Vítejte, host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne

Téma: T5 - nezávislé topení - bufík - umí někdo předělat????

Re:T5 - nezávislé topení - bufík - umí někdo předělat???? 16. srp 2016 23:14 #169699

Ver tomu, ze to altiku opravdu je jedno. Baterka si vezme nejvic cca 25A a to jen chvilku. Kdyz tu treti da paralelne k druhe, bude ji jednotka odpojovat, kdyz nebude mit dost stavy. Proud bude hodne podobny, jako kdyz se bude nabijet jen ta druha, protoze na 99% bude proud omezeny spis odporem dratu k baterkam, nez baterkou (schvalne, je k druhe baterce aspon 10mm2 plusovy kabel? Takovy kabel je tlusty jak detsky malicek :-) ) A samozrejme ze altik dobije i 3 baterie. Jen mozna ne tak rychle. Navic je to vlastne to samy, jako kdyby tam dal jednu velkou. Bezproblemovy stav...

Jo. A ze by se dobijela JEN druha baterie? To jako ze kdyz se nabiji baterka pod sedackou, tak svetla, vetraky atd jedou na motorovou baterku? Neverim. Sice T5 nemam, ale z logiky veci se nabiji budto motorova baterka, nebo obe. Vlastne si myslim, ze druha baterka se spis nenabiji tehdy, kdyz je motorova baterie v ne uplne dobrem stavu a je potreba ji rychle "dokrmit". Aspon tak bych to teda udelal, kdybych to mel vyrobit....
VW T4 Caravelle 2,5 TDi 75kW, r.v. 97
Škoda Felicia 1.3 MPI 50kW, r.v. 01

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Naposledy změněno: od Honzis Caravelle.

Re:T5 - nezávislé topení - bufík - umí někdo předělat???? 17. srp 2016 07:49 #169702

  • mekie
  • Avatar uživatele mekie
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 159
  • Karma: 1
  • Obdržená poděkování 12
Altíku to možná bude jedno, ale baterkám určitě ne. Mrkni třeba tady na tu debatu na Caravan24 - www.caravan24.cz/forum/viewthread.php?th...id=5155&rowstart=160 kde Karel Prokop popisuje, jak se rozjíždějí a hlavně ničí baterky, pokud nejsou vhodně zapojeny a nabíjeny. Je to docela věda a když to uděláš špatně, tak máš baterku za dva roky v pr...li. Pokud bys dal 3.baterku paralelně s druhou, tak jedině za předpokladu, že budou stejné, vyrobené ve stejnou dobu a zapojené tak, aby měly kábly od altíku stejně dlouhé a tlusté, protože jinak se baterky budou hádat a navzájem se zničí. Osobně vidím solár na střeše jako mnohem lepší variantu, než třetí baterku. Od té doby, co jsem ho namontoval mi indikátor baterky pořád svítí zeleně a o spotřebu se nestarám. A cenově to dneska vyjde skoro stejně jako nová 3.baterka.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Re:T5 - nezávislé topení - bufík - umí někdo předělat???? 17. srp 2016 09:06 #169705

  • rstd
  • Avatar uživatele rstd
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 900
  • Karma: 5
  • Obdržená poděkování 52
Pokud já vím tak když svitis a máš zapnutý věci tak to jde z Alternátoru a baterka se dobíjí
To jsem myslel hlavně baterky se nedobijou jak mají a když nebude jezdit 500 km jednu cestu nemá se jak dobít tři baterky a určitě 100ah
Tak asi těžko můžou vydržet to co mají
Já motorovou měl 9 let a ještě potom startovala 2 roky v benzínu
A pod sedačkou ji mám 10 let co ji tam dali z výroby
A samozřejmě to rozpíná jen na tu druhou baterku pod sedačkou

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T5 - nezávislé topení - bufík - umí někdo předělat???? 17. srp 2016 10:47 #169708

Třetí baterku jedině stejně jako druhou. Tzn. při zapnutém dobíjení dvě relátka a propojit všechny 3 baterky (za cenu že hlavní baterka se nemusí stihnout dobít)
jinak na třetí pak pověsit něco dalšího, ale určitě ne na tvrdo spojovat. Nechat na ní třeba měnič, nebo větrák v autě.
Poslední možnost je ještě slušně dimenzoanej přepínač a přepínat pod sedačkou a záložní baterku. Ale chce to dobře prodrátovat a zajistit :)

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T5 - nezávislé topení - bufík - umí někdo předělat???? 17. srp 2016 11:34 #169710

Ano ano... Bral jsem to tak, že 2 baterky natvrdo je nejmenší zlo z "rychlých" úprav na léto. Protože Občas k té 2. ještě natvrdo přicvaknout 3 mi přijde jako největší možný mazec. Pokud natrvalo, tak jedině další relé, klidně odpíchuté od toho pro druhou baterku. To je samozřejmě pravda.. A pak klidně přepínač, ze které se má brát :-)

Jinak baterky ani z výroby nejsou stejné, obecně dlouhodobý provoz 2 baterek paralelně nic moc. Známý si takhle dal do transita 2x80Ah, dopadlo to tak, že za 2 roky jezdil jen na jednu a ani o tom nevěděl...
VW T4 Caravelle 2,5 TDi 75kW, r.v. 97
Škoda Felicia 1.3 MPI 50kW, r.v. 01

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Nejde vypnout Webasto a běží imrvére 24. zář 2016 17:36 #170609

Ahoj kluci,

mám chvíli Multivana 2008, Comfortline, 128kw s nezávislým topením Webasto.
A to me zlobí.

Spíná se to kdy chce, vybiji baterku a nejde to vypnout :(
dnes to dokonce běží od rána.

Ovládání je přes hodiny nad zpětným zrcatkem, ale vše jsem vypnul a stejně to běží dal.

Zkusil jsem na chvíli odpojit baterii pod sedadlech a stejně to běží dal.

Mám ji odpojit na delší dobu?
Mate s tim někdo zkušenost?

Co s tim, ať nemusím o víkendu shánět opravare.

Webasto 3500 st
Webasto thermo top c

Dekuju
Zdenek

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Nejde vypnout Webasto a běží imrvére 24. zář 2016 22:06 #170611

  • rstd
  • Avatar uživatele rstd
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 900
  • Karma: 5
  • Obdržená poděkování 52
I když odpojis baterku tak to běží

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Nejde vypnout Webasto a běží imrvére 24. zář 2016 23:19 #170613

Ano, tu pod sedačkou řidiče. Nic se nevypne.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Nejde vypnout Webasto a běží imrvére 25. zář 2016 08:46 #170615

  • rstd
  • Avatar uživatele rstd
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 900
  • Karma: 5
  • Obdržená poděkování 52
A když odpojis motorovou třeba to někdo zapojil na ni

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T5 - nezávislé topení - bufík - umí někdo předělat???? 27. zář 2016 09:55 #170648

Ahoj chlapi,
mam Multaka 2007 s prihrevem Webasto. Chtel bych ho predelat na nezavisle na dalku (nebo alespon prepinac na palubce). Nemam druhou baterku. Chci ho proto, ze kdyz prijedu nekam na vikend na zavody, abych si mohl vecer tak pul hodky pritopit a nemusel se bat, ze v nedeli nenastartuju.
Bude pro takove ucely lepsi poridit a zapojit druhou baterku ? Umi nekdo z vas predelat ?

EDIT : jeste dodam, ze me ceka obmena startovaci baterie, chtel bych tam dat co nejvetsi, asi tech 100ah

Praha a okoli.

predem diky,
p

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Naposledy změněno: od parizek.

T5 - nezávislé topení - bufík - umí někdo předělat???? 05. říj 2016 12:00 #170786

Ahoj,

mam dotat ohledne nzavislych topeni (pokud sem nepatri prosim presunout). Ve svem Multovi (2007 Highline) mam jak "Thermo Top C" tak i "Air Top 3500ST" a rad bych se zeptal jestli mi nekdo vysvetli jak tyhle dve topeni ovladat na dalku a pripadne i z kabiny.

Sam jsem tomu neporozumnel, nepochopil co se kdy pousti. Nekolikrat jsem to pustil pres dalkovy ovladac a vybylo mi to skoro motorovou baterii.

Diky moc za jakoukoliv radu

PS: stahl jsem si i manual "Obsluha topeni a klimatizace"
VW T2b Westfalia
VW T5 Multiwan 128kw, 4Motion

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T5 - nezávislé topení - bufík - umí někdo předělat???? 05. říj 2016 13:16 #170787

  • rstd
  • Avatar uživatele rstd
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 900
  • Karma: 5
  • Obdržená poděkování 52
Zavolej mi 602 644 655

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T5 - nezávislé topení - bufík - umí někdo předělat???? 05. říj 2016 14:00 #170788

  • Sindeon VW
  • Avatar uživatele Sindeon VW
  • Offline
  • Administrator
  • Administrator
  • Příspěvky: 2758
  • Karma: 33
  • Obdržená poděkování 918

parizek napsal: Ahoj chlapi,
mam Multaka 2007 s prihrevem Webasto. Chtel bych ho predelat na nezavisle na dalku (nebo alespon prepinac na palubce). Nemam druhou baterku. Chci ho proto, ze kdyz prijedu nekam na vikend na zavody, abych si mohl vecer tak pul hodky pritopit a nemusel se bat, ze v nedeli nenastartuju.
Bude pro takove ucely lepsi poridit a zapojit druhou baterku ? Umi nekdo z vas predelat ?

EDIT : jeste dodam, ze me ceka obmena startovaci baterie, chtel bych tam dat co nejvetsi, asi tech 100ah

Praha a okoli.

predem diky,
p


Tady mohu jen přidat svoji zkušenost. Máme takto vyřešený příhřev v clubové T5 (webasto), jedna baterka. Dokonce nám ho i jjirka zprovoznil na dálku. Na sepnutí topí těch 30 minut. Za ty necelé tři roky jsem to spustil pravda jen párkrát (ten pocit předehřát si auto v zimě, než do něj nasednu), ale jen jednou jsem měl odvahu pustit dvakrát za sebou (tedy na 60 minut).

30 minut to vždy, co se týče následného nastartování, zvládlo v pohodě. Po těch dvou cyklech večer auto druhý den nastartovalo jen s velkým sebezapřením.

A především, co jsem chtěl říct nejdůležitějšího - jako topení, nebo přitápění, je to celkem dost naprd. V autě to zatopení nebylo ani poznat. Ten takřka nulovej efekt mi už za ty nervy, že ráno nenastartuju, nestojí. Tak to ani nezapínám. S bufíkem se to nedá srovnat ani trochu. To už je snad lepší si nastartovat a topit. Nebo přímotop do zásuvky, je-li možnost...
Clubový asistent

Clubový web: http://www.transporterclub.cz
Clubový mail: club@transporterclub.cz
Clubová kancelář: Po - Pá 09:00 - 15:00

Staňte se prémiovým členem Transporterclubu

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T5 - nezávislé topení - bufík - umí někdo předělat???? 05. říj 2016 14:56 #170790

  • Vendys
  • Avatar uživatele Vendys
  • Offline
  • člen clubu
  • člen clubu
  • TCCT - Transporterclub Caravan Team
  • Příspěvky: 3150
  • Karma: 36
  • Obdržená poděkování 227
Já jsem tady asi jeden z mála komu stačí vodní topení. Například včerejší noc jsem strávil celou v autě. Je pravda ,že auto bylo za celou cestu cca. 650 km hezky vyhřáté a baterka nabitá na plnou kapacitu . Ulehl jsem na spaní a začal topit. Během noci jsem ho zapínal asi 4x . Vždy se hned sepnul ventilátor v palubní desce a šel teplý vzduch do kabiny. V autě bylo krásných 21 stupňů a venku 6 stupňů. Ráno jsem v pohodě nastartoval a frčel dále.
[img]
TCCT - Transporterclub Caravan Team
VW Multivan T6 Edition 30 2,0 TDi 150 kW DSG - prodáno
[img]

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T5 - nezávislé topení - bufík - umí někdo předělat???? 08. říj 2016 12:03 #170845

  • smrk
  • Avatar uživatele smrk
  • Offline
  • člen clubu
  • člen clubu
  • Příspěvky: 609
  • Obdržená poděkování 9
také se přidám ke spokojeným....
JJIRKA mi zapojoval bufika na nez. topení tak, aby mi jel bufík z "druhe" baterky a ventilator v přistrojovce z "motorove"

Motorova baterka 80A uz byla spatna (v zime nedrzela), tak jsem ji provizorne pouzil pod sedlo jako druhou.... no mám ji tam doted uz druhej rok a není s ní problem..
Jako motorovou jsem pouzil malou (74A) novou baterku z golfa, kteryho poslal děd do šrotáku po bouračce

Mělo to byt provizorni reseni, ze dokoupim poradny baterky, ale tak nejak furt stací, není s nimi problem ....
Včera mi to nedalo a zkusil jsem zatěžovy test.....
start testu zahajen s plne nabytymi baterkami, ale auto studeny s vnitrni teplotou cca 8 stupnu.
od 17.00 do 00.15 jsem střídal režim 35-40 minut bufík zapnutý a ventilátor na 2hou rychlost / 35-40 minu vše vypnuto.
celkem tedy 7hodin, 6x zapnuté topení, vnitrní teplota se drzela cca 20-28 (31) stupnu
venkovní teplota 6-8stupnu... teplota v aute se takto drzela
rano kolem 7mé jsem normalne nastartoval

jedna noc takto tedy není problém... myslím ze kdyz koupim 2x 100(105?) A baterky, tak nebude problem minimálne celej víkend (pa-ne)
nyní plánuji ještě zapojit topení pres casovac, nebo pres termostat.

EDIT : původní zapojení na jednu baterku se neosvědčilo... jedna noc, cca 5-10 stupnu, >> vybita baterka, ráno jsem nenastartova

Transporter T5 2,5tdi 96kw 2004
VW Passat 1,9tdi 2001

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Naposledy změněno: od smrk.
Vygenerováno za 0.155 sekund

Login