Vítejte, host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne

Téma: T5 - nezávislé topení - bufík - umí někdo předělat????

T5 - nezávislé topení - bufík - umí někdo předělat???? 23. úno 2013 20:38 #114169

  • bazilisak
  • Avatar uživatele bazilisak
  • Offline
  • člen clubu
  • člen clubu
  • Příspěvky: 601
  • Karma: 1
  • Obdržená poděkování 2
Já mám dálku T100 HTM , zatím naprostá spokojenost. Lepší je ale od eberspachera R+ , má více funkcí a programovatelnost 7 dní, zatímco webasto jen do 24 hod....
foto zde : http://mapurka.rajce.idnes.cz/VW_Multiv ... _4_Motion/
T5 Multivan TDI 4Motion
Škoda octavia 66 kw

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T5 - nezávislé topení - bufík - umí někdo předělat???? 23. úno 2013 20:40 #114172

  • kawa
  • Avatar uživatele kawa
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 710
  • Karma: 1
  • Obdržená poděkování 5
No a taky máš GPčko :-k Na tom něco asi bude že teoreticky možná soudruzi dostali rozum a udělali to jednodušší ;) Těžko říct :)

bazilisak: jojo dálka se dělá ta co umí zapínat i přihřívač, i ty hodinky ale jak dálka tak hodinky to neumí každé, ale musí právě být v tom přihřívači spešl ;) Na pohled ale úplně stejné
Transporter T5 - 2,5TDI 96kW + pár věcí + ProfiTuning soft (267hp, 576Nm) (ex)
Transporter T6 - 2,0TDI 110kw + ProfiTuning soft na full
BMW 535D - 400hp, 840Nm
Sprint project - Felicia 1,6 :D GaragePower racing team

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T5 - nezávislé topení - bufík - umí někdo předělat???? 23. úno 2013 21:52 #114181

  • jjirka
  • Avatar uživatele jjirka
  • Offline
  • člen clubu
  • člen clubu
  • Příspěvky: 694
  • Karma: 17
  • Obdržená poděkování 69
Mám ovalné hodinky od Webasta v Multivanu r.v. 2005 s příhřevem a funguje to i jako nez. topení . Předělával jsem to i na Caravelu T5GP 2009 a funguje to taky .
Ty oválné hodinky mají výstup W Bus - po tom jdou data do příhřevu .
Já jsem si hodinky upravil a jdou ovládat libovolným DO nebo přes GSM modul .Na hodinkách jsou tři přednastavené časy , ale jdou libovolně upravit podle individuálních potřeb .
Podle mě to bude fungovat na všem co má automat. klimu . U manuál. ovládání by se muselo dořešit zapnutí ventilátoru , ale fungovat by to snad mohlo taky .

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T5 - nezávislé topení - bufík - umí někdo předělat???? 24. úno 2013 08:12 #114192

  • Seikel
  • Avatar uživatele Seikel
  • Offline
  • člen clubu
  • člen clubu
  • Příspěvky: 1514
  • Karma: 2
  • Obdržená poděkování 8
Potvrzuji, viděl jsem na vlastní oči .. elegantní a cenově dostupné řešení jak "dodělat" nezávislé topení v krabici ve které nebylo od výroby, tzn. je tam jen příhřev.

JJIRKA jse výborný autoelektrikář, jsem u něj "pečenej vařenej" :) ... teď budeme např. dělat vypínání příhřevu na krátké trasy ... když jedu po studeném startu jen pro rohlíky a zpět, tak abych netrápil bufíka na těch 10 min jízdy ... a přitom když to tlačítko zapomenu zapnout zpět tak aby bufík sepnul na dálkový ovaladač jako nezávislé topení ... tzn. abych si např. večer před jízdou za kulturou mohl zatopit =D>
T5 Multivan 2008, 128 kW, 4Motion SEIKEL - "balonek"
T5 Caravelle 2005, 151 kW/455 Nm - "motorka" - prodáno
T4 1998 2.5 TDI 75 kW - long poloplech
T4 1999 2.4D - třístranný sklápeč - prodáno
.
TenDýmIgnoruj
A-team

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T5 - nezávislé topení - bufík - umí někdo předělat???? 25. úno 2013 10:43 #114271

  • kawa
  • Avatar uživatele kawa
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 710
  • Karma: 1
  • Obdržená poděkování 5
Jo takhle =D> Už tomu asi rozumím - pokud budu říkat něco špatně, tak mě opravte D:_)18

Takže ovály mají výstup W-bus, přihřívač komunikuje po CAN. Ale 95% přihřívačů lze zapnout dálkáčem - přivedením W-bus na ŘJ bufíku a je to sepnuté jakoby dálkou D:_)10 To pak je jiná :drunken:

A pravda, pokud hodinky nemají ještě k tomu výstup na spínaný +12V tak u manuál klimy já ani nevím jak to z auta dostat. Spíš né z auta, ale z jednoho z pinů z ŘJ bufíku přes relé... To by podle mě byla jediná jednoduchá varianta.

Takže shrnuto: ovály by jakoby měli fungovat na 95% přihřívačů D:_)18 Tak to se spoustě lidem hodí. Mě se ty ovály ani nelíbily, takže jsem je - i ty jak jsem psal "spešl" zavrhl.

Omlouvám se tedy za bludy co jsem psal :oops: Člověk se pořád dovídá nové věci ;)
Transporter T5 - 2,5TDI 96kW + pár věcí + ProfiTuning soft (267hp, 576Nm) (ex)
Transporter T6 - 2,0TDI 110kw + ProfiTuning soft na full
BMW 535D - 400hp, 840Nm
Sprint project - Felicia 1,6 :D GaragePower racing team

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T5 - nezávislé topení - bufík - umí někdo předělat???? 25. úno 2013 11:00 #114273

  • klubo
  • Avatar uživatele klubo
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 371
  • Karma: 1
  • Obdržená poděkování 11
já sem nad tim tak přemejšlel a jestli to neni náhodou tím že všechny GP s klimou mají poloautomatickou klimu climatic nebo automatickou a tam to jde předpokládám spínat jednodušejc než u aut s manuální klimou nebo bez klimy
T6.1 Caravelle 2021
T6 TSI plechovka 2019
ex T6 Kombi 2016
ex T5 GP Kombi 2011

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T5 - nezávislé topení - bufík - umí někdo předělat???? 06. dub 2013 08:29 #118098

  • smrk
  • Avatar uživatele smrk
  • Offline
  • člen clubu
  • člen clubu
  • Příspěvky: 609
  • Obdržená poděkování 9
Nazdar, borci prosim mohl by mi nekdo pomoct...potrebuji identifikovat "co to v tom aute teda vlastne mam"... :-k

Transporter T5 2,5tdi 96kw 2004
VW Passat 1,9tdi 2001
Přílohy:

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T5 - nezávislé topení - bufík - umí někdo předělat???? 06. dub 2013 08:35 #118099

  • smrk
  • Avatar uživatele smrk
  • Offline
  • člen clubu
  • člen clubu
  • Příspěvky: 609
  • Obdržená poděkování 9
....a jeste pokracovani

Transporter T5 2,5tdi 96kw 2004
VW Passat 1,9tdi 2001
Přílohy:

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T5 - nezávislé topení - bufík - umí někdo předělat???? 06. dub 2013 10:15 #118107

  • Vendys
  • Avatar uživatele Vendys
  • Offline
  • člen clubu
  • člen clubu
  • TCCT - Transporterclub Caravan Team
  • Příspěvky: 3150
  • Karma: 36
  • Obdržená poděkování 227
Odpověď nalezneš zde : <!-- l --><a class="postlink-local" href=" www.transporterclub.cz/forum/viewtopic.php?f=38&t=3289 ">viewtopic.php?f=38&t=3289<!-- l -->
[img]
TCCT - Transporterclub Caravan Team
VW Multivan T6 Edition 30 2,0 TDi 150 kW DSG - prodáno
[img]

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T5 - nezávislé topení - bufík - umí někdo předělat???? 06. dub 2013 11:13 #118112

  • smrk
  • Avatar uživatele smrk
  • Offline
  • člen clubu
  • člen clubu
  • Příspěvky: 609
  • Obdržená poděkování 9
njn, ale nevim na co se zemarit to je furt prihrev, nez.top. horkovzduch, horkovoda... z toho vim prd, co mam ja a co se me tyka :-k

Transporter T5 2,5tdi 96kw 2004
VW Passat 1,9tdi 2001

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T5 - nezávislé topení - bufík - umí někdo předělat???? 06. dub 2013 12:20 #118119

  • Vendys
  • Avatar uživatele Vendys
  • Offline
  • člen clubu
  • člen clubu
  • TCCT - Transporterclub Caravan Team
  • Příspěvky: 3150
  • Karma: 36
  • Obdržená poděkování 227
Máš v autě Thermo Top C , který je momentálně napojen jen na příhřev motoru .
Člen TDI Chip ti dokáže upravit příhřev na klasické vodní nezávislé topení s dálkou.
[img]
TCCT - Transporterclub Caravan Team
VW Multivan T6 Edition 30 2,0 TDi 150 kW DSG - prodáno
[img]

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T5 - nezávislé topení - bufík - umí někdo předělat???? 06. dub 2013 13:08 #118126

  • smrk
  • Avatar uživatele smrk
  • Offline
  • člen clubu
  • člen clubu
  • Příspěvky: 609
  • Obdržená poděkování 9
No jestli tomu dobre rozumim, tak Thermo top C (webasto) je to co je pod autem (takze bufik) a to si ovlada ridici jednotka sama podle teploty chladici kapaliny - je tak ?

A to co je vzadu v kabine, je "nejaky" solo elektricky dopeni - treba neco jako primotop ovladanej tema otocnyma ovladacema na pristrojovce vedle spinace vystraznych svetel ?

Transporter T5 2,5tdi 96kw 2004
VW Passat 1,9tdi 2001

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T5 - nezávislé topení - bufík - umí někdo předělat???? 19. dub 2013 21:50 #119115

  • jjirka
  • Avatar uživatele jjirka
  • Offline
  • člen clubu
  • člen clubu
  • Příspěvky: 694
  • Karma: 17
  • Obdržená poděkování 69
To vzadu je druhý výparník( pro klimu ) a druhý výměník topení s ventilátorem . Servo s táhlem ovládá klapku - topení nebo klima ,
Předělat příhřev na nezáv. topení lze několika způsoby - spin. hodiny a přestavb. sada Webasto , nebo dálk. ovládání a dtto .

malá oprava - v Tvém případě bez výparníku , protože nemáš klimu .

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T5 - nezávislé topení - bufík - umí někdo předělat???? 04. srp 2013 11:23 #125077

  • wert
  • Avatar uživatele wert
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 15
  • Obdržená poděkování 0
Mam dotaz na zdejsi velmistry pres nezavisly topeni...
Mam t5, 2006, 2,5 multivan, tzn je tam prihrev.

Mel bych na to dva pozadavky:

1./ Kempuju obcas na podzim a kdyz prsi, takze bych ocenil nezavisly topeni ve smyslu nastaveni nejaky teploty a nasledny udrzovani dany teploty po celou noc. Nejde mi zas az tak o teplotu ale o to aby bylo sucho :) )) nemusi to tedy jet v kuse... Na toto nepotrebuju ohrivat motor.

2./ obcas zajedu v zime i na hory a ocenil bych spusteni nezavislyho topeni v kabine a nasledne i vyhrati motoru na dalku.

Nepotrebuju zadny budiky ani dalsi ovladace, pokud toto lze ovladat chytrym telefonem, preci jen je rok 2013, ze...

Nasel jsem ze nejakou takovou app dela Webasto... Viz:
http://www.ivini-apps.com/webasto-thermo-call.html

Ma s tim nekdo zkusenosti zda to funguje, pripadne uz se to tu probiralo asi stokrat.
Nicmene na kolik to cca prrijde a bude to splnovat moje pozadavky???

Kdyztak dik za jakoukoli odpoved pripadne kontakt na nekoho v praze a okoli kdo s tim ma zkusenosti a tohle by mi umel predelat. Diky
VW T5 Multivan - CRUISE 128kW

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T5 - nezávislé topení - bufík - umí někdo předělat???? 04. srp 2013 13:29 #125081

  • Auto1
  • Avatar uživatele Auto1
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 1580
  • Obdržená poděkování 18
:shock: :idea: Tak o těch aplikacích do mobilů a tabletů slyším prvně a je to bomba :!:
Zajímalo by mě,jaký Webasto GSM příjmač je zapotřebí a kolik stojí.
Doteď jsem znal jen takové to posílání zpráv,nebo prozvonění.
Ale on-line aplikace,to je supr.
Das Auto.Der Multivan T5 Spitzendiesel R5 TDI 128kW/174PS/400nM 6g Schaltgetriebe,Keskin ET20/7,5J Bi-Xenon Project Zwo RNS 510

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Naposledy změněno: od Auto1.
Vygenerováno za 0.165 sekund

Login