Vítejte, host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne
  • Strana:
  • 1

Téma: Povoleny rozmer pneu T5 1,9tdi 77 KW

Povoleny rozmer pneu T5 1,9tdi 77 KW 29. srp 2017 11:14 #179414

  • Fifas
  • Avatar uživatele Fifas Autor tématu
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 1
  • Obdržená poděkování 0
Ahoj,
pred tydnem jsem koupil Multivan T5 1,9 tdi 77kw, rok vyroby 2006, dovoz z Nemecka, koupe v Bazaru AutoTichy v Napajedlech.
Na aute je obuti rozmer 215/60 R 17. S timto obutim mi bazar udelal bez problemu tu prihlasovaci dovozni technickou a dostal jsem k autu jeste sadu zimnich pneu a disku. Auto sem bez problemu prihlasil na ceske znacky.
Letni gumy mam sjete tak jsem si rekl ze objednam nove a ejhle, divam se do velkeho TP a tam je uvedeny jediny povoleny rozmer pneu a to konkretne 215/ 65 R 16 C 102 H.
Byl jsem se pro jistotu zeptat na dopravce, kde jsem auto prihlasoval, jestli nahodou neopsali nejaky udaj z nemeckeho TP a v nemeckem TP je opravdu uvedeny pouze jeden rozmer (16 palcu).
Na magistratu me odkazali na ceskeho importera (Porche Ceska republika) at si u nich vyzadam nejaky dokument, ktery by umoznoval pouziti jineho rozmeru pneu a na zaklade ktereho by mi tuto moznost zapsali do velkeho TP.
Z porche Praha mi dneska prisla odpoved
"Dobrý den,

zažádejte si buď u německého prodejce vozu nabo na internetu: coc.volkswagen-logistics.de o tzv. COC list. V něm máte všechny schválené rozměry kol.

S pozdravem / Best regards


Přemysl Ryška
koordinátor homologací
"
Dival jsem se ten COC stoji 71 EUR, navic se obavam ze to bude stejny COC , ktery jsem dostal spolu s velkym nemeckym TP k autu.

Nevite co stim? Moc se mi nechce shanet 2 x komplet disky a kola, navic ty 16 palcove kola budou na tom multaku vypadat srandovne :)

Moc diik za odpoved

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Povoleny rozmer pneu T5 1,9tdi 77 KW 30. zář 2017 12:29 #180172

  • Tichac
  • Avatar uživatele Tichac
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Příspěvky: 42
  • Obdržená poděkování 1
Ahoj,
ano, pro 1.9TDi 77kW je pouze R16, vyřešil jsem to koupí nových alu R18 vč. pneu 235/50 R18 101.
Od prodejce jsem dostal typový list na T5 + TÜV, na základě těchto dokumentů jsem si nechal R18 + všechny tři rozměry uvedené v typovém listu zapsat do TP. Bez problémů. Tuto sadu kol vč. těchto dokumentů mám nyní naprodej (chci 19"). Více info do SZ.
Foto zde na fóru: www.transporterclub.cz/forum/disky-a-ozd...5-alu-kola?start=225
T5 GP Highline, 103kw. Aktualizace navigací všeho druhu.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Naposledy změněno: od Tichac.

Povoleny rozmer pneu T5 1,9tdi 77 KW 13. lis 2019 08:39 #195216

  • tomasj87
  • Avatar uživatele tomasj87
  • Offline
  • Uživatel
  • Uživatel
  • VW Multivan T5 AXD 96kw 2005
  • Příspěvky: 5
  • Obdržená poděkování 0
Ahoj,
resim podobnou situaci se zapsanim rozmeru pneu do TP pro Multivan T5 2.5TDI 96kW r.v.2005:

aktualne povoleny rozmer v TP je 215/65/16C 102H.
je vubec sance to ziskat nejaky technicky podklad pro zmenu na 205/65/16C?

Diky za jakekoliv rady, tipy!
T.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Strana:
  • 1
Vygenerováno za 0.199 sekund

Login