Vítejte, host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne

Téma: T5 - příhřev motoru

T5 - příhřev motoru 04. úno 2024 11:05 #210701

Není rozdíl, na baterce je multimetrem plus mínus to samí. Snad sem neměřil nikdy víc jak 12,00V. Ono to třeba za 15minut usne, dělá to rádio asi, možná TV tuner , možná zasilovač. Jak už tu někdo psal, že jestli je normální že mu hučí v repráku když je rádio vypnutý. Tak to mě dělá taky. Tuner můžu možná vyhodit, stejně je Dvb-t 1. Jestli ho nepotřebuje něco jiného, tak proč ho vozit.
To rádio má pořád uloženou nějakou chybu. Ať už kamera,tuner,navigace,mobil, repráky. Pořád se to točí dokola. To žije vlastním životem.
Tady mám log že včera. Zaráží mě ten datum.
Edit:
Mám multimetr asi do 20A nebo mám i panelový ruckovy s bocnikem na víc ampér. Musím někdy změřit kolik to má hlad. Když připojím baterku,po vyndání, tak to pěkně jiskřící. Tam dvě ampery budou.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Naposledy změněno: od Pavel4x4.

T5 - příhřev motoru 04. úno 2024 11:07 #210702

Addresa 18: Pøídavné topení Labely: SVO\7E0-815-071.CLB
Objednací èíslo øídící jednoky: 7E0 815 071 A
Systém a/nebo verze: J737__Standheizung 0404
Kódování: 0000031
1 nalezena chyba:
01444 - odpojeni pri podpeti (automatika)
002 - dolni hranice prekrocena
info o závadì:
Stav závad: 01100010
Priorita závad: 7
Frekvence závad: 1
Poèítadlo resetù: 255
Kilometry: 239918 km
Indikace èasu: 0
Datum: 2063.14.31
Èas: 17:49:57

info o závadì:
Start
Teplota: 56.0*C Napìtí: 11.42 V Teplota: 9.0*C

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T5 - příhřev motoru 04. úno 2024 13:02 #210706

  • covex
  • Avatar uživatele covex
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 1983
  • Karma: 8
  • Obdržená poděkování 198
To napeti je strasne nizke, pri min nez 12.4V v baterce zacinaji nevratne procesy degradace, samozrejme to merene napeti ovlivnuje i teplota baterky ale 11.7V na "prazdno" to je malo. Pak to topeni samozrejme po chvili zdechne na podpeti, takze bude fungovat akorat kdyz bezi motor a alternator to taha nahoru.
VW T5 2.5TDI 128kW BPC 7HM 2008 4motion Multivan Seikel

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T5 - příhřev motoru 05. úno 2024 19:57 #210719

Nedalo mi to a dnes jsem měřil stav napětí.
Takže auto jelo před 24hod
Přijdu odemknu, otevřu kapotu a měřím 12,02V
Zavřu dveře zamknu a po 10min měřím 12,2V
Po 2hod, kde se na nic nesáhlo měřím 12,29V
Jen jsem nechal otevřenou kapotu na nezamknutí.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Naposledy změněno: od Pavel4x4.

T5 - příhřev motoru 06. úno 2024 20:31 #210721

  • covex
  • Avatar uživatele covex
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 1983
  • Karma: 8
  • Obdržená poděkování 198
Mas jen jednu baterku? Odemknutim auto ozije, tak asi je logicky ze odber se zvysi napeti klesne. Po zamknuti a odpocinku se to zase zvedne (mensi odber). Nez. topeni je napajeno druhe baterie.
VW T5 2.5TDI 128kW BPC 7HM 2008 4motion Multivan Seikel

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T5 - příhřev motoru 07. úno 2024 09:34 #210723

Všechny zde zdravím. Jsem uživatelem T5 přes tři roky. Přidám sem mé zkušenosti s Webastem thermo top c vodní nezávislé 7H0819008P které mne stály doposud 46000kč.
Po koupi nefunkční nezávislé topení - zakoupený celý agregát z vrakoviště i svýměnnou11000kč, funkční necelé 2r.
Po dvou letech jsem celé topení zaslal na repas v MACHELECTRIC za jimi navrhnutou cenu 12000kč(zaplaceno předem),
1. jejich pokus o opravu -topení běželo 1-2 dny (vadná žhavička podle diagnostiky)
2.jejich pokus o opravu - topení se snažilo naběhnou ale nenaběhlo(vadná žhavička podle diagnostiky)
3.jejich pokus o opravu - topení nic (diagnostika nenačetla) přemluvil jsem je na výměnu řj
Verdikt z opravny je že topení je funkční a chyba je v autě. Před opravou jsem měl peníze a vadné topení, a po opravě bez peněz a vadné topení.
Nabídly mi ať zašlu topení a oni se pokusí o opravu nebo odkoupí topení za 3000kč, nebo odkoupí jednotku za 1500kč. Stal se ze mne nejrychleji přendavač topení.
Tyto pokusy o opravu trvaly přes 4měs celou zimu. I fakturu po vícero urgencích jsem získal.
Nedávno jsem zakoupil nové (možná repasované ale ne českými bastlíři) topení za 23000kč, jsem max spokojený a konečně topím. Topení je o 50% tižší než staré. V DE existují výměnné programy na Webasto.
Kdo šetří má za tři. Pokud někdo máte zbytečné finance nechte opravu na MACHELECTRIC.
JInak u VW cena nového webasta by stála přes 40000kč nebo řídící jednotka 11000kč.
Kdybych hned na začátku koupil nové tehdy asi za 35000kč tak jsem ušetřil.
Poděkovali: Michal42

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Naposledy změněno: od Petr22.

T5 - příhřev motoru 07. úno 2024 11:57 #210724

Mám taky v T5 nezávislé topení thermo top c. Jen se chci zeptat jak to teda pracuje při přitopeni uvnitř auta. K tomu topení je třeba dodělat nějaké ovládání do kabiny ne? Přece ten prihrev je z výroby myšlen jen na rychle ohřátí motoru? Děkuji za odpověď

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T5 - příhřev motoru 08. úno 2024 08:16 #210726

  • covex
  • Avatar uživatele covex
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 1983
  • Karma: 8
  • Obdržená poděkování 198
Priznavam ze topeni jsem jako takove nikdy neopravoval a take jsem slysel, ze to neni uplne jednoduche po vymene dilu zprovoznit, ale prijde mi to celkem zahada, co je tam tak sloziteho - kdyz se na to topeni podivate, tak to je spalovaci komora = vymenik, horak s kovovym sitkem, zhavici svicka, vetrak, ridici jednotka., pripadne podavaci cerpadlo, ale to neni soucasti webasta. Nic jinyho tam neni. Obvykle problemy na webastu:
1. rozpadly sw v RJ, topeni pak ruzne napul funguje napul ne - RJ i s vymenikem original webasto 9500,- na vymenu neni potreba webasto ani vyndat pokud nenastane
2. zarezle srouby v hlinikovem vymeniku - proto se pro bod1 prodava RJ i s vymenikem, pak
3. ztvrdla tesneni, original za par stovek, vymena s novym vymenikem bez vetsich zadrhelu
4. vadna zapalovaci svicka - tady nastava trochu magie, ale opet original svicka 6500,- i s tesnenima pro bod 3 - svicka slouzi jako detektor plamene, muze byt nutna nejaka rekalibrace RJ po vymene pomoci origo webasto softu
5. horak se sitkem - horak vetsinou problem neni, ale casem se rozsype sitko - je to v podstate dratenka, do ktere se pumpuje nafta, tu zapali svicka a pak to proste hori... zvladnou to i cinani za 5000,-.

Co je jeste problem, ze nektere typy RJ jsou pro ruzne typy aut, ale to by mel ten kdo to dela mit zmaknute podle toho co v tom topeni je.

@Petr22: A kde si koupil nakonec ten uspesny "repas"? Kdyz vyndavas topeni, jak resis vodu z topneho okruhu, odvzdusnujes to nejak? Hadice mas zaspuntovany, zaskrceny?
VW T5 2.5TDI 128kW BPC 7HM 2008 4motion Multivan Seikel

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T5 - příhřev motoru 08. úno 2024 22:38 #210728

nezávislé topení - při vypnutém motoru lze spustit (ovladačem, hodinami, mobilem)
příhřev -ani o něm nevíš(samo se spouští)
Webasto se dá objednat v de cca1000eur+doprava, po přendání se staré vrátí do de a oni vrátí cca 300eur-doprava(nesmí být mech poškozené a musí mít etikety)
Já kupoval v cz kvalitníalarmy za 23 bez vracení nějak to konzultovali s Webastem. Jde sehnat i ebay ale musíš najít tabulku s náhradama za tvé původní (nezávislé nebo příhřev, rok výroby tam se nějak měnila komunikace auta s webastem. vydával jsem celý agregát (odkrytovat,vypustit vodu, odpojit kabely, odpojit naftu). Až si to dáš 6x a bez zdviže, tak už to bude chvilka. Odvzušnit se to má samo postupně, musíš hlídat vodu, nebo dlouhá trasa to je rychleší. A to mám topení i vzadu. Dej to do machelektric tam jsou ochotní ? Viděl jsem repas yotubu pl a tam to nějak vevnitř rozřezávali aby se dostali k sítku. Rpas v cz je podle mne rychlá jehla. Tak důkladně to by nikdo nezaplatil. Můj nepas byl poznat jen podle červeně zabarvených šroubů(co se dělo ve vnitř ?).

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T5 - příhřev motoru 09. úno 2024 10:05 #210731

  • covex
  • Avatar uživatele covex
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 1983
  • Karma: 8
  • Obdržená poděkování 198
Menit samotne sitko uz muze jen nadsenec, novy horak se da koupit i se sitkem a zhavickou:
www.nezavisla-topeni.cz/Horak-Webasto-Th...22639-92995D-d92.htm

Kazdopadne hezke dobrodruzstvi.
VW T5 2.5TDI 128kW BPC 7HM 2008 4motion Multivan Seikel

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T5 - příhřev motoru 11. úno 2024 14:21 #210740

Já mám dvě baterky, proto to chytá i v nízkém napětí.
Mně by zajímalo, která jednotka dá povel, spustit příhřev. ŘJ motoru? Potom co vše ovlivňuje aby běželo. Kde se to dá přečíst?

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T5 - příhřev motoru 11. úno 2024 16:24 #210742

  • covex
  • Avatar uživatele covex
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 1983
  • Karma: 8
  • Obdržená poděkování 198
K0058980820-Auxiliary_heater.pdf
Webasto_Heater_Thermo_Top_C_Workshop_Manual.pdf
Mozna nejake SSP (self study programm)

Napeti min 9.8V+-0.3V po dobu 20s (lock)
Teplotni sensor venkovni pod maskou mene nez cca 5C
Teplota vody pro start mensi nez 50C, do 72C 15min monitoring, zda neklesa, jinak topi dal, max 85C
Mnozstvi paliva (ze sensoru v nadrzi)
Vse vyhodnocuje sama jednotka topeni.
VW T5 2.5TDI 128kW BPC 7HM 2008 4motion Multivan Seikel

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T5 - příhřev motoru 16. úno 2024 10:05 #210756

Webasto opravy řádově x tisíc, je lepší zaslepit trubky a na vytápění koupit na Alze topení za 3t vzduch (při koupi 3 kusů spousta náhradních dílů do budoucna a je to levnější než ř jednotka webasta)
Pokud někdo řeší ovládání přes mobil pozor na ThermoCall TCL4 není dostupná aplikace a budete muset psát SMS příkazy, a za cenu 9t předražené. prodejci vám to neřeknou.
Lepší pro ovládání i s APP nebo předělání na nezávislé je www.danhag.de/en/ . Danhag vše vysvětluje popisuje návody kabeláže, v cz cca 7,5t.
Pozor na variantu Thermoconnect kde musíte platit ročně cca 900,- kvůli 4měsícům zimy, a nutností dostupnost dobrého mobilního internetu.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Vygenerováno za 0.198 sekund

Login