Vítejte, host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne

Téma: T5 - příhřev motoru

T5 - příhřev motoru 12. led 2022 09:21 #204908

Je to myslím bez žhavičky, není to drát, ale segrovka, která tam někde vypadla a bez násilí vyndat nepůjde, respektive půjde asi pěkně blbě zpátky.
Já přemýšlím o vypínači, který to topení vypne, návod tady už byl. I když u mě jezdí auto jen delší trasy a na courání kolem baráku mám Fóbii nebo skútra.
Asi by ani nebyl problém to topení jednou za pár let vycuknout a vyčistit, jen to chce dělat za lepšího počasí a né se válet pod autem když venku mrzne.
V Oktávce jsem měl topení 6 let a nemusel na něj nikdy šáhnout - (dávalo se tam už jetý). V Sharanu byla v háji řídící jednotka, vyměníla se, předělalo se na nezávislý
a 2 roky a 60000km taky bez problému a fungovalo i jako příhřev. Postavim to topení z téčka celý znova - nový vodní čerpadlo, komora se svíčkou, těsnění a věřim,
že bude klid. Tady se asi nevyplatí, dávat tam jetý díly. Jediný co mě mrzí je, že to může běžet jen 30 minut. V Oktávce jsem to nastavil, při velkym mrazu klidně na 50 minut.
VW Transporter 5 1.9TDI 77kw, FABIA 1.4MPI, abych byl vždy mobilní, když mám téčko rozebraný:)
Přílohy:

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Naposledy změněno: od JAWAMOTORS. Důvod: Vložení fotek do příspěvku.

T5 - příhřev motoru 12. led 2022 09:56 #204909

  • covex
  • Avatar uživatele covex
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 1993
  • Karma: 8
  • Obdržená poděkování 199
Kdyz koupis novou spalovaci komoru i se svickou tak to nebudes muset resit ne?

Jinak normani origo nezavisle vodni webasto jde nastavit az na 120minut. To omezeni je asi hlavne kvuli tomu aby ti to nevycuclo baterku - zvlast pokud je tam jen jedna je 30miut maximum.
VW T5 2.5TDI 128kW BPC 7HM 2008 4motion Multivan Seikel

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T5 - příhřev motoru 12. led 2022 10:43 #204910

To asi nebudu, ale starou komoru pak vyčistim a zkusim tam tu segrovku vrátit. Baterka mě zrvona vůbec netrápí, protože do každýho ropáka co jsem měl jsem dal 100Ah baterku a neměl jsem nikdy problém.
VW Transporter 5 1.9TDI 77kw, FABIA 1.4MPI, abych byl vždy mobilní, když mám téčko rozebraný:)

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Naposledy změněno: od JAWAMOTORS.

T5 - příhřev motoru 14. led 2022 08:37 #204952

Za hodinku a čtvrt namontováno zpátky i s vodou a topení běží perfektně. Varování - pokud si to topení nebudete dělat sami (není to nic složitého), dejte to někomu osvědčenému,
protože jinak to můžou být jen zbytečně vyhozené peníze o času ani nemluvím. Zejména pozor na odborníka co opravuje hořáky a je kousek od Benešova
VW Transporter 5 1.9TDI 77kw, FABIA 1.4MPI, abych byl vždy mobilní, když mám téčko rozebraný:)

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Naposledy změněno: od JAWAMOTORS.

T5 - příhřev motoru 16. led 2022 22:03 #205032

Ahojte pánové,
potřeboval bych poradit a pro jednou to tady rozseknout. Mám na svojí T5 2005 příhřev motoru bez ovládání a potřebuji přidat něco, co mi ho oživí na zmáčknutí tlačítka. Nechci z toho udělat nezávislé topení( mám horkovzduch), ale rád bych startoval teplý motor než zmrzlý
Pročetl jsem tohle fórum a nerozumím tomu. Jedni tvrdí, že musím mít nějaký interface k telestartu/hodinkám, jinak se topení zapne a hned vypne, další píše, že stačí přidělat jenom hodinky/telestart.
Jak to tedy je? Když koupím 1533 hodinky bez telestartu a dalších jednotek a zapojím je na pin 1 na webastu - poběží mi webasto thermo top C 26w? To je moje primární otázka - a druhá taková už speciální - ceny origo stropních hodinek vw t5 jsou poměrně nízké - dájí se použít i tyhle hodinky ? Zapojení dle schématu je lehké, jenom napájení a zapojení na CAN. použití na ovládání pouze vodníka - horkovzduch mám čínu.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Naposledy změněno: od Dominick.

T5 - příhřev motoru 24. led 2022 20:57 #205163

  • covex
  • Avatar uživatele covex
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 1993
  • Karma: 8
  • Obdržená poděkování 199
Nemuzu to rict 100%, pouze z toho co jsem cetl - prihrevy jsou pouze "analog" tzn. na pin1 spinani. Stropni hodiny jsou pro nezavisle topeni a to je pro digitalni RJ webasto. Ty ti podle me fungovat nebudou. Stejne tak nevim jak pak vyresit ze to dal bude fungovat i jako prihrev...
VW T5 2.5TDI 128kW BPC 7HM 2008 4motion Multivan Seikel

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T5 - příhřev motoru 31. led 2022 10:04 #205213

  • petar 81
  • Avatar uživatele petar 81
  • Offline
  • člen clubu
  • člen clubu
  • t 5 Caravelle
  • Příspěvky: 32
  • Obdržená poděkování 1
Doporučuji autoelektrohoracek Střezetice super jednání šikovný pán.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T5 - příhřev motoru 27. úno 2022 21:37 #205427

Při mírném ohřátí (třeba za cca 4-5km vzdáleném vlakovém přejezdu) jdou na volnoběh rány z pod auta nejspíš od prihrevu, jak lehce zvýšíme otáčky motoru, přestane to. Na studeném nebo ohřátém autě to nedělá.

Další věc, že se auto neohřívá. Tak na 60 stupňů (čtvrtka teploměru). Teď vyměním termostat, ale netuším jestli na to nemá hlavně vliv ten prihrev.

Když se zablokuje (rezerva v nádrži), auto znatelně hůř topí, když motor běží, prihrev topí - kouří z výfuku, lehce, žádné, že to vypadá jak hoří auto. Čerpadlo běží nebo ho alespoň slyším třeba po jízdě. Nejčastější jízdy mám kolem 30km do práce a 30 zpět, cca 60 denně.

Dokáže někdo shrnout, co a jak s tím dělat/nedělat?
T5 Shuttle 1,9tdi 77kw (99kw)
Knaus Eifelland Holiday
OII RS TDI face (151kw)

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T5 - příhřev motoru 24. bře 2022 19:28 #205640

Nikdo nic?
T5 Shuttle 1,9tdi 77kw (99kw)
Knaus Eifelland Holiday
OII RS TDI face (151kw)

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T5 - příhřev motoru 24. bře 2022 19:34 #205641

  • covex
  • Avatar uživatele covex
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 1993
  • Karma: 8
  • Obdržená poděkování 199
Dost kuriozni popis, at jedes na volnobeh nebo normalne podle me to na cinnost webasta nema vliv. U webasta odpoj pojistku pod sedackou 40A a budes vedet jestli je to tim nebo ne. Kourit to musi tak, ze je citit nafta, pokud to je vypada, ze z vyfuku neco jde ale neni to kour, tak to jde z webasta akorat vzduch od vetraku.
VW T5 2.5TDI 128kW BPC 7HM 2008 4motion Multivan Seikel

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T5 - příhřev motoru 25. bře 2022 06:35 #205647

  • dusanhaya
  • Avatar uživatele dusanhaya
  • Offline
  • člen clubu
  • člen clubu
  • Příspěvky: 1491
  • Karma: 26
  • Obdržená poděkování 114
Já si myslím (domnívám se) , že jsi v době svítící rezervy víc jak 3x nastartoval auto,tzn.příhřev už nenaskočí ,aby ti neubíral palivo. Ikdyž nyní budeš mít dotankováno,příhřev už zůstal zablokovaný a je potřeba jej přes diagnostiku odblokovat. U některých T5 to tak bylo ,resp.u 2,5tdi prvních ročníků .(ty máš 1.9 může to být jinak).
VW T5 Multivan 2,5TDI
T en D ým I gnoruj gang
A -team (Almara team)


Něco pro interier T4/T5 viz.-
http://dusanhaya.rajce.idnes.cz/

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T5 - příhřev motoru 02. dub 2022 20:27 #205719

Vrátím se k tomu... ohřívání motoru na budíku vyřešil termostat, je pravda, že už je březen/duben a je tepleji, ale ohřívá se to dříve. Zablokované Webasto jsem měl jednou hned po koupi s hned jsem to diag. odblokoval. Od té doby to funguje. Problém jsou ty rány, někde jsem o tom i četl, ale nemůžu to najít....přes léto se na to asi podívám a udělám nějaký servis bufika, ať to mám na zimu v cajku.
T5 Shuttle 1,9tdi 77kw (99kw)
Knaus Eifelland Holiday
OII RS TDI face (151kw)

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T5 - příhřev motoru 13. lis 2022 12:29 #207708

  • Mirac
  • Avatar uživatele Mirac
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 46
  • Obdržená poděkování 0
Zdravim. Mam otazku. Jak moc se vam zahriva cerpadlo co honi vodu v motorovem prostoru? Tusim, ze je nejake tricestne a hreje se tak, ze na nem ani neudrzim ruku. Je to ok nebo je nekde problem. Na netu jsem ho nenasel, tak ani jake koupit
Multivan t5 2.5 tdi 4x4 2006

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T5 - příhřev motoru 13. lis 2022 12:36 #207709

  • covex
  • Avatar uživatele covex
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 1993
  • Karma: 8
  • Obdržená poděkování 199
Kdyz navedes kde je, tak na nej muzu zkusit sahnout. Honi to horkou nebo studenou vodu? Logicky by to melo byt ve studene vetvi, ale v te hadicove chobotnici.. kdo vi.
VW T5 2.5TDI 128kW BPC 7HM 2008 4motion Multivan Seikel

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T5 - příhřev motoru 13. lis 2022 16:07 #207711

  • Mirac
  • Avatar uživatele Mirac
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 46
  • Obdržená poděkování 0
Je to hned jak vede studena hadice z radiatoru. Mozna je to nejaky ventil, protoze jsou z neho tri vyvody
Multivan t5 2.5 tdi 4x4 2006
Přílohy:

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Vygenerováno za 0.237 sekund

Login