Vítejte, host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne

Téma: T5 - příhřev motoru

T5 - příhřev motoru 04. úno 2012 07:29 #89981

  • mudd
  • Avatar uživatele mudd
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 87
  • Obdržená poděkování 1
Po půl minutě od startu motoru příhřev teprve najíždí. Měl by být ale hned slyšet větrák spal. vzduchu. Po té půlminutě začne teprve cvakat dávkovací čerpadlo. Celý ten proces startu příhřevu do plného zatížení trvá podle mojich zkušeností cca 3-4 minuty, proto také já motor nechávám běžet pár minut naprázdno. Ono v téhle zimě je to dobré i pro ten motor.
VW T5 2,5TDI 96kW 2003

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T5 - příhřev motoru 18. úno 2012 14:39 #91676

  • toca
  • Avatar uživatele toca
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 5
  • Obdržená poděkování 0
Má to někdo odměřený kolik bere příhřev?Mě se zdá, že na 100km určitě 2litry nafty.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T5 - příhřev motoru 18. úno 2012 14:47 #91678

  • lada t5
  • Avatar uživatele lada t5
  • Offline
  • člen clubu
  • člen clubu
  • Příspěvky: 8813
  • Karma: 29
  • Obdržená poděkování 292
Záleží na tom, jak těch 100 Km jedeš dlouho........... :lol: :lol:
VW T5 Multivan 128 KW + Bürstner Belcanto 560 Tk
Hyundai Getz
VW Golf V. 2.0 TDI 103 KW - Dýmovnička


TCCT[/color] - Transporterclub Caravan Team

Fotky s T tématikou: http://ladat5.rajce.idnes.cz/

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T5 - příhřev motoru 18. úno 2012 15:11 #91679

  • toca
  • Avatar uživatele toca
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 5
  • Obdržená poděkování 0
Takže se to má spíš počítat na hodiny?100km jel jsem v pohodě a ještě zastávka cca 2hodky.PC ukazoval 8l, ale mě se zdálo, ža na budíku to šlo nějak rychle dolu.Před tím jsem měl zablokovanej bufík a takhle mi ručička rychle nepadala.Je možné, že šel příhřev celou dobu??Venku je cca +3C.Kdy se příhřev vypne??

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T5 - příhřev motoru 18. úno 2012 20:10 #91699

  • Auto1
  • Avatar uživatele Auto1
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 1580
  • Obdržená poděkování 18
Ano,spotřeba se měří v motohodinách a pohybuje se tuším okolo půl až jednoho litru na hodinu.
Ovšem mi příhřev běží většinou jen řekněme 15-30minut po studeném,resp.mrazivém startu,pak už se vypne.
To znamená,že sežere necelý půl litr nafty.
To záleží na otáčkách motoru a na mrazech...
Pak už příhřev nesepne,voda je stále 90....
Příhřev se vypíná a zapíná dle mnoha faktorů,a špatně se to vysvětluje,ale je to uvedeno v návodu,který je V TOMTO TÉMA ke stažení na straně5 -POSLEDNÍ PŘÍSPĚVEK dole od MUDD

Nechápu,jak v 85litrové nádrži poznáš to,zda jede nebo nejede bufík,který má tak malou spotřebu...
Je možné,že v extrémních mrazech, když je -20 a ty popojíždíš po městě nebo v koloně,a usilovně topíš,tak může jet příhřev klidně 2h v kuse,ale to nastane pár dní v roce,takové mrazy a to,co sežere bufík,ušetříš na tom,že motor bere méně nafty,když nejede "na sytič"
Das Auto.Der Multivan T5 Spitzendiesel R5 TDI 128kW/174PS/400nM 6g Schaltgetriebe,Keskin ET20/7,5J Bi-Xenon Project Zwo RNS 510

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T5 - příhřev motoru 19. úno 2012 02:31 #91747

  • JaM
  • Avatar uživatele JaM
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 1724
  • Karma: 6
  • Obdržená poděkování 53
Litr na hodinu sežere hořák na LTO, když má vytopit celej barák (kotel cca 25kW) Bufik by měl brát okolo 0,3l na hodinu
Syncrolong poloplech+ tažná tyč
Bílá welryba T4 highlong na práci
T5 2,5TDI 96kW prodáno
Syncrovella prodáno
Smažkobus 2,4D kastle po smrti, motor jede dál...
tel:777171480

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T5 - příhřev motoru 19. úno 2012 20:04 #91802

Zdravím, cca měsíc mám T5 s vodním topením Webasto, pochvaloval jsem si jak to dobře funguje (týden na horách a šlapal bez problémů) a dneska jdu tak okolo auta a slyším, že fouká ventilátor, tak jsem si říkal, že nějak dlouho dochlazuje, ale po 3/4 hodině foukal pořád, topení vyplé, ani symbol větrání.
Odpojil jsem přídavnou baterku a foukalo pořád, musel jsem odpojit hlavní aby přestal.
Pročítal jsem vlákno a byla tady podobná závada, ale to svařoval na autě.
Co jsem se ještě dočetl měl by mít svoje čidla teploty, tak bych sázel na to, že neví že je vychlazený.
Nesetkal jste se někdo s takovýmto problémem???

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T5 - příhřev motoru 24. úno 2012 22:49 #92292

Tak koukám nikdo nic, koukal jsem do schémat (je tam jen základní zapojení´, pokud to je origo bez topení tak je to vždy napájený z hlavní batekrky (i když je v autě přídavná), pokud je to s s origo topením je všechno pověšený na přídavnou, už jsem topení přepojil na přídavnou, ale problém budu asi mít v ŘJ, bohužel jsem nenašel nikoho kdo zná Webasto podrobně, všichni akorát vyměnit díl, povrtám se v ŘJ sám a pak dám vědět jak jsem dopad (horší to stejně být nemůže).

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T5 - příhřev motoru 24. úno 2012 23:26 #92294

  • Auto1
  • Avatar uživatele Auto1
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 1580
  • Obdržená poděkování 18
Možná bych před laborováním s jednotkou udělal Webasto Thermo Test,to je speciální diagnostika jen na bufíky a zjistí vše.
Můžeš si to stáhnout,a nebo u někoho si to nechat změřit.

<!-- l --><a class="postlink-local" href=" www.transporterclub.cz/forum/viewtopic.php?f=43&t=3469 ">viewtopic.php?f=43&t=3469<!-- l -->
Das Auto.Der Multivan T5 Spitzendiesel R5 TDI 128kW/174PS/400nM 6g Schaltgetriebe,Keskin ET20/7,5J Bi-Xenon Project Zwo RNS 510

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Naposledy změněno: od Auto1.

T5 - příhřev motoru 24. úno 2012 23:30 #92295

Kouknu na to, ale test Webasta dělal přímo v jejich opravář (Webasto servis) a nic, žádná chyba.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Naposledy změněno: od karlosVW. Důvod: >>> citace se používá na starší příspěvek...ne na předchozí <<<

T5 - příhřev motoru 26. úno 2012 00:50 #92364

  • Auto1
  • Avatar uživatele Auto1
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 1580
  • Obdržená poděkování 18
Umí mi někdo sdělit NA ZÁKLADĚ ČÍSLA TÉ JEDNOTKY,zda touto sadou mohu rozšířit v T5 originál webasto ThermoTop C na dálkově ovládáné?
A druhá otázka,zda to jde napojit i když má T5 ty orig hodiny s displayem nad zrcátkem?

Jestli to běží po tom canu a je to kompatibilní všechno :?:

Jedná se o dálkové ovládání pro topení webasto,
sada obsahuje jednotku 1K0 963513 A
kabeláž, gsm anténu,
dálkový ovladač,je to konkrétně tohleto komplet na foto:

[attachment=2:3vxsc8t8]<!-- ia2 -->dálkové ovládání webasto (1).jpg<!-- ia2 -->[/attachment:3vxsc8t8]

a pro zajímavost:

Tady je totéž přímo pro T5,ale nevím,zda je to shodné nebo jiné číslo jednotky,nemám k dispozici víc než tu foto... Ale etiketa vypadá jinak...
[attachment=1:3vxsc8t8]<!-- ia1 -->vw-multivan-t5-nezavisle-topeni-webasto-t91-kit.jpg<!-- ia1 -->[/attachment:3vxsc8t8]

Tady je z ešopu třetí varianta,ta je také rovnou pro T5 a přitom vypadá zase jinak...

[attachment=0:3vxsc8t8]<!-- ia0 -->774(1) A.jpg<!-- ia0 -->[/attachment:3vxsc8t8]
Das Auto.Der Multivan T5 Spitzendiesel R5 TDI 128kW/174PS/400nM 6g Schaltgetriebe,Keskin ET20/7,5J Bi-Xenon Project Zwo RNS 510
Přílohy:

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T5 - příhřev motoru 26. úno 2012 07:28 #92365

  • mudd
  • Avatar uživatele mudd
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 87
  • Obdržená poděkování 1
Možné to je. Ta krabička sepne signál přes dálkový přímo do topení a pokud to zapojíš dobře, mělo by to pracovat i s origo T5 hodinami . Tady jsem našel i nějaké schéma zapojení.
VW T5 2,5TDI 96kW 2003
Přílohy:

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T5 - příhřev motoru 26. úno 2012 08:05 #92366

  • Hafa
  • Avatar uživatele Hafa
  • Offline
  • člen clubu
  • člen clubu
  • Příspěvky: 998
  • Karma: 6
  • Obdržená poděkování 17
Ahoj, napis nebo zavolej do Berouna TDIchipovi. Zrovna v patek mi to montoval do Turana. Montuje to i do T5 s manualni klimou coz je pry teprve orisek. Haf
T1-Samba deluxe 1966
T3-Vanagon 1986 2,1 benzín-automat
T4-2,5 TDI pracant
T5 GP Multivan

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T5 - příhřev motoru 26. úno 2012 08:37 #92368

  • Vendys
  • Avatar uživatele Vendys
  • Offline
  • člen clubu
  • člen clubu
  • TCCT - Transporterclub Caravan Team
  • Příspěvky: 3150
  • Karma: 36
  • Obdržená poděkování 227

Auto1 napsal: Umí mi někdo sdělit NA ZÁKLADĚ ČÍSLA TÉ JEDNOTKY,zda touto sadou mohu rozšířit v T5 originál webasto ThermoTop C na dálkově ovládáné?
A druhá otázka,zda to jde napojit i když má T5 ty orig hodiny s displayem nad zrcátkem?

Jestli to běží po tom canu a je to kompatibilní všechno :?:

Jedná se o dálkové ovládání pro topení webasto,
sada obsahuje jednotku 1K0 963513 A
kabeláž, gsm anténu,
dálkový ovladač,je to konkrétně tohleto komplet na foto:

[attachment=2:2xusenxw]<!-- ia2 -->dálkové ovládání webasto (1).jpg<!-- ia2 -->[/attachment:2xusenxw]


a pro zajímavost:

Tady je totéž přímo pro T5,ale nevím,zda je to shodné nebo jiné číslo jednotky,nemám k dispozici víc než tu foto... Ale etiketa vypadá jinak...
[attachment=1:2xusenxw]<!-- ia1 -->vw-multivan-t5-nezavisle-topeni-webasto-t91-kit.jpg<!-- ia1 -->[/attachment:2xusenxw]

Tady je z ešopu třetí varianta,ta je také rovnou pro T5 a přitom vypadá zase jinak...

[attachment=0:2xusenxw]<!-- ia0 -->774(1) A.jpg<!-- ia0 -->[/attachment:2xusenxw]


Když mě to montoval TDI Chip , tak tam dával o jednu krabičku navíc. Na fotkách je vždy pouze jedna krabička , ale já mám dvě. Nemám hodiny ve stropě.
[img]
TCCT - Transporterclub Caravan Team
VW Multivan T6 Edition 30 2,0 TDi 150 kW DSG - prodáno
[img]

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T5 - příhřev motoru 26. úno 2012 11:18 #92384

  • Auto1
  • Avatar uživatele Auto1
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 1580
  • Obdržená poděkování 18
Mudd: díky,to je myslím pro T70 a tohle je T90/T91,nevím,do jaké míry to bude shodné zapojení a nebo rozdílné...

Haf: Upřímně řečeno,hledám info,abych nemusel jet přes celou republiku kvůli dvěma hodinám montáže,a na druhou stranu bez relevantních info se návštěvě odborníka nevyhnu.

Vendys: Právě nikdo neumí poznat,která jednotka je analog,která digitál a některé jsou kombinované a umí digitál i analog,tedy canové i necanová auta a aby to nebylo tak jednoduché,tak většina aut má can 2.0 a T5 1.6 a tady je další prostor pro nekompatibilitu.
Tady tuším tu zmínku o druhé krabičce,možná se pletu.Chtělo by to nějakou tabulku od výrobce.

Ono lze jednoduše objednat originál přestavbovou sadu pro T5 ale je to 3x dražší než jiné podobné sety.
A teď je otázkou proč tomu tak je...
A ty alternativy v podobě jednotek z číny za pár korun nechci,jedině webasto/eberspacher set.
Nějaká vyhořelá auta už jsem viděl...
A i ten odběr stand-by je někdy šílený...
Das Auto.Der Multivan T5 Spitzendiesel R5 TDI 128kW/174PS/400nM 6g Schaltgetriebe,Keskin ET20/7,5J Bi-Xenon Project Zwo RNS 510

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Vygenerováno za 0.165 sekund

Login