Vítejte, Host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne
  • Strana:
  • 1
  • 2

Téma: All Terrain (A/T) gumy

All Terrain (A/T) gumy 20. kvě 2018 20:00 #184927

• Mdz79
  • Avatar uživatele Mdz79 Autor tématu
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 0
Zdravím,

máte někdo A/T gumy... kdybych chtěl jet např. na Island?

Jakou značku a jaký rozměr?

VW California Beach Edition

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

All Terrain (A/T) gumy 24. led 2021 18:34 #200833

Ahoj, je to sice outdate, ale možná tady někdo bude tuhle problematiku ještě řešit, třeba jako já.
Po pročtení mnoha různých fór (Anglie, Austrálie, Německo, Švýcarsko, Česko), jsem nepřišel na nic světoborného.
Rozměry se vozí ponejvíce 235/65/17, pokud BFG tak 245/65/17, nebo 255/55/18
Zkušenosti s výkonem pneumatik jsou také rozdílné, záleží na co konkrétně - poměr asfalt, terén štěrk, terén ostré kameny, nebo bahno.
Značky:
Michelin Latitude Cross
Pirelli Scorpion ATR
BFG All Terrain K/O
General Grabber AT
Cooper Discoverer AT3
Yokohama Geolander
Good Year Wrangler AT

Každý má jiné zkušenosti ohledně hlučnosti, výkonu na asfaltu/terénu, trvanlivosti a sklonu k defektům.
Všechny tyhle kola mají hlavní zastoupení off road Téčkách.
Obecně nejvíc jsou asi vidět BFG, i když na fórech jsem četl spoustu negativních zkušeností.
Nicméně osobní stále chybí, což se brzy změní :-)

Myslím, že na místní běžné podmínky, je nejlepší osvědčená inspirace Horská služba.
D:_)1 T5 Shuttle Long 2,5 TDI 96 kW
D:_)1 T4 Caravelle Long 2,5 TDI 75 kW - odcizená

All Terrain (A/T) gumy 24. led 2021 18:48 #200834

Australsky offroudaci pouzivaji vetsinou BFG, udajne prakticky nejdou prorazit. A jestli jsi sledoval Dakar letos, tak jsou i tam videt docela casto a vypada to, ze to jsou bezny seriovy gumy, zadny specialy.
1988 Caravelle Syncro GL 1.6TD
Youtube: VW playlist

All Terrain (A/T) gumy 25. led 2021 09:14 #200837

• covex
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 114
Opravdu se na T5 pouzivaji 17" rafky pro tereni gumy?

Me by teda zajimalo chovani takovych BFG all terrain na snehu (resp. co pouziva ta HS?), protoze zabrzdit z kopce T5 na zimnich gumach a zasnezene silnici to je teda horor.
VW T5 2.5TDI 128kW BPC 7HM 2008 4motion Multivan Seikel

All Terrain (A/T) gumy 25. led 2021 20:13 #200847

No co já vím, tak na zimu HS používá kvalitní zimáky a na zbytek roku Pirelli Scorpion a jiné AT.. Ale které, to nevím. Zatím jsem viděl na několika autech na zimu Nokian.
Jinak v jejich základní specifikaci je mimo jiné, komplet Seikel podvozek a dvě sady terénních kol 235/65/17.

Naposledy změněno: od Honza H.

All Terrain (A/T) gumy 25. led 2021 22:06 #200849

• covex
  • Uživatel
  • Uživatel
Dve sady? To maj asi jen jako zalozni. Prave jsem si rikal ze ty All Terrain asi nebudou na snih (zvlast ten ujezdeny) nejlepsi. Jinak ja mam zimni taky Nokian WR SUV 3 235/70 R16 ale spis by to chtelo vypnout ABS... jenze to uz T5 neumoznuje, musi se brzdit zlehka, i tak ale ty 2.5tuny maji svoji setrvacnost.

All Terrain (A/T) gumy 25. led 2021 22:29 #200851

Ja zkousel na ujezdenym snehu M/T a nebyla to takova hruza jak jsem cekal a to jsem s tim zkousel prasit.

Edit: Teda abych upresnil - Maxxis Trepador Radial to byly.

Naposledy změněno: od Viky_CZ.

All Terrain (A/T) gumy 26. led 2021 19:02 #200867

Jo to budou určitě záložní sety. Jinak co jsem četl, tak bez pořádných zimáků, ani ránu. Řetězy ale také lecos zvládnou a i z předohrabu dělají téměř čtyřkolu.
Jinak ty sis nechával ty velký kola dopsat dodatečně do TP? A co úprava tacho? Ta by být měla, ale možná jsme již řešili ;-)

All Terrain (A/T) gumy 26. led 2021 20:07 #200869

• covex
  • Uživatel
  • Uživatel
Dneska jsem koukal HS u nas pouziva na T5 Kumho PowerGrip na nejakym malym rafku (nestihl jsem to precist), ale je fakt malej (15?).

Retezy jsou dobre na zledovatelou ujezdenou silnici, dokud nemas tvrdy podklad, tak se spis zahrabes. Nejdulezitejsi je stejne lopata, dnes osobne vyzkouseno :).

Ja mam zapsany gumy v ramci cele Seikel upravy, takze to delal importer. Tacho u T5 upravoval taky Seikel (HW uprava, nejde v SW) a pozor po zmene rozmeru muze byt problem s tempomatem, tento problem oficialni VW neumi spravit. V DieselPower mi slibovali, ze to umi (je potreba upravit ECU motoru), ale tak dlouho, az jsem na to rezignoval.

Edit: Olouvam se ale spis uz ma HS T6.

Naposledy změněno: od covex.

All Terrain (A/T) gumy 26. led 2021 22:29 #200877

Ještě překládám vcelku hezký přehled AT pneumatik, jejich vlivu na výšku a potřebných zásahů, tak snad někomu pomůže.
Přílohy:
Poděkovali: nuna

All Terrain (A/T) gumy 27. led 2021 11:47 #200878

• dins.
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 50
Dle vlastni zkusenosti BF A/T jdou na prvni cca 2 roky pouzit i v zime. Celkem obstojne i drzi. Pak je to cim dal horsi. Po tretim roku to na nich klouze i na mokrem asfaltu v lete.
viz
offroadforum.cz/viewtopic.php?f=40&t=86780
VW T4 Syncro 2,5 TDI Caravella
Audi A6 C4 2,8 30V Quattro
Skoda M Rapid 136

Naposledy změněno: od dins..

All Terrain (A/T) gumy 27. led 2021 19:24 #200881

BF A/T KO2. Jezdil jsem je na Nissan Navara a vždy jsem je po 3 letech prodával, protože klouzaly i na mokru. Kruháče za mokra se daly jezdit bokem.
Ta guma je dělaná na nájezd cca 80tis. km. Já jsem stihl vždy najet cca 45tis. km a prodával je s půlkou vzorku.
Ale není to špatná guma. Nikdy jsem jí nepíchnul, neprorazil. Na asfaltu mi nepřišla hlučná....
Problém byl občas s vyvážením. Ta guma je těžká oproti běžným a někdy ty závaží nebyly kam dávat. :-)

All Terrain (A/T) gumy 29. led 2021 17:28 #200904

Tedka jak napadl snih, zkusil jsem moje 3 roky stary Trepadory ve snehu a jsem spokojenej. Dost jsem se toho bal, ale drzely stopu slusne:

All Terrain (A/T) gumy 26. srp 2021 21:23 #203133

• covex
  • Uživatel
  • Uživatel
Protoze jsem znicil uz dvoje gumy po cca 40kkm (letni/zimni u obou vybouleny kord), koukal jsem na BFG, ale ony maji v 235/70 R16 jen 104S a ja mam predepsano 105T (ne ze bych na tech balonech nekdy chtel jet vic nez 150 a vsichni upravci je na T5 davaj bez problemu). Nasel sem "obdobne" Matador MP72 Izzarda, ty jsou 106H (ale verme tomu ze). Nicmene zdejsi i jine zkusenosti rikaji, ze BFG je vyborna guma tak do Afriky, ale u nas to na zimu neni. Navic ta vaha oproti normalni letni pneu (12->16kg) tomu taky neprida na ekonomicke smysluplnosti. Delaj se i mene "akcni" AT, ale stejne zadne zimni. Cckove gumy taky v tomto rozmeru nejsou, tak asi budu muset likvidovat normalni... nebo nekdo ma ty Matadory? Byl by to i ponekud levnejsi spas nez BFG vcetne toho ze vazi "jen" 14kg.

All Terrain (A/T) gumy 18. zář 2021 14:57 #203590

• covex
  • Uživatel
  • Uživatel
Hezke ceske srovnani co vsechno obnasi pouziti AT gumy (sice na jeepu ale obecne veci plati vsude):
Poděkovali: Viky_CZ

• Strana:
  • 1
  • 2
Vygenerováno za 0.199 sekund

Login

Na webu používáme soubory cookies.

Tyto soubory a informace se naše společnost snaží využívat za účelem vylepšování a rozvoje služeb, které zde nabízíme a poskytujeme. Využití souborů cookies umožňuje zlepšovat pro Vás lepší uživatelnost webových stránek a zpříjemňuje jejich použití. Více info

Souhlasím

Co jsou cookies?

Cookie je malý soubor, který se z naší webové stránky ukládá na pevný/hard disk (včetně mobilních zařízení) uživatele/návštěvníka. Tento soubor identifikuje specifické informace z předchozích návštěv na webových stránkách z příslušného přístroje. Informace mohou například zahrnovat adresu IP připojujícího se počítače, datum a čas návštěvy, odkazující URL adresa (stránka, ze které návštěvník přišel), stránky/produkty navštívené na našem webu, typ použitého prohlížeče a stránky, které byly navštíveny apod. Platnost/funkčnost souborů cookies buď vyprší na konci internetové relace (po odpojení zařízení od stránek/internetu) nebo vyprší po určité omezené době.

Důvod použití

Tyto soubory a informace se naše společnost snaží využívat za účelem vylepšování a rozvoje služeb, které zde nabízíme a poskytujeme. Využití souborů cookies umožňuje zlepšovat pro Vás lepší uživatelnost webových stránek a zpříjemňuje jejich použití.

Ochrana osobních údajů

Soubory cookies používáme tak, aby na základě takto získaných informací/dat nebyla osoba uživatele identifikovatelná, a to ani při využití dalších informací, které máme k dispozici.

Druhy souborů cookies

Běžně a vždy s ohledem na aktuální vývoj v příslušných informačních technologiích používáme tyto typy souborů cookies:

(i) Vyžadované - jsou nezbytné a pomáhají Vám pohybovat se po webových stránkách a vidět určité funkce. Tyto soubory například zajišťují uložení nákupního košíku při všech krocích procesu uzavírání objednávky;

(ii) Funkční - umožňují zajistit ještě příjemnější zákaznický zážitek. Tyto soubory Vám pomáhají ukládat a připomínat Vám nákupní košík a umožňují vytvářet seznamy přání apod.;

(iii) Výkonnostní - nám pomáhají porozumět nákupnímu chování našich návštěvníků. To nám umožňuje neustále vylepšovat naše webové stránky, aby pro Vás bylo nakupování co nejsnazší a nejpříjemnější;

(iv) Interakční - se používají k tomu, abyste mohli vyjádřit svůj názor - co si myslíte o našich produktech, webových stránkách apod.. Tyto soubory cookies Vám umožní vyjádřit se na sociálních médiích tak, že se Vám naše produkty líbí nebo že je doporučujete, a popovídat si s pracovníky našich služeb. Můžete však také poradit našim ostatním (potenciálním) zákazníkům tím, že naše produkty ohodnotíte a napíšete k nim recenze;

(v) Cílení reklam - si zapamatují Vaše preference týkající se produktů a nakupování. Tyto soubory cookies nám umožní zjiš‘tovat, co máte rádi. Takže když například procházíte výsledky hledání ve vyhledávačích, budou se zobrazené reklamy více týkat Vašich preferencí.

Když chcete použití souborů cookies zakázat

Kdykoliv můžete změnit nastavení svého zařízení – používaného prohlížeče tak, aby soubory cookies odstraňoval nebo bránil jejich ukládání, pokud s jejich užitím nebudete výslovně souhlasit. Informace o tom, jak upravit nastavení souborů cookies, najdete v příslušné části nápovědy Vašeho zařízení či prohlížeče. Příklady nastavení u nejužívanějších prohlížečů jsme pro Vás připravili zde:

Internet Explorer: https://support.microsoft.com/en-us/help/17442/windows-internet-explorer-delete-manage-cookies 

Mozilla Firefox: https://support.mozilla.org/en-US/kb/cookies-information-websites-store-on-your-computer?redirectlocale=en-US&redirectslug=Cookies#w_cookie-settings

Google Chrome: http://www.google.com/support/chrome/bin/answer.py?hl=en&answer=95647

Safari: https://support.apple.com/kb/PH21411?viewlocale=en_US&locale=en_US

Opera: http://www.opera.com/help/tutorials/security/cookies/