Vítejte, host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne

Téma: T5 - příhřev motoru

T5 - příhřev motoru 29. pro 2012 05:55 #110130

• mudd
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 1
To vypadá na zanesený rozptylovač paliva - sítko ve spalovací komoře příhřevu. Zanáší se právě krátkým popojížděním, kdy se hořák nestačí pořádně rozhicovat a tvoří se usazeniny+saze. Proto je lepší na kratší cesty příhřev vyřadit.
VW T5 2,5TDI 96kW 2003

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T5 - příhřev motoru 30. pro 2012 00:31 #110181

• Mehlo
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 5
Díky za reakci.
Existuje nějaký způsob jak příhřev před startem na krátké popojetí vyřazovat? Předpokládám, že by to při extrémním řešení šlo vyndaváním pojistky. Tedy pokud je jen pro příhřev. Ale je to trochu dost přes ruku.

Mehlo

T5 - příhřev motoru 30. pro 2012 01:06 #110185

• bazilisak
  • člen clubu
  • člen clubu
  • Obdržená poděkování 2
já jsem nad tímto taky přemýšlel a zatím to řeším zapnutím topení. Když vím, že popojedu , zaetavím, popojedu tak zapnu topení a při opuštění auta stáhnu ventilátor aby to nežralo zbytečně baterku.
foto zde : http://mapurka.rajce.idnes.cz/VW_Multiv ... _4_Motion/
T5 Multivan TDI 4Motion
Škoda octavia 66 kw

T5 - příhřev motoru 30. pro 2012 11:54 #110190

• kawa
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 3
Mehlo: myslím si, že v této situaci už budeš muset sítko alespoň vyčisit. Nevím jestli třeba hodinovou jízdou by se to vypálilo pryč :-k Spíš už ne...
Transporter T5 - 2,5TDI 96kW + pár věcí + ProfiTuning soft (267hp, 576Nm) (ex)
Transporter T6 - 2,0TDI 110kw + ProfiTuning soft na full
BMW 535D - 400hp, 840Nm
Sprint project - Felicia 1,6 :D GaragePower racing team

T5 - příhřev motoru 02. led 2013 23:57 #110492

• Mehlo
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 5
Díky za rady, pokusím se to spojit s předěláním na nezávislé topení, ovládané dálkou.
Jen to bude zase ranec peněz.

T5 - příhřev motoru 14. led 2013 00:02 #111418

• Mehlo
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 5
Ahoj,
pár informací, co by se mohli někomu hodit.

Firma z Lahovic se kterou jsem měl zkušenost už asi neexistuje a zástupců Webasta v Praze je nějak hodně málo.
Tak jem kouknul na konkurenci u Eberspächerů. Našel jsem servis v P9 a při osobní návštěvě byl ujištěn, že Webasto umí také a to, že nejsou uvedeni jako dealer je jen administrativní chyba. Zapsali si do knihy, že chci opravit příhřev a při té příležitosti dodělat dálku.

Druhý den si auto přebíral jiný člověk a sepisoval se mnou zakázkový list. Jsem blb D-:( a nějak mi nedošlo, že mu mám znovu exaktně zdůraznit, že toužím po dálce od Webasta.

Při převzetí auta jem by nemile překvapen ovladačem o Eberspächeru. Druhé překvapení čekalo v autě, kde mi do přístrojovky navrtali diodové tlačítko na spouštění vypínání. Umístění nijak nekonzultovali a jelikož to dost svítí, tak si numím představit, že bych někam jel se zapnutým nezávislým topením. Při příhřevu to naštěstí nesvítí vůbec, ale také ho to vůbec neovládá.

Je to možná jedno, ale nějak je mi proti srsti když se motají řešení dvou firem a hlavně se mi nezamlouvá velikost a "ošklivost" dálkáče (programovací verze) od Eberspächeru. Cenově to bude asi také stejné.

Nutno dodat, že topení dělá co má a příhřev přestal kouřit (prý odešla turbínka co vhání vzduch do sání).

Poučení: Když něco chceš, je třeba si o to říct a to i klidně několikrát D:_)14
Přílohy:

T5 - příhřev motoru 14. led 2013 09:30 #111434

• klubo
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 10
mě se zase víc líbí ovládání od eberspaercheru, kolik tě to stálo?
T6.1 Caravelle 2021
T6 Kombi 2016
T5 GP Kombi 2011

T5 - příhřev motoru 14. led 2013 23:24 #111503

• Mehlo
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 5
Předělání příhřevu na dálku s programováním bylo za 23 tis.

Ten ovladač od Ebru je podstatně větší než ten od Webasta. Ty fotky zkreslují.

T5 - příhřev motoru 15. led 2013 09:37 #111507

• klubo
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 10
no hochu tak to bylo teda za hubičku, mě to stálo ve vebasto servisu v liberci 9000 a v ceně mam i spínání přes sms
T6.1 Caravelle 2021
T6 Kombi 2016
T5 GP Kombi 2011

T5 - příhřev motoru 15. led 2013 10:04 #111508

chápu li to správně, tak předělání příhřevu, které je u některých modelů v základu na klasické nezávislé topení je cca 10tis. Nechápu potom, proč je originál nezávislé vodní v ceníku za 28tis, resp. 35tis s dálkovým. Přitom samotná druhá baterka vyjde dle ceníku na cca 6tis. Když tak přemýšlím, tak když si koupím holé auto a výbavu si dodělám, tak ušetřím pěkných pár desítek tisíc.

T5 - příhřev motoru 15. led 2013 10:23 #111512

• klubo
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 10
chápeš to dobře, akorát když si to dáš z fabriky tak máš pěkný hodinky ve stropě
T6.1 Caravelle 2021
T6 Kombi 2016
T5 GP Kombi 2011

T5 - příhřev motoru 15. led 2013 10:33 #111515

• andula
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 0
Servis na P9 si jen za pozdrav účtuje 1500kč #-o , je pravda že umí ale nechají si to dobře zaplatit, naposled jsem tam byl na podzim s plynovým trumaticem, za diagnostiku si řekli 800kč a že prý to je rozbitý, oprava někde okolo 8000kč, topení jsem opravil jemnými poklepy 17kou klíčem na přívodní trubku :-" .
Potkalo mě štěstí­, řeklo uhni a šlo dál.

T5 - příhřev motoru 16. led 2013 01:10 #111574

• kawa
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 3
Mehlo, to je teda pěkná pálka... A ten dálkáč Ebr by mě taky vadil :snoty: To bych jim řekl že bych rád vyměnit...

A těch 23tis bylo za komplet práci, dálku na přihřívač, i opravu toho jak to kouřilo? Sakum prásk?
Protože když to vezmu že mě Webasto dálka s logem VW co umí pustit příhřev jak jsem ti myslím psal stála 6000Kč s ovladačem T91 - a umí komunikovat i s ovladačem T100 - což je ten digitální, tak by s ním stála o kolik... Tak o 5000Kč víc? Kdybych odečetl tu T91 :-k Nevím kolik stojí ta T100... Tedy dejme tomu 11 000Kč + natahat pár drátů. A jak jsem psal, ta dálka má ještě k tomu vyvedeno +12V na sepnutí pro relé ventilátoru v kabině ;) Jen je tam to 5% riziko že to s každým přihřívačem nefunguje. Ale 95% prý fakčí \:D/ Já jsem ve stádiu, že pořád mám ŘJ nezávislého topení a s tím to šlape, tu svou původní přihřívače jsem tam ještě nezkusil jestli i já náhodou nejsem v těch 5% :lol: Jelikož kvůli té ŘJ musím zalehnout pod auto, nechám to asi až bude tepleji :-"
Transporter T5 - 2,5TDI 96kW + pár věcí + ProfiTuning soft (267hp, 576Nm) (ex)
Transporter T6 - 2,0TDI 110kw + ProfiTuning soft na full
BMW 535D - 400hp, 840Nm
Sprint project - Felicia 1,6 :D GaragePower racing team

T5 - příhřev motoru 18. led 2013 23:49 #111836

Ahooj, konečně mám svého prvního Transportera T5 1,9 TDI 75kW chip 96kW r.v.2008
Chtěl bych se zeptat jestli řídící jednotka podporuje dodatečnou instalaci nezávislého teplovodního topení. Nebo jestli má příhřev, který lze předělat? Dále kolik by mě to asi tak stálo. Díky

Transporter T5 1,9 TDI 75kW chip 96kW - facelift

T5 - příhřev motoru 24. led 2013 02:06 #112183

• calif
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 0

karlosVW napsal: u někoho se to nezablokuje...stačí dotankovat naftu a je to OK. Já zase musím mít něco extra..mě se to tudíž blokuje.. :-k

Ahoj, že do toho vstupuju - vezl jsem si auto T5 z Německa a nevěřil jsem ještě počítači. Když mi to ukazovalo dojezd 500, 200, 100 a nakonec 50 metru (byl jsem cca 500m od pumpy), říkal jsem si PRD, všechny měřáky kecaj, pch. Nekecal. Po 50 metrech hmotor heknul a skončil! Naštěstí jsem dojel setrvačnosti. Natankoval a hurá domů. Pak jsem auto zacal prolézat a všechno zkoušel - a přídavné topení nic?! No dobrá, zajel jsem na Jarov (poprvé mu dám kvalitní servis) a vyměnil všechny náplně a mj. jsem se ptal na to topení. Načetli to vymazali chybu a jelo to. Ale bez Vagu ani omylem. Je to prý zkrátka proto, že se chráněj zavzdušnění palivové soustavy úplným vyčerpáním paliva a mozna i bordelu dole v nádrži. Časem se mi to povedlo rozchodit i vypnutim a opětným zapnutím horního displeje s ovladaním topení a lednice.. Ale hlavně jak mi tam skočí doplň palivo, jedu k pumpě.
T1 T3 T4 T5 - ať žije zdvižená střecha :-)

Vygenerováno za 0.214 sekund

Login

Na webu používáme soubory cookies.

Tyto soubory a informace se naše společnost snaží využívat za účelem vylepšování a rozvoje služeb, které zde nabízíme a poskytujeme. Využití souborů cookies umožňuje zlepšovat pro Vás lepší uživatelnost webových stránek a zpříjemňuje jejich použití. Více info

Souhlasím

Co jsou cookies?

Cookie je malý soubor, který se z naší webové stránky ukládá na pevný/hard disk (včetně mobilních zařízení) uživatele/návštěvníka. Tento soubor identifikuje specifické informace z předchozích návštěv na webových stránkách z příslušného přístroje. Informace mohou například zahrnovat adresu IP připojujícího se počítače, datum a čas návštěvy, odkazující URL adresa (stránka, ze které návštěvník přišel), stránky/produkty navštívené na našem webu, typ použitého prohlížeče a stránky, které byly navštíveny apod. Platnost/funkčnost souborů cookies buď vyprší na konci internetové relace (po odpojení zařízení od stránek/internetu) nebo vyprší po určité omezené době.

Důvod použití

Tyto soubory a informace se naše společnost snaží využívat za účelem vylepšování a rozvoje služeb, které zde nabízíme a poskytujeme. Využití souborů cookies umožňuje zlepšovat pro Vás lepší uživatelnost webových stránek a zpříjemňuje jejich použití.

Ochrana osobních údajů

Soubory cookies používáme tak, aby na základě takto získaných informací/dat nebyla osoba uživatele identifikovatelná, a to ani při využití dalších informací, které máme k dispozici.

Druhy souborů cookies

Běžně a vždy s ohledem na aktuální vývoj v příslušných informačních technologiích používáme tyto typy souborů cookies:

(i) Vyžadované - jsou nezbytné a pomáhají Vám pohybovat se po webových stránkách a vidět určité funkce. Tyto soubory například zajišťují uložení nákupního košíku při všech krocích procesu uzavírání objednávky;

(ii) Funkční - umožňují zajistit ještě příjemnější zákaznický zážitek. Tyto soubory Vám pomáhají ukládat a připomínat Vám nákupní košík a umožňují vytvářet seznamy přání apod.;

(iii) Výkonnostní - nám pomáhají porozumět nákupnímu chování našich návštěvníků. To nám umožňuje neustále vylepšovat naše webové stránky, aby pro Vás bylo nakupování co nejsnazší a nejpříjemnější;

(iv) Interakční - se používají k tomu, abyste mohli vyjádřit svůj názor - co si myslíte o našich produktech, webových stránkách apod.. Tyto soubory cookies Vám umožní vyjádřit se na sociálních médiích tak, že se Vám naše produkty líbí nebo že je doporučujete, a popovídat si s pracovníky našich služeb. Můžete však také poradit našim ostatním (potenciálním) zákazníkům tím, že naše produkty ohodnotíte a napíšete k nim recenze;

(v) Cílení reklam - si zapamatují Vaše preference týkající se produktů a nakupování. Tyto soubory cookies nám umožní zjiš‘tovat, co máte rádi. Takže když například procházíte výsledky hledání ve vyhledávačích, budou se zobrazené reklamy více týkat Vašich preferencí.

Když chcete použití souborů cookies zakázat

Kdykoliv můžete změnit nastavení svého zařízení – používaného prohlížeče tak, aby soubory cookies odstraňoval nebo bránil jejich ukládání, pokud s jejich užitím nebudete výslovně souhlasit. Informace o tom, jak upravit nastavení souborů cookies, najdete v příslušné části nápovědy Vašeho zařízení či prohlížeče. Příklady nastavení u nejužívanějších prohlížečů jsme pro Vás připravili zde:

Internet Explorer: https://support.microsoft.com/en-us/help/17442/windows-internet-explorer-delete-manage-cookies 

Mozilla Firefox: https://support.mozilla.org/en-US/kb/cookies-information-websites-store-on-your-computer?redirectlocale=en-US&redirectslug=Cookies#w_cookie-settings

Google Chrome: http://www.google.com/support/chrome/bin/answer.py?hl=en&answer=95647

Safari: https://support.apple.com/kb/PH21411?viewlocale=en_US&locale=en_US

Opera: http://www.opera.com/help/tutorials/security/cookies/