Vítejte, Host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne

Téma: T5 Letní pneu

T5 Letní pneu 18. úno 2012 21:15 #91733

• dive1
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 1
Diky za odpoved. Hlavne Tifonovi a Ladovi t5 o radach kedy sa blizi koniec zimy. D:_)10 Nakoniec som sa rozhodol pre hankook k115 235 55 r17 103 w xl. A to preto ze na Hankook tu nepisal nikto nic negativne ma vyhodnu cenu a paci sa mi vzor dezenu.Nokian ZG2 bola alternativa.Takze ked na nich najazdim par km dam vediet o vlastnostiach.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

T5 Letní pneu 20. úno 2012 15:19 #91885

• lada t5
  • člen clubu
  • člen clubu
  • Obdržená poděkování 287
Jezdím Hankooky jak letní, tak i zimní. Nemám s nimi problém, dle mě dobrý poměr cena/kvalita.
Určitě existuje řada lepších pneu, nicméně i řada horších.
VW T5 Multivan 128 KW + Bürstner Belcanto 560 Tk
Hyundai Getz
VW Golf V. 2.0 TDI 103 KW - Dýmovnička

TCCT[/color] - Transporterclub Caravan Team

Fotky s T tématikou: http://ladat5.rajce.idnes.cz/

T5 Letní pneu 23. úno 2012 07:07 #92140

• Tifone
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 1
jezdím Michelin Agilis neboli to co tam bylo původně,zkoušel jsem letní Nokiany ale vrátil jsem se k originálu
VW T5 Transporter 2,5TDI 96kW +20%chip
Škoda Roomster 1,9TDI 77kW - 6ti rychlostní +22%TDIchip

T5 Letní pneu 25. úno 2012 13:41 #92320

• Auto1
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 12
Tifone: A to jsou Agilis 51 nebo Agilis 51 Snow-Ice,nevíš?
Já mám pocit,že existují nejméně čyři různé Micheliny pro T5,tak abychom si to rozlišili.
Znám: 51,Agilis 51 Snow-Ice,GRNX,Alpin.
Já měl Agilis 51 a:
Zaprvé se sjížděly naprosto ROVNĚ,
zadruhé měly vysokou výdrž,
zatřetí,a to mě hodně překvapilo, auto žralo o půl litru méně než na nových Dunlopech (stejné huštění i rozměr)
Za čtvrté ty Agilis 51 jsou celoroční včetně loga M+S,né že by se s tím dalo šplhat do Alp,ale někdy se hodí,že třeba teď v únoru přezuješ a když tě v Březnu chytnou když zrovna jeden den zasněží,tak máš celoroční gumy a tradá.
Vypadá to jak petice za mišeliny,ale tohle jsou na Téčko fakt skvělé gumy.
Ty Dunlopy jsem koupil jen k vůli velmi levné ceně,byly za asi půlku ceny těch Agilis51 ale toho půl litru na 100km je hodně!
To se ty drahé Agilis51 zaplatí samy,když ušetří půl litru,tak to je asi 18.000kč při nájezdu 100.000km a ceně 36kč/litr nafty. :-k
A za ty ušetřené peníze koupíš další sadu těchhle drahých gum v počtu 5ks (i na rezervu) :-k
Má někdo negativní zkušenosti? Jinak není co řešit.
A nenašel jsem nikde žádné "Fuel-sawer" gumy pro T5,vy jo?

T5omas napsal: Ja po 6 letech a 150000 km jezdeni puvodnich Michelin Agilis 51, koupil zase to same. Jeste tak 2mm tam urcite zbyvaly. Myslim ze jsem na nich najel urcite 100000 km a jizdni vlastnosti me pro to moje jezdeni nijak neurazely. Jedna stala 3652,5 CZK/kus.
Tomas

Tak najel jsi na ně 100 a 50 na zimních nebo 150 na letních?
Ta cena je pořád stejná...
Das Auto.Der Multivan T5 Spitzendiesel R5 TDI 128kW/174PS/400nM 6g Schaltgetriebe,Keskin ET20/7,5J Bi-Xenon Project Zwo RNS 510

Naposledy změněno: od Auto1.

T5 Letní pneu 25. úno 2012 22:08 #92355

Hele pánové, vy opravdu dokážete najet na jedny pneu až 100t.km? Tak to klobouk dolů se vším všudy...fakt smekám.
VW Multivan Generation 2,5 TDI 111kW MTM
VW Transporter 2,5 TDI 75kW prodanej
Audi Wheel Man 8-)

T5 Letní pneu 26. úno 2012 08:51 #92369

• voki
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 0
Na Michelin Agilis to možné je, já je měl na Vitu MB.
specializovaný AUTOSERVIS VW/ŠKODA Kutná Hora
(Autoservis-Pneuservis-Klimatizace-Diagnostika)
www.autoalles.eu

T5 Letní pneu 26. úno 2012 09:23 #92374

• Mácha
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 0
Ale pohodlí na Agilis je špatný, hrozná guma už bych jí na auto nikdy nedal :(
VW T5 Multivan 4motion 128kw+Alfa Romeo 156sw 2,4 jtd 129kw

T5 Letní pneu 26. úno 2012 11:24 #92386

• kodl
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 0
Vloni jsem zouval original Michelin Agilis 81 letní,vydržely 100 tis.podstivých,žádný problém co se týče hučení nebo nepravidelného ojetí.U Multi jsem pořídil tentokrat Michelin Agilis GRNX,vloni cca 10 tis.a dobrý,tak uvidím,jestli budou stejné nebo jak...Jo a ten 1/2L paliva dolů mám mezi zimníma a letníma taky,ty zimáky jsou Matadory,jsou tvrdý,hučej + je dlouhá výdrž a cena,takže už ne.Za mě ty Micheliny se vyplatily.
VW Transporter T5 77kW

T5 Letní pneu 26. úno 2012 11:30 #92388

• Auto1
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 12
Tak to je pátá řada Michelinek pro T5 :Agilis 81.

Já měl ten půl litr rozdíl mezi Agilis51 a DUNLOP SP LT30-S a to jsou oboje letní sady gum.
U zimáků je logické,že bude rozdíl,ale u letních...

Transporterak: Jakmile jezdíš jen dálnice,jezdíš něžně(neznamená pomalu,ale plynule)tak Sprinter co tahá vlek a Michelin 200.000km,když máš céčka zaměřené na dlouhý nájezd a máš nějakou vyšší nosnost. Pravda je,že ty gumy s vysokou nosností jsou horší na komfort a do zatáček cítíš,že to drží "jako náklaďák" prostě na řezání zatáček to není,né že by to šlo do smyku,ale drží to tak nějak tupě.Nevíš,kdy ten smyk nastane.Ty vzorky jsou samá guma a málo drážek.Mám třeba Passata 11let starého,a má ještě pořád obuté gumy z roku 2001 :!: :) (samo že jezdil v zimě na jiných,ale i tak)
Das Auto.Der Multivan T5 Spitzendiesel R5 TDI 128kW/174PS/400nM 6g Schaltgetriebe,Keskin ET20/7,5J Bi-Xenon Project Zwo RNS 510

Naposledy změněno: od Auto1.

T5 Letní pneu 26. úno 2012 14:42 #92397

• kodl
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 0
Ty GRNX jsou fuel-sawer,myslim,že je to na nich napsáno,zejtra se kouknu ve skladu,ještě odpočívají před sezonou ;)
VW Transporter T5 77kW

T5 Letní pneu 26. úno 2012 19:30 #92414

• mulťa
  • člen clubu
  • člen clubu
  • Obdržená poděkování 138
Všechny pneumatiky Michelin s označením grnx , jiné už snad ani nedělají, mají speciální složení směsi a konstrukci pro menší valivý odpor a tím úsporu paliva a živ prostř.
TCCT[/color] - TransporterClub Caravan Team
T5.3 TDi 150kW DSG 4M

T5 Letní pneu 26. úno 2012 21:20 #92430

• T5omas
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 0
to Auto1: najel jsem 100 000 na letnich a 50 000 na zimnich - nokian haka....nevim jak je to dal, ty se mi teda taky nejak nechtej sjizdet, uz jsou 5 let stary, na snehu oproti prvnim trem letum uz nic moc, ale vzorek 5mm, asi je budu muset vzit v lete k mori, abych si mohl konecne koupit novy. Cenu gum pri to svym jezdeni fakt neresim, protoze pokud je kupuju jednou za pet let, tak at si stojej co chtej....
T5 96 kw

T5 Letní pneu 26. úno 2012 23:37 #92455

• voki
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 0

Mácha napsal: Ale pohodlí na Agilis je špatný, hrozná guma už bych jí na auto nikdy nedal :(

O pohodlí jsem nemluvil :snoty: a jelikož MB Vito je nepohodlný krám, tak agilisy byly super :mrgreen:
specializovaný AUTOSERVIS VW/ŠKODA Kutná Hora
(Autoservis-Pneuservis-Klimatizace-Diagnostika)
www.autoalles.eu

T5 Letní pneu 28. úno 2012 12:05 #92570

• Auto1
  • Uživatel
  • Uživatel
  • Obdržená poděkování 12
Psal mi kodl,že GRNX jsou skutečně fuel sawer,jak píše Multa.

T5 Letní pneu 28. úno 2012 12:19 #92571

• mulťa
  • člen clubu
  • člen clubu
  • Obdržená poděkování 138
To jakési pohodlí je dáno tím že Agilis 51 jsou v nižším indexu nosnosti než Agilis.
Většina výrobců začíná dělat pneu dvouindexové, takže to časem bude bez rozdílu, pokud na to přejdou všichni.
Označení Fuel Saver používá především Firestone. Každý výrobce má pro svou "zelenou" pneumatiku své označení.
Dle typu vozu a ježděných tras lze opravdu najet i více jak 100tis.
TCCT[/color] - TransporterClub Caravan Team
T5.3 TDi 150kW DSG 4M

Vygenerováno za 0.222 sekund

Login

Na webu používáme soubory cookies.

Tyto soubory a informace se naše společnost snaží využívat za účelem vylepšování a rozvoje služeb, které zde nabízíme a poskytujeme. Využití souborů cookies umožňuje zlepšovat pro Vás lepší uživatelnost webových stránek a zpříjemňuje jejich použití. Více info

Souhlasím

Co jsou cookies?

Cookie je malý soubor, který se z naší webové stránky ukládá na pevný/hard disk (včetně mobilních zařízení) uživatele/návštěvníka. Tento soubor identifikuje specifické informace z předchozích návštěv na webových stránkách z příslušného přístroje. Informace mohou například zahrnovat adresu IP připojujícího se počítače, datum a čas návštěvy, odkazující URL adresa (stránka, ze které návštěvník přišel), stránky/produkty navštívené na našem webu, typ použitého prohlížeče a stránky, které byly navštíveny apod. Platnost/funkčnost souborů cookies buď vyprší na konci internetové relace (po odpojení zařízení od stránek/internetu) nebo vyprší po určité omezené době.

Důvod použití

Tyto soubory a informace se naše společnost snaží využívat za účelem vylepšování a rozvoje služeb, které zde nabízíme a poskytujeme. Využití souborů cookies umožňuje zlepšovat pro Vás lepší uživatelnost webových stránek a zpříjemňuje jejich použití.

Ochrana osobních údajů

Soubory cookies používáme tak, aby na základě takto získaných informací/dat nebyla osoba uživatele identifikovatelná, a to ani při využití dalších informací, které máme k dispozici.

Druhy souborů cookies

Běžně a vždy s ohledem na aktuální vývoj v příslušných informačních technologiích používáme tyto typy souborů cookies:

(i) Vyžadované - jsou nezbytné a pomáhají Vám pohybovat se po webových stránkách a vidět určité funkce. Tyto soubory například zajišťují uložení nákupního košíku při všech krocích procesu uzavírání objednávky;

(ii) Funkční - umožňují zajistit ještě příjemnější zákaznický zážitek. Tyto soubory Vám pomáhají ukládat a připomínat Vám nákupní košík a umožňují vytvářet seznamy přání apod.;

(iii) Výkonnostní - nám pomáhají porozumět nákupnímu chování našich návštěvníků. To nám umožňuje neustále vylepšovat naše webové stránky, aby pro Vás bylo nakupování co nejsnazší a nejpříjemnější;

(iv) Interakční - se používají k tomu, abyste mohli vyjádřit svůj názor - co si myslíte o našich produktech, webových stránkách apod.. Tyto soubory cookies Vám umožní vyjádřit se na sociálních médiích tak, že se Vám naše produkty líbí nebo že je doporučujete, a popovídat si s pracovníky našich služeb. Můžete však také poradit našim ostatním (potenciálním) zákazníkům tím, že naše produkty ohodnotíte a napíšete k nim recenze;

(v) Cílení reklam - si zapamatují Vaše preference týkající se produktů a nakupování. Tyto soubory cookies nám umožní zjiš‘tovat, co máte rádi. Takže když například procházíte výsledky hledání ve vyhledávačích, budou se zobrazené reklamy více týkat Vašich preferencí.

Když chcete použití souborů cookies zakázat

Kdykoliv můžete změnit nastavení svého zařízení – používaného prohlížeče tak, aby soubory cookies odstraňoval nebo bránil jejich ukládání, pokud s jejich užitím nebudete výslovně souhlasit. Informace o tom, jak upravit nastavení souborů cookies, najdete v příslušné části nápovědy Vašeho zařízení či prohlížeče. Příklady nastavení u nejužívanějších prohlížečů jsme pro Vás připravili zde:

Internet Explorer: https://support.microsoft.com/en-us/help/17442/windows-internet-explorer-delete-manage-cookies 

Mozilla Firefox: https://support.mozilla.org/en-US/kb/cookies-information-websites-store-on-your-computer?redirectlocale=en-US&redirectslug=Cookies#w_cookie-settings

Google Chrome: http://www.google.com/support/chrome/bin/answer.py?hl=en&answer=95647

Safari: https://support.apple.com/kb/PH21411?viewlocale=en_US&locale=en_US

Opera: http://www.opera.com/help/tutorials/security/cookies/