Vítejte, host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne

Téma: T5 - nezávislé topení - bufík - umí někdo předělat????

T5 - nezávislé topení - bufík - umí někdo předělat???? 31. pro 2012 14:13 #110271

Celé jsem to pročetl, ale zajímalo by mě toto. Mám T5 s manuální klimou, s topením i v zadní části auta, s přihřívačem, který v automatickém režimu normálně funguje a občas bych potřeboval tento přihřívač spustit samostatně bez nutnosti nastartovat motor. Nevadí mi, že u toho budu muset mít zapnutý klíček a ovládat ventilátory topení. Stačí pro toto jen přivést na svorku č. 1 na bufíku jen nějaký signál ? Popřípadě jaký -, + , nebo musí být digitální například z webasto základních hodin ? Pokud by to šlo i bez nich, stačil by mi vypínač ? Dík
VW Transporter T5 1,9 TDi
BMW K 1200 R sport

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T5 - nezávislé topení - bufík - umí někdo předělat???? 31. pro 2012 14:31 #110275

  • kawa
  • Avatar uživatele kawa
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 710
  • Karma: 1
  • Obdržená poděkování 5
Ahoj, teď už můžu dělat částečně chytrého \:D/ Pokud máš jen přihřívač, máš ve webastu ŘJ Zuheizer (přihřívač). To znamená, že tato ŘJ nekomunikuje ani s oválama, ani s originál T5 CAN hodinkama, ani nic. Jsou k tomu potřeba buďto spešl hodinky od webasta a nebo nějaká krabička co vytvoří CAN signál.

Pin č1 na ŘJ webasta je pouze pro "analogy" jako dodatečně montované webasto nezávislé topení...

A nebo pokud bys měl od výroby auta CAN ŘJ Standheizung (nezávislé topení), tak se na PIN č1 přivádí signál od webasto dálkového ovládání. Ale to na 99,99999% nemáš.

Takže ti nezbyde než buď koupit hodinky co umí zapnout Zuheizer (mám člověka co mi je nabízel nějak okolo 3000Kč bez kabeláže) a nebo koupit dálkáč webasto (VW) co umí zapínat Zuheizer a i zapnout manuální větrák - ten stojí okolo 6000Kč.

A nebo TDIchip nabízí také spouštění snad buď GSM, a nebo normální webasto dálku s dodatečnou CAN krabičkou.

Můžeš si vybrat \:D/ Tady si můžeš přečíst na mém autě: <!-- l --><a class="postlink-local" href=" www.transporterclub.cz/forum/viewtopic.php?f=19&t=2566&start=60 ">viewtopic.php?f=19&t=2566&start=60<!-- l -->
Transporter T5 - 2,5TDI 96kW + pár věcí + ProfiTuning soft (267hp, 576Nm) (ex)
Transporter T6 - 2,0TDI 110kw + ProfiTuning soft na full
BMW 535D - 400hp, 840Nm
Sprint project - Felicia 1,6 :D GaragePower racing team

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T5 - nezávislé topení - bufík - umí někdo předělat???? 12. led 2013 22:09 #111364

  • carel
  • Avatar uživatele carel
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 41
  • Karma: -1
  • Obdržená poděkování 1
Nabízím modul k aktivaci příhřevu na nezávislé topení .Topení pak jde spustit
jakýmkoliv spínačem nebo univerzálním dálkovým ovládáním.Cena 2tis.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T5 - nezávislé topení - bufík - umí někdo předělat???? 22. led 2013 17:37 #112058

  • allfa
  • Avatar uživatele allfa
  • Offline
  • člen clubu
  • člen clubu
  • Příspěvky: 167
  • Karma: 2
  • Obdržená poděkování 23
A jak je řešen oběh vody při zapnutém bufíku nějakým dodělátkem a stojícím motoru? Je tam třeba dodat čerpadlo?

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T5 - nezávislé topení - bufík - umí někdo předělat???? 22. led 2013 18:05 #112061

  • kawa
  • Avatar uživatele kawa
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 710
  • Karma: 1
  • Obdržená poděkování 5
Pokud máš v autě webasto přihřívač, je to typ TTC, který oběhové čerpadlo má na sobě ;)
Transporter T5 - 2,5TDI 96kW + pár věcí + ProfiTuning soft (267hp, 576Nm) (ex)
Transporter T6 - 2,0TDI 110kw + ProfiTuning soft na full
BMW 535D - 400hp, 840Nm
Sprint project - Felicia 1,6 :D GaragePower racing team

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T5 - nezávislé topení - bufík - umí někdo předělat???? 30. led 2013 02:03 #112604

  • calif
  • Avatar uživatele calif
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 16
  • Obdržená poděkování 0

carel napsal: Nabízím modul k aktivaci příhřevu na nezávislé topení .Topení pak jde spustit
jakýmkoliv spínačem nebo univerzálním dálkovým ovládáním.Cena 2tis.


Mám v autě jak vzduchové topení na dálku, tak přihřívač. Chtel bych použít vodníka na předehřev motoru před startem + pro ofuk skel. Vzduchové topení to sice časem zvládne (motor samo ne), ale fakt časem. Myslím, že když se bude foukat přímo na skla, měla by to byt otázka max 15 minut, což vzduchové topení, které před tím musí ohřát celý vnitřní prostor (na což je určeno) nezvládne. Dalo by se k tomu použít to, co máš?
T1 T3 T4 T5 - ať žije zdvižená střecha :-)
Přílohy:

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T5 - nezávislé topení - bufík - umí někdo předělat???? 22. úno 2013 18:23 #114099

Ahojte.Koupil jsem T5 rok2005 2.5 96Kw a v tom je prý už od nového auta namontováno nezávislé topení Webasto.Má to ale háček.Spínací hodiny jsou jen takové malé a jsou umístěné vedle ovládání světel,jsou tam přednastavené 3 ruzné časy.Tím se dostávám se k problému,který mám.Když na časovači nastavím čas sepnutí,tak se to sepne vnitřní ventilátory se rozjedou a na časovači se odpočítáva 60 minut po které by to asi mělo topit.No a to je ten problé,vono to netopí,bufík prostě v momentě sepnutí spínacích hodin nenaskočí a začnou jen hučet ventilátory.Nemáte prosím vás nějakou radu jak na to?Musím ještě podotknout,že bufík jako příhřev motoru funguje na jedničku.Po vypnutí motoru se normálně vypne a slyším jak dobíhá.Bývalý majtel si myslel,že to není nezávislé topení,ale jen ovladač předehřevu motoru a prý to vůbec nepoužíval.Což si nemyslím,ale nevímjak to vlastně je.Díky za každou radu
Přílohy:

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T5 - nezávislé topení - bufík - umí někdo předělat???? 22. úno 2013 18:43 #114101

  • kawa
  • Avatar uživatele kawa
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 710
  • Karma: 1
  • Obdržená poděkování 5
Ahoj... V tomhle případě asi v autě skutečně byl JEN příhřev a někdo se domníval že koupí hodinky pro webasto, bouchne je tam a topí... :) Nene, u příhřevu ne. Buď ty hodinky musí být speciální co umí zapnout i přihřívač, nebo máš smůlu. A pakliže jako přihřívač to chodí, bude to opravdu asi tímhle. Takže buď si musíš sehnat ty spešl hodinky na přihřívač, nebo vyměnit ŘJ v bufíku, za jednotku z Nezávislého topení. A nebo jiné řešení, třeba dálkou atd, a to je tady na fóru popsané ;)

Každopádně ale asi tahle kombinace si myslím že nefungovala NIKDY a fungovat nemůže. - Pokud je v autě skutečně přihřívač - tedy ZUHEIZER. To poznáš přímo na agregátu topení pod autem. Buď Zuheizer, nebo Standheizung D:_)23
Transporter T5 - 2,5TDI 96kW + pár věcí + ProfiTuning soft (267hp, 576Nm) (ex)
Transporter T6 - 2,0TDI 110kw + ProfiTuning soft na full
BMW 535D - 400hp, 840Nm
Sprint project - Felicia 1,6 :D GaragePower racing team

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T5 - nezávislé topení - bufík - umí někdo předělat???? 22. úno 2013 19:37 #114104

  • mulťa
  • Avatar uživatele mulťa
  • Offline
  • člen clubu
  • člen clubu
  • Příspěvky: 2737
  • Karma: 28
  • Obdržená poděkování 166
Tchan ma takhle ovalne hodinky od webasta a funguje to nermalne jako nez topeni.
TCCT - TransporterClub Caravan Team
Multivan Final Edition T5.4 LR TDi 150kW DSG 4M

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T5 - nezávislé topení - bufík - umí někdo předělat???? 22. úno 2013 19:58 #114109

  • kawa
  • Avatar uživatele kawa
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 710
  • Karma: 1
  • Obdržená poděkování 5
Ano, existují, ale musí být k tomu určené právě ;) Už nevím jak se to poznává, asi podle nějakého písmenka v kódu (označení) :-k Nestačí k tomu prostě klasické ovály za 1300Kč ;) - pokud se mýlím, opravujte :drunken:
Transporter T5 - 2,5TDI 96kW + pár věcí + ProfiTuning soft (267hp, 576Nm) (ex)
Transporter T6 - 2,0TDI 110kw + ProfiTuning soft na full
BMW 535D - 400hp, 840Nm
Sprint project - Felicia 1,6 :D GaragePower racing team

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T5 - nezávislé topení - bufík - umí někdo předělat???? 22. úno 2013 20:31 #114114

  • Kamca
  • Avatar uživatele Kamca
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 524
  • Obdržená poděkování 2
Já koupil obyč ovály nic jsem nezkoumal napojil a funguje jak má!!
132kW BiTDI 4 motion,DYNAUDIO,W ebasto,

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T5 - nezávislé topení - bufík - umí někdo předělat???? 22. úno 2013 20:55 #114118

  • kawa
  • Avatar uživatele kawa
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 710
  • Karma: 1
  • Obdržená poděkování 5
Nevím jak u GP a nevím jestli máš právě Zuheizer nebo Standheizung. Ale u předfaceliftu to na 99,9% nejde. Zuheizer se spíná jen po CAN impulzu z běžícího motoru při okolní teplotě pod 10st. A nebo právě spešl hodinkama či spešl dálkou... o GP jsem nic nezjišťoval
Transporter T5 - 2,5TDI 96kW + pár věcí + ProfiTuning soft (267hp, 576Nm) (ex)
Transporter T6 - 2,0TDI 110kw + ProfiTuning soft na full
BMW 535D - 400hp, 840Nm
Sprint project - Felicia 1,6 :D GaragePower racing team

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T5 - nezávislé topení - bufík - umí někdo předělat???? 22. úno 2013 21:26 #114121

  • Kamca
  • Avatar uživatele Kamca
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 524
  • Obdržená poděkování 2
GP spina pod 5st. a měl jsem jen prihřev vše facha po can.

Odesláno z mého GT-I9100 pomocí Tapatalk 2
132kW BiTDI 4 motion,DYNAUDIO,W ebasto,

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T5 - nezávislé topení - bufík - umí někdo předělat???? 23. úno 2013 19:58 #114165

  • kawa
  • Avatar uživatele kawa
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 710
  • Karma: 1
  • Obdržená poděkování 5
T5 spíná pod 10st. Tak to je divný a URČITĚ jsi koukal na štítek webasta pod autem, kde je napsáno ZUHEIZER? :-k Já se nehádám, jen jsem sám zvědavý D:_)
Transporter T5 - 2,5TDI 96kW + pár věcí + ProfiTuning soft (267hp, 576Nm) (ex)
Transporter T6 - 2,0TDI 110kw + ProfiTuning soft na full
BMW 535D - 400hp, 840Nm
Sprint project - Felicia 1,6 :D GaragePower racing team

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T5 - nezávislé topení - bufík - umí někdo předělat???? 23. úno 2013 20:14 #114167

  • klubo
  • Avatar uživatele klubo
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 371
  • Karma: 1
  • Obdržená poděkování 11
já mam taky obyčejné ovály od webasta a přihřívač funguje i jako nezávislý
T6.1 Caravelle 2021
T6 TSI plechovka 2019
ex T6 Kombi 2016
ex T5 GP Kombi 2011

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Vygenerováno za 0.273 sekund

Login