Vítejte, Host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne

Téma: T5 - příhřev motoru

T5 - příhřev motoru 27. lis 2013 22:19 #130753

• ruste
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 1
nene, teklo to přímo po příhřevu, jak byl výfuk teplý, tak to čoudilo. Jasná nemrzka, o tom žádná. Jak vypl příhřev, tak to přestalo. Teklo to opravdu jen po dobu běhu příhřevu.
Transporter T5 Tdi 2003 77kw

https://www.facebook.com/URudolfaIV

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T5 - příhřev motoru 27. lis 2013 22:26 #130754

Samozřejmě máš jeden okruh, ale pokud máš "ovládaný" příhřev, tak je na okruhu ventil, který zavírá a otvírá cestu k bufíku...
Takže zkontroluj těsnost na hadicích od bufa a myslím že chybu najdeš...
Plyš
vwTrosenclub
jeden z plyšů...

VW T5 TDi multivan ještě normální motor

T5 - příhřev motoru 28. lis 2013 00:11 #130763

• zivlik
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 0
Ahoj, přestal mě chodit bufik. Píše že je blokovanej, ale na kanále č.3 je 1. Tak nevím. Poradíte?
T5 Caravelle 2008, 128kW, 4 motion, Long, chip, bez DPF, sportovní filtr

T5 - příhřev motoru 28. lis 2013 10:00 #130772

• jimi_91
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 18
Hele měl jsem to samé. Bufik bloklej a v kanale 003 byla jednička.. dal jsem do nové hodnoty 0 a chtěl jsem testovat ale talčítko bylo mrtvé a šlo jen uložit. Tak jsem to udělal a při pokusu dostat tam zpátky 1 a opět tlačítko uložit zůstavala tam 0 ale topení se rozeběhlo.
VW Transporter T5 SHUTTLE 2.5 TDI 96 kW

T5 - příhřev motoru 28. lis 2013 20:44 #130824

• ruste
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 1
jimi_91 --- přesně jako ty jsem měl já, jen s tím rozdílem, že mi to po rozeběhnutí začalo cákat vodu. V sobotu to jdu rozebrat, tak dám info.

T5 - příhřev motoru 29. lis 2013 06:00 #130850

• jimi_91
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 18
Mě to naštěstí nic nedělá až na to, že mi připadá že kolísá výkon. Voda může mít max do 50 °C (ohřátá od bufiku) a sjede třeba na min. výkon a za 1 min třeba zase vyletí na max. výkon. nevím jak to webasto dlouho nefungovalo, tak ho zkusím nechat s chodem motoru až do max hodnoty aby se pořádně vypekl kotel. Snad mi to pomůže. ale stejně nechápu, že s nastartovaným motorem běží na max. a když to pustím na nezávislé ( na baterku tak to dělá tohle).

T5 - příhřev motoru 29. lis 2013 13:59 #130877

• ruste
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 1
tak jsem hotov, přišel jsem na super prasárničku. Demontoval jsem kryt webasta a zhrozil jsem se, hadice byla volná nezapojená (ta krátká) proto jsem si myslel že tam má být záslepka a namontoval jsem rychlospojku aby to neteklo- hle webasto začalo makat. Otevřel jsem kapotu a přišel jsem na problém č.2. Přívod od webasta byl zaslepený, byl vytvořený obtok přívodu odvodu vody. Dále tady byla vyrobená nová rozbočka (viz foto) kde byla napojená nová hadice, která vedla pod auto a zde byla napojená do spojení do zadního topení. Pak mi to docvaklo, majitel auta přede mnou nerozchodil webasto, proto ho obešel aby aspoň trochu topil. Hadici jsem demontoval, webasto napojil zpět do zadního topení, ale nejsem si jistý práve nahoře u té spojky, je to tam přeházené. Může mi někdo prosím vyfotit přívod a napojení webasta na okruh topení? tam za expanzkou u toho napojení na okruh a napojení do kabiny auta. Teď je jasné proč tekla červená voda(zbytek z dob, kdy byl okruh ještě napojený na webasto). Přikládám foto. díky moc

MOC PROSÍM O FOTO, potřebuju to nutně dopojit.

Přílohy:

T5 - příhřev motoru 29. lis 2013 14:34 #130879

• jimi_91
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 18
Ruste: Hele nevím jestli jsem dobře pochopil jestli jsi myslel tohle ale tady je origo napojení od vyrovnavačky na potrubí(topení kabina a hadice webasto) Motor 2,5 TDI 96 kW rv. 2004
Přílohy:

T5 - příhřev motoru 29. lis 2013 17:12 #130883

• ruste
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 1
přesně tyhle fotky potřebuju, ale 1.9tdi 77kw. Ale díky za snahu, je to trochu jiné

T5 - příhřev motoru 29. lis 2013 17:17 #130884

• jimi_91
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 18
Promiň přehlédnul jsem, že máš psanou motorizaci. A nevím jak je moc veliký zapojení hadic v 1.9 TDI... Pokusím se večer podívat do Elsy jestli to tam nenajdu.

T5 - příhřev motoru 30. lis 2013 20:42 #130944

• ruste
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 1
tak se mi to možná asi povedlo. Jen pro jistotu posílám foto, kdyby někdo mohl porovnat.

přívod Webasto
levá přívodní trubka od webasta č.2 vede na vstup do kabiny(pravá trubka č.2)
prostřední trubka od webasta vede do prostoru k tandemovému čerpadlu
pravá přívodní trubka od webasta č.1 vede na vstup do kabiny(levá trubka č.1)

poznatky
- webasto mi nastartuje skoro ihned po nastartování vozidla - pomalý náběh, po cca půl minutě znatelně zvýší točky, minimální kouř
- při venkovní teplotě +4 stupně se motor ohřeje na provozní teplotu po cca 6km (podle mě příhřev chodí perfektně)
- ALE : při provozní teplotě nejde úplně horký vzduch (nevím o octavie jde znatelně teplejší) a ze zadního topení teplo nejde (zavzdušněný ??)

Vzhledem k tomu, že jsem měl vypuštěný celý systém, bude asi nutné odvzdušnitt zadní topení, ne? jak na to? prosím o kontrolu zapojení hadic (hlavně si nejsem jistý u přívodu webasta jestli jsem nezaměnil hadice č.2 a č.3)

Přílohy:

T5 - příhřev motoru 04. pro 2013 17:34 #131143

Chlapi potřebuji pomoc. Mám GP a od začátku mi nejde příhřev. Nemáte někdo el. schéma zapojení. Rád bych si to vše změřil. Netušíte kam vedou jednotlivé dráty.
VW Transporter T5 4motion 2,5 TDI, 96 kW, r.v.2008
VW Transporter T5 4motion LONG 2,0 TDI, chip 130 kW, r.v.2012
Přílohy:

T5 - příhřev motoru 04. pro 2013 17:53 #131144

• jimi_91
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 18
Mrkni do VAGu .. je to 18. přídavné topení, pak přizpůsobení myslím že 10. a kanál 003. - jestli není jen bloklý. Jinak z toho konektoru jak máš na obrázku pin č. 1 je w-bus. Pak ti stačí jen obyčejný KKL kabel. Diagnostivký vodič (W-bus) na pin č. 7 na KKl kabelu a pak si od baterky vytáni + a- ( od baterky na který je připojené webasto) + připoj na pin č. 16 a - na pin č. 4 na KKl kabelu. bylo tu schema zapojení - na pin č. 5 ale to je komunikační kostra a pak to nejde. Pin č. 4 je kostra vozidla. Pak jen stáhni Webasto thermo test a dej komunikaci W-bus. Tím se dostaneš přímo do webasta. Přímo schéma na zapojení (od toho konektoru) nemám. Já to měl jen bloklé a když jsem na hodinkách pustil ohřev tak mi jen cvaklo relátko někde v E-boxu a to bylo vše.

T5 - příhřev motoru 04. pro 2013 18:05 #131145

Moc děkuji. Hezky jsi to popsal. Zkusím se s tím podle tvého návodu poprat a dám vědět. Mám velkou bednu a je v ní docela zima prvních 15 minut.
VW Transporter T5 4motion 2,5 TDI, 96 kW, r.v.2008
VW Transporter T5 4motion LONG 2,0 TDI, chip 130 kW, r.v.2012

T5 - příhřev motoru 04. pro 2013 18:14 #131146

• jimi_91
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 18
večer se ti pokusím nakreslit schema zapojení

Vygenerováno za 0.233 sekund

Login

Na webu používáme soubory cookies.

Tyto soubory a informace se naše společnost snaží využívat za účelem vylepšování a rozvoje služeb, které zde nabízíme a poskytujeme. Využití souborů cookies umožňuje zlepšovat pro Vás lepší uživatelnost webových stránek a zpříjemňuje jejich použití. Více info

Souhlasím

Co jsou cookies?

Cookie je malý soubor, který se z naší webové stránky ukládá na pevný/hard disk (včetně mobilních zařízení) uživatele/návštěvníka. Tento soubor identifikuje specifické informace z předchozích návštěv na webových stránkách z příslušného přístroje. Informace mohou například zahrnovat adresu IP připojujícího se počítače, datum a čas návštěvy, odkazující URL adresa (stránka, ze které návštěvník přišel), stránky/produkty navštívené na našem webu, typ použitého prohlížeče a stránky, které byly navštíveny apod. Platnost/funkčnost souborů cookies buď vyprší na konci internetové relace (po odpojení zařízení od stránek/internetu) nebo vyprší po určité omezené době.

Důvod použití

Tyto soubory a informace se naše společnost snaží využívat za účelem vylepšování a rozvoje služeb, které zde nabízíme a poskytujeme. Využití souborů cookies umožňuje zlepšovat pro Vás lepší uživatelnost webových stránek a zpříjemňuje jejich použití.

Ochrana osobních údajů

Soubory cookies používáme tak, aby na základě takto získaných informací/dat nebyla osoba uživatele identifikovatelná, a to ani při využití dalších informací, které máme k dispozici.

Druhy souborů cookies

Běžně a vždy s ohledem na aktuální vývoj v příslušných informačních technologiích používáme tyto typy souborů cookies:

(i) Vyžadované - jsou nezbytné a pomáhají Vám pohybovat se po webových stránkách a vidět určité funkce. Tyto soubory například zajišťují uložení nákupního košíku při všech krocích procesu uzavírání objednávky;

(ii) Funkční - umožňují zajistit ještě příjemnější zákaznický zážitek. Tyto soubory Vám pomáhají ukládat a připomínat Vám nákupní košík a umožňují vytvářet seznamy přání apod.;

(iii) Výkonnostní - nám pomáhají porozumět nákupnímu chování našich návštěvníků. To nám umožňuje neustále vylepšovat naše webové stránky, aby pro Vás bylo nakupování co nejsnazší a nejpříjemnější;

(iv) Interakční - se používají k tomu, abyste mohli vyjádřit svůj názor - co si myslíte o našich produktech, webových stránkách apod.. Tyto soubory cookies Vám umožní vyjádřit se na sociálních médiích tak, že se Vám naše produkty líbí nebo že je doporučujete, a popovídat si s pracovníky našich služeb. Můžete však také poradit našim ostatním (potenciálním) zákazníkům tím, že naše produkty ohodnotíte a napíšete k nim recenze;

(v) Cílení reklam - si zapamatují Vaše preference týkající se produktů a nakupování. Tyto soubory cookies nám umožní zjiš‘tovat, co máte rádi. Takže když například procházíte výsledky hledání ve vyhledávačích, budou se zobrazené reklamy více týkat Vašich preferencí.

Když chcete použití souborů cookies zakázat

Kdykoliv můžete změnit nastavení svého zařízení – používaného prohlížeče tak, aby soubory cookies odstraňoval nebo bránil jejich ukládání, pokud s jejich užitím nebudete výslovně souhlasit. Informace o tom, jak upravit nastavení souborů cookies, najdete v příslušné části nápovědy Vašeho zařízení či prohlížeče. Příklady nastavení u nejužívanějších prohlížečů jsme pro Vás připravili zde:

Internet Explorer: https://support.microsoft.com/en-us/help/17442/windows-internet-explorer-delete-manage-cookies 

Mozilla Firefox: https://support.mozilla.org/en-US/kb/cookies-information-websites-store-on-your-computer?redirectlocale=en-US&redirectslug=Cookies#w_cookie-settings

Google Chrome: http://www.google.com/support/chrome/bin/answer.py?hl=en&answer=95647

Safari: https://support.apple.com/kb/PH21411?viewlocale=en_US&locale=en_US

Opera: http://www.opera.com/help/tutorials/security/cookies/