Vítejte, host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne

Téma: T5 - příhřev motoru

T5 - příhřev motoru 14. lis 2022 21:09 #207731

  • covex
  • Avatar uživatele covex
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 1983
  • Karma: 8
  • Obdržená poděkování 198
aci.cz/default.asp?cls=catalog&xsl=xextc...2NIQCw4AAAAAKMDbcI=$ schema pro BPC - rekl bych soucastka 20 - magnetventil, tzn. to neni cerpadlo, ale ventil ktery prepina okruhy a asi tam pujde i horka voda.
VW T5 2.5TDI 128kW BPC 7HM 2008 4motion Multivan Seikel

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T5 - příhřev motoru 15. lis 2022 11:40 #207739

  • Mirac
  • Avatar uživatele Mirac
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 46
  • Obdržená poděkování 0
Jj jsem si myslel jak jsem to zkoumal, ze to bude spis nejaky ventil, ale ja ho mam horky aj kdyz trubka je studena, takze se obavam, ze bude spatny. Jen bych potreboval vedet jestli ho mate taky horky, abych mohl vyloucit zavadu. Nechtel bych met nekdy v budoucnu ohynek pod kapotou
Multivan t5 2.5 tdi 4x4 2006

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T5 - příhřev motoru 15. lis 2022 12:18 #207740

  • covex
  • Avatar uživatele covex
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 1983
  • Karma: 8
  • Obdržená poděkování 198
Ja mam tenhle ventil umisteny na stene motoroveho prostoru, tzn. ne stejne jako ty, ale soucastka je to stejna a je samozrejme horky, stejne jako spouta jinych casti motoru, vzhledem k tomu ze tam jde horka voda, je to nad chladicem EGR a turbem tak bych ani nic jineho necekal. Teplotu jsem nemeril ale ruka se na tom udrzet neda.
VW T5 2.5TDI 128kW BPC 7HM 2008 4motion Multivan Seikel

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T5 - příhřev motoru 08. led 2023 18:00 #208162

  • alvr
  • Avatar uživatele alvr
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 12
  • Obdržená poděkování 0
Zdravim vas.
Mam klasicky prihrev Webasto ThermoTop C bez zadneho ovladani. Komunikace pres CAN z RJ auta. Vodni cerpadlo na Webastu ale neni zapojeno (ani rizeno) primo z Webasta, ale z RJ auta. Doplnil jsem si tam ze zvedavodsti na ten signal LEDku, abych videl, kdy bezi a kdy ne. Ale nepovedlo se mi vydedukovat najakou smysluplnou logiku funkce. Urcite neni jen pro samotny prihrev (cerpadlo bezi i když je prihrev vypnuty), ale T5 jej vyuziva i na nejake sve dalsi okruhy, nejspis honi vodu do zadni jednotky vytapeni.

Nevite nekdo jakou presnejsi logiku ma toto rizeni cerpadla?
A predpokladam, ze to je pouze pomocne cerpadlo (hlavni je na motoru), které kdyby vypadlo, tak akorat nepozene vodu do zadni casti topeni, je to tak?

Diky moc

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T5 - příhřev motoru 08. led 2023 19:28 #208165

Taky tomu nerozumím, ale ještě mě napadlo pro proudění vody, když je vypnutý motor a ty stisknes na panelu topení tlačítko "rest" ( snad se to jmenuje rest)

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T5 - příhřev motoru 09. led 2023 06:46 #208174

  • alvr
  • Avatar uživatele alvr
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 12
  • Obdržená poděkování 0
Zajima me to hlavne z pohledu, zda to cerpadlo mohu manualne vypnout, pokud budu mit Webasto nucene taky vypnute, pokud tedy nema nejakou jinou dulezitou funkci, krom te, ze zene vodu akorat do zadniho topeni.
Druha vec je, ze i kdyz je Webasto vypnute (venkovni teplota nad 5C), tak cerpadlo za nejakych podminek taky jede a pripada mi, ze to hodne ochlazuje teplotu motoru. Ma problem se zahrat na provozni teplotu 90C, kdyz to nekdy "zbytecne" honi pod celym autem.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T5 - příhřev motoru 22. pro 2023 15:11 #210533

  • covex
  • Avatar uživatele covex
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 1983
  • Karma: 8
  • Obdržená poděkování 198
Samozrejme dnes:
01412 glow plug
implausible signal

a topeni netopi...
VW T5 2.5TDI 128kW BPC 7HM 2008 4motion Multivan Seikel

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T5 - příhřev motoru 04. led 2024 14:22 #210604

  • covex
  • Avatar uživatele covex
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 1983
  • Karma: 8
  • Obdržená poděkování 198
No tak zatim pomohla rozborka a zborka konektoru od webasta... ale jestli byl studenak na konektoru, nebo tam hnije nejaky drat a za chvili to bude znova, tezko rict. Kazdoapdne jsem teda zatim svicku menit nemusel. Svicka se da pro TTC koupit samostatne asi za 2500,- (s tesnenim pro horak, ktere je vetsinou na odpis). pry je pak nutne webasto prekalibrovat..
VW T5 2.5TDI 128kW BPC 7HM 2008 4motion Multivan Seikel

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Naposledy změněno: od covex.

T5 - příhřev motoru 22. led 2024 13:15 #210672

Ahojky, má prosbičku, mám ve VW T5, 2,5 96KW, 4x4, nezávislé topení, které topí ale p vypnutí motoru a uzamčení vozidla stále běží a vrčí pořád až vybije baterku. Musel jsem odpojit konektor na topení pod vozidle. Prosím o radu, zda se s tím někdo setkal. Děkuji.
VW T5 Caravelle 4motion 2,5 TDI, rv. 2009, 96 Kw,
Poděkovali: Jirkawrc

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T5 - příhřev motoru 23. led 2024 18:40 #210675

  • covex
  • Avatar uživatele covex
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 1983
  • Karma: 8
  • Obdržená poděkování 198
Jsi si jisty, ze to topeni topi? Protoze tohle jsem mel presne pred par lety taky, akorat jen hucel dal vetrak, ale rozhodne to netopilo. Jedine reseni bylo vytahnout 40A pojistku pod sedadlem ridice.
Oprava spociva ve vymene RJ topeni, tato se original prodava pouze dohromady s vymenikem, protoze jsou casto po letech v hliniku srouby tak zarostle, ze je nedostanes ven. Bohuzel tomu odpovida i cena kolem 10kKc. Topeni staci vyklopit, zhora odsroubovat plast a z noveho vzit jen RJ (bohuzel existuje nekolik typu ale zjistis az po rozebrani), pokud to neodsroubujes musi ven a vymenit i s vymenikem. No a protoze to po letech uz bude vsechno v haji, muzes rovnou koupit i horak se zapalovaci svickou za 6500,-..vivat VWebasto.
VW T5 2.5TDI 128kW BPC 7HM 2008 4motion Multivan Seikel
Poděkovali: Francík

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T5 - příhřev motoru 27. led 2024 17:48 #210690

Přes léto jsem měl asi dvakrát rozsvícený hladový oko. Řekl jsem si že to mám zablokovaný. Teď v zimě bylo vidět, že to nejde. Dnes jsem to načetl a žádná chyba v paměti. Bývalo tam napsaný,že byla nízká hladina.
Samozřejmě málo času a nedělal jsem žádný akční členy.
Ještě jsem chtěl poznamenat obecně, že si myslím, že prihrev jede až když je zaply klimatronic. Tzn že když nechceš prihrev zapnout, tak nechat klimatronic na off.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T5 - příhřev motoru 28. led 2024 21:03 #210694

  • covex
  • Avatar uživatele covex
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 1983
  • Karma: 8
  • Obdržená poděkování 198
Prihrev zahriva vodu do topneho okruhu predevsim proto, aby motor dosahle rychle provozni teploty, resp. zacal driv topit, ze by to ale neohrivalo vodu pokud je vypnuty klimatronik to se mi moc nezda.
Co se tyce chyby s malym mnozstvim paliva, tak ta chyba se nemusi vyskytnout pokud treba auto je lip nekloneny, nebo proste se prihrev nepousti.
VW T5 2.5TDI 128kW BPC 7HM 2008 4motion Multivan Seikel

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T5 - příhřev motoru 29. led 2024 22:03 #210696

Asi máš pravdu, ani sem nevěděl, že běhá dobře. Ale pod autem mě už nic nekouří. Třeba je zralý na repas, známe jejich stavy.. Ono vlastně, když mě to ukázalo hladový oko v létě, tak se nic neděje, asi by se ani nedělo u teplého motoru. Jsem blb.
Ale já stejně udělal odemknutí mou hloupou úvahou, doufám, že jsem něco nepřekodoval.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T5 - příhřev motoru 03. úno 2024 18:44 #210699

Tak jsem dnes chvíli diagnostikoval.
Po jízdě 20km počáteční stav baterie 11,7V nevím co mně tam žere,ale takhle to mám normálně a startuje to.
Žádná uložená chyby u 18tky. Zkusil jsem akční členy a bylo je slyšet , že fungují.
1. Dmychadlo hučelo.
2. Žhavicí svíčka nevím jak se má chovat,asi 20sek byla na 70% a pak se přepla na 0%.
3. Čerpadlo vody bylo slyšet, že se něco snaží.
4. Palivové čerpadlo cvakalo 5000 taktů. (To tam mají nastavený)
A víc tam asi není.
Žádná chyba.
Vše jsem zopakoval, protože nevím jak to zapnout aby se to celý nastartovalo.
V měřených hodnotách vidím reálné čísla teplot.
No a pak kleslo napětí na 11,4V a už nic nešlo.
Napsalo to chybu nízký stav napětí.
Takže by to chtělo dělat s připojenou nabíječkou.
Respektivě jsme se učili s boostrem. Ale to jsme se učili v roce 2000 to byli tyhle věci v plenkách. A americe 40 let starý...

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T5 - příhřev motoru 03. úno 2024 21:50 #210700

  • covex
  • Avatar uživatele covex
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 1983
  • Karma: 8
  • Obdržená poděkování 198
Tech 11.7V ti to ukazuje za studena na baterce nebo na tom topeni? Resp. je nejaky rozdil co zmeris na baterii primo a co ti ukazuje diagnostika?
VW T5 2.5TDI 128kW BPC 7HM 2008 4motion Multivan Seikel

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Vygenerováno za 0.184 sekund

Login