení pořád běží i když auto zamknu, prostě vycucá úplně baterku a netopí, připadá mě že bufík ani nezapálí, oběhové čerpadlo běží, neví někdo co s tím, nevím ani jak se to ovládá?? Díky za každou radu.
Přílohy:
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

Webasto bufík 13. pro 2017 21:19 #181253

• rstd
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 51
Vyměnit jednotku topení
Následující uživatel poděkoval: Wousek

Webasto bufík 18. pro 2017 21:39 #181305

• jjirka
  • člen clubu
  • Obdržená poděkování 50
než to opravíš , tak vyndej pojistku od příhřevu
Následující uživatel poděkoval: Wousek

Porucha nezávislého topení- pomoc 28. dub 2019 21:52 #191882

• Lu2
  • Uživatel
Zdravím vás všechny, prosím o radu ohledně webasta, T5 a celkově VW mám nově, byť r. 2003. V autě je jak příhřev motoru, tak horkovzdušné webasto. Jelikož jsem koupil auto teď, tak asi nepoznám jestli funguje předehřev, jak jsem tady vyčetl spíná asi pod 5°C, ale mám problém i s tím horkovzduchem. Když na hodinách na stropě spustím webasto, jel to někde směrem pod sedadlem spolujezdce mírně skoro neznatelně cvakne, a tím to končí. Nezačně natápet, hučet, výrazně cvakat -nic. Odstranil jsem kryty dole pod autem, a vlevo je asi ten předehřev, vpravo horkovzduch, všechno vypadá zapojené jak má, ale chtěl jsem před demontáží zkusit, jestli to není jen nějakou pojistkou, nebo nějaká menší kravina, než hned sundávat samotné zařízení a začít ho "pitvat" ( ani nevím co bych měl zkontrolovat jako první ). Proto vás prosím o rady, má to nějaké pojistky na ten horkovzduch, případně kde? ( našel jsem cca. a ks. pojistek v motoru u baterky ) pod sedačkama žádné nejsou. M.j., 2. baterie je nabitá, zdá se v pořádku. Druhá otázka, co zkusit zkontrolovat přímo na webastu? Budu vám vděčný za každou radu, moc si s tím nevím rady, a servis kvůli příhřevu zatím " v nejbližší době" nezvažuji. Jedná se o model Multivan, 1.9 tdi, 77kW, 2003, motor AXB

levstrana.jpg

pravstrana.jpg
VW T5 Multivan, 2003, 1.9, 77kW, AXB
Poslední úprava: 28. dub 2019 21:55 od Lu2.

Porucha nezávislého topení- pomoc 28. dub 2019 21:55 #191883

• Vendys
  • NYNÍ ONLINE
  • člen clubu
  • TCCT - Transporterclub Caravan Team
  • Obdržená poděkování 170
Jako první bych začal diagnostikou. Může být pouze zablokovaný .

TCCT - Transporterclub Caravan Team
VW Multivan T6 Edition 30 2,0 TDi 150 kW DSG
Následující uživatel poděkoval: Lu2

Webasto bufík 02. kvě 2019 14:43 #191991

• Lu2
  • Uživatel
Ahoj, díky za radu, skutečně byl příhřev motoru blokovaný. Po testu se vše na diagnostice i rozjelo, jen zatím nejsou podmínky vyzkoušet to v ostrém provozu. Teď jen zbývá podobně najít horkovzduch, jelikož ten jsem na diagnostice nenašel, nebo nevěděl pod čím hledat. Zkusím projít forum o wagu a snad tam něco bude.
VW T5 Multivan, 2003, 1.9, 77kW, AXB
Vygenerováno za 0.204 sekund

Login