Vítejte, Host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne

Téma: T5 - nezávislé topení - bufík - umí někdo předělat????

T5 - nezávislé topení - bufík - umí někdo předělat???? 21. pro 2010 12:05 #58564

Ahoj, zrovna se rozmýšlím jestli pořidit do busika plynového trumatika nebo předělat na horkovzduch. Nevíte jak šlape horkovzduch? Může běžet třeba celou noc když budu mit ještě jednu baterku. Topí dobře v mrazech? Plyňák zase muže běžet furt a dost, ale to místo. Díky za echo. mraza
Administrátor zakázal veřejné příspěvky.

T5 - nezávislé topení - bufík - umí někdo předělat???? 21. pro 2010 12:39 #58566

• karlosVW
  • Člen clubu 2016
  • Obdržená poděkování 27
horkovzduch má výhodu,že nemusíš tahat ssebou žádnou další nádobu....je napojený do nádrže. Já s horkovzduchem na horách topil od pátku do neděle nonstop,jen když jsme nebyly v autě jsem mu trochu ubral na "volume".
Předpoklad je tedy ale druhá baterie která je v dobré kondici.S horkovzduchem můžeš topit i za jízdy...to s plynem nesmíš.Takže pohodlnější je asi ten horkovzduch...

VW T1/09.1962/22kW
šnečí budka s motorem/109kW/Black Edition

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

T5 - nezávislé topení - bufík - umí někdo předělat???? 02. led 2011 19:41 #59815

• Mácha
  • Uživatel
lada t5 napsal:
Ahoj lidičky, zkusím zde napsat, jak mi bufík u T5 Multivan funguje a jak bych si přál, aby mi fungoval.
Tovární nastavení se mi totiž vůbec nelíbí - bufíka můžu spustit buďto sám hodinkami, ale pouze na 30 min při neběžícím motoru, nebo si ho spouští zcela libovolně a nekontrolovatelně paní Řídící jednotka. A v tom je ten problém. Spouští ho, tuším, je-li venkovní teplota pod 10 st. Dostávám se tím do situace, kdy startuji auto s tím, že jedu jen např. 2 Km k pumpě pro kafe či cigára (ale ona to neví), a bufík se spouští. Než se pořádně rozběhne, už jsem u pumpy, vypínám motor a bufík se vypíná, dochlazuje, hulí a smrdí. To samé když přijíždím třeba domů, parkuji v garáži, vypínám motor a vypíná se i bufík a opět mi tam smrdí. Jelikož mám garáž v přízemí domku, jde mi smrad spálené nafty až do kuchyně, kde se mísí s vůní pečené husy nebo středně propečeného bifteku. A to prosím již nehodlám déle snášeti. Byl jsem i kolikrát svědkem, že po cca 500 Km jízdě zajíždím na parkoviště, které je pod delším kopcem, a ejhle, bufík opět vypíná. To znamená, že při jízdě z delšího kopce měla pí. Řídící jednotka panickou hrůzu, aby mi teplota nespadla z 90ti st na např. 85 st a pustila příhřev.
Byl bych nejraději, aby Řídící jednotka bufíka raději neřídila, abych ho mohl ovládat jen já těmi hodinkami na stropě. Při jízdě se to dá spustit na dobu neurčitou, při vypnutém motoru jen na 30 min, což bych chtěl také změnit.
Snad jsem to napsal dost jasně a výstižně - případné další dotazy rád zodpovím.

Jádro pudla je však v tomto : umíte s tím někdo něco udělat :?: :?: :?: :?: :?:
Láďo už si přišel na to jak bufíka pustit déle než na 30min.?
VW T5 Multivan 4motion 128kw+Alfa Romeo 156sw 2,4 jtd 129kw

T5 - nezávislé topení - bufík - umí někdo předělat???? 02. led 2011 22:07 #59895

• lada t5
  • člen clubu
  • Obdržená poděkování 287
Ne :oops: :oops: :oops:
VW T5 Multivan 128 KW + Bürstner Belcanto 560 Tk
Hyundai Getz
VW Golf V. 2.0 TDI 103 KW - Dýmovnička

TCCT - Transporterclub Caravan Team

Fotky s T tématikou: http://ladat5.rajce.idnes.cz/

T5 - nezávislé topení - bufík - umí někdo předělat???? 03. led 2011 09:18 #59931

• Mácha
  • Uživatel
tak já po dvou letech co mám T5 jsem se hrabal v menu hodinek kde je ikona s přesýpacíma hodinama potvrdíš to a máš na výběr od 10 do 120minut!!!!! \:D/ d:_( :drunken:
Poslední úprava: 03. led 2011 09:35 od karlosVW. Důvod: nepoužívej citaci na předchozí příspěvek...

T5 - nezávislé topení - bufík - umí někdo předělat???? 03. led 2011 10:36 #59938

• lada t5
  • člen clubu
No, ale já tam mám výběr do 30ti minut...........
Hyundai Getz

T5 - nezávislé topení - bufík - umí někdo předělat???? 03. led 2011 10:40 #59939

• mulťa
  • člen clubu
  • Obdržená poděkování 127
A když dám ležatou osmičku, topení jede bez omezení času.
TCCT - TransporterClub Caravan Team
T5.3 TDi 150kW DSG 4M

T5 - nezávislé topení - bufík - umí někdo předělat???? 03. led 2011 10:42 #59941

• lada t5
  • člen clubu
Kurňa, jak to děláte? To jsem úplné jelito, nebo to mám prostě jinak?
Hyundai Getz

T5 - nezávislé topení - bufík - umí někdo předělat???? 03. led 2011 10:47 #59942

• mulťa
  • člen clubu
  • Obdržená poděkování 127
Máš návod :?:
TCCT - TransporterClub Caravan Team
T5.3 TDi 150kW DSG 4M

T5 - nezávislé topení - bufík - umí někdo předělat???? 03. led 2011 11:12 #59947

• karlosVW
  • Člen clubu 2016
  • Obdržená poděkování 27
mě to také jede třeba 2-3 dny v kuse :D
ale to asi bude tím,že to jepřídavné horkovzdušné topení...a ti nade mnou to asi mají také tak

VW T1/09.1962/22kW
šnečí budka s motorem/109kW/Black Edition

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

T5 - nezávislé topení - bufík - umí někdo předělat???? 03. led 2011 11:30 #59951

• Mácha
  • Uživatel
Karle já horkovzduch nemám!!!!!!

T5 - nezávislé topení - bufík - umí někdo předělat???? 03. led 2011 21:33 #60013

• lada t5
  • člen clubu
multa napsal:
Máš návod :?:
Návod mám, leč pouze v řeči toho velkého poraženého národa, který tyto vozy vyrábí. Ale ať si s hodinkami hraji jak chci, víc jak 30 min z nich nevymačkám.
P.S. Doufám, že se bavíme o teplovodu.........
Hyundai Getz

T5 - nezávislé topení - bufík - umí někdo předělat???? 04. led 2011 20:56 #60156

• valy 46
  • Uživatel
MĚTO JDE JAK NA horkovzduch tak na vodu D:_)10

T5 - nezávislé topení - bufík - umí někdo předělat???? 28. úno 2011 20:05 #66828

• carel
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 1
zdar pokud by jste někdo chtěli pořešit upgrade z příhřevu na nezávislé pro T5 2004 a výš tak mám nějaké možnosti
1/samotný W-bus modul -dá se ovládat jakokoliv dálkou cca 1900,- plus 700,-časovač
2/w-bus modul ve spojení s GSM modulem - zatopí zdarma při provolání z mobilu 4.900,-
3/montáž u známého v Praze - cca 800,- až 1500,- dle stavu auta a dohody

T5 - nezávislé topení - bufík - umí někdo předělat???? 20. čen 2011 21:05 #74916

• Auto1
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 11
Nazdar.
Zvažuji plynový horkovzduch nebo horkovzduch naftový PRO SPANÍ CELOU NOC I V MRAZECH.
Prošel někdo už tuto cestu a ví již,kudy jít a kudy ne?
Pročetl jsem celé téma,ale stále zde není spoustu info.

Já co vím,tak jen to co většina z Vás,vodníka jako NEZÁVISLÉ už nechci ani vidět,né,že by to nefungovalo,měl jsem 5kW ale je to vhodné jen na rozmražování nebo chvilkové zdřímnutí.
Jakmile chceš v autě nocovat a venku je mráz,tak je to sice možné,ale do rána vytřískáš i 110Ah aku/musíš v noci startovat/dobíjet,občas bufík nenaskočí (kvalita nafty) atd...

Čili vidím jen dvě cesty,horkovzduch nebo plyn a nevím,co zvolit.

Takže mě zajímá,jak je řešen horkovzduch u T5 originál,to je logicky dobrá inspirace,kolik má výkon,zda má druhé palivové čerpadlo,nebo je využito to z příhřevu+nějaký ventil,cenovka,kde je originál umístěno přesně,kam dát termostat,kudy vede teplo do kabiny,kudy výfuk atd.. Ví někdo? Jak to umí topit celou noc,vydrží aku,jak to jede po canu,a ovládá to display naz zrcátkem,zda tam je na to příprava ve formě kabeláže u Multivanu,nebo se musí dokoupit i kabeláž?

Druhá varianta je plyn a toho se bojím,plyn je svinstvo,ale zase jede bez aku a to je bomba.Plyn dávají u VW také za příplatek,nebo vůbec? Neví někdo? Pokud ano,jak to mají řešeno? Kde je bomba,kde je samotný bufík,kde je vedení a ovládání,ventil atd...

Dále mě zajímá jaký dělá hluk,když je bufík v kabině,tam asi jedině pod sedačkou spolujezdce,(jak plyn,tak horkovzduch)zda je to slyšet víc,než nastartovaný motor,další úskalí atd...

Nemám druhou aku,to odhaduji na cenovku okolo 12.000kč,co jsem tu vyčetl + - že a hodit to pod řidičův sedák viz originál příslušenství.

Co se týká umístění pod autem,tak mám jen originál příhřev,zaplastovaný pod řidičovou sedačkou,jako asi všichni,nevíte,zda tam vleze schovat i další bufík plyn/horkovzduch? Pokud ne,tak jsou dvě cesty v případě,že se další buf dá pod auto,buď objednat orig.plastování na příhřev,a nechat ho u "plastolepičů" upravit na míru a nebo ho rovnou nechat vyrobit.

Jakékoliv postřehy vítám.
Das Auto.Der Multivan T5 Spitzendiesel R5 TDI 128kW/174PS/400nM 6g Schaltgetriebe,Keskin ET20/7,5J Bi-Xenon Project Zwo RNS 510
Následující uživatel poděkoval: HetzerT5
Vygenerováno za 0.203 sekund

Login