Vítejte, Host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne

Téma: T5 Letní pneu

T5 Letní pneu 26. dub 2019 11:53 #191842

• mape33
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Dělám co mě baví.
  • Obdržená poděkování 24
Jak jsem napsal předchozí příspěvek o vyvazovacce s přítlakem a že se nedá vyvážit.... Ano dá se vyvážit všechno.... To je pravda.... Ale co to s autem udělá.
A zrovna včera jsem si přinesl nový svět motoru a ejhle článek o vyvažování kol na vyvazovacce s přítlakem....
Přesně je tam popsáno .....

Doporučuju přečíst multo dříve než oznacis můj příspěvek za blbost. B)
VW T5 Multivan 2.5 TDI 128 kW (zatím)
Škoda Octavia I 2.0 MPI +LPG
Škoda Fabia I 1.4 MPI+LPG

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T5 Letní pneu 26. dub 2019 12:04 #191843

• mulťa
  • člen clubu
  • člen clubu
  • Obdržená poděkování 138
Nikde jsem tvůj příspěvek za blbost neoznačil, nebo to alespoň nevidím.
Navíc to bylo, dle toho co píšeš vyjádření tvého známého.
Napsal jsem "Je hloupost že nejde něco vyvážit, to že se pak vibrace přenáší na vozidlo je věc druhá."
Navíc to sám potvrzuješ.
Kvůli vyvažovačce Hunter s přítlačným válcem si opravdu Svět motorů kupovat nemusím ;-)
TCCT[/color] - TransporterClub Caravan Team
T5.3 TDi 150kW DSG 4M

Naposledy změněno: od mulťa.

T5 Letní pneu 26. dub 2019 13:35 #191847

• dusanhaya
  • člen clubu
  • člen clubu
  • Obdržená poděkování 105
Nemusíš,ty máš předplatné viď :lol: :lol: ;)
VW T5 Multivan 2,5TDI
T en D ým I gnoruj gang
A -team (Almara team)

Něco pro interier T4/T5 viz.-
http://dusanhaya.rajce.idnes.cz/

T5 Letní pneu 26. dub 2019 18:28 #191850

• mape33
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Dělám co mě baví.
  • Obdržená poděkování 24
Můžeš přečíst i jinde.... To je pravda. Nebo vlastně ty to znáš. Pardon.
K tomu vyvážení k čemu je vyvážené kolo když na autě stále vibruje....
. A tohle zařízení to umí odhalit.proto to zminuji.
Já jsem byl svědkem že kolo na klasické vyvazovacce super. Na autě vibrace a vyvazovacce s přítlakem to nešlo dát dohromady. Byla to Nová pneumatika. Když jsme ji roztočili nebylo patrné žádné hazivosti. Ani na ráfku ani na pneu.... všechno v normě. Pak při vyřešení reklamace bylo v protokolu že na dvou místech byla zeslabená konstrukce v běhounu..... A tohle normálně neodhalis......
VW T5 Multivan 2.5 TDI 128 kW (zatím)
Škoda Octavia I 2.0 MPI +LPG
Škoda Fabia I 1.4 MPI+LPG

Naposledy změněno: od mape33.

T5 Letní pneu 25. úno 2020 10:22 #196665

• J.J.
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 0
ahoj všem, přemýšlím o letních kolech na svou 4X4 T5GP místo zimních 16tek.... hledal jsem něco co mám v TP adocela by se mi líbilo toto:
kola Platin P69 FullBlack 8x18 5x120 ET50 a u toho mají možnost letní gumy Platin RP-420 Summer 255/45 R18 103Y - co si o těch gumách myslíte? Neměl někdo - cena víc než super...necele 2litry mi příjdou super. prosím o vaše zkušenosti a případně i zkušenosti s kolama Platin.
díky
T5GP 2.0TDI, 103kw-4Motion

T5 Letní pneu 25. úno 2020 19:48 #196669

• mourek
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 10
Já měl na Mazdě 3 18" Platin s černými paprsky a pod tou černou barvou se dělaly fleky z krajů a byla docela náchylná na odření, zase kolo nestálo majland (já to už s koly koupil). Originály jsou mnohem odolnější.
U pneumatik řeším testy a pak cenu.
VW Multivan 2,0 BiTDI 132kW/180k, 4motion, 7st. DSG

T5 Letní pneu 23. bře 2020 21:54 #196935

V tomto 18" rozměru se hodně pneu na ramech rozpadá ( jde o okraj pneu). Mnohým výrobcům nevěřím, byl jsem přítomen i testu jedné pneu známého výrobce a celé to byla neskutečná fražka, kdy tam z lidí dělali blbce. Kdo to byl neřeknu, ale vlastní i část Nokianu, který nemám rád. Těch diskuzí o jeho rozpadání po dvou letech je fakt hodně. Od té doby věřím jen Němcům a Francouzům. Němci preferují bezpečnost oproti životnosti a Francouz se snaží o totéž i když trochu pomaleji, má větší důraz na výdrž, co nejde dohromady s bezpečností a hlukem. Na své auto jsem dal Continental Premium contakt 6 a uvidíme. Na pohled má právě vnější okraje více zaplněné a tak by to mohlo vydržet. Premium 6 je směsí složená ze sport contakt 5 a premium contakt 5. Letos toho asi moc nenajezdím... Na brzdách a pneu nešetřím. Viděl jsem zajímavé brzdné dráhy v dešti některých výrobců pneu a asi by se Vám dost opotilo čelo, jak velké v tom jsou rozdíly při nouzovém brždění. Nic lepšího než vyvažovačka od Fy Hunter asi není, mají i skvělou geometrii, klobouk dolu před jejich technikou, ale nic není zadarmo. Fandím servisům, které si to pořídí. Nikoho nehaním, ať si každý vybere dle svého uvážení.

T5 Letní pneu 24. bře 2020 08:59 #196938

• Me2d
  • člen clubu
  • člen clubu
  • člověk musí bejt nějak švihlej
  • Obdržená poděkování 14
Před asi 15-ti lety jsem byl náhodně přítomen testu pneu ADAC-em v Německu (byla to součást programu veterán srazu). Prodejci (výrobci) pneu byli sakra překvapeni před svými boxy (kde měli připraveny testovací pneu a každý stejné testovací vozy),když si ADAC přivezl stejné pneu, ale zakoupené přes různé e-shopy po německu, po zajímavé akci jim věřím a sleduji testy ADAC. Nejdražší pneu nevyhrály :-), ale nejlevnější opravdu propadly.

T5 Letní pneu 16. kvě 2020 20:40 #197652

• covex
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 44
Resil jsem vibrace letnich kol (sada Al rafky VW + pneu 235/70/R16) pri vetsich rychostech (nad 100km), zimni to nedelaly, takze to muselo byt kolama. Klasicke vyvazovani bylo k nicemu, takze jsem zajel na Hunter (chvili trvalo nez jsem nasel pneuservis ktery ho ma) a stalo to za to, od vibraci je pokoj, auto jede jak po kolejich, takze za me doporucuji.

Princip je to vlastne pomerne jednoduchy, posune se pneumatika na rafku tak, aby se "nejhorsi" misto pneumatiky dostalo proti "nejlepsimu" mistu disku. Predelavali se tri kola, jedno se bohuzel nepovedlo dostat do limitu ani tak (pneumatiky i rafky uz neco pamatuji), ale i tak se to kolo zlepsilo. Cena samotneho vyvazovani a diagnostiky pneu byla 600,- k tomu samozrejme montaz/demontaz (kterou normalne pri vymene platite taky), zavazicka (Hunter optimalizuje i zavazi, navic je schovava za loukote, takze zase platite min), myti cisteni.. ale myslim ze se to fakt vyplati, nez likvidovat loziska, poloosy, naboje, rizeni atd. a navic byt nastvany z vibrujiciho volantu.

Jedina vec je trochu problem, Hunter zoptimalizuje i umisteni pneu na voze, aby bud minimalizoval vibrace, nebo tah do stran zpusobeny nestejnosti pneu, samozrejme ze jde pneu prehodit, ale holt to optimalni postaveni je jen jedno. Jako vylepseni si jeste dovedu predstavit, ze by zoptimalizoval vsechny 4 rafky proti ten 4 pneumatikam, ale to pokud vim nedela ani nejnovejsi model. ;)
VW T5 2.5TDI 128kW BPC 7HM 2008 4motion Multivan Seikel

Naposledy změněno: od covex.

T5 Letní pneu 20. čen 2020 20:03 #198164

• mourek
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 10
Dobré info. Na Multivanu mi letní pneumatiky (Nokian Line SUV) "jen hučely" a zimní OK, takže přední letní jsem koupil T005 a klid. Moje Mazda 3 stála během Corona viru. Pak jsem vyjel do práce a vypadalo to, že jsou ta kola hranatá. Přezul jsem na letní (nové obutí) a nádhera. Takže zimní vyváženy a pokud to bude mizerné i na podzim, jdu hledat dílnu s tím Hunterem.

T5 Letní pneu 08. čec 2020 20:13 #198417

Co říkáte na tyto pneu na Multivan 132kW 4motion , ano/ne ? Případně co doporučíte

Pneu www.pneu-kvalitne.cz/nokian-255-45-r18-p...EwAGbzh2Jaeu-3p1iUMg

Budu kupovat tyto kola www.sbazar.cz/mirekj3/detail/113895455-a...6-canberra-r18-5x120

V techničáku mám gumy viz příloha
Přílohy:

Naposledy změněno: od Vendys.

T5 Letní pneu 10. čec 2020 20:52 #198430

• mourek
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 10
Mě Nokiany Line SUV hučely a zadní ještě hučí, ale byly/jsou staré ... Zda tím budou trpět po letech i ty tvoje samozřejmě nevím.

T5 Letní pneu 10. čec 2020 20:57 #198431

Uvidíme, dneska jsem je objednal a příští týden budou kola tak je nahodím. Máš uplně ty stejné?

T5 Letní pneu 12. čec 2020 08:07 #198439

• mourek
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 10
Nemám stejné, mám Nokian Line SUV. No ať pěkně jezdí.

T5 Letní pneu 12. čec 2020 19:51 #198443

• covex
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 44
Nokian LineSuv 235/70 R16 letni, no jestli hucej.... asi jak na kterym povrchu, ale treba na polni ceste spis mlati predni naprava, na okresce je to jedno, na dalnici na hradec muzes pocitat prazce a jinde na dalinici huci nalozena zahradka, otevreny okno, nebo rve motor... myslim, ze posledni co muzu hodnotit je huceni pneumatik... podle me zalezi i na tom jestli mas odhlucneny multivan, nebo plechovy transporter, takze to asi bude hodne indivitualni.
VW T5 2.5TDI 128kW BPC 7HM 2008 4motion Multivan Seikel

Vygenerováno za 0.241 sekund

Login

Na webu používáme soubory cookies.

Tyto soubory a informace se naše společnost snaží využívat za účelem vylepšování a rozvoje služeb, které zde nabízíme a poskytujeme. Využití souborů cookies umožňuje zlepšovat pro Vás lepší uživatelnost webových stránek a zpříjemňuje jejich použití. Více info

Souhlasím

Co jsou cookies?

Cookie je malý soubor, který se z naší webové stránky ukládá na pevný/hard disk (včetně mobilních zařízení) uživatele/návštěvníka. Tento soubor identifikuje specifické informace z předchozích návštěv na webových stránkách z příslušného přístroje. Informace mohou například zahrnovat adresu IP připojujícího se počítače, datum a čas návštěvy, odkazující URL adresa (stránka, ze které návštěvník přišel), stránky/produkty navštívené na našem webu, typ použitého prohlížeče a stránky, které byly navštíveny apod. Platnost/funkčnost souborů cookies buď vyprší na konci internetové relace (po odpojení zařízení od stránek/internetu) nebo vyprší po určité omezené době.

Důvod použití

Tyto soubory a informace se naše společnost snaží využívat za účelem vylepšování a rozvoje služeb, které zde nabízíme a poskytujeme. Využití souborů cookies umožňuje zlepšovat pro Vás lepší uživatelnost webových stránek a zpříjemňuje jejich použití.

Ochrana osobních údajů

Soubory cookies používáme tak, aby na základě takto získaných informací/dat nebyla osoba uživatele identifikovatelná, a to ani při využití dalších informací, které máme k dispozici.

Druhy souborů cookies

Běžně a vždy s ohledem na aktuální vývoj v příslušných informačních technologiích používáme tyto typy souborů cookies:

(i) Vyžadované - jsou nezbytné a pomáhají Vám pohybovat se po webových stránkách a vidět určité funkce. Tyto soubory například zajišťují uložení nákupního košíku při všech krocích procesu uzavírání objednávky;

(ii) Funkční - umožňují zajistit ještě příjemnější zákaznický zážitek. Tyto soubory Vám pomáhají ukládat a připomínat Vám nákupní košík a umožňují vytvářet seznamy přání apod.;

(iii) Výkonnostní - nám pomáhají porozumět nákupnímu chování našich návštěvníků. To nám umožňuje neustále vylepšovat naše webové stránky, aby pro Vás bylo nakupování co nejsnazší a nejpříjemnější;

(iv) Interakční - se používají k tomu, abyste mohli vyjádřit svůj názor - co si myslíte o našich produktech, webových stránkách apod.. Tyto soubory cookies Vám umožní vyjádřit se na sociálních médiích tak, že se Vám naše produkty líbí nebo že je doporučujete, a popovídat si s pracovníky našich služeb. Můžete však také poradit našim ostatním (potenciálním) zákazníkům tím, že naše produkty ohodnotíte a napíšete k nim recenze;

(v) Cílení reklam - si zapamatují Vaše preference týkající se produktů a nakupování. Tyto soubory cookies nám umožní zjiš‘tovat, co máte rádi. Takže když například procházíte výsledky hledání ve vyhledávačích, budou se zobrazené reklamy více týkat Vašich preferencí.

Když chcete použití souborů cookies zakázat

Kdykoliv můžete změnit nastavení svého zařízení – používaného prohlížeče tak, aby soubory cookies odstraňoval nebo bránil jejich ukládání, pokud s jejich užitím nebudete výslovně souhlasit. Informace o tom, jak upravit nastavení souborů cookies, najdete v příslušné části nápovědy Vašeho zařízení či prohlížeče. Příklady nastavení u nejužívanějších prohlížečů jsme pro Vás připravili zde:

Internet Explorer: https://support.microsoft.com/en-us/help/17442/windows-internet-explorer-delete-manage-cookies 

Mozilla Firefox: https://support.mozilla.org/en-US/kb/cookies-information-websites-store-on-your-computer?redirectlocale=en-US&redirectslug=Cookies#w_cookie-settings

Google Chrome: http://www.google.com/support/chrome/bin/answer.py?hl=en&answer=95647

Safari: https://support.apple.com/kb/PH21411?viewlocale=en_US&locale=en_US

Opera: http://www.opera.com/help/tutorials/security/cookies/